Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem dobieranie słuchawek pod źródło i wzmacniacz to chybiony pomysł. To tak jakbyś kupił najpierw pierścionek a potem szukał kobiety z odpowiednim rozmiarem palca.

No właśnie nie rozumiem czemu chybiony ? Łatwiej jest zabrać X7 i pojechać do mp3store / MM / czy innego sklepu czy łatwiej szukać grajka do już posiadanych słuchawek ? Dostępność słuchawek do posłuchania jest większa niż grajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tu nie rozumieć? Kupujesz odtwarzacz i już ograniczasz sobie pole wyboru słuchawek bo żaden odtwarzacz nie zgra się ze wszystkim. Autor posta już kupuje cały tor razem ze wzmacniaczem a nawet nie wie ile ohmów i jaką skuteczność będą miały jego słuchawki bo nie ma słuchawek. 90% dźwięku dają słuchawki a reszta ma je w najgorszym razie nie ograniczać a w najlepszym razie wyciskać ostatnie soki.


Na pewno znacznie mniej ale w takim razie czy nie łatwiej jest znaleźć synergię mi odpowiadającą przesłu****ąc 30 par słuchawek z jednym grajkiem czy 1 pary słuchawek z 4 grajkami ?

 

Znajdź słuchawki które Ci najbardziej odpowiadają a potem poszukaj grajka, wzmacniacz i kable które z nich wszystko wycisną.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, ale nie chce tu rozpoczynac dyskusji nt strategii doboru sprzetu. Mam swoje powody dla wyboru zestawu fiio i niech na tym pozostanie bez wzgledu na to czy jednym wydaje sie to sluszne badz wrecz przeciwnie ;)

 

Wracajac do pytania...

 

Superbart

Thx wlansie taki mam plan zeby wybrac sie do sklepu stacjonarnego i potestowac, ale oczywistym jest ze sklep nie bedzie w stanie udostepnic mi wszystkiego do testow. Stad moje pytanie gdzie licze na podpowiedzi i doswiadczenie forumowiczow aby ograniczyc wstepnie liste poszukiwan..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje wcześniejsze pytanie . Czy ktoś z was wie jak zmienić pokazywanie czasu w X7 ? Chodzi mi aby był pokazywany czas utworu który podczas odsłuch maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów mógłby się wypowiedzieć na temat synergii (lub jej braku) Fiio X7 z AKG K550 ? Kurcze mam K550 mkII i jakoś tak nie za bardzo. Nie wiem może to kwestia nowej rewizji K550 ale wydaje mi się,że basu trochę za dużo i jakiś taki nieogarnięty...

 

 

Edyta: Synergia zdaje się jest :) Nowe słuchawki prosto z pudła grają takim niepoukładanym basem, po ok.20 godzinach wygrzewania duuużo lepiej wszystko wraca do normy

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pogrzej je bez słuchania. Żebyś sie nie przyzwyczaił.

 

Czy dalej jest w nich taka duża halowa przestrzeń ?

Po wygraniu jak jest z basem ? Lekki i zwiewny czy normalny, punktowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jak sama nazwa wskazuje x7 :)

 

No, idąc tym tokiem to taki AK380 bije wszystko :D

 

 

Ale A&K podaje w nazwach czas pracy w femtosekundach:D

 

Mi udaje się wycisnąć ok 7-11 godz. w zależności od słuchawek i WiFi. Przy mało wymagających dokanałówkach, na low gain zazwyczaj 10h się spokojnie wyciągnie. Generalnie wyraźniej lepiej daje radę pod względem czasu pracy niż Hifiman HM901, Pono, czy np. Calyx M.

 

Nie wiem czy śledzicie wątek na head-fi, ale w lutym pewnie w sprzedaży pojawi się nowy moduł - ten najmocniejszy, ale niestety na zbalansowany i inne trzeba będzie poczekać pewnie co najmniej do maja:(

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-11h bateria czymie, zależy od wifi on/off, mocy sygnału wifi i od poziomi głośności i prądorzerności słuchawek


@awayeah - bez sensu z tym modułem, najpierw powinien wyjść zbalansowany - co ja będę montował mocny moduł i wielkie słuchafony w DAPie i popylał na miasto? a w domu/stacjonarnie to przecież K5 jest i ma moc

 

już teraz po spięciu X7 z E12A mam cegłę wagi granatu przeciwpancernego...

 

no chyba, że ten mocny nowy moduł będzie sonicznie lepszy od tego AM1, któren ten tego ten nie jest mistrzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupyku - dokładnie tak - poza Tidalem, właśnie nadchodzący zbalansowany moduł zachęcił mnie do kupna. A tu się okazuje, że trzeba czekać pół roku na ten moduł. I takie same zdanie mam na temat K5.

 

Strzelają sobie w stopę - do tego czasu rynek będzie już zasypany zbliżonymi DAPami. Już u nas mamy Opus#1 (co prawda na razie jest mały zgrzyt u niego ze zbalansowanym wyjściem, ale DAP mimo wszystko atrakcyjny), w kwietniu Luxury & Precision wypuści L3 (który można zamówić obecnie za 310$), Onkyo może wejść na rynek europejski z DP-X1 i pewnie sporo innych się pojawi.

Dla nas niby dobrze, bo jest w czym wybierać - oby tylko producenci zaczęli wypuszczać względnie dopracowany sprzęt.

 

Z drugiej strony, na razie nie zanosi się na to żeby ktoś zaproponował taki ekosystem jak FiiO - DAP z różnymi modułami, stacja dokująca z sekcją wzmacniającą i inne akcesoria. Oczywiście z wyjątkiem A&K - ale tu za samego DAPa płacimy nawet 10x więcej niż za cały zestaw od FiiO:D

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że słuchawki nauszne portable będą lepiej napędzane przez nowy moduł ?

 

zależy które, dzisiaj większość portable jest niskoomowa i ma sporego kopa i zadowala się małą mocą, oczywiście orto lepiej zabrzmi jak dostanie więcej - ale już T51p grało mi dobrze z dobrego telefonu... a zwyżka mocy prawie nic nie zmieniała

 

no i ja osobiście za najlepsze "portable" uważam dokanałowe :)

 

wczytałem się dokładnie w to co proponuje FiiO w najbliższej przyszłości

 

pod koniec lutego AM2, czyli nie najmocniejszy moduł a ten średniej mocy (3x mocniejszy od AM1, 50% mocniejszy od FiiO E12A i 60% słabszy od E12) - zbudowany na MUSE02/BUF634 - jak zagra podobnie do FiiO E12A to wreszcie zniknie wąskie gardło w FiiO X7

 

AM3 - zbalansowany i AM4 - najmocniejszy - na przełomie kwietnia/maja

 

dla mnie najciekawsze to AM3 i AM4 - ale jak to wszystko zagra to dopiero zobaczymy...

Ja czekam na coś mocniejszego niż np x5ii z obsługą serwisów. Typu Spotyfi czy Tidal ale chyba to nie nastąpi

 

mobilnie...

 

X7 na AM2 i AM4 będzie mocniejsze i ma stream

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności