Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Chciałem poczynić dłuższy wywód ale za czasu mało będzie krotko i w miarę treściwie.

 

Wykonanie jak na fiio bardzo dobre. Spasowanie elementów poprawne. Nic nie trzeszczy i się nie ugina pod naciskiem. Można mieć zarzut troszkę do ilości samych elementów. Unibody jak w zx2 było by znacznie ładniejsze i myślę dap by zyskał wizualnie mocno.

Ulokowanie przycisków nie przypadło mi do gustu za bardzo. Znajdują się po obu stronach i pomimo ze player dobrze leży w reku lekka gimnastyka zachodzi gdy chcemy tylko przyciskami operować.

Dodatkowo skok jest bardzo mały i nie wymagają dużej siły nacisku ( wręcz delikatnie ) by łapać. W kieszenie, mobilnie przeszkadzało.

Nie jest to dramat ala kółko z QP1 ale można lepiej ( fiio x5 ). Podobny ból był w zx1. Teraz w nowym modelu są wklęsłe oraz lekko osłonięte ze zróżnicowana wielkością. Operowanie bezwzrokowe jest bajecznie proste.

 

Ui playera to super czysty android 4.4. Żadnych niepotrzebnych aplikacji, ultra minimalizm. Musze pochwalić fiio za tryb pure music. Player odpala się z natywnym programem do muzyki i do reszty nie mamy dostępu. Wielkiego wpływu na baterie jednak nie ma. W obu trybach to ten sam android ale w pure nie ma zbędnego pulpitu czy skrótów.

Aplikacja muzyczna według mnie rokuje ale to jeszcze wersja beta pomimo numerka 1.3 ( miałem zainstalowany ostatni update >> wersja 1.0 oficjalne wydanie). W sonym czuć ze chłopaki już któryś rok z rzędu maja do czynienia z androidem. Wszystko dopracowane i przemyślane.

Fiio pozwala na instalacje plików .apk z karty. Działa zatem spotify tidal, poweramp, neutron. Z dwoma ostatnimi jest problem z aktywacja. Brak sklepu google blokuje w x7 ta możliwość. Mozna to obejść wersja "krakoską"

 

Skoro działa Tidal/spotify to zapewne ciekawe ile działa dap na baterii. Awiec stremujac dobilem do 8h. O dziwo mieszane flac'i to 9h ciągłego grania. Testy robilem na Audeze Xc Volume 80/120 gain high. Nie jest zle ale jest tez lyzka dziekciu w tym. By napędzić sabre x7 w idle pochłania baterie w zastraszającym tempie.

Zapomnicie wyłączyć player na noc rankiem spotka was przykra niespodzianka. Tutaj zx2 jest królem. 33-35h grania flakow oraz 2-2,5 tygodnia w idle na jednym ładowaniu.

Ok gra, wiemy nawet ile ale najważniejsze jak.

 

Jak gra...

Wrażeniowo gra jak poprawne sabre. Nie ma nader jasnej góry. Bas jest punktowy ale cały przekaz jest odchudzony. Dynamika klasyczna jak na mobilny player (dla porownania QP1R ma wybitną) . Scena dobrze ułożona ale niezbyt szeroka ( tutaj szeroka scena zx2 daje o sobie znać. ). Jest powietrze, czarne tlo. Proporcjonalnie głębokością do szerokości. Pisze o tym bo dla odmiany i na lekki minus w sonym jest to zaburzone. Szeroko bardzo i niby głęboko bardzo ale wszystko trochę w jednym luku. Do lektroniki idealnie ale przy wokalach przeszkadza.

Dap nie szumi na Lea. Ogólnie nie ma wow. To nie QP1 ze swoim mięsistym dołem i lekko funowym charakterem. To nie x5 II gdzie dołu i góry jest w sam raz. Na iemach tak nie czuć tej chudości dźwięku ale na XC od razu to uderza. Powiedziałbym ze to takie oppo ha-2 delikatnie odchudzone.

Czy gra źle ?? Wcale nie. Gra dobrze. Jak na cene i możliwość nawet bardzo dobrze. Nie wszystkim tylko ta barwa czy charakter będzie pasował. Jedni napiszą cyfrowy nalot. Drudzy ze brak analogowego charakteru. Kto co lubi. Dla mnie cowon p1 czy stare x5 to mulące grajki. QP1 to funowy player ale do analogowego dźwięku mu daleko.

 

 

Jednak warto. Bo gra nieźle. Z dokiem ( K5) może być sensownym , budżetowym stacjonarnym daciem. Takie 2w1 w przystępnej cenie.Do kieszeni oraz do kompa w pracy jak znalazł. Spotify, Tidal, DLNA. Same plusy. Czas na baterii nie odbiega od c4 hifimana-901 czy małego bakuna.

Widzę tez duży potencjał w odpinanych modułach. Ten bazowy amp jest ok i chyba tyle można o nim napisać. Mocą nie powala a ten w x5 jednak lepszy był.

 

 

Wpierw chciałem porównywać w punktach x7 z zx2 ale szybko odpuściłem. Widać ze fiio staruje dopiero z androidem i ze dopiero się wbijają w ten droższy rynek. Sony w każdym aspekcie jako dap jest lepszy. Wykonanie, ui/os, bateria czy samo granie. Cena niestety tez wyższa. Za sonego mamy 2x fiio i jeszcze na kartę pamieć zostanie.

 

Ja dla siebie kupię x7 ze względu na te moduły ( głownie firm trzecich ) oraz stacje dokująca. Miejsca w domu mało a wydaje mi się ten duet do laptopa stworzony.

 

Na koniec pare fotek dla zainteresowanych.

 

Za składnię i braki interpunkcyjne nie linczujcie pisane na kolanie" z dzieckiem na rękach.

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla siebie kupię x7 ze względu na te moduły ( głownie firm trzecich )

 

Masz gdzieś potwierdzone info o firmach trzecich?

 

Dobra, doczytałem na HF. No ciekawe, moduł do wokali. moduł do wokali żeńskich, dla bassheadów. To nie wróży dobrze, bo jeśli mają w planie takie moduły, to znaczy, że nie jest to sprzęt uniwersalny.

 

W ten sposób możemy liczyć na moduł do jazzu, rocka, metalu, folku, klasyki.

 

Czegos tu nie rozumiem, ale mam nadzieję, że będę miał możliwość posłuchać na spokojnie i samemu ocenić.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spotify czy tidal na x5 to porażka :D.

x7 albo zx2.

 

 

Info o modułach tylko na headfi. Temat raczej na 2016. Mnie x7 +k5 głownie interesuje.

https://www.youtube.com/watch?v=W-nRFKeE6CU

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze ten bazowy moduł lekko ogranicza x7 już. Z c5 po line out było znacznie fajniej już. Pisze cały czas w kontekście podpiętych XC.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł pod IEM lekko ogranicza XC, no raczej :)

 

mnie przekonuje modułowość, chociaż moduły do "wokali żeńskich" brzmią jak z oferty dla fetyszystów - moduły proponowane przez Fiio powinny zaspokoić większość gustów/potrzeb, ale szczególnie ciekawie brzmi właśnie zapowiedź modułów producentów trzecich - tutaj prędzej czy później powinna jakaś perełka się trafić - tym sposobem taki DX80 jest funkcjonalnie daleko w tyle i to rozdanie iBasso przegrywa

 

no i streaming - wisienka na torcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł pod IEM lekko ogranicza XC, no raczej :)

 

mnie przekonuje modułowość, chociaż moduły do "wokali żeńskich" brzmią jak z oferty dla fetyszystów - moduły proponowane przez Fiio powinny zaspokoić większość gustów/potrzeb, ale szczególnie ciekawie brzmi właśnie zapowiedź modułów producentów trzecich - tutaj prędzej czy później powinna jakaś perełka się trafić - tym sposobem taki DX80 jest funkcjonalnie daleko w tyle i to rozdanie iBasso przegrywa

 

no i streaming - wisienka na torcie

 

Jak sobie to wyobrażasz? Na przykład moduł wyprodukowany przez Audeze? Ja nie rozumiem tej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wyobraźnia nie ma granic ;) wyobrażam sobie moduł od... XIAOMI z dodatkowym 3G :)

 

wszystko zależy od sprzedaży X7 - raczej nie podbije rynku, konkurencja jest spora, ale jeśli sprzeda się go na tyle dużo, że będzie się opłacało robić dedykowane moduły - to rynek na to powinien zareagować - to kwestia kasy, jak zwykle

 

nie wiem czy np. taki iFi, audioquest czy CEntrance, które potrafią wyprodukować ciekawe małe "moduły" byłyby zainteresowane X7, ale moim zdaniem pokusa jest na tyle duża, że mogą pojawić się moduły od firm trzecich wycelowane w tych bezbronnych audiofilii, co je kupią z miłości do dźwiękowych zaskoczeń :)

 

ale już sama oferta Fiio jest ciekawa - moduł zbalansowany, moduł o dużej mocy... zobaczymy

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo nie ma co liczyc na "firmowe" moduly. Nikt nie bedzie zywil konkurencji, o ile juz tego nie maja uzgodnione... a w to watpie.

 

Natomiast ciekawe by bylo jakby Fiio udostepnilo takie komponenty jak budy, pcb itd. aby umozliwic tworznie modulow DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko DX80 to taki rozkrok pomiędzy DX50 a DX90. Przynajmniej tak wynika z numeracji. Do walki z X7 Ibasso by musiało wystawić następcę DX100.

 

w sumie to iBasso ma dość uczciwe podejście do klientów - wyceniają sprzęt uczciwie i nawet z numeracją też nie oszukali, a mogli udawać że ten najnowszy będzie najlepszy... ale z drugiej strony jak każda firma po to wypuszcza najnowszy sprzęt, żeby się sprzedał i żeby zastąpił starszy - a tu zonk, nie sprzedaję swojego DX90, żeby go zastąpić DX80, bo po co? jeśli już, to tak zrobię zastępując go X7. a chyba nie tego iBasso by chciało od swoich klientów... jeśli w niedługim czasie nie wypuszczą prawdziwego następcy DX90/DX100 to zostaną w tyle

Imo nie ma co liczyc na "firmowe" moduly. Nikt nie bedzie zywil konkurencji, o ile juz tego nie maja uzgodnione... a w to watpie.

 

Natomiast ciekawe by bylo jakby Fiio udostepnilo takie komponenty jak budy, pcb itd. aby umozliwic tworznie modulow DIY.

 

to byłby strzał w 10...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo nie ma co liczyc na "firmowe" moduly. Nikt nie bedzie zywil konkurencji, o ile juz tego nie maja uzgodnione... a w to watpie.

 

Natomiast ciekawe by bylo jakby Fiio udostepnilo takie komponenty jak budy, pcb itd. aby umozliwic tworznie modulow DIY.

 

No właśnie z tego co czytałem, tak ma być. FiiO ma sprzedawać KITy w których będą wszystkie niezbędne elementy żeby samemu stworzyć taki moduł, wraz z niezbędną dokumentacją.

Dla co sprawniejszego majsterkowicza...

 

Pełne info ze strony FiiO:

 

"Call for third party X7 expansion module developers

--by James Chung, CEO of FiiO

Any interested designers / companies may email us directly at market@fiio.net!

------------

As you may know, one big selling point of the X7 is its patented interchangeable expansion module. The expansion capability of this module is theoretically unlimited. For a start, headphone amps of different power / style may be made into modules for the X7. In the more advanced case, other DACs may also be built into the module, taking the place of the built-in ES9018S. One can even make a module to expand the X7’s storage and battery capacities.

Currently, the expansion modules officially planned for development / production by FiiO include:

Standard (IEM) module: suitable for driving most IEMs, earbuds, portable on-ear earphones and some efficient full-size headphones.

Medium power module: utilizing the renowned MUSE02 op-amp for higher output power and wider application.

High power module: Use of the LM49600 op-amp planned for power amplification of full size headphones.

Balanced output module: having 4-pin Kobiconn and 2.5mm balanced output ports, this will be the amp to have for various headphones / earphones on the market with balanced cables.

But I predict that, no matter how many different modules we make, the finite resources of our own company will be insufficient to meet everyone’s audio demands. For example, I predict that the following modules are just a few of the many that will find favor in the market:

Class A module: for those who are paranoid about crossover distortion and negative feedback

Tubey module: utilizing an op-amp with tubey sound sig, this module will add its own signature to the music, perhaps via even order distortions.

Basshead module: see title.

Vocals module: highlights the vocal bands, suiting the tastes of certain Hi-Fi enthusiasts, especially in China.

Female vocals module: aims to make female vocals as addictive as drugs.

ACG module: your solution to Fitear Monets not shipping overseas…

My thoughts are,

1. We will publicize the connector specifications for our expansion modules, both mechanically and electronically, including such details as PCB dimensions, connector dimensions, various signal voltages, currents, timings and protocols.

2. We will sell outer shells, inner chassis and fastening screws as development kits to third parties.

3. Third parties may design third party modules with the aid of the specifications and kits we provide.

4. After design is complete, they may provide us with samples of their completed modules for safety / reliability testing and certification. If they pass such tests, we will provide their modules with our certification logo and provide them with batch supplies of shells and chassis for their use in mass production of the modules. We won’t attempt to ban the production of uncertified modules, although we will not provide them with batches of shells and chassis.

5. The third parties may sell the modules themselves, or they may consign them to us for sale through our channels.

6. If the third party is willing, and we believe in the market value of the module, we can also purchase the exclusive rights to their module design for our own production and sale.

7. Limited edition modules may be available in the future, with e.g. special colours, design elements, etc. to increase customizability of the X7.

8. Third party expansion modules may be priced at the third party’s discretion, although we will of course offer our suggestions.

I hope this will create a win-win situation for all involved: consumers will have choices of more modules; aspiring designers will be able to have people throughout the world see and hear their designs through the FiiO X7; and we may increase the X7’s customizability and marketability. Any interested designers / companies may email us directly at market@fiio.net."

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi modułami?

 

mobilne...

 

Odpinana sekcja wzmacniacza. Fiio będzie oferowało pare opcji (iemy, wysokohmowce itd itp)ale ogólnie otwarta platforma. Jak sam albo jakiś inny magik stwierdzi że potrafi zrobić lepszy wzmacniacz to fiio nawet podzespoły bazowe sprzeda (obudowe, śrubki itd) żeby to było profeszynal. Jeśli to wypali to może być ciekawa platforma tylko pytanie ile da się zdziałać na tak małej powierzchni? Lamp czy innych traf się tam przeciez nie wsadzi. Sam cały czas się zastanawiam czy brać tego preordera czy jednak poczekać jak się sytuacja rozwinie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi modułami?

 

mobilne...

 

niech mnie ktoś poprawni, ale to tak jakbyś kupował telewizor i osobno kineskop do:

-sportu,

-wiadomości

-koncertu.

Jednym słowem kupisz trzy telewizory, a jak będzie słabo się oglądało, to producent zaproponuje Ci kolejny, ponieważ te, które masz nie będą odpowiednie do tego co akurat będziesz oglądał. W ten sposób na spotkaniach forumowych będzie można wymieniać się modułami :-)

Czy to nie piękne posunięcie marketingowe. Czekam teraz na samochody z osobno sprzedawanym ABS z jazdą do kościoła, na mecz i na manifestacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi modułami?

 

mobilne...

 

niech mnie ktoś poprawni, ale to tak jakbyś kupował telewizor i osobno kineskop do:

-sportu,

-wiadomości

-koncertu.

Jednym słowem kupisz trzy telewizory, a jak będzie słabo się oglądało, to producent zaproponuje Ci kolejny, ponieważ te, które masz nie będą odpowiednie do tego co akurat będziesz oglądał. W ten sposób na spotkaniach forumowych będzie można wymieniać się modułami :-)

Czy to nie piękne posunięcie marketingowe. Czekam teraz na samochody z osobno sprzedawanym ABS z jazdą do kościoła, na mecz i na manifestacje...

 

 

Wiesz chyba tylko takie audioświry jak my posiadają po 7 par słuchawek i żonglują nimi na prawo i lewo.... Jakoś w świecie telewizorów o którym wspominasz się o tym nie słyszy ;) Tutaj producent sugeruje że zamiast wymieniać cały odtwarzacz za prawie 3 tysiące wystarczy wymienić wzmacniacz za pare stów w zalezności od tego jakie słuchawki posiadamy. Jeden chce podpiać 16 ohmowe iemy a drugi 600 ohmowe nauszniki. Wymagania z goła inne dla sekcji wzmocnienia i ciężkie do ogarnięcia w bezkompromisowej stacjonarce a w przenośnym to wręcz mission impossible. Sam DAC na sabre to już klasa i tu już się niewiele ugra w tym momencie. Do tego mamy androidową platforme z wifi i blutoothem wiec softwarowo zrobi się wszystko. Nie zdziwiłbym sie jakby się nawet romy third party pojawiły....

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymagania z goła inne dla sekcji wzmocnienia i ciężkie do ogarnięcia w bezkompromisowej stacjonarce a w przenośnym to wręcz mission impossible. Sam DAC na sabre to już klasa i tu już się niewiele ugra w tym momencie.

ok, tylko liczyłem, że może wreszcie uwolnię się od kanapki, a tu kanapka będzie tylko wzdłużna, czyli właściwie to już bagietka muzyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

 

Tylko DX80 to taki rozkrok pomiędzy DX50 a DX90. Przynajmniej tak wynika z numeracji. Do walki z X7 Ibasso by musiało wystawić następcę DX100.

 

DX80 gra lepiej niż DX90. Zmiana ceny wynika z odjęcia kilku rzeczy jak pamięć, bluetooth itp. Poza tym inna polityka cenowa.

A sprzedaż tego modelu pomimo, że brak go jeszcze na naszej stronie, mówi sama za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności