Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie ! Zadziałało ! Mam.to na AK300 bo moja "rodzinna" na Kałachu nagle odmówiła współpracy. Na V30 i kompie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba pierwszą osobą na milion pińcet która twierdzi że tidal brzmi na roonie gorzej tak więc raczej nikt Ci nie pomoże :D Tidal na roonie brzmi obłędnie

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jaworrr napisał:

Porównywał ktoś Ronna do Audirvany? Chciałem sprawdzić, ale audirvany obecnie nie da się pobrać dla windows.

Ja, ale na Macu. Różnica była jeżeli chodzi o charakter grania, ale to była różnica bardziej właśnie w charakterze niż jakości. Chociaż coś w tym Roonie jest dobrego, że co jakiś czas o nim myślę :) Raz Roon podobał się bardziej, raz Audirvana. Roon grał jakby pełniejszym dźwiękiem, bardziej namacalnie, wyraźniej, poszczególne instrumenty są bardziej czytelne. Ale różnice nie są duże. Gdybym nie miał Audirvany, a Roon byłby tańszy, to bym go wybrał. A tak to zostałem z Audirvaną. Różnica w cenie kosmiczna, a w jakości niewielka. Oba programy mają bardzo dużo kombinacji ustawień, oba grały wyraźnie inaczej z różnymi DAC-ami, właśnie zależnie od ustawień. Tylko, że to wrażenia sprzed dobrego roku, a pamięć zawodna, dlatego proszę wziąć poprawkę :) A dwa Audirvana dostaje często uaktualnienia, ta wersja którą porównywałem, to już zabytek. Jak znajdę czas, to wypróbuję Roona raz jeszcze. 

2 minuty temu, deftones9 napisał:

Jesteś chyba pierwszą osobą na milion pińcet która twierdzi że tidal brzmi na roonie gorzej tak więc raczej nikt Ci nie pomoże :D Tidal na roonie brzmi obłędnie

Ale @Jaworrr napisał "przy nim", a nie na nim :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha fuckTycznie, no to akurat poprawnie napisał jeśli o to chodziło :D TIDAL na roonie dopiero rozwija skrzydła

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Roona i porównałem tak na szybko, ale tylko z Hugo 2 + Valkyrie i Sony MDR-Z1R. Roon gra szerzej, scena dużo szersza niż w Audirvanie. Za to w Audirvanie wyraźnie głębsza, instrumenty bardziej oddalone, drugi plan lekko schowany, takie dyskretne granie. W Roon wszystko na pierwszym planie, bliskom bezpośrednio, czasami za równo. Roon gra też odrobinę jaśniej, przez to bas jest lżejszy, ale też precyzyjny. Roon perfekcyjnie ukazuje szczegóły. W Audiravie też wszystko słychać, każdy dźwięk, ale w Roon mam wrażenie, że poza dźwiękami słyszę dodatkowo co akurat myślą muzycy :) Co kto lubi. Słuchałem płyt, gdzie raz wolałem jedną, raz drugą prezentację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni premium od hi-fi?
Dobra już wiem że to tylko jakość mp3. 
Nie ma jakiegoś promo na hifi dla obecnych? 
Ja czekałem do szóstego jak mi się skończy subskrypcja i skorzystałem z tej z peppera za 4 zł.
Jak ktoś ma kodzik z dragonflya do roona to może podrzucić  co mi sie ubzdurało że roona można na miesiąc wykupić... teraz patrze a tam rok 5stówek o matyldo, trzeba sobie na razie darować bo T5p są ważniejsze na ten moment.
Ja opłaciłem Ronna na rok 27 grudnia. Taki samoprezent na
Ta oferta 60 dni juz wygasla.
 
Jakim cudem tak szybko i dlaczego nigdy nie lapie sie na zadna promocje. To jakies chore.
Hm.. Ta oferta z peppera 4 miechy za 4zl powinna być jeszcze aktywna. Przynajmniej była do 6.04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo roona i promo, korzystałem z promocji wziętej z wkładki z df blacka, było to promo na 3 miechy.Sprawdziłem na olx kiedy dokładnie sprzedałem ważke i było to uwaga pod koniec lutego! Czyli nie mineły jeszcze te trzy miechy i w sumie to roon zaleciał w balona.Albo ja coś źle rozumuje.Na dzień dzisiejszy jestem bez roona

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Ronna do Audirvany? Chciałem sprawdzić, ale audirvany obecnie nie da się pobrać dla windows.
Roona mam trailowego od 2 tygodni, Tidal brzmi przy nim muliście. 
 
Nie da pobrać? Jeszcze niedawno dostawałem jakieś info na mejla o bodajże promocjach, bo zamiast Audirvany wybrałem Roona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Zainstalowałem Roona i porównałem tak na szybko, ale tylko z Hugo 2 + Valkyrie i Sony MDR-Z1R. Roon gra szerzej, scena dużo szersza niż w Audirvanie. Za to w Audirvanie wyraźnie głębsza, instrumenty bardziej oddalone, drugi plan lekko schowany, takie dyskretne granie. W Roon wszystko na pierwszym planie, bliskom bezpośrednio, czasami za równo. Roon gra też odrobinę jaśniej, przez to bas jest lżejszy, ale też precyzyjny. Roon perfekcyjnie ukazuje szczegóły. W Audiravie też wszystko słychać, każdy dźwięk, ale w Roon mam wrażenie, że poza dźwiękami słyszę dodatkowo co akurat myślą muzycy :) Co kto lubi. Słuchałem płyt, gdzie raz wolałem jedną, raz drugą prezentację. 

Ja po przeszło roku czasu spędzonym z Roon'em, poprzez Tidala HiFi stwierdzam, że sam Tidal jest tak zamulony, że nie mogę go słuchać. To znaczy mogę, na równi z You Tube.

Niestety, z subskrypcji Roon'a zrezygnowałem i bardzo mi go brakuje, w szczególności  w buforowaniu pików Masters. Na apce Tidala są takie zacięcia, że wyłączam te MQA w cholerę i słucham w HiFi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Ja po przeszło roku czasu spędzonym z Roon'em, poprzez Tidala HiFi stwierdzam, że sam Tidal jest tak zamulony, że nie mogę go słuchać. To znaczy mogę, na równi z You Tube.

Niestety, z subskrypcji Roon'a zrezygnowałem i bardzo mi go brakuje, w szczególności  w buforowaniu pików Masters. Na apce Tidala są takie zacięcia, że wyłączam te MQA w cholerę i słucham w HiFi...

Sam TIdal brzmi ostro i cyfrowo bez Roona,

35 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Fakt, robi ten Roon z Tidalem coś dobrego. Na płytach z dysku nie ma aż tak dużej różnicy, jak na muzyce z Tidala. A na MQA to najwyraźniej słychać. Ale też musi mocno ingerować w system. Mac grzeje się do 90*C, gdzie przy Audirvanie max 60. 

Robi coś dobrego, tak jakby remasterował muzykę z Tidala która staję się bardziej analogowa i bardziej muzykalna.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie powrotu do samego Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Fakt, robi ten Roon z Tidalem coś dobrego. Na płytach z dysku nie ma aż tak dużej różnicy, jak na muzyce z Tidala. A na MQA to najwyraźniej słychać. Ale też musi mocno ingerować w system. Mac grzeje się do 90*C, gdzie przy Audirvanie max 60. 

Kiedyś testowałem Roona i faktycznie również zauważyłem wzmożone obciążenie i grzanie się Maca.

Widzę, że wreszcie ludzie z Audirvany się ogarnęli i pozwalają na korzystanie z pojedynczej licencji zarówno na Mac jak i Windows. Wcześniej wymagali zakupu dwóch odrębnych licencji.

Może warto się znów zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj triala ROONA i muszę się z Wami zgodzić, że powrót do zwykłego Tidala bez niego jest nieprzyjemnym doświadczeniem, bo dźwięk traci sporo ze swojej soczystości, wyrazistości, rozdzielczości, głębi, dźwięczności... i całościowej organiczności przekazu, którą cenię. Tonacja z Roonem wydaje się delikatnie obniżona względem samego Tidala, ale "na ucho" zdaje się to być rezultatem większej ilości informacji w przekazie, bo źródła zyskują specyficzne dla siebie faktury, barwy, naturalniejsze wypełnienie... jak bywa to przy plikach lepszej jakości. 

 

Jednym słowem - zmiany dźwiękowe oceniam u siebie jako korzystne i mam wrażenie wymiany obecnego sprzętu na lepszy (nawet player TEAC mnie zaskoczył, nie mówiąc o stacjonarnym DACu). Jednak cena jest dość wysoka i trochę żałuję, że nie ma na jego subskrypcję takich promocji, jak w przypadku TIDALA w ostatnim czasie. 

 

Dziękuję @vonBaron @Compton @retter @The Grand Wazoo @deftones9 @Jaworrr i innym użytkownikom za wzmiankę oraz opisy roona, bo jest świetny👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko gwoli ścisłości - Roon ma taką politykę cenową, że nie masz co szukać jakichkolwiek rabatów czy promocji Black Friday itp. Max co można wyciągnąć to dłuższy trial z jakiegoś dealu z producentem lub rabat jak jakiś użytkownik Cię wykupi licencję (prezent). I tyle.
Niedawno ostro podnieśli cenę na wieczny abonament bo nie chcą takich użytkowników. Nawet zgrabnie to opisali swego czasu na forum. Nie ten biznes model. Idą w miesięczne opłaty.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem nie byłoby to złe przejście i może wtedy zaczęłyby się pojawiać ciekawe promocje ;) SQ jest świetna, ale cena już nie bardzo, szczególnie przy obecnym kursie💲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem kiedy to odpalą. Zabili praktycznie lifetime, roczny kosztuje sporo ale wdrożenie miesięcznego z jakiegoś powodu stoi w miejscu.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz w tym przypadku pod pojęciem "zabili"?
Sami twierdzą że podwyżka jest po to by sprzedać mniej takich licencji. Chodzi o wzrost ceny.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności