Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

To na Windozie? Bo mnie zależy tak zasadniczo na ewentualnym podłączeniu do Maca. Ale pewnie jeden czort.

 

Staram się Maca nie używać, bo macie myszki nie ten tego, ja lubię myszki co się dają dobrze... wyklikać

 

Sadze, ze Questyle QP1R tez sonicznie bedzie lepszy od flagowca Fiio.

Nawet w połączeniu z E12A Fiio X7 sonicznie nie ma startu do Questyle.

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

 

 

Niestety ale ja lubię poużywać streamingów - no to jest kopalnia muzyczna, a Tidal HiFi gra już naprawdę sonicznie dobrze - więc mnie to samo kółko w QP1R nie kręci...

Zgadza sie, tez zauwazylem opoznienie zaraz po odpaleniu x7 jako dac. W moim przypadku pomoglo ustawienie sampling rate na 192/24 w ustawieniach dzwieku dla Fiio pod Windowsem. Przed chwila jeszcze raz sprawdzalem dla pewnosci i jest ok.

 

u mnie win10/64bit to nic nie zmienia, nadal jest przesunięcie obraz/muzyka - Tidal video także

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Macbooku nie używam myszki. Od pierwszego momentu, czyli już jakieś 6 lat, jak go dorwałem w ręce, to zaprzyjaźniłem się z ichnim touchpadem. A który nadal nie ma swojego odpowiednika w żadnych notebookach windowsowych. Ale odbiegliśmy od tematu.

Wracając do X7, to jeśli założyć, że jako system, funkcjonuje jak standardowy telefon z Androidem, to większość nowoczesnych telefonów pracuje wewnętrznie na 192/24 jeśli chodzi o sekcję audio. Chodzi o wewnętrzne przetwarzania i transmisję danych audio, niekoniecznie o sam kodek dźwiękowy. Samo otrzymanie funkcjonalności DACa w takim "telefonie"/DAPie to już jest spory wyczyn wymagający kombinacji. I raczej nie zdarza się często. Raczej znam mało telefonów, które potrafią robić za DACa USB :D.

Można więc przypuszczać, że odbywa się to na zasadzie klient - serwer.

Klientem jest szyna audio zakończona kodekiem sprzętowym, a która pracuje właśnie na 192/24.

Aby uruchomić tryb DAC potrzeba w Androidzie odpalić dodatkową usługę serwera audio, która z jednej strony będzie widoczna dla zewnętrznego systemu operacyjnego jako urządzenie audio USB, a ze strony drugiej, będzie robić za serwer dla wspomnianego klienta.

W takim układzie, jeśli po stronie systemu operacyjnego (Windows/Mac) będzie ustawiona inna częstotliwość, niż natywna częstotliwość pracy klienta, to zajdzie konieczność konwersji częstotliwości na poziomie usługi serwera. A co wymaga mocy obliczeniowej procesora "telefonu", w tym przypadku DAPa na Androidzie. A co z kolei powinno wiązać się z opóźnieniem wynikającym z ograniczonej mocy obliczeniowej.

Jeśli w tym przypadku konwersję wymusimy na poziomie systemu operacyjnego źródła (Windows/MAC) to opóźnienie powinno się zmniejszyć, gdyż konwersja nie będzie wymagana na drodze klient-serwer. A opóźnienie ograniczy się do przesyłu pomiędzy usługami. Ciekawe na ile da się to opóźnienie realnie zmniejszyć.

Ale sama idea jest ciekawa. Czy ktoś z Was zna jakąś inną konstrukcję telefoniczną, albo telefonopodobną, która potrafiłaby robić za DACa USB?

Ciekawe czy dałoby się tę usługę serwerową "wyłuskać" z systemu FiiO i zaszczepić w innym telefonie. W końcu Android to Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sadze, ze Questyle QP1R tez sonicznie bedzie lepszy od flagowca Fiio.

Nawet w połączeniu z E12A Fiio X7 sonicznie nie ma startu do Questyle.

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

Niestety ale ja lubię poużywać streamingów - no to jest kopalnia muzyczna, a Tidal HiFi gra już naprawdę sonicznie dobrze - więc mnie to samo kółko w QP1R nie kręci...

A miałeś w ręku QP1R czy po prostu tak dla hecy powtarzasz przeczytane gdzieś info sprzed tygodni??

 

W firmware 1.0.5 "problemy" z kółkiem zostały wyeliminowane. Przynajmniej w moim egzemplarzu nie stwierdzam żadnych.

Poza tym użyłem słowa "sonicznie" wiec argument o streamingu jakby nieistotny w rozmowie o SQ. X7 ma androida, streaming i inne wynikające z tego zalety co nie zmienia faktu, że do Questyle'a w kwestii rozdzielczości, separacji, dociążenia dźwięku a przede wszystkim muzykalnosci "trochę" mu brakuje.

 

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Macbooku nie używam myszki. Od pierwszego momentu, czyli już jakieś 6 lat, jak go dorwałem w ręce, to zaprzyjaźniłem się z ichnim touchpadem. A który nadal nie ma swojego odpowiednika w żadnych notebookach windowsowych. Ale odbiegliśmy od tematu.

Wracając do X7, to jeśli założyć, że jako system, funkcjonuje jak standardowy telefon z Androidem, to większość nowoczesnych telefonów pracuje wewnętrznie na 192/24 jeśli chodzi o sekcję audio. Chodzi o wewnętrzne przetwarzania i transmisję danych audio, niekoniecznie o sam kodek dźwiękowy. Samo otrzymanie funkcjonalności DACa w takim "telefonie"/DAPie to już jest spory wyczyn wymagający kombinacji. I raczej nie zdarza się często. Raczej znam mało telefonów, które potrafią robić za DACa USB :D.

Można więc przypuszczać, że odbywa się to na zasadzie klient - serwer.

Klientem jest szyna audio zakończona kodekiem sprzętowym, a która pracuje właśnie na 192/24.

Aby uruchomić tryb DAC potrzeba w Androidzie odpalić dodatkową usługę serwera audio, która z jednej strony będzie widoczna dla zewnętrznego systemu operacyjnego jako urządzenie audio USB, a ze strony drugiej, będzie robić za serwer dla wspomnianego klienta.

W takim układzie, jeśli po stronie systemu operacyjnego (Windows/Mac) będzie ustawiona inna częstotliwość, niż natywna częstotliwość pracy klienta, to zajdzie konieczność konwersji częstotliwości na poziomie usługi serwera. A co wymaga mocy obliczeniowej procesora "telefonu", w tym przypadku DAPa na Androidzie. A co z kolei powinno wiązać się z opóźnieniem wynikającym z ograniczonej mocy obliczeniowej.

Jeśli w tym przypadku konwersję wymusimy na poziomie systemu operacyjnego źródła (Windows/MAC) to opóźnienie powinno się zmniejszyć, gdyż konwersja nie będzie wymagana na drodze klient-serwer. A opóźnienie ograniczy się do przesyłu pomiędzy usługami. Ciekawe na ile da się to opóźnienie realnie zmniejszyć.

Ale sama idea jest ciekawa. Czy ktoś z Was zna jakąś inną konstrukcję telefoniczną, albo telefonopodobną, która potrafiłaby robić za DACa USB?

Ciekawe czy dałoby się tę usługę serwerową "wyłuskać" z systemu FiiO i zaszczepić w innym telefonie. W końcu Android to Android.

Podejrzewam, że dałoby się, bo na 90% ona siedzi w wyższej warstwie. Martwi mnie natomiast obsługa samego usb - nie programowałem nigdy sterowników usb. Wiesz jak to ugryźć? Czy nie jest to problemem? Jeśli fiio trzyma to w jakikolwiek otwarty sposób to można to spróbować zmigrować. A jeśli nie- to i tak mi wymyśliłeś arcyciekswe ćwiczenie z pythona, a parę smartfonów zalega w szufladzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Sadze, ze Questyle QP1R tez sonicznie bedzie lepszy od flagowca Fiio.

Nawet w połączeniu z E12A Fiio X7 sonicznie nie ma startu do Questyle.

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

Niestety ale ja lubię poużywać streamingów - no to jest kopalnia muzyczna, a Tidal HiFi gra już naprawdę sonicznie dobrze - więc mnie to samo kółko w QP1R nie kręci...

A miałeś w ręku QP1R czy po prostu tak dla hecy powtarzasz przeczytane gdzieś info sprzed tygodni??

 

W firmware 1.0.5 "problemy" z kółkiem zostały wyeliminowane. Przynajmniej w moim egzemplarzu nie stwierdzam żadnych.

Poza tym użyłem słowa "sonicznie" wiec argument o streamingu jakby nieistotny w rozmowie o SQ. X7 ma androida, streaming i inne wynikające z tego zalety co nie zmienia faktu, że do Questyle'a w kwestii rozdzielczości, separacji, dociążenia dźwięku a przede wszystkim muzykalnosci "trochę" mu brakuje.

 

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

 

 

no jaki rymcymcym!

 

1. po co mi info sprzed miesięcy o kółku, jak ja się działania kółka nie czepiam?

2. argument o streamingu w soniczności taki sam jak o kółku w streamingu

3. gdybym kupował DAPa tylko dla soniczności, to kupiłbym sobie duże ogrodniczki z wielką kieszenią na przedzie i zapakował tam C4

4. to że Q gra lepiej od X7 to fakt, ale nie jest tak, że startu nie ma - wadą X7 jest cyfrowość, brak dociążenia, ani na separację i rozdzielczość nie narzekam - ale dociążenie poprawia się z E12A bardzo, a przed nami AM2, AM3 i AM5 itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q kosztuje prawie 4 tys., do tego nie jest kombajnem, więc zmieściło się tam sporo bebechów, i gra jak złoto - zwłaszcza złoty :)

 

 

 

 

FiiO zapowiada, że jest możliwe zrobienie modułu AMP z... czterema slotami na SDx512GB

 

oraz pracują nad możliwością użycia zewnętrznej pamięci dla Tidal offline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FiiO zastanawia mnie jeden fakt - produkują DAP-a, który czerpie z błędów swoich poprzedników. Serio nie można było tego wyeliminować w nowej wersji? O co tak naprawdę im chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FiiO zastanawia mnie jeden fakt - produkują DAP-a, który czerpie z błędów swoich poprzedników. Serio nie można było tego wyeliminować w nowej wersji? O co tak naprawdę im chodzi?

A o które konkretnie błędy Ci chodzi?

Poważnie myślę nad x7.

Dla mnie zasadniczym problemem jest to, że praktycznie żaden (poza soniaczami i Cowonem) producent nie d****rcza dobrego SQ w parze z dobrą baterią.

Kurcze co ja bym dał za SQ dx80 w sansie sport - ten gabaryt i ta bateria to dla mnie wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest moc wyjściowa. Soniacze i cowony mają jej tyle co telefony wiec jak potrzebujesz więcej co musisz mieć wzmacniacz i też robi Ci się cegła. P1 która ma jużdość mocy też leci na baterii 8godzin a moc flagowego soniacza zx2 nadaje się conajwyżej do iemów.


Kurcze co ja bym dał za SQ dx80 w sansie sport - ten gabaryt i ta bateria to dla mnie wzór.

 

 

I żeby jeszcze dwa sloty sd były, 5 calowy ekran, android, wyjście optyczne i duży jack, magnezowa obudowa i żeby jeszcze stówke kosztowało.....

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Rozbawiłeś mnie. Teraz dostrzegam chaos swojej wypowiedzi.

Chodzi mi właśnie o dwa grajki napędzające iemy i skuteczne nauszne. W sumie z małych to A15 jest dla mnie tym czego szukam. Natomiast jeśli idzie o streaming itp - no tutaj bym chciał X7, które pociągnie 25h. Do trudnych słuchawek jest k5 i to uważam za genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W FiiO zastanawia mnie jeden fakt - produkują DAP-a, który czerpie z błędów swoich poprzedników. Serio nie można było tego wyeliminować w nowej wersji? O co tak naprawdę im chodzi?

A o które konkretnie błędy Ci chodzi?

Poważnie myślę nad x7.

Dla mnie zasadniczym problemem jest to, że praktycznie żaden (poza soniaczami i Cowonem) producent nie d****rcza dobrego SQ w parze z dobrą baterią.

Kurcze co ja bym dał za SQ dx80 w sansie sport - ten gabaryt i ta bateria to dla mnie wzór.

 

Miałem na myśli cyfrowość, brak dociążenia, scena wg. mnie też pozostawia trochę do życzenia. Dla mnie DAP przede wszystkim ma grać, a dodatkowe funkcje/parametry mogą być jedynie miłym dodatkiem, a nie czynnikiem decydującym o zakupie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie zgoda, chociaż z tą cyfrowością bym nie przesadzał, a dociążenie pewnie poprawią w kolejnych AMP, no ale streaming nie jest "miłym dodatkiem", on właśnie gra... daje mi niemal nieograniczoną wolność wyboru muzyki, poszukiwań, dostęp do nowości zaraz po premierze i dlatego mam 2 DAPy - jeden ze streamingiem, a drugi mały co tylko gra, ale za to ok. 70h

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie zgoda, chociaż z tą cyfrowością bym nie przesadzał, a dociążenie pewnie poprawią w kolejnych AMP, no ale streaming nie jest "miłym dodatkiem", on właśnie gra... daje mi niemal nieograniczoną wolność wyboru muzyki, poszukiwań, dostęp do nowości zaraz po premierze i dlatego mam 2 DAPy - jeden ze streamingiem, a drugi mały co tylko gra, ale za to ok. 70h

Zgoda. Pod warunkiem, że masz w kieszeni router :P, a to już robi się kanapka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden router nie jest potrzebny, jest opcja pobierania i słuchania offline, a do tego jak napisał pankracy wystarczy odpalić HotSpot

 

 

ja odpalam go jak jestem w drodze i widzę coś nowego ciekawego i w kilka minut zasysam do offline, rozłączam i gra muzyka

 

Do tego darmowego Wi-Fi na mieście jest dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden router nie jest potrzebny, jest opcja pobierania i słuchania offline, a do tego jak napisał pankracy wystarczy odpalić HotSpot

 

 

ja odpalam go jak jestem w drodze i widzę coś nowego ciekawego i w kilka minut zasysam do offline, rozłączam i gra muzyka

 

Do tego darmowego Wi-Fi na mieście jest dużo

Skoro tak to spoko. Miałem wrażenie, że dopiero pracują nad opcją offline. W takim razie musiało to dotyczyć innego DAP-a. Może opusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żaden router nie jest potrzebny, jest opcja pobierania i słuchania offline, a do tego jak napisał pankracy wystarczy odpalić HotSpot

 

 

ja odpalam go jak jestem w drodze i widzę coś nowego ciekawego i w kilka minut zasysam do offline, rozłączam i gra muzyka

 

Do tego darmowego Wi-Fi na mieście jest dużo

Skoro tak to spoko. Miałem wrażenie, że dopiero pracują nad opcją offline. W takim razie musiało to dotyczyć innego DAP-a. Może opusa?
Opus nie ma wifi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żaden router nie jest potrzebny, jest opcja pobierania i słuchania offline, a do tego jak napisał pankracy wystarczy odpalić HotSpot

 

 

ja odpalam go jak jestem w drodze i widzę coś nowego ciekawego i w kilka minut zasysam do offline, rozłączam i gra muzyka

 

Do tego darmowego Wi-Fi na mieście jest dużo

Skoro tak to spoko. Miałem wrażenie, że dopiero pracują nad opcją offline. W takim razie musiało to dotyczyć innego DAP-a. Może opusa?
Opus nie ma wifi.

 

Mamy teraz taki wysyp nowości jak nigdy :D i łatwo o pomyłkę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja X7 z 2gb ramu i 64gb pamięci wewnętrznej została oficjalnie anulowana.

 

Przy okazji - @MP3Store.pl - wiadomo coś na temat dostępności AM2?

 

Czy ktoś miał może okazję sprawdzić, czy X7 działa poprawnie jako DAC podłączony pod Linuxa? Dokładnie to chodzi mi o współpracę ze Squeezeboxem Touch, a on zdaje się na linuxie właśnie chodzi.

AFAIK X7 śmiga bez problemu pod Linuxem ale Linux Linuxowi nie równy więc nie wiem czy będzie działał z customową wersją w Squeezeboxie

 

[EDIT]Zapomniałem dodać że X7 w trybie DAC jest standardowym urządzeniem USB Audio Class 2.0 więc jeżeli inne DAC'i tego typu działają z Squeezeboxem to i X7 powinien.

Edytowane przez ClassicGOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja X7 z 2gb ramu i 64gb pamięci wewnętrznej została oficjalnie anulowana.

 

 

 

hmm... w sumie to się FiiO zreflektowało, że na rynku DAPów nie jest jak na rynku smartfonów, że non stop wypuszcza się nowsze wersje, które różnią się kilkoma bajerami

 

ludziom, którzy kupili "flagowca" X7 nie podobało się, że nikt im nie powiedział, że zaraz będzie "superflagowiec" X7 z 2GB RAM i 64GB ROM... bo by poczekali i kupili nowszą wersję

 

FiiO pewnie doszło do wniosku, że sprzedaż X7 spadnie, bo niektórzy będą czekać

 

zatem oficjalny komunikat, to taki że kasują projekt, ale... pracują nad X7II... no i żeby nie było jak ze smartfonami, że dorzucą RAM, poprawią ekranik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO w końcu się wyżyłowało na licencje na driver USB Audio Class 2.0 firmy Thesycon, dzięki czemu nie tylko dostajemy najnowszą wersję ale i w pełni podpisaną cyfrowo więc koniec z wyłączaniem wymuszania sygnatur sterowników w Win8/10

 

https://www.dropbox.com/s/qqz14rnt6at8q1o/FiiO%20USB%20DAC%20Driver%20v3.34.0.zip?dl=0

 

PS. Jest to oczywiście dobra wiadomość ale mimo wszystko chciałem napisać: Kij w oko Microsoftowi za obiecywanie wsparcia dla USB Audio Class 2.0 od lat. Standard ten ma 10lat, jest wspierany natywnie przez każdy współczesny system operacyjny (łącznie z iOS i Androidem) poza Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności