Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Marka AK tak samo jak Oppo, Hifiman, audeze są markami znikąd. Pojawiły się i korzystając z naiwności (nie przecze o ich jakości brzmienia) i tego jak wygląda aktualny rynek bez żadnego.tworzenia marki i pracowania na nią podjęli decyzję że nie muszą tworzyć k1000, orfeuszy posiadać wielu lat jakiegoś uzasadnienia dodatkowego odnośnie swojego produktu i stwierdzili że są na równi i tworzą produkt taki sam tyle samo warty (ba warty czestokroc dużo więcej) dorobili do tego stosowną ideologię i sztuczny exclusive i mamy

Jak ludzie się nie opanuja i nie zaczną podchodzić do tego rozsądnie upewnia te marki w tym że każda kolejna para będzie coraz droższa i droższa aż sięgnie poziomu Orfeuszy. Może sięgnąć ale wpierw niech zapracuje na markę. Słuchałem ak380 z oppo1. Zagrały bardzo fajnie ale serio sr507 masakruja zarówno Oppo jak i kombi ak380. Gdzie więc ta legendarnosc, ekskluzywnosc uzasadnienie jak głupi zestaw za 4 tysiące wprawdzie niemobilny gra dużo lepiej niż namiastka stacjonarnosci zamknięta w małym pudełku. Wolę posiedzieć więc w domu i posłuchać lub dorzucić do 009 słuchając ich na najprostszym wzmacniaczu STAXA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka. Brawo. Taki jest dzisiejszy świat. Można się z tym nie zgadzać, ale są ludzie którzy taki sprzęt nabywają i (sobie) chwalą. Nie wiem co mają tu do rzeczy OPPO, HFM i Audeze. Czy trzeba mieć pół wieku doświadczenia jak AKG czy Beyer, żeby mieć prawo bytu na rynku? Tak jak pisałem w innym wątku, dane produkty są warte tyle, ile ludzie są w stanie za nie zapłacić. Są w stanie wydać 4k na LCD-2F i chwalą je jako całkiem opłacalne. Weryfikatorem jest więc rynek, bez potrzeby ideologii.

 

No to biorąc pod uwagę, że SR-507 nie do końca zrobiły na mnie wrażenie na tle starszych serii STAXa, odtwarzacz ten nigdy nie znajdzie się w kręgu mojego zainteresowania z perspektywy brzmieniowej.

 

Ja zaś pójdę dalej i stwierdzę, że wolę posiedzieć w swoich K240 DF, tyle że nie zmienia to niczego w kontekście tematu i nie wprowadza niczego merytorycznego do toku dyskusji. If you know what I mean.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie od jakiegoś czasu obserwuje forum i nie sposób nie ominąć tego wątku. Nie znam na razie jeszcze odtwarzaczy Astella. Chociaż mój znajomy ma AK Junior i bardzo sobie chwali.

 

Nawiązując do ostatnich postów. Marki takie jak Sennheiser czy AKG, które maja swoją długą historie też nie zawsze oferują sensowną jakość a żądają wysokich cen.

Nie koniecznie mówię o produktach za kilka tysięcy, ale tych za kilkaset złotych. Coraz częściej wypuszczają na rynek buble.

Właśnie one chyba najbardziej żerują na naiwności klientów i marce. Kiedyś rzeczywiście to były produkty, a teraz często wciskają klientom ****o - bo inaczej nie da się tego nazwać biorąc pod uwagę cenę to zapłacenia.

 

Obecnie coraz częściej pojawiają sie młode , innowacyjne marki (tworzone z pasji) które robią znakomite rzeczy. Zresztą widać po rynku, że coraz więcej takich marek - niezależnie od półki cenowej. I niejednokrotnie jest to dużo lepszy wybór.

 

Marka AK, owszem nie jest tania. Z drugiej strony oferują technologie, miniaturyzacje, jakość. Z czasem może stanieją. Ale to pewnie zależne jest również od rynku.

Pamiętam jak z 10 lat temu za iriver z 1GB pamięci flash z topowej półki (zdaje sie ifp999) trzeba bylo zapłacić 2500zl.

Edytowane przez kpt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką technologię oferuje A$K, której nie ma w produktach innych firm, co uzasadniałoby cenę ich produktów? Moim zdaniem nie ma żadnej adekwatności. A$K korzysta z technologii wykorzystywanej przez rynek mobilnego audio i nic ponadto. W linii słuchawkowej to zaś zazwyczaj tylko zmiana naklejek lub ucieczka w ilość przetworników.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba lat na rynku nie ma znaczenia. Jak Sennheiser zrobi słuchawki, które zagrają tak jak LCD XC, LCD3 lub Edition 5 i to jeszcze za pół ceny, to myślę, że wszyscy się na nie rzucą. A na razie sprzedają HD800 za 5 tys i 25-letnie HD600 za 1400. Ludzie chcą czegoś nowego i innowacyjnego i znajdują to w Oppo, Ultrasone i Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niewiele różnią się między sobą takie firmy jak Grado czy Sennheiser od np. HiFiMana,

tylko wiekiem no i pochodzeniem nazwy firmy, bo za jednymi i drugimi stoją ludzie którzy te firmy stworzyli,

Zwykle jedna osoba z pasją.

A jeżeli chodzi o STAXy jeżeli są takie super itd. to czemu firma bankrutowała dwa razy a teraz właścicielem chyba jest Chińczyk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niewiele różnią się między sobą takie firmy jak Grado czy Sennheiser od np. HiFiMana,

tylko wiekiem no i pochodzeniem nazwy firmy, bo za jednymi i drugimi stoją ludzie którzy te firmy stworzyli,

Zwykle jedna osoba z pasją.

A jeżeli chodzi o STAXy jeżeli są takie super itd. to czemu firma bankrutowała dwa razy a teraz właścicielem chyba jest Chińczyk.

Akurat na to banalnie prosto odpowiedzieć - bo Staxy:

1. Wymaga własnego zasilania (energizera) nie podłączysz tego do laptopa, telewizora, wieży stereo czy innego ujstwa.

2. Bo mają w ofercie kilka modeli, w tym SR-009 które, będąc flagowcem, w pewnym sensie wyznaczają wobec innych flagowców pułap cenowy.

3. Bo nawet entry kosztuje ponad tysiaka

4. Bo są kwadratowe, brzydkie i dziwaczne (lambda)

5. Bo założyli go pasjonaci elektroniki i elektroakustyki, który nie mieli pojęcia o marketingu. I jak widać nadal go nie mają (vide strona domowa Stax).

6. Bo ludzie kupują oczami, a nie uszami.

 

I tak można naprawdę długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o STAXy jeżeli są takie super itd. to czemu firma bankrutowała dwa razy a teraz właścicielem chyba jest Chińczyk.

 

Raz. Za drugim razem nie było postępowania upadłościowego, tylko od razu przejęcie firmy przez Edifiera. Na identycznej zasadzie AKG stało się własnością Harmana itp. itd. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem niewiele różnią się między sobą takie firmy jak Grado czy Sennheiser od np. HiFiMana,

tylko wiekiem no i pochodzeniem nazwy firmy, bo za jednymi i drugimi stoją ludzie którzy te firmy stworzyli,

Zwykle jedna osoba z pasją.

A jeżeli chodzi o STAXy jeżeli są takie super itd. to czemu firma bankrutowała dwa razy a teraz właścicielem chyba jest Chińczyk.

Akurat na to banalnie prosto odpowiedzieć - bo Staxy:

1. Wymaga własnego zasilania (energizera) nie podłączysz tego do laptopa, telewizora, wieży stereo czy innego ujstwa.

2. Bo mają w ofercie kilka modeli, w tym SR-009 które, będąc flagowcem, w pewnym sensie wyznaczają wobec innych flagowców pułap cenowy.

3. Bo nawet entry kosztuje ponad tysiaka

4. Bo są kwadratowe, brzydkie i dziwaczne (lambda)

5. Bo założyli go pasjonaci elektroniki i elektroakustyki, który nie mieli pojęcia o marketingu. I jak widać nadal go nie mają (vide strona domowa Stax).

6. Bo ludzie kupują oczami, a nie uszami.

 

I tak można naprawdę długo...

 

Fatso pytanie było bardziej retoryczne, bo STAXy to bardzo specyficzny produkt, tak jak np. K1000 ;)

Ale jak porównasz, to bliżej HiFiManowi do STAXów niż Beyerów czy Senków, też są paskudne i nic sobie z tego nie robią (dobra teraz od tego odchodzą).

A tak naprawdę to i w ortodynamikach i w elektrostatach główny koszt to technologia, no i mimo wszystko popularność lub innymi słowy masowość produkcji i rynku zbytu.

 

No ale wypadałoby wrócić do tematu, a tu A$K ma jeszcze coś co się nazywa AK T1 teraz to już nawet kolumny robią, no i pewnie już wszystko naprawili w 380 bo jest FW 1.11 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka AK tak samo jak Oppo, Hifiman, audeze są markami znikąd. Pojawiły się i korzystając z naiwności (nie przecze o ich jakości brzmienia) i tego jak wygląda aktualny rynek bez żadnego.tworzenia marki i pracowania na nią podjęli decyzję że nie muszą tworzyć k1000, orfeuszy posiadać wielu lat jakiegoś uzasadnienia dodatkowego odnośnie swojego produktu i stwierdzili że są na równi i tworzą produkt taki sam tyle samo warty (ba warty czestokroc dużo więcej) dorobili do tego stosowną ideologię i sztuczny exclusive i mamy

Jak ludzie się nie opanuja i nie zaczną podchodzić do tego rozsądnie upewnia te marki w tym że każda kolejna para będzie coraz droższa i droższa aż sięgnie poziomu Orfeuszy. Może sięgnąć ale wpierw niech zapracuje na markę. Słuchałem ak380 z oppo1. Zagrały bardzo fajnie ale serio sr507 masakruja zarówno Oppo jak i kombi ak380. Gdzie więc ta legendarnosc, ekskluzywnosc uzasadnienie jak głupi zestaw za 4 tysiące wprawdzie niemobilny gra dużo lepiej niż namiastka stacjonarnosci zamknięta w małym pudełku. Wolę posiedzieć więc w domu i posłuchać lub dorzucić do 009 słuchając ich na najprostszym wzmacniaczu STAXA

Kuba AK to iRiver - wiec nie jest to firma znikąd i bez tradycji.

 

Trudno aby soft nie wiem jak dobry nagle zmienił brzmienie playera tak aby wszystkim pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę sobie ten wątek, dyskusja ogromna ale mnie się wydaje że skoro zdania sa mocno podzielone to wniosek jest jeden. AK380 nie był projektowany do bycia najlepszym odtwarzaczem przenośnym i jak skończyli to okazało się że niestety musi kosztować 17tys bo jest tam tyle technologi i r&d oraz dźwięk jest powalający. Mam wrażenie że projekt ak380 rozpoczął się od ceny czyli że ma kosztować 17tys a potem zaczęto się zastanawiać co by do niego wsadzić żeby tą cenę uzasadnić. Aby odtwarzacz był warty takiej kwoty musi albo być mega kombajnem z tysiącami wejść, wyjść, spotifajami, zewnętrzymi głośnikami itd itp albo grać tak że łzy lecą ze szczęścia. AK380 nie robi ani tego ani tego i gdyby kosztował 1,5zł to byłby po prostu konkurentem takiego fiio x5 i wątek miałby stron 10 a nie 47 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że biznes sie kieruje własnymi zasadami i przecież nie zaprzeczam temu. Po prostu patrze na sytuacje tak że dla mnie jednak istotnym jest całokształt. Z racji że "półprodukty" mnie nie interesują patrze na najwyższe modele na dorobek, wkład w rozwój firmy, technologii całokształt i produkt finalny. Oczywiście każdy robi jak chce wiec jest to tylko moja opinia.

W zwiazku z tym co napisałem powyżej i patrząc na produkt tylko przez pryzmat jego aktualnych możliwości uważam że ceny produktów Hifimana oraz Audeze są mocno przesadzone w stosunku do ich możliwości. Przykładowo taki produkt jak LCD który jest już ileś razy poprawiany, wydawane nowe rewizje. Dlaczego nie ma jednych LCD perfekcyjnych w każdym calu by móc powiedzieć bez owijania "może i jesteśmy zieloni ale opracowaliśmy produkt indywidualny wart tych pieniedzy. A tutaj wychodzi na to ze mamy kilka flagowców LCD2, LCD3, LCDX i zaraz beda kolejne

 

 

 

Kuba AK to iRiver - wiec nie jest to firma znikąd i bez tradycji.

 

pytanie zasadnicze. Ile tam zostało "iRivera" ?

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba lat na rynku nie ma znaczenia. Jak Sennheiser zrobi słuchawki, które zagrają tak jak LCD XC, LCD3 lub Edition 5 i to jeszcze za pół ceny, to myślę, że wszyscy się na nie rzucą. A na razie sprzedają HD800 za 5 tys i 25-letnie HD600 za 1400. Ludzie chcą czegoś nowego i innowacyjnego i znajdują to w Oppo, Ultrasone i Audeze.

Dlaczego słuchawki Sennheisera mają grać jak Audeze? :blink:

HD800 są tańsze od LCD-3 i XC, a oferują lepszą wygodę i dźwięk na podobnym poziomie jakościowym.

Edition 5 nie słuchałem, ale to już inna kategoria cenowa ;)

 

Osobiście nie chciałbym, żeby Sennheiser wypuszczał nowe flagowce co 2 lata, a HD600 dobrze, że jeszcze produkują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edition 5 nie słuchałem, ale to już inna kategoria cenowa ;)

 

Co ważne Ultrasone też nie wyskoczyło całkiem jak filip z konopii ze słuchawkami za 15 tys, tylko tyle kosztuje limitowana edycja a więc płacimy po części za kolekcjonerkę która za jakiś czas będzie niedostępna. Wersja "dla każdego" jest już o połowę tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Saudio,

Rozbawiłes mnie setnie z samego rana :-)

Fw 1.1 wszystko naprawił. Acha! Pomarz jeszcze; -)

 

To się cieszę, o to mi właśnie chodziło, humor z rana :lol:

I o to chodzi Panie Kolego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie Beyery, AKG, czy Sennheiser a nawet Ultrasone ma wiele modeli słuchawek z różnych przedziałów cenowych, mniej lub bardziej opłacalne, a niektóre wręcz sprzedawane są za tanio biorąc pod uwagę ich możliwości, wspomniane DT150.

 

Słuchawki HiFiMAN, Audeze to już skok na minimum 1000zł przy pierwszej firmie i 2-3x więcej przy tej drugiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakieś słuchawki, kolumny, odtwarzacze, wzmacniacze itp, które grają równie dobrze w każdej konfiguracji? Od zawsze w audio najważniejsza jest synergia.

 

Allen - to jest ta sama firma ci sami ludzie te same fabryki. Marketingowo stworzyli tylko nową markę AK aby odciąć sie od "mptrójek" i postrzegania ich jako twórców gorszego małego audio.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie Beyery, AKG, czy Sennheiser a nawet Ultrasone ma wiele modeli słuchawek z różnych przedziałów cenowych, mniej lub bardziej opłacalne, a niektóre wręcz sprzedawane są za tanio biorąc pod uwagę ich możliwości, wspomniane DT150.

 

Słuchawki HiFiMAN, Audeze to już skok na minimum 1000zł przy pierwszej firmie i 2-3x więcej przy tej drugiej :)

Technologia Panie, pierwsze to dynamiki a drugie to orto, no z małym wyjątkiem w pierwszych bo Sennheiser miał elektrostaty, no ale chyba cenę potwierdzająca regułę to znasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekC - Owszem ale zaden ze znanych mi odtwarzaczy nie jest tak w tym dopasowaniu synergii kaprysny i bezlitosny jak AK380 wlasie. No moze AK100 I gen. I o to sie rozchodzi - nikt nie mowi ze inne odtwarzacze sa super ze wszystkim. Ale nie sa po prostu tak w tej synergii beznadziejne.

I nawet po zlapaniu tej synergii z AK380 nadal on nie jest naj...

Jak mowilem jestem w stanie uwierzyc ze z AKR tworzy tak zgrany duet, bardziej niz inni - bo wlasnie ak380 tak sieka pasmo, ze imo idealnie wpasowuje sie w posiekanie np. Roxanne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności