Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Perul napisał:

Tak jest w nowszych wersjach Tidala (zdaje się od 2.2 wzwyż), trzeba wrócić do starych, żeby działało.

 

Królu, mów jak to zrobić, a będę całował twe królewskie stopy.

Twój Mort

 

Edit. Dobra, wlazłem na apkmirror i będę próbował.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem kronikarskiego obowiązku informuję, że zauważyłem, iż 24 bit/44 zgrane na kartę i odtwarzane w Mango DX220 (pod Androjdem) gra bardziej rozdzielczo i przestrzennie niż 24 bit/192 MQA w Tidalu. Ta sama płyta, ten sam mastering. Wydana w 2020 r. Ciekawe, nie?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, westberg napisał:

Tytułem kronikarskiego obowiązku informuję, że zauważyłem, że 24 bit/44 zgrane na kartę i odtwarzane w Mango DX220 (pod Androjdem) gra bardziej rozdzielczo i przestrzennie niż 24 bit/192 MQA w Tidalu. Ta sama płyta, ten sam mastering. Wydana w 2020 r. Ciekawe, nie?

 

Skąd wiesz, że ten sam mastering?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak dodawać wykonawców z Tidala przez Roona? Albumy da się a artystów coś nie bardzo.

Dodasz album do ulubionych w Tidalu, pojawia się artysta w bibliotece Roona. Mam masę ulubionych artystów w Tidalu, którzy jednak nie są ujęci w bibliotece.

 

 

Podobnie jest z Qobuzem.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było to to nie kwestia problemu Roon tylko to że Tidal tego nie udostępnia w API. Ręki nie dam sobie za to uciąć ale chyba gdzieś takie coś wyczytałem.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to akurat nie przeszkadza, w sumie i tak mamy w Roonie dostęp z osobna do Tidala i Qobuza i struktury obydwu serwisów. Stamtąd konkretne albumy także możemy dodać bezpośrednio do biblioteki Roona.

 

 

Szczerze mówiąc, to zawartość Qobuza wygodniej jest przeglądać poprzez Roona. Gdy wchodzimy w dyskografię artystów, to przynajmniej mamy wydawnictwa podzielone na albumy i epki, a nie ten bałagan jaki mamy w natywnej aplikacji Qobuza. Brak jedynie zakładki "My purchases".

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, all999 napisał:

 

Skąd wiesz, że ten sam mastering?

 

A byłby sens robić lepszy mastering tej samej płyty pod 24/44 niż na 24/196? Tidal coś pierniczy, że 24/196 brzmi gorzej. Zresztą wszystko co mam na karcie brzmi lepiej od tego samego na Tidalu. 

 

Tidal nawet na USB Audio Player brzmi lepiej, niż we własnej aplikacji.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Name44 napisał:

Czy RooN'a można mieć na dwóch komputerach jak Tidal'a? Chciałbym zabrać ze sobą laptopa z Roonem. Na tą chwilę RooN zainstalowany jest jedynie na stacjonarce.

 

Tak tylko uruchomiony core może być tylko jeden w danej chwili, więc jak wyłączysz roon na stacjonarce, to będziesz mógł używać na lapku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak tylko uruchomiony core może być tylko jeden w danej chwili, więc jak wyłączysz roon na stacjonarce, to będziesz mógł używać na lapku. 
W zasadzie jak laptop będzie poza domowa siecią to nie wykryje domowego core i zapyta czy przełączyć się lokalnie.
Baza danych oczywiście będzie odrębna wtedy.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

120 dni za 4 zł Hi-fi lub Premium:

https://www.pepper.pl/promocje/4-miesiace-muzyki-bez-limitu-w-tidal-za-4-zl-242763

 

nie zapomnijcie przedłużyć okres 🙂 (idealnie łączy się z poprzednią promocją). Mi zadziałało przedłużenie aktualnego konta.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Space Oddity" Bowiego w 360 reality audio

 

https://tidal.com/album/131291159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nicodem napisał:

zarówno poprzedni remaster jak i ten 360 jest dosc... Dziwny

No właśnie, ja tez kilku utworów 360 posłuchałem i jakieś dziwne.

Da się wyłączyć jakoś to 360 i normalnie słuchać (w apce mobilnej)?

U siebie niejednokrotnie odznaczałem używanie 360, nawet restartowałem apkę i telefon, i ciągle odtwarza w 360 :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nicodem napisał:

Musisz szukać wydań bez 360

Na V30, który nie obsługuje 360 i na PC, nie ma problemu i gra na HiFi, dopiero na Pionku, Meizu i Teclascie gra 360 (ten sam utwór dodany do Ulubionych).

Na Meizu na początku też grało HiFi, dopiero jak chciałem przetestować 360, to już potem się nie dało "odklikać".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu ale zarówno poprzedni remaster jak i ten 360 jest dosc... Dziwny


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.


Właśnie to sprawdziłem, dawno nie słuchałem Tidala z aplikacji na andku. Nie jestem w stanie tego słuchać, nie wiem o co chodzi, ale przestrzeń to ja mam w remasterze, a tu jest jakaś papka.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 3/14/2020 at 11:41 AM, Mecin said:

Hej,

 

120 dni za 4 zł Hi-fi lub Premium:

https://www.pepper.pl/promocje/4-miesiace-muzyki-bez-limitu-w-tidal-za-4-zl-242763

 

nie zapomnijcie przedłużyć okres 🙂 (idealnie łączy się z poprzednią promocją). Mi zadziałało przedłużenie aktualnego konta.

 

 

Hej, mi ta promocja nie dziala - no more valid. Czy musze anulowac swoja aktualny abonament hifi i sprobowac na nowo? Konto mam z 4 miesiace.

 

pozdrawiam

 

EDIT: anulowalem poprzednia subskrypcje. Stare konto, z anulowana subskrypcja (nadal dzialajaca do 15.05) no i wyskakuje komunikat : This offer is no longer valid.

 

 

Jakies podpowiedzi?

Edytowane przez vievsoniccc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowa promocja Tidal, 4 zł za 4 miesiące dowolnego pakietu (w tym rodzinny) dla osób bez aktywnej subskrypcji: 

https://www.pepper.pl/promocje/tidal-4-miesiace-za-4zl-dla-wszystkich-246468

 

Osobiście mi poprzednia działała, ta już zwraca informacje że nie spełniam wymagań. 
 

Prawdopodobnie poprzednia już straciła ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności