Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy poznaje ten program. Zakochałem się. Dzisiaj wykupuje roczną licencję poraz pierwszy. MQA w Tidal nie jest niestety w pelni dekodowany via Roon, podobnie jak via USB Audio Player Pro na iBasso dx160 w trybie DAC. Ale to przede wszystkim DAP więc mu wybaczam. Z tego co wiem inżynierowie Roon rozpoczęli duży projekt współpracy z urządzeniami na Androidzie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Natomiast od kilku ładnych dni poznaje filtry DSP w Roon. Piękny kierunek nowych poszukiwań. Polecam potestować.

Reasumując. Nie jest tanio. No właśnie ale...Warto! Przynajmnjej wg mojej oceny.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy poznaje ten program. Zakochałem się. Dzisiaj wykupuje roczną licencję poraz pierwszy. Tidal nie jest niestety w pelni dekodowany poprzez Roon, podobnie jak w USB Audio Player Pro na iBasso dx160. Ale to przede wszystkim DAP więc mu wybaczam. Z tego co wiem inżynierowie Roon rozpoczęli duży projekt współpracy z urządzeniami na Androidzie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Natomiast od kilku ładnych dni poznaje filtry DSP w Roon. Piękny kierunek nowych poszukiwań. Polecam potestować.
Reasumując. Nie jest tanio. No właśnie ale...Warto! Przynajmnjej wg mojej oceny.



Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Resztą dekodowania zajmuje się DAC ze wsparciem dla MQA. Jeśli nie ma wsparcia, to w ustawieniach trzeba zaznaczyć Enable MQA core decoder.

Ja również już nie uruchamiam desktopów Tidala i Qobuza

Na razie używam DC01 czy Oppo HA2-SE i DX220 poprzez USB-Audio ale już powoli zaczynam się rozglądać za jakimś poważniejszym DACkiem ze wzmacniaczem słuchawkowym, ze wsparciem dla MQA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Na razie używam DC01 czy Oppo HA2-SE i DX220 poprzez USB-Audio ale już powoli zaczynam się rozglądać za jakimś poważniejszym DACkiem ze wzmacniaczem słuchawkowym, ze wsparciem dla MQA.


Rozważ.
https://www.q21.pl/pro-ject-pre-box-s2-digital.html




Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka






Rozważ.
https://www.q21.pl/pro-ject-pre-box-s2-digital.html




Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Dodam że został przetestowany przez Roon lab
Pilotem można przelączac kawałki w Roon.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o nim, ale też jeden z forumowiczów nakierunkował mnie na s.m.s.l. m500. Sam chce to kupić.
Masz wiedzę kto jest dystrybutorem na Polskę?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wiedzę kto jest dystrybutorem na Polskę?

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

http://mip.biz.pl/

 

Chyba oni.

 

 

http://mip.biz.pl/smsl-m500-mini-system-z-maxi-mozliwosciami/

 

Z tym, że podobno w tej chwili czekają na sprzęt, są pewne trudności z dostępnością.



Tak jak ktoś już wcześniej napisał - powrót do aplikacji TIDAL będzie bolesny...
 
Pzdr  


Powrót do aplikacji desktopowych Tidala i Qobuza to pikuś w sumie. O wiele bardziej bolesny będzie powrót do zintegrowanego Tidala w moim ampli Onkyo. Sterowanie pilotem albo kulawą aplikacją na Androida Zakładki NET na amplitunerze też już dawno nie odpalałem.

Zapomniałem wcześniej jeszcze dopisać, że Roon świetnie współpracuje z Chromecastami. Ale tam oczywiście bit-perfect nie uzyskamy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze DSD na foobarze idzie bez najmniejszego problemu nie obciążając procka prawie w ogóle.Wrzuce ten sam plik do roona i proc skacze pod 100%.Coś mam tam źle poustawiane chyba.

W ogóle DSD na D10 chodzi w ten sposób, że potek z 9godziny ląduje na 11, jest sporo ciszej.Jestem nowy jeśli chodzi o DSD i nie wiem czy to normalne, że tak gęste pliki idą sporo ciszej albo taki urok tego daca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Ja również już nie uruchamiam desktopów Tidala i Qobuza


Możesz się podzielić informacją jak to zrobiłeś że jesteś w Qobuz np na PW. Przyznam że walczyłem z tym z tydzień. Tor vpn karty różne. Rożne konta. Paypal. Szlag mnie trafial. Rzuciłem to w cholerę. W USA jest promo ma studio za 14.99$. Żal nie skorzystać. Ale ich absurdalne zasady bezpieczeństwa mnie blokują. Nawet konta w GB i FRA itd. Nie chca revolut za żadne skarby:(

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Kurcze DSD na foobarze idzie bez najmniejszego problemu nie obciążając procka prawie w ogóle.Wrzuce ten sam plik do roona i proc skacze pod 100%.Coś mam tam źle poustawiane chyba.
W ogóle DSD na D10 chodzi w ten sposób, że potek z 9godziny ląduje na 11, jest sporo ciszej.Jestem nowy jeśli chodzi o DSD i nie wiem czy to normalne, że tak gęste pliki idą sporo ciszej albo taki urok tego daca
Jeśli możesz napisz jaki jest tor. Jakie sferowniki Jaki system. Jaki hardware PC/laptopa.Zrzut ekranu ustawień strefy i DSP. Może coś zaradzimy.


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest ok :) robiłem w między czasie dwa zrzuty sporej ilości plików na nowe dyski które dzisiaj zakupiłem i przymuliło.Apropo toppinga D10, zawsze jechałem na wasapi i było bardzo ok.Dzisiaj zainstalowałem pod DSD wg. zaleceń Toppinga ich stery do asio w foobarze.No i albo ja sobie coś wkręcam albo dźwięk po asio jest inny, bardziej ostry.Nie powinno tak być przecież.W ogóle jak zainstalowałem asio tak wasapi dla toppinga automatycznie mi znikł z foobara.To samo tyczy sie sterowania foobarem za pomoca klawiatury - zablokowana.Wlączam roona a tam też wszystko pomieszane.Wywaliłem asio z foobara i wróciłem do wasapi.

 

Edit: ale ciszej pliki dsd grają tak czy siak

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest ok  robiłem w między czasie dwa zrzuty sporej ilości plików na nowe dyski które dzisiaj zakupiłem i przymuliło.Apropo toppinga D10, zawsze jechałem na wasapi i było bardzo ok.Dzisiaj zainstalowałem pod DSD wg. zaleceń Toppinga ich stery do asio w foobarze.No i albo ja sobie coś wkręcam albo dźwięk po asio jest inny, bardziej ostry.Nie powinno tak być przecież.W ogóle jak zainstalowałem asio tak wasapi dla toppinga automatycznie mi znikł z foobara.To samo tyczy sie sterowania foobarem za pomoca klawiatury - zablokowana.Wlączam roona a tam też wszystko pomieszane.Wywaliłem asio z foobara i wróciłem do wasapi.
 
Edit: ale ciszej pliki dsd grają tak czy siak
Spróbuj podbić głośność w ustawieniach DSP. Chyba na samym dole.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest też tak, że w Wasapi brak odtwarzania natywnego DSD, tylko DoP?

 

Już nie pamiętam, gdzie to widziałem, ale była tam ustawiona wartość -3dB dla plików DSD. Może to jest powszechnie stosowane? A może piki w nagraniu nie sięgają wartości 0 dB, jak nieraz bywa w plikach PCM? Poza tym wydaje mi się, że DR plików DSD jest wyższy/lepszy.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest też tak, że w Wasapi brak odtwarzania natywnego DSD, tylko DoP?
 
Już nie pamiętam, gdzie to widziałem, ale była tam ustawiona wartość -3dB dla plików DSD. Może to jest powszechnie stosowane? A może piki w nagraniu nie sięgają wartości 0 dB, jak nieraz bywa w plikach PCM? Poza tym wydaje mi się, że DR plików DSD jest wyższy/lepszy.
 
 
 
 
 
 
Tak. Wasapi DoP. Należy ustawić +6 w opcji o której pisałem. Aha. Jak są stery audio pod daca to dobrze ich użyć. Tryb native zawsze w cenie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam normalnie w Device do wyboru DSD:WASAPI (event): Topping USB DAC i to wybieram jak słucham z DSD.Jak wracam do pcm to WASAPI: (event) Topping USB DAC.Ale napewno mieszam niepotrzebnie i wróce do asio i dsd native

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Edit: ale ciszej pliki dsd grają tak czy siak

 

 

http://dr.loudness-war.info/

 

Tutaj możesz sprawdzić Dynamic Range każdego albumu, jaki mają w bazie.

 

http://dr.loudness-war.info/album/view/132116

 

Tu przykładowy album Petera Gabriela wydany na Super Audio CD, zajrzyj do okienka "log", np. peak -5.30 dB to najwyższa/najgłośniejsza wartość uzyskana w danym utworze, a RMS to tak jakby 'wartość średnia'. Parametry raczej niespotykane w PCM.

 

Ale mi coś p****ło z tym postem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest ok :) Józef, ta strona to mój go-to-guy, korzystam z niej praktycznie codziennie :) + dodatkowo sam sobie mierze dr wtyczką w foobarze.Ja mam na tym punkcie jobla, wszystko zaczeło sie od zakupienia na cd remasterów mety bez odsłuchu wcześniejszego.No i umarłem jak to usłyszałem.Od tamtej pory zawsze przed zakupem albo sprawdzam strone albo wypożyczam od ruskich i jak wszystko gra to odwiedzam ebaje, allegro albo discogos

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można, tylko nowe konta :) założyłem na innego maila, aktywowało bez podpinania karty.W sumie to nie wiem po co to zrobiłem bo i tak za dwa dni wykupuje już normalnie abonament ale przyda sie :D mogłem wykazać sie dobrym sercem i podarować któremuś z użytkowników forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można, tylko nowe konta  założyłem na innego maila, aktywowało bez podpinania karty.W sumie to nie wiem po co to zrobiłem bo i tak za dwa dni wykupuje już normalnie abonament ale przyda sie  mogłem wykazać sie dobrym sercem i podarować któremuś z użytkowników forum

Zaraz ci ktoś cos milego napisze za te nieskrywana szczerość

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) myślałem że poprosi o podpięcie karty ale nic z tych rzeczy, nawet nie wspomniał o płatnej usłudze.Wpisałem kod i śmiga.A znalazłem go bo akurat blacka sprzedaje i patrze dwa kody, na tidal i roona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Wczoraj testowałem jak strumień Tidal radzi sobie z silnikiem DSP. Powiem tak. Jestem zaskoczony. Niektóre nagrania można wyciągnąć za uszy na wyzszy poziom. bda2af82ced42011fc72a09b21845e4d.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności