Skocz do zawartości

Marantz HD-DAC1


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

No standardowo na FAT32 masz limit, ale chyba można to obejść.

http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?fat32format.htm

 

Ok, sformatowałem jakiś stary dysk 160gb tym programem wyżej i chyba działa.

 

Wrzuciłem 2 foldery i sobie gra. Prawie jak "serwer", trochę upośledzony, ale jest. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też podpiąć telefon albo tablet z androidem przez USB, odpalić tam tidal lub spotify i mamy działający streamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czy wrócą kiedyś czasy, gdy recenzenci pisali normalnym językiem? Czy ta choroba udziwniania jest już tak powszechna i zaraźliwa, że nie ma na to szans. Wymiękłem przy "konstytucji dźwięku".

Pieprzyć, dość czytania recenzji. Dla własnego zdrowia.

 

Sorry za offop, ale czasem trzeba odreagować dla równowagi.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego portalu to warto tylko zdjęcia pooglądać, bo jest sporo, jak się poczyta podsumowania to jakieś takie podobne.

 

Nie wiem, nie oceniłem zawartości merytorycznej. Nie byłem w stanie się na niej skupić, próbując przebić się przez formę, biedząc się przy dekodowaniu co autor miał na myśli. Kuźwa, skąd to się ludziom bierze. I czy jest aż tak zaraźliwe? Bo zjawisko jest coraz powszechniejsze. Ten kto pierwszy z nich wróci do normalności w tekstach, wyjdzie na tym najlepiej. Ciekawe kiedy wreszcie na to wpadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo poziom z grubsza M-DACa. Ale wzmacniacz ma słabiutki. Te eufemizmy w recenzjach "więcej słychać". On po prostu jest wyjący (wzmacniacz) w określonych konfiguracjach. Góra zaczyna uciekać spod kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem wszystkiego co się rusza z Audio-GD na Sabre. Słuchałem Marantza i słuchałem Pioneera.

 

Audio-GD to w zależności od modelu. I trzeba je osobno rozpatrywać jako sekcje DACa i wzmacniacza, jeśli mowa o combo. Zresztą Pioneera podobnie. W sumie najmniej Marantza trzeba dzielić na brzmieniowe części, bo gra najrówniej, ale i najmniej spektakularnie powiedziałbym. Pioneer to takie typowe brzmienie w stylu M-DACa.Tylko wzmacniacz w nim jeszcze bardziej zależny od charakteru obciążenia. W Audio-GD, ogólnie rzecz biorąc, sekcje wzmacniaczy raczej po ciemniejszej stronie mocy, duża wydajność prądowa, ale bez fajerwerków na średnicy i górze. Sekcje DACów a Audio-GD potrafią być świetne, jak na sprzęt kupny-fabryczny (1.32) przez średnie (1P) do takich sobie (11.32) Ten ostatni grał najjaśniej z całej populacji. Ale i najmniej kulturalnie. Dźwięk miał odczuwalnie mniejszą kontrolę i porządek.

 

Żeby było on topic... Na całym tym tle, Marantz z tytułu wątku, jest taki średni. Wszystko średnio, dość kompetentnie, bez wpadek brzmieniowych. Ale jeśli ktoś szuka spektakularnego dźwięku rodem z topowego sprzętu, to jeszcze nie ta półka.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo poziom z grubsza M-DACa. Ale wzmacniacz ma słabiutki. Te eufemizmy w recenzjach "więcej słychać". On po prostu jest wyjący (wzmacniacz) w określonych konfiguracjach. Góra zaczyna uciekać spod kontroli.

A słuchałes też na wyjściu zbalansowanym?

Autor wspomnianej recenzji popełnił małe faux pas w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jak czytam recenzje na tym blogu to nigdy nawet nie mam zarysu jak dany sprzęt gra...

No i każdy sprzęt jest tam świetny...

 

Szkoda nawet wklejać linki do takich recenzji, takie pisanie dla pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w stosunku do agd nfb28 mozna powiedziec ze nie bedzie to skok jakosciowy, a pioneer to wrecz gorszy?

 

Słuchałem NFB-28 co prawda ze Staxami i z LCD-kami i nie łeb w łeb, ale na pewno nie można powiedzieć aby był to skok jakościowy, prędzej skok w bok. Te sprzęty to inna szkoła grania.

No tak to wychodzi jak ktoś się wysila na oryginalność w każdym opisie, przecież cały czas piszą o tym samym.

 

Sławku a słuchałeś nfb-27?

 

Słuchałem, nie podobał mi się. A ściślej rzecz ujmując nie podobał mi się dźwiękowo w stosunku do ceny. Postęp jakościowy dźwięku nijak nie uzasadniał w nim tak dużej eskalacji ceny.

 

Brzmieniowo poziom z grubsza M-DACa. Ale wzmacniacz ma słabiutki. Te eufemizmy w recenzjach "więcej słychać". On po prostu jest wyjący (wzmacniacz) w określonych konfiguracjach. Góra zaczyna uciekać spod kontroli.

A słuchałes też na wyjściu zbalansowanym?

Autor wspomnianej recenzji popełnił małe faux pas w tej kwestii.

 

 

Nie, nie słuchałem bo po wyjściu zbalansowanym. Ale znając życie, po balansie będzie jeszcze oczko jaśniej i chudziej. A to mu niekoniecznie będzie służyć jakoś pozytywnie, przy jego ogólnej sygnaturze. W Audio-GD, a to i owszem.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Jeśli dyskusja o urządzeniach combo - to ja ze swojej strony polecam Cayina HA-3. Minus to nie za duża ilość wejść/wyjść - ale jeśli ma stać koło komputera jako DAC + wejście na inne urządzenie to reszta w tej cenie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Audio GD mają ciekawą, szlachetną, architetkurę układów. Są też bardzo mocne prądowo, zwłaszcza wyższe modele. Ta firma się bardzo dynamicznie rozwija. Czego nie można powiedzieć o dużych koncernach, które trochę jadą po minimum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności