Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jest za mało najlepsiejszy...

4 żyły! Czy te żyły mogą kłamać? Chyba nie...

FiiO coś zakombinowało chyba we wtykach/stykach w X7 na mikro usb

 

 

FiiO w rzeczy samej coś zakombinowało - mają jakiś 11 pinowy usb czy coś - żeby z tą stacją dokującą współpracowało, więc mogą pojawić się problemy z innymi kablami (w przypadku DACa, nie ładowania).

 

Dzisiaj dotarły do mnie akcesoria, które w sumie powinny standardowo znaleźć się w opakowaniu z DAPem - etui skórzane, szkło hartowane i naklejki. Na razie używam tylko etui i całkiem przyzwoite - takie trochę oldschoolowe:)

 

 

20160203_230828.jpg

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MP3Store ma jakieś info na temat dostępności AM2 i czy promocja zniżkowa (50% zniżka na zakup pierwszego wzmaka do X7 o której jest mowa w dokumentacji FiiO) też będzie dostępna w PL? FiiO ma ponoć je rozsyłać po chińskim nowym roku.

 

w dokumentacji? w zasadzie ostatnia instrukcja jaką czytałem to regulamin mojej podstawówki - ale czy w instrukcji od FiiO jest coś o promocji?

 

ale dołączam się do pytania, bo wreszcie pozbyłbym się E12A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzieki uprzejmosci teamu Audiomagica mam okazje poznac blizej X7, UI mi sie podoba, ale juz dzwiek to pozostawia wiele do zyczenia. Alucham na T51p, bo nie mam nic innego na roboie w miare latwego do napedzenia.

Totalnie brakuje dociazenia dolu :( Nie wiem czy X5II juz nie jest lepsze pod tym wzgledem.

Slaba kreowana glebia, taka sobie holografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzieki uprzejmosci teamu Audiomagica mam okazje poznac blizej X7, UI mi sie podoba, ale juz dzwiek to pozostawia wiele do zyczenia. Alucham na T51p, bo nie mam nic innego na roboie w miare latwego do napedzenia.

Totalnie brakuje dociazenia dolu :( Nie wiem czy X5II juz nie jest lepsze pod tym wzgledem.

Slaba kreowana glebia, taka sobie holografia.

 

X7 na standardowym wzmacniaczu AM1 gra tak sobie... różnica z E12A lub K5 jest duża, dynamika/dociążenie rośnie w uszach

AM1 jest słabsze niż wzmacniacz w X5ii

 

wszyscy czekają na AM2 - konstrukcyjnie bardzo podobny do E12A...

 

T51p nie są też tak uniwersalne jak by się mogło wydawać, nie zawsze łapią synergię - vide X7 czy Cowon Plenue D

 

 

natomiast holo/separacja/przestrzeń - X7 tutaj świetnie oddaje możliwości dużej kostki Sabre - tylko trzeba słuchawki dobre :P mi T51p najlepiej grały z... Mi Note - więc teraz grają już komuś innemu...

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, 51 sa kaprysne :(

Dzisiaj porownalem sobie X7 z AK320, to bylo bolesne dla Fiio :(

Wykorzystalem nagrania operowe oraz sluchawki RHA750i.

Niestety, ale akacz rozjechal X7 pod kazdym wzgledem.

Tak wiec roznica w cenie jest jak najbardziej uzasadniona.

Sadze, ze Questyle QP1R tez sonicznie bedzie lepszy od flagowca Fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, 51 sa kaprysne :(

Dzisiaj porownalem sobie X7 z AK320, to bylo bolesne dla Fiio :(

Wykorzystalem nagrania operowe oraz sluchawki RHA750i.

Niestety, ale akacz rozjechal X7 pod kazdym wzgledem.

Tak wiec roznica w cenie jest jak najbardziej uzasadniona.

Sadze, ze Questyle QP1R tez sonicznie bedzie lepszy od flagowca Fiio.

W 2. module będzie MUSE02 - taki sam jak w E12DIY Fatso... będzie lepiej, tylko czekać :F

 

 

FiiO planuje X7 2GB/64GB

Oraz nawet 6 AMP

AM2 - 137$

Możesz podesłać źródło? Poczytałbym coś więcej na ten temat.

+1 pls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki wpadły do mnie wczoraj na test. Brzmienie zaskoczyło mnie baaaardzo pozytywnie w konfronytacji z moimi starymi AH-D321. Dalej niskie tony są przesadzone aczkolwiek super kontrola, pojawiły się detale i zdumiewająca, jak na konstrukcję zamkniętą, przestrzeń. Ale przecież nie o tym... :) Są tu jacyś wielbiciele Tron'a ? :))) Must have!!!

OI0000591.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki, a nic nie znalazłem na ten temat w wątku, przynajmniej cofając się parę stron do tyłu. Czy ktoś testował X7 jako DACa do komputera? W najnowszym firmware wprowadzili tę funkcjonalność i ciekaw jestem jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się jak należy, mam K5/X7 podpięte jak na poprzedniej miniaturce pod Dell Venue 11 Pro (Win8). Konieczne było ściągnięcie nowej wersji drivera ze strony Fiio (ten dla starego X3 był nie kompatybilny) i odblokowanie sygnatury sterowników pod Win8. Nie wpadłem do tej pory na żadne problemy, ale też nie korzystam z funkcji DAC zbyt często ze względu na to, że czy to streaming po sieci domowej, tidal czy odtwarzanie z karty SD wszystko leci prosto z X7. DAC z tabletem tylko sporadycznie przy odtwarzaniu klipów video jak zależy mi na nieco większym ekranie, ewentualnie przy gierkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam x5 I gen. sparowane z ath m50 i jestem względnie zadowolony,ale czasem brakuje mi dynamiki i dociążenia,oraz basu.Czy poczuje duży przeskok jakościowy przesiadając się na x7?Czy lepiej zainwestować w innego dapa(a może w inne słuchawki)?Budżet max 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się jak należy, mam K5/X7 podpięte jak na poprzedniej miniaturce pod Dell Venue 11 Pro (Win8). Konieczne było ściągnięcie nowej wersji drivera ze strony Fiio (ten dla starego X3 był nie kompatybilny) i odblokowanie sygnatury sterowników pod Win8. Nie wpadłem do tej pory na żadne problemy, ale też nie korzystam z funkcji DAC zbyt często ze względu na to, że czy to streaming po sieci domowej, tidal czy odtwarzanie z karty SD wszystko leci prosto z X7. DAC z tabletem tylko sporadycznie przy odtwarzaniu klipów video jak zależy mi na nieco większym ekranie, ewentualnie przy gierkach.

 

Dostałem info, że podczas pracy jako DAC na USB jest zauważalna latencja dźwięku, przez co nie nadaje się do oglądania obrazu z dźwiękiem, bo są zauważalne opóźnienia. Jeśli to faktycznie prawda, to funkcjonalność jest jednak ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawuje się jak należy, mam K5/X7 podpięte jak na poprzedniej miniaturce pod Dell Venue 11 Pro (Win8). Konieczne było ściągnięcie nowej wersji drivera ze strony Fiio (ten dla starego X3 był nie kompatybilny) i odblokowanie sygnatury sterowników pod Win8. Nie wpadłem do tej pory na żadne problemy, ale też nie korzystam z funkcji DAC zbyt często ze względu na to, że czy to streaming po sieci domowej, tidal czy odtwarzanie z karty SD wszystko leci prosto z X7. DAC z tabletem tylko sporadycznie przy odtwarzaniu klipów video jak zależy mi na nieco większym ekranie, ewentualnie przy gierkach.

 

Dostałem info, że podczas pracy jako DAC na USB jest zauważalna latencja dźwięku, przez co nie nadaje się do oglądania obrazu z dźwiękiem, bo są zauważalne opóźnienia. Jeśli to faktycznie prawda, to funkcjonalność jest jednak ograniczona.

 

 

prawda - FiiO zapowiedziało poprawkę w kolejnym sofcie - to dotyczy np. youtube'a ale sama muzyka gra beproblemowo, można wpinać i wypinać USB i nic się nie wykrzacza, Tidal też chodzi ok - a właśnie... jeszcze tam teledysków po X7/DAC nie sprawdzałem czy też jest przesunięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności