Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam problem z AM3. Słysze na nim masakryczny szum tła. Na AM2 nie mam tego problemu. Pisałem na Head-Fi ale ludzie raczej nie maja takich problemów. Szum słyszę najbardziej na wyjściu zbalansowanym, trochę mniejszy na normalnym. Moje słuchawki to FLC8s i srebrne kable do nich odpowiednio zbalansowany i niezbalansowany. Jak pisałem nie słyszę tego tła na AM2 a jeśli już to naprawdę minimalnie i trzeba się dobrze w ciszy wsłuchać. Przyznam, że przy normalnym słuchaniu prawdopodobnie mógłbym (mógłbym??) się przyzwyczaić do tego. Problem w tym, że nie chcę i nie mam zamiaru, no i jak wydaje 5 stówek na kawałek elektroniki to fajnie by było gdyby wszystko pracowało jak trzeba :).

 

Dlatego mam pytanie-prośbę do użytkowników AM3 z okolić Warszawy i Marek, czy ktokolwiek zechciałby się spotkać na parę minut i porównać AM3. Mykupyku, patrzę tak trochę w Twoją stronę, bo się pokazałeś na Head-Fi :D. Bez porównania nie będę wiedział czy to tylko moje widzi-mi-się czy jednak naprawdę coś z tą moją końcówka jest nie tak. No a właściwie to niezależne uszy nawet bardziej by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLC8S bardzo łatwo wyłapywały mi szumy... ale słuchałem ich głównie na AM2... na AM3 przez jeden weekend, ale byłem wtedy skupiony na SR i XR nie na FLC8S...

W każdym razie nie odnotowałem żadnych niepokojących szumów :\


O wyłapywanie szumów z np komórki mi chodziło :F


O wyłapywanie szumów z np komórki mi chodziło :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z AM3. Słysze na nim masakryczny szum tła. Na AM2 nie mam tego problemu. Pisałem na Head-Fi ale ludzie raczej nie maja takich problemów. Szum słyszę najbardziej na wyjściu zbalansowanym, trochę mniejszy na normalnym. Moje słuchawki to FLC8s i srebrne kable do nich odpowiednio zbalansowany i niezbalansowany. Jak pisałem nie słyszę tego tła na AM2 a jeśli już to naprawdę minimalnie i trzeba się dobrze w ciszy wsłuchać. Przyznam, że przy normalnym słuchaniu prawdopodobnie mógłbym (mógłbym??) się przyzwyczaić do tego. Problem w tym, że nie chcę i nie mam zamiaru, no i jak wydaje 5 stówek na kawałek elektroniki to fajnie by było gdyby wszystko pracowało jak trzeba :).

 

Dlatego mam pytanie-prośbę do użytkowników AM3 z okolić Warszawy i Marek, czy ktokolwiek zechciałby się spotkać na parę minut i porównać AM3. Mykupyku, patrzę tak trochę w Twoją stronę, bo się pokazałeś na Head-Fi :D. Bez porównania nie będę wiedział czy to tylko moje widzi-mi-się czy jednak naprawdę coś z tą moją końcówka jest nie tak. No a właściwie to niezależne uszy nawet bardziej by się przydały.

 

Poczytaj sobie tą recenzję: http://www.headfonia.com/review-luxury-precision-l3-iem-dap/

 

Pod koniec jest porównanie do innych DAPów i uwaga, że X7 szumi na modułach niezbalansowanych i bardzo szumi na AM3. Tak więc raczej nie masz się co martwić, że trafiłeś wadliwy moduł.

 

"If you can see/hear past the noise issue then you’ll find more detail, better layering, more air, etc. But for me there’s too much noise to enjoy the balanced output or the AM3 module for that matter. Could it be Fiio developed the AM3 balanced module with a 3.5 and 2.5mm balanced output for full sized headphones? I’m waiting for Fiio’s feedback…"

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jednak coś skrobnę odnośnie Pionka i X7.

Jakub ma zakaz czytania.

 

[spojler]

Piszę tutaj porównanie tylko z użyciem ER4XR na brązowych filtrach - w innych przypadkach FiiO wygrywało zwykle przez znacznie lepsze wysterowanie słuchawek, a tutaj XR więcej mocy nie potrzebują.

Po raz kolejny zaznaczę, że imo Pionek to DAP pod CIEMy i IEMy :F

 

Pierwsze co się rzuca w uszy to scena, głównie głębokość. Pionek lepiej rozróżnia kolejne plany - wokal potrafi być w PODOBNEJ (ale też dalej niż na X7) odległości przy bardziej odległej (zależy od kawałku) perkusji co w X7. Szerokość też lepiej, dużo powietrza...

I przez to po pierwszym odsłuchu miałem wrażenie wyższości Pionka nad moim DAPem... wow minęło, trzeba się skupić na innych istotnych dla mnie rzeczach!

No i niestety, ale X7 radzi sobie według mnie z reguły lepiej - góra była czytelniejsza właśnie na niej, szczególnie realizacje słabe... no a nierzadko słucham takiego materiału, co zrobić :ph34r:

Na X7 góra jest taka surowsza, u pionka delikatniejsza i krócej wybrzmiewa co też może się podobać, ale akurat nie mi.

Bas potrafi uderzyć mocniej na X7, ale też jest świetnie kontrolowany, u pionka bas jest lżejszy - to oraz góra może sprawić, że na bardziej V-kowych IEMach bardziej spodobałby mi się Pionek...

No niestety FLC8S sprzedane, a na ER4S (jeszcze równiejsze) to już zdecydowana przewaga X7 według mnie.

Nie bić - nic nie zrobię :|

Wokal za to bardziej podoba mi się na Pionku (szczególnie damski). Jest bardziej gładki. W sumie dziwne, że na nim mi się bardziej podoba, bo zwykle wolę surowszy, ale to chyba dobrze o nim mówi...

 

To tak słowem podsumowania!

X7 jest bardziej nasycony ma twardszy, mocniejszy, ale bardzo dobrze kontrolowany bas, surowszą, dłużej wybrzmiewającą górę, średnicę również o surowszym charakterze (choć w niektórych utworach jest bardziej intymna) - to MI się bardziej podoba.

Pionek gra lżej i zwiewniej - lżejszy bas, krócej wybrzmiewająca góra, całość gładsza, ogólnie dość neutralnie, naturalnie i bez większych wad.

Ale scena...

No Pionek po prostu gra głębiej, szerzej, lepiej rozdziela kolejne plany, jest tu dużo powietrza.

Za to X7 trochę precyzyjniej tą scenę rysuje, choć zauważalnie mniejszą.

Ta scena w Pionku robi robotę :F

 

Mimo wszystko nawet sonicznie osobiście wybrałbym X7.

Za Pionkiem przemawia co prawda scena, czas pracy, wygoda jednak też lepsza, mimo, że przy X7 na obecnym sofcie już nic mi nie przeszkadza.

Za X7 przemawia bliższa moim preferencją szkoła grania, MOC, a więc i uniwersalność (AM3vsPionek to 540vs75mW@32ohm), i takie ******ły jak wymienne moduły, dedykowane akcesoria w tym stacjonarny wzmacniacz itp.

Nawet nie orientuje się ile Pionek kosztuje (na prawdę - te odsłuchy to była pierwsza styczność z nim), ale podejrzewam, że podobnie jak X7. Nie będę sprawdzał :F

 

Test soniczny robiłem na korzystnych warunkach dla Pionka, bo AM3 po SE i IEMy. Jak ktoś szuka DAPa pod nie to jest zdecydowanie wart rozważenia choćby dla samej sceny i powietrza :F

 

--- DALEJ TYLKO DLA OSÓB O TWARDYCH NERWACH ---

 

A może skrobnę też coś o odsłuchu na T5p.2 z hybrydowymi padami? Słuchawkami, które cenię przede wszystkim za wow scenę, szybkość, twardość, precyzje? Przecież nie są trudne w wysterowaniu? Nie?

 

BOOM - scena bardziej podoba mi się na X7. W Pionku potrafi być bardzo rozdmuchana, holografia gorsza, dół zbyt lekki na Pionku, brakuje impaktu, nie jest też taki szybki, podobnie góra... to może jednak starczy, bo fani Pionka mnie zjedzą xD

 

PS: To nie jest też tak, że on sobie całkiem nie radzi z nausznymi! To jest PORÓWNANIE z X7 na module AM3 w SE. Więc PORÓWNUJE, a X7 poza stockowym modułem BARDZO dobrze radzi sobie z nausznikami.

Myślałem nawet o sprzedaży stacjonarnego toru... do momentu uruchomienia go xD

[/spojler]


Jak poprawnie robi się spojler na tym forum? xD


PS2: traktować to jako kawałek przemyśleń przelanych na post, nie jakiś konkretny opis dźwięku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej mnie interesuje porównanie do xdp-100.

 

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka

 

Jeżeli chodzi o SQ - wg mnie o ile korzysta się ze słuchawek, które nie wymagają więcej mocy niż XDP100 jest w stanie wykrzesać to X7 jest po prostu gorszy w każdym aspekcie (miałem tylko AM1, AM2 i K5). Pioneer gra bardziej przestrzenniej, holograficzniej, scena jest jakby lepiej poukładana, bas jest lepiej kontrolowany. No i najważniejsze XDP gra gdzieś pomiędzy cyfrowym, analitycznym, wyciągającym maksimum detali brzmieniem, a takim muzykalnym, organicznym, analogowym. FiiO ma niestety ten cyfrowy nalot, sztuczność, potrafi zagrać ostrzej.

 

Jeżeli chodzi o Androida - generalnie Pioneer działa dużo płynniej, ma znacznie mocniejszy SoC - niestety póki co na każdej aplikacji innej niż stockowa słychać delikatne zniekształcenia na wrażliwych dokanałówkach (przy bardzo cichych przejściach w utworach). Mam nadzieję, że naprawią to, bo wyraźnie jest to problem software'owy.

 

Ekran dużo lepszy w XDP100, jakość wykonania również.

 

XDP testowane na Flare Audio R2A/R2pro, Sony EX1000, VSonic GR07, Lear BD4.2, Shockwave III i kilku innych. X7 na znacznie szerszym gronie słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak jak awayeah pisze - Pionek lepiej wygląda i ma lepszy ekran!

Skupiłem się głównie na grze, a to też istotne :\

 

Natomiast jeśli chodzi o soniczną stronę to AM3 wybija się na tle braci i to mocno =)

Ale właśnie Pionek gładziej to wszystko przedstawia, a FiiO twardziej, ostrzej, bardziej nasycenie.


PS3: Proszę brać poprawkę na to, że preferuje techniczne, ostre, jasne, ale dociążone granie i nie jest to recenzja, więc nie muszę być do końca obiektywny co w ww relacji zaznaczałem chyba dość zauważalnie ;)

 

I... jak się ten spojler robi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM3 gra klasę lepiej niż AM1/2, warto posłuchać

 

Ale faktycznie Pionek wyszedł z laboratorium z tradycjami i robi wrażenie - zanim dostałem AM3 byłem gotowy na przesiadkę na Pionka/Onkyo, a tak bawię się wciąż X7/AM3 z SINE, FLC8s i H8 i... czekam na AM6 zrobionego pod hybrydy

@Coyotex83: bij na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Gdyby nie było AM3 to chyba chciałbym się przesiąść nawet kosztem konieczności odpalania nauszników na stacjonarnym torze, braku LO, Coaxial Out... a może akurat ja niekoniecznie, ale z pewnością wielu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o najważniejszym trzeba wspomnieć - synergia, synergia, synergia :) i @crysis94 oczywiście preferencje co do tonalności i słuchanych gatunków muzyki.

FLC8 akurat na X7 bardzo mi się podobały, chociaż one wydaje mi się szczyt możliwości osiągają z Mojo.

Ja słucham już wyłącznie doków i pod nie XDP100 mogę spokojnie polecić.

 

Można wiele napisać i polecić, ale żaden DAP nie zagra równie dobrze z każdymi słuchawkami i zawsze jakieś połączenia będą lepsze, a jakieś gorsze. Nawet tak bliźniacze ( trojacze ;)? ) słuchawki jak seria Flare Audio łapią synergię z innymi sprzętami. R2pro gra lepiej z TEAC HA-P90 niż z XDP100, a R2A wyraźniej lepiej na Pioneer'ze :) A to słuchawki z identycznymi przetwornikami i kablem, różniące się tylko materiałem z którego zrobione są kopułki.

 

Zawsze najlepiej samemu posłuchać wybranego połączenia.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jeszcze przed synergią postawię preferencje, preferencje, preferencje, a potem synergia, synergia :F

Mam wrażenie, że akurat FLC8S lepiej MI grałyby z Pionka, podobnie np z Triplami, ale znowuż GR07 Classic bardziej widzę słyszę z FiiO mimo, że nie słuchałem.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jeszcze przed synergią postawię preferencje, preferencje, preferencje, a potem synergia, synergia :F

Mam wrażenie, że akurat FLC8S lepiej MI grałyby z Pionka, podobnie np z Triplami, ale znowuż GR07 Classic bardziej widzę słyszę z FiiO mimo, że nie słuchałem.

 

FLC8S mi zabrałeś zanim nabyłem Pioneer'a ;) , więc muszę uwierzyć na słowo - ale nie dziwię się, że z XDP100 dają radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że bez posłuchania i bezpośredniego porównania się chyba nie obędzie. W tej chwili moje główne nauszniki to sine. I zgrywają mi się z pionkiem całkiem zacnie. Ale czy z X7 wraz z am3 nie byłoby lepiej/inaczej/ciekawiej? Jedno co już w tych postach rzuciło mi się w oczy to to, że X7 trochę lepiej daje w basie a czasami faktycznie przy pionku i sine troszeczkę basu bym więcej widział.

 

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porownania. Tak wiec moge sobie x7 wykreslic bo dla mnie wysokie tony na pionku nie sa do konca przyjemne. Colorfly robi to o niebo lepiej a jak x7 ostrzej niz na pionku to lypa :/

 

A z przemyslen na dzisiaj to niestety bo staram sie tego nie robic odpalilem stacjonarke i leb w leb porownalem do dapow. No i jednak jest meeega przepasc. Ani pionek ani colorfly nie zbliza sie nawet w zadnym aspekcie do porzadnego dapa z ampem. Generalnie holografia na dapach niemal nie istnieje....

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colorfly robi to o niebo lepiej

A nie, bo gorzej - moja prawda jest mojszejsza :F

A po chwili pomyślałem sobie co byś powiedział o moim stacjonarnym torze na jasnym filtrze DACa... jajć :ph34r:

Sprawdziłem cenę Pionka i od razu zaczął mi jakoś lepiej grać (na IEMach ofc). On na początku nie miał jakiejś sporo niższej ceny?

ONKYO DP-X1 nie ma czasem w tej samej cenie co Pionek lepszych bebechów (full balanced tor) ???

Wiem, że nie ten temat, ale porównywał je ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porownania. Tak wiec moge sobie x7 wykreslic bo dla mnie wysokie tony na pionku nie sa do konca przyjemne. Colorfly robi to o niebo lepiej a jak x7 ostrzej niz na pionku to lypa :/

 

A z przemyslen na dzisiaj to niestety bo staram sie tego nie robic odpalilem stacjonarke i leb w leb porownalem do dapow. No i jednak jest meeega przepasc. Ani pionek ani colorfly nie zbliza sie nawet w zadnym aspekcie do porzadnego dapa z ampem. Generalnie holografia na dapach niemal nie istnieje....

 

Może warto żebyś spróbował TEAC HA-P90 - sporo opinii się przewijało, że jemu najbliżej do brzmienia sprzętu stacjonarnego... I coś w tym jest - mimo, że Pioneer bardzo mi odpowiada to często jednak wracam do TEACa:)

 

 

 

Colorfly robi to o niebo lepiej

A nie, bo gorzej - moja prawda jest mojszejsza :F

A po chwili pomyślałem sobie co byś powiedział o moim stacjonarnym torze na jasnym filtrze DACa... jajć :ph34r:

Sprawdziłem cenę Pionka i od razu zaczął mi jakoś lepiej grać (na IEMach ofc). On na początku nie miał jakiejś sporo niższej ceny?

ONKYO DP-X1 nie ma czasem w tej samej cenie co Pionek lepszych bebechów (full balanced tor) ???

Wiem, że nie ten temat, ale porównywał je ktoś?

 

 

Onkyo ma dokładnie te same bebechy co Pioneer jeżeli chodzi o single out - gra identycznie co potwierdzają też testy syntetyczne.

W trybie zbalansowanym ma dołożony drugi DAC, ale podobnie jak w wielu innych DAPach wyjście zbalansowane jest gorsze niż niezbalansowane (w odpowiednim wątku już wrzucałem dane na potwierdzenie tego).

U nas Onkyo i tak jest tańsze niż Pionner, więc logika wskazywałaby na zakup DP-X1 (chociaż podobno ma gorszą niż XDP100 aplikację stockową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że bez posłuchania i bezpośredniego porównania się chyba nie obędzie. W tej chwili moje główne nauszniki to sine. I zgrywają mi się z pionkiem całkiem zacnie. Ale czy z X7 wraz z am3 nie byłoby lepiej/inaczej/ciekawiej? Jedno co już w tych postach rzuciło mi się w oczy to to, że X7 trochę lepiej daje w basie a czasami faktycznie przy pionku i sine troszeczkę basu bym więcej widział.

 

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka

 

warto sobie posłuchać sine z X7/AM3 (z AM2 grają bardzo dobrze ale jest funowo), mi to połączenie bardzo się podoba, na tyle że zamówiłem kabel zbalansowany lepszej jakości niż oryginalny i czekam niecierpliwie jak moc popłynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wychodzi na to, że bez posłuchania i bezpośredniego porównania się chyba nie obędzie. W tej chwili moje główne nauszniki to sine. I zgrywają mi się z pionkiem całkiem zacnie. Ale czy z X7 wraz z am3 nie byłoby lepiej/inaczej/ciekawiej? Jedno co już w tych postach rzuciło mi się w oczy to to, że X7 trochę lepiej daje w basie a czasami faktycznie przy pionku i sine troszeczkę basu bym więcej widział.

 

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka

 

warto sobie posłuchać sine z X7/AM3 (z AM2 grają bardzo dobrze ale jest funowo), mi to połączenie bardzo się podoba, na tyle że zamówiłem kabel zbalansowany lepszej jakości niż oryginalny i czekam niecierpliwie jak moc popłynie...

 

 

 

Sorry za off ... Co to za kabelek ? Mi Sine też leżą i będę szukał najlepszego towarzysza dla nich i odpuszczał całkowicie doki chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KGHM by Jimmy Dragon - 8 żył miedź - był na forum opisywany, bo jego zaletą jest dość równe potraktowanie całego pasma, a nie tak jak to zwykle z miedzią faworyzacja dołu

 

np. do H8 używałem hybrydy JD, a do FLC8s - srebra JD, a miedzi używałem też do TX-X00

 

 

tutaj info było:

http://forum.mp3store.pl/topic/139965-przeglad-dzwiekowy-kabli-jimmiego-dragona/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności