Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko, są niektóre playery, które grają z Sabre, a jeżeli chodzi o Tidala to z tego co wiem działa z HiFi. Wydaje mi się, że to kwestia czasu, aż LG zrobi łatkę i HiFi będzie działać z każdym oprogramowaniem. Jeżeli chodzi o implementację DACa, to właśnie LG zrobiło to bezbłędnie, bo gra fantastycznie, bardziej obawialbym się tych Chińczyków, typu Vivo i Meizu, zresztą miałem oby dwa (Vivo Xshot i Meizu Mx4 oraz MX4Pro) i nawet nie podchodzą do V10, ostatnio słuchałem nawet MX5 Pro, może gra troszkę lepiej niż poprzednik, jednak daleko mu do V10. LG po prostu przełożyło się, by to wszystko miało ręce i nogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co kto lubi. Dla mnie całe to strumieniowanie to zupełnie zbędna funkcja. Od tego jest telefon, który i tak się nosi ze sobą.

Odtwarzacz to ma muzykę grać, i na tym się skupiać.

 

Reszta to pierd..ły.

 

Ja przez te ******ły zakupiłem s6 Edge, bo ma właśnie dobrego DAC na pokładzie i nie trzeba się certolić, żeby dźwięk przez niego leciał.

 

W ogóle zaryzykuję trochę, ale implementacja dużego sabre w telefonie jest jeszcze trudniejsza niż w DAP. A ta kostka nie lubi jak się jej nie docenia i robi zasilanie na odwal się. Dlatego w ******ły z hedfaja nie wierzę, bo Mx4pro nie potrafił z siebie dobrego dźwięku wydać i taki M2 mini grał od niego o niebo lepiej. pomimo braku sejbra na pokładzie.

 

Taki S6 ma dedykowany układ od Wolfsona, ale nie jest on stacjonarny więc na peno gorszy od ES9018. Tyle, że on pracuje w warunkach jakie są dla niego przewidziane przez konstruktora i w swoim środowisku może być po prsotu lepiej wykorzystywany od Sabre w V10.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w V10 implementacja została przez LG wykonana starannie, nie podeszli do tego od tak, po prostu zrobili to dobrze, skoro ja i inni (np. z head-fi.org) którzy mają dostęp do DAPów różnej maści, typu DX90, Fiio X3,X5 czy X7 itp. twierdzą, że V10 staje z nimi na równi albo jest od nich lepszy to coś znaczy, prawda? Po co ktoś miałby pisać herezje. W prosty sposób można to napisać tak: LG V10 jest tak samo dobry lub nawet ciut lepszy od DAPów ze średniej półki, czyli DXy i inne Fiio, czy np. HiFiman HM-901. To nie są tylko moje słowa, przeczytajcie sobie ten topic, który ma prawie 100 stron, a na pierwszej najważniejsze info i odnośniki:

 

http://www.head-fi.org/t/782706/lg-v10-new-ess-chipped-flagship-android-phone-from-lg

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIIO X7 to nie dap ze średniej półki.

Na Hedfaju jest wiele topiców, 90% treści to treści głównie żołądkowo-fanbojskie.

 

To jest dobrze zrobiona implementacja cyfry SABRE:

b3se-tmp.jpg

Rozumiem, że LG popełniło właśnie coś takiego?

A to coś jest jeszcze bez zasilacza, który jest równie ważny, albo nawet ważniejszy.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

****oburzycie strasznie Panowie :)

Ja w sumie uważam to za sensowną opcję. W zasadzie mam to szczęście, że lubię słuchawki łatwopędne i wybitnie łatwopędne. A że od czasu do czasu odzywa się we mnie pragmatyk, to w sumie dla mnie cenowo fajna opcja na załatwienie sobie tenatu słuchawkowego audio jednym urządzeniem.

Trasa Dom-praca(pociągiem, często brak zasięgu) jako DAP

Praca - DAP/Streaming/DAC (ma opcję DAC prawda?)

Dom - jak mnie się podoba :)

Jeśli trzyma poziom fiio x3 drugiej generacji i pojawi się moduł wzmaka trzymający parametry e12 - to dla mnie end of the game. Wyprzedaję stacjonarkę, zostawiając tylko klona do ewentualnych ekscesów z trudniejszymi słuchawami (ewentualnie klona podmienię na aune b1).

Także w moim przypadku chcąc uzyskać tę samą jakość dźwięku we wszystkich zastosowaniach, sumaryczna cena sprzętów to około 5 tysi. X7 za 2300 wydaje się bardzo rozsądnym wyjściem. Za 2800 rozsądnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESS współpracował z LG przy modelu V10, pewnie dlatego użyto też ich kostki wzmacniacza, ale LG V10 też ma mobilną 2-channel kostkę Sabre (o taką konkretnie: http://www.esstech.com/files/8714/4095/2156/SABRE9018C2M_PB_v0.9_141212.pdf ) - brzmi to ciekawie i audio opinie telefon zbiera pochlebne, ale też i takie:

 

http://www.phonearena.com/reviews/LG-V10-Review_id4121/page/2

 

 

na headfajce to są nawet i tacy, co im LG V10 pędzi HD600 czy HD650... choć według pomiarów phonearena ma połowę mocy nowego iPhone'a :)

 

 

ja używam streamingu Tidal HiFi nie tylko poza domem, ale też jako alternatywny transport (z bazą wielu milionów utworów!) do stacjonarki - i wtedy muszę spinać telefon przez USB OTG z kolejnym klockiem, żeby mi wyciągnął sygnał i podał dalej - a z X7 ten dodatkowy klocek odpadnie i nie ma cudów, dźwięk powinien być lepszy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, żeby w telefonie implementować stacjonarną wersję Sabre:)

Do head-fi mam podobne podejście (z dużym dystansem), ale są użytkownicy, których opiniom ufam - podobnie jak tu, więc odpowiednio filtrując odpowiedzi można zawsze trochę informacji zdobyć.

 

Nie pisałbym jednak o X7 czy HM901 jako o DAPach ze średniej półki. Chyba, że jedynym kryterium jest cena i wychodzimy z założenia, że wysoka półka to już ponad 10k zł.

 

Pomiarom na gsmarena i phonearena nie ma się co za bardzo przyglądać (są dobre na pierwszy przesiew, a potem i tak trzeba samemu posłuchać). A napięcie na wyjściu podane przez phonearena na 99% dotyczy tego drugiego DACa w V10, używanego właśnie np. z Tidalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, żeby w telefonie implementować stacjonarną wersję Sabre:)

 

 

no X7 jest bardzo blisko :) wystarczy tylko ze 2mm do grubości i wszystko by się pomieściło ;)

 

 

phonearena to oczywiście nie innerF i mierzą sobie te audio jak kwiatek do kożucha, ale zawsze jest to jakieś porównanie do ich innych pomiarów

 

headfajka to superserwis - taki chaos z którego wprawne oko wychwyci co potrzeba, albo przynajmniej coś śmiesznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pytanie do posiadaczy X7. Miałem w piątek pierwszy zgrzyt związany pewnie z przyspieszoną wysyłką pierwszych partii.

Wrzuciłem nowiutką kartę 128GB i utknęła - wygląda na to, że w moim egzemplarzu nie ma tej sprężynki, która umożliwia wyjęcie kart po ich wciśnięciu.

Ktoś napotkał na podobny problem?

Udało mi się ją wydrapać nożem - bez szkód dla X7 i z lekkimi wizualnymi szkodami dla samej karty. Karta oczywiście działa i działała włożona w X7.

Przez taką ******łę nie chce mi się odsyłać DAPa, zwłaszcza, że nie rotuje kartami a nowej muzyki i tak pewnie będę słuchał z Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej grubość karty niż brak sprężynki. Sprawdź czy mniejsze też ci się zacinają. Ja nie mam tych problemów.

 

Masz rację - dzięki. Trochę kicha, nie wiedziałem że są grubsze i cieńsze karty, ale trzeba sobie teraz jakoś radzić.

W każdym razie informuję, że z Samsung Evo+ 128GB są problemy w X7 (z wyjmowaniem karty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z tym nie miałem problemu, używałem dwóch kart Sandisk ultra II (32GB i 16 GB) oraz Samsung Evo (dopisek 64GB) i za każdym razem nie było problemu z wyjęciem.

A tak Ci, którzy go mają mogli by napisać jak on gra. Gdyż coś mi się nie pokrywają z tym co piszą recenzencji, szkopuł jest w tym że nie tylko mi, tylko także innym ludzią, którzy mają z goła inne upodobania co do dźwięku.

To takie moje spostrzeżenia na firmwarze 1.3 i na Etymoticach ER4s, gdyż na poprzednim nie mogłem wogóle go słuchać.
Bas - brak dla mnie subbasu, jest tak lekko miękki, czasami potrafi pogubić się w fakturze i pokazać bas jako jednorodny dźwięk, jeśli chodzi o jego szybkość to ani też nie jest wolny ani szybki.
Średnica - jest najmocniej pokazywana z trzech pasm z małym akcentem niższej średnicy, do tego bardzo dobre transjenty, co jest dobre do rocka, gdyż gitary są bardzo dobrze zaznaczone, mają swoją masę oraz rozdzielczość. Wysoka średnica jest jakby w cieniu niższej średnicy. np skrzypce i gitara, które grają razem, będą bardziej zaznaczona gitara.
Wysokie - tutaj jest największa zmiana co do poprzedniego softu, już nie ma aż tak dużego cyfrowego nalotu. Jest ona szczegółowa, wszystkie dźwięki są pokazane z bardzo dużą precyzją, szczegółowością, przy braku ostrości i zakłucia. Jest ona jakby usunąć szum z wysokich a pozostawić tylko same dźwięki instrumentów.
Holografia, scena - jeśli chodzi o holografię i ilość powietrza między instrumentami, to tak jakby się słyszało zestawu stacjonarnego kolumnego, wszystkie dźwięki, plany grają 360 stopni i każdy dźwięk, instrument ma swoje miejsce na scenie i jest od drugiego oddzielony sporą ilością powietrza.
Szczegółowość, rozdzielczość - jest na bardzo wysokim poziomie, wszystkie dźwięki są pokazane, rozdzielone, poza czasami wpadkami w basie, ale to przy natłoku instrumentów, ale dzięki kontroli jakoś się trzyma, 90% dapów tu dla mnie robi kluchę i dudnienie na basie.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny opis

 

no ja wciąż niestety czekam na realizację preorderu... ale widzę z opisu (i kilku innych też), że nad softem to sobie jeszcze FiiO popracuje, bo potencjał w dużym Sabre jest... duży

 

co do karty evo 128GB, to ona jakaś gruba nie jest - może jakoś ciasno spasowali gniazdo - zdarza się i to niekoniecznie kwestia pierwszych egzemplarzy, po prostu ręka się temu robotu omskła o mikrometr - a sprężynka być musi, bo inaczej to samo nie wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duży potencjał w x7, gdyż już widziałem przy nowym sofcie już mogę słuchać i go od czwartku męczę, a na poprzednim to po czterech utworach było shut down.
Także duży potencjał ma w module, które dla mnie jest nieudany, zresztą nigdy nie lubiłem brzmienia Fiio, gdyż jak podłączyłem pod Leckertona UHA760 to później zmiany na tego ampa w X7 była bardzo nieprzyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu od nachalnego hype, tu na forum, Majkel napisał parę swoich cierpkich spostrzerzeń:

http://blog.pclab.pl/violator/FiiO.X7-recenzja,689#comments

 

Źe zacytuję:

...Ogólnie jeszcze mógłbym więcej o tym sprzęcie napisać, X7 to po prostu drogie beta testy i tyle...

...Bo te jego mocne strony wcale takie mocne nie są, bo kto będzie siedział przy routerze WiFi żeby słuchać streamingu? Dodatkowo nie ma NFC, wiec np: słuchawek Sony sobie nie sparuje bo tam parowanie jest tylko poprzez NFC smile.gif

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Bo te jego mocne strony wcale takie mocne nie są, bo kto będzie siedział przy routerze WiFi żeby słuchać streamingu?

przy routerze wifi nikt nie będzie siedział, bo od tego jest wifi, żeby przy nim nie siedzieć. Po drugie jest coś takiego jak offline, żeby nie siedzieć przy wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu od nachalnego hype, tu na forum, Majkel napisał parę swoich cierpkich spostrzerzeń:

http://blog.pclab.pl/violator/FiiO.X7-recenzja,689#comments

 

Źe zacytuję:

...Ogólnie jeszcze mógłbym więcej o tym sprzęcie napisać, X7 to po prostu drogie beta testy i tyle...

...Bo te jego mocne strony wcale takie mocne nie są, bo kto będzie siedział przy routerze WiFi żeby słuchać streamingu? Dodatkowo nie ma NFC, wiec np: słuchawek Sony sobie nie sparuje bo tam parowanie jest tylko poprzez NFC smile.gif

Do routera mam dobrych kilka metrów, do tego używałem go z Tidalem na ogrodzie, nigdy nie zerwał połączenia. Jakość dźwięku przy BT4.0 jest b. dobra, i apt-x który jest kompresorem nie jest potrzebny przy tej przepustowości.

Nie zauważyłem wypalania ekranu, guziki można przemapować - od tego jest soft na androida, nie zawiesił mi się ani raz w czasie testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj robicie hype i hejta na Fiio X7, a jak napisać że hejtujecie to w Fiio X7 z czym Sony ZX2 nie ma żadnych problemów, to zaczniecie hejtować sony że ma mało mocy i jest drogi. Macie możliwość wyboru jak narazie Sony ZX2 (ZX1) vs Fiio X7 i o to chodzi żeby pokazać wady i zalety obu urządzeń.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do tego ZX2? Kup oba i porównaj, nie przypominam sobie ani jednej swojej wypowiedzi na temat Sony. Z tekstu Majkela wynika, że kupuje się sprzęt w wersji beta, z oprogramowaniem w wersji alfa, sprzedawany w cenie kompletnego produktu.

Przecież można poczekać, nikt na siłę nie zmusza do zakupu w dniu premiery. A jak sklep nie wprowadzi, a producent nie zdąży to larum w narodzie, że długo czekają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym się w ogóle. To, że moduł IEM nie wszystkim odpowiada, nie oznacza że produkt jest w wersji beta. W wersji beta jest co najwyżej oferta FiiO, bo więcej modułów powinno być od razu dostępne. Nie uświadczyłem żadnych problemów z hardware'm poza trudnościami z wyjęciem grubszej niż zwykle karty microsd.

 

Oprogramowanie ani razu mi się nie zawiesiło, można instalować aplikacje, żadnych problemów z odtwarzaniem czy z rozpoznawaniem plików.

 

Pojawiają się subtelne zakłócenia przy włączonym WiFi jak sygnał jest słaby, ale na razie zauważyłem to tylko przy wyłączonej muzyce i na słuchawkach łatwo wyłapujących takie rzeczy. No i to ma miejsce praktycznie w większości urządzeń oferujących łączność bezprzewodową.

To, że funkcjonalność DACa USB będzie dopiero dodana też nie świadczy o wersji beta.

 

Wg mnie w momencie kiedy dostałem tego DAPa (w czwartek) i na ostatnim firmware (1.3) - jest to produkt bardziej dopracowany zarówno pod względem softu jak i hardware'u niż większość DAPów jakie kupowałem w okolicach ich premier albo nawet znacznie później.

Zawsze są rzeczy do których można się przyczepić - ale patrząc na to do czego służy to urządzenie - uważam je za dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam oba DAPy bardzo dobrze, żadnego nie kupię, z kilku powodów takich jak są za duże, za ciężkie i nie interesuje mnie cały android, wifi, streaming i inne bajery, ale jakbym miał kupować to już wolę ZX2 że względu na dźwięk, który mi bardziej leży. A wiemy dokładnie jak to jest z softem w dapach i to nie tylko od Fiio, przypomnijmy sobie np. iBasso dx90. Owszem mi też się wiele rzeczy w sofcie nie podoba, ale z czasem pewnie to zostanie poprawione.

Fatso bardzo dobrze napisał nikt nas nie zmusza do kupowania w dniu premiery. I to jest tak samo jak z systemami operacyjnymi, czy instalujemy w dniu premiery je, czy czekamy na któryś update, tak żeby nam aplikacje poprawnie działały, nie było bugów w systemie.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mykupyku

Jeżeli chodzi o recenzje na gsmarena czy phoneraena to było to już omawiane - test robiony bez udziału ampa i DACa Sabre, wiec to nie miarodajne, wystarczy spojrzeć na test MX4 Pro gdzie na wyjściu ma podjajże 1.92v, a LG ma ciut więcej mocy aniżeli Meizu, na tych samych słuchawkach V10 gra pełniej i ciut głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności