Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem być januszem i sobie machnąć drugie konto na roona ale nie da rady, ta sama karta i odrazu odrzuca:lol: nie zapłace im za rok z góry, nie ma opcji niestety.Czekam aż wprowadzą miesięczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, deftones9 napisał:

Próbowałem być januszem i sobie machnąć drugie konto na roona ale nie da rady, ta sama karta i odrazu odrzuca:lol: nie zapłace im za rok z góry, nie ma opcji niestety.Czekam aż wprowadzą miesięczne

 

A próbowałeś z kartą małżonki? Cel jest szczytny, więc nie powinna mieć nic przeciwko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam małżonki, mam dziewczyne :D i ostatnio są ciche dni więc wole nie zaostrzac sytuacji:lol: wytrzymam jakoś, stosy płyt się piętrzą w pokoju ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegałem z tymi T5p, że mogą przyczynić się do pogorszenia relacji;)

Sam z kolei żałuję, że roona nie wypróbowałem z karty mojej byłej... przynajmniej coś miłego pozostawiłaby po sobie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po dokonaniu wyboru pomiędzy Audirvaną a Roonem na Windows 10 i wybrałem Audirvanę. Cena była ostatnim elementem, który wpłyną na decyzję. Roon to kombajn który z pewnością rozwija skrzydła w instalacjach multiroom. Interfejs jest słaby żeby się łatwo portował pomiędzy systemami i mało intuicyjny dla mnie. Tutaj Audirvana bije Roona od razu. Właściwa konfiguracja daca też mi się bardziej podobała pod Audirvaną. I tutaj dochodzimy do istotnego problemu: jakość dźwięku. Nie wiem jak porównywali inni, ale biorąc pod uwagę mnogość opcji: upsampling, ASIO, WASAPI itd... ja takiej istotnej różnicy nie słyszałem i twierdzę, że takie porównanie kompleksowe jest bardzo trudne, ale jeśli ktoś je zrobił to bardzo chętnie przeczytam bo może coś przeoczyłem.

 

Za to każda aplikacja sprawiała swoje problemy. Audirvana ma błąd który co jakiś czas powoduje potrzebę ponownego zalogowania się do Tidala przy starcie. Roon nie obsługuje serwisu hiresaudio. Z funkcjonalności Roona zabrakło mi tylko paska do wyszukiwania fragmentu ścieżki (w przpadku grania z dysku) i analizy toru pod kątem stratności. Oczywiście jeśli gramy lokanie przez usb z komputera.

 

Nie testowałem apki mobilnej Audirvany więc nie wiem na ile rzeczywiście się przydaje.

 

Subskrypcję traiala Roona zakończyłem chyba ze 2, 3 dni przed jej końcem.

Edytowane przez alekc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie do końca kumam czego Ci brakowało w Roon?
Analiza ścieżki jest. Jeśli tak samo to rozumiemy.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamic Range albumu Roon też podaje. Przy miniaturkach albumów można włączyć "flagę" w jakim formacie jest dany album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te DR roonowskie jest nieco inaczej liczone, ja tam mam problem do teraz żeby skumać jak oni to liczą.Wole se wejść na wiadomą strone.

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką flagę?
Tak to się chyba zwie, te wszystkie znaczki typu explicit, master (w Tidalu) itp. W Roonie można sobie ustawić, by pokazywało czy dany album jest w jakości CD, hires czy MQA.72cfaa0edb9dc626349baa909f4429a6.jpg
Tylko te DR roonowskie jest nieco inaczej liczone, ja tam mam problem do teraz żeby skumać jak oni to liczą.Wole se wejść na wiadomą strone.
Całkiem możliwe, nie zgłębiałem tematu. Też mi czasem te wyniki wydawały się odmienne. BTW, było by ciekawie, jakby Roon był zintegrowany z dr.database. Ale wiadomo, wiele płyt brakuje w tym serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam dwa słowa od siebie bo od 3 tygodni bawię się Roonem (tak, drugi trial) i Audirvaną. 

Źródło Tidal. Wszystko na ustawione na WASAPI.

 

Roon gra tak, że zapewnia bardzo dobry wgląd w nagranie.

Źródła pozorne są bardzo duże, co robi wrażenie ale ma też swoje konsekwencje; dźwięki nie są punktowe - są obszarami, dźwięki są częściowo transparentne - trochę brakuje do prawdziwej holografii.

Średnica jest bardzo blisko dzięki eliptycznej scenie ze zredukowaną głębią. 

Środek sceny jest nieco przerzedzony przez ułożenie dźwięków na szerokiej scenie gdzie w celu zapełnienia kanałów rozsunięto dźwięki środka. Ale nic to, bo właśnie tam w środku znajduje się głowa. Gratulacje, zostałeś pierwszym planem! Bardzo to angażujące i ciekawe. Dziur w scenie nie czuć nawet w środku bo dźwięki są duże i zapełniają przestrzenie.   

Głębi może brakować, coś za coś. Pomocny jest crossfeed z DSP, który zwęża nieznacznie scenę, dodaje głębi i wypełniania środka oraz średniego basu.

A, bas. Chyba w celu budowania tej niezwyklej sceniczności wycięto co nieco subbasu albo średniego basu, bo słyszalnie jest go mniej niż w Tidalu solo czy Audirvanie. Przy niskich dźwiękach nie ma takiego ogona basowego. Czy może tego brakować? Pewnie tak. Z drugiej strony zyskuje się poczucie czystości w tym rejonie, więc tak słucham te 3 tygodnie i się zastanawiam czy mi brakuje któregoś basu czy piątej klepki. 

Roon ogólnie gra angażująco i efektownie. 

 

Audirvana również gra lepiej od Tidala solo. Główny atut to holografia jaką serwuje. Na scenie budowanej wgłąb pięknie widać wszystkie dźwięki.

Mniejsze dźwięki niż w Roonie wygrywają precyzją prezentacji.

Nie wiem czy scena jest głębsza niż szersza, ale szerokość faktycznie tutaj nie bryluje.

Dodatkowo mamy piękne czarne tło, uwaga ciekawostka, w roonie tła nie ma :D 

 

Tak wychodzi, że Tidal solo to nędza... ale tak nie jest, kiedyś wybrałem go ponad Spotify. Generalnie jest wypośrodkowany w prezentacji między tymi dwoma, brakuje mu rozmachu Roona i mikro rozdzielczości Audirvany, no i ma szare tło. Taki dobry tarpan z niego. 

 

Nie podejrzewałem, że player zrobi taką różnicę przy podpięciu pod to samo źródło. Różnica jest jak przy zmianie sprzętu dosłownie, ale ja jestem ze słyszących kable. 

Najbliżej brzmienia FLACów z Foobara jest Tidal z Roona. Bardzo dobry wynik Roon! 

FLAC z Roona i Foobara oczywiście również się różni, głównie w nasyceniu, pewnie tam inaczej tańczą harmoniczne czy coś, ale już mi się nie chciało nad tym... męczyć. 

 

Te spostrzeżenia pewnie częściowo pokryją się z waszymi, moje własnie takie są. Roon to kombajn, ja instaluję go na laptopie więc do wykorzystania potencjału konfiguracyjnego daleko.

Biorę go na rok, potem zobaczymy :) 

 

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal solo jest ok ale na DPAch czy telefonach, na PC już nie wyobrażam sobie powrotu do niego.

Ja po kupnie Roona już prawie w ogóle nie korzystam z Foobara, jedynie gdy nie ma jakiegoś albumu na Tidalu to przesiadam się na Foobara.

Też nie sądziłem że byle program jest w stanie dać tyle a tu proszę, już teraz wiem czemu tak się cenią.

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowy nie zrozumiałem bo za głupi jestem na takie bogate wykłady ale napewno chwalisz roona z tidalem więc wszystko sie zgadza :D Ja aktualnie roona nie mam ale słuchanie Tidala na pc to jest mordęga.Jak włacze go na telefonie to słucha się świetnie.Nie wiem jakim cudem na telefonie bez dobrej sekcji audio słucha mi sie lepiej niż na M300 z pc ale tak jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odtwarza muzyki z tindala na shanling m2x, klikam play i wraca na stop.Kiedyś tak było ale dziś rano i po południu to samo. Konto HiFi, na PC loguję się normalnie.

Shanling najnowsze fw zainsatlowane.

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej audiofile, wam też czasami tidal na telefonie przerywa? w zasadzie mogę słuchać 5h non toper i przerywa co jakiś czas obojętnie jakie nagranie.Na pc tego nie ma

 

tzn wszystko jest ok, gra pięknie ale przerywa co jest trochę denerwujące i nie wiem z czego wynika

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 17:32, deftones9 napisał:

 Ja aktualnie roona nie mam ale słuchanie Tidala na pc to jest mordęga.Jak włacze go na telefonie to słucha się świetnie.Nie wiem jakim cudem na telefonie bez dobrej sekcji audio słucha mi sie lepiej niż na M300 z pc ale tak jest.

Ja odkąd zrezygnowałem z Roona, tak nie kogę korzystać z Tidala na PC.

Rwie się, tnie, zacina..,

Nie wiem czy tak było wcześniej czy coś się pogorszyło?

Roon poza lepszym buforowaniem treści oferował znacznie lepszą jakość od tej papki. MQA czy HiFi brzmi IMO tak samo.

Nie dziwię się userom, co to nie potrafią odróżnić HiFi od Masters.

Bez Roona sam nie potrafię... :unsure:

 

Edytowane przez Compton
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy powodem rezygnacji było to samo co u mnie? brak miesięcznej opcji zakupu? :D

No przerywa strasznie, tzn rwie, to będzie lepsze określenie.Ja słucham teraz tidala tylko dlatego, że po pierwsze mam focha na roona a po drugie chciałem zobaczyć jak t5p grają z telefonu no i poszło.A że nie chce mi sie zgrywać plików z pc na telefon to jestem zmuszony pomęczyć sie na razie z tidalem.Nie jest tragicznie, ale to rwanie to jest jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś u Was z PC lub łączem jest nie tak. U mnie na PC czy Ipad Pro czy na Iphone nigd ynic się nic nie zacięło. A Tidal używam od 2 lat bez przerwy.

Co innego z Sync3...tutaj Tidal się wyłącza zawsze po 2 piosenkach.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności