Skocz do zawartości

HiFiMAN HE-1000 i EF-1000


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Eee...na LCD3 U2 lepiej brzmią....bardziej basowo i Rockowo prawidłowo....

Jakoś odniosłem wrażenie że HE1000 to raczej do spokojniejszej muzyki są idealne....a do Rocka już niekoniecznie, brak mięsa i dociążenia...coś za coś, ale wielkość sceny i powietrze genialne.

Na takich TH900 U2 posłuchać to dopiero brzmi jak należy...albo Metal...

Soundman zmień wzmacniacz ;)

U mnie Metal pięknie chodzi i na HD800, ale HEk dopiero dają czadu i można kręcić gałą tak, że się rodzina zbiegnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, to HE-1000 to bardzo uniwersalne słuchawki. Czy to coś elektronicznego, jak Faithless, czy bardziej metalowego, czy muzyka filmowa, czy muzyka klasyczna wszędzie sobie świetnie radzą. Te słuchawki są po prostu świetne. Chciałbym tylko je porównać z R70x oraz HD600 na tym samym torze, bo mimo, że HEk posiadają to coś, co powoduje u mnie ciarki, to mam podejrzenia, że ten tor także mógłby mi zapewnić ciarki na wspomnianych dwóch parach. Niestety tego jeszcze nie wiem :)

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś forumowy gwiazdor którego nie odwiedziłeś?

@Saudio - czy chodzi o ten "z kompletu" od hd800, czy to inny wynalazek?

@Fex - to dwie parki pod jedną pachę, flaszka dobrego single malta pod drugą i wpraszasz się na kolejne odsłuchy :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ktoś mnie gości, czy to był Janusz, Miłosz, czy Stefan to odsłuch zajmuje mi moze 15-20% czasu całego spotkania. Posłucham kilku niepełnych kawałków w różnym gatunku na słuchawkach i wystarczy. Z resztą ja mam tak, że słuchawki, albo mi się spodobają w pierwszej chwili, albo nie. Z HE-1000, czy w ogóle innymi słuchawkami nie było problemu, bo każde z nich są klasa sama w sobie. Cieszę się, że znów posłuchałem Ed. 5, bo zawiodły mnie podczas meet'u, a wczoraj zaprezentowały się świetnie. Tutaj jednak HE-1000 wygrywają, bo niosą ze sobą po prostu większy ładunek przyjemności, tak to odebrałem. Na tym poziomie ciężko mi pisać, że dany aspekt jest lepszy gorszy, bo tutaj zwyczajnie charakter wchodzi w grę.

 

Nie ukrywam, że dla mnie nie ma problemu do kogoś podjechać :)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie krytykowałem :)

Trochę Ci zazdroszczę zapału.

Co do oceny po kilku kawałkach - mam tak samo. Albo chwyta od razu, albo to nie to.

Jakbyś odniósł he1000 do bardziej dostępnych słuchawek? Które są im najbliższe?

Jak ponaprawiają wszelkie bolączki wieku dziecięcego w he1000 to rozważę ich zakup/wypożyczenie. Teraz te niedoróbki odrzucają mnie, podobnie jak Grado.

A co do odwiedzin - jak się kiedysz przyplątasz w okolice Lublina to wiesz kogo pytać o gościnę :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja gorąca rekomendacja, natomiast najbliżej im do ...zestawów głośnikowych :-)


Ale są też tacy , dla których to qpa z jagodami, i podobno to muzycy (poczytajcie sobie na AH).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie dajmy się zwariować. Nawet Staxy brzmią jak słuchawki.

PS. Kiedy mogę ich posłuchać?

Are you talking to me? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie dajmy się zwariować. Nawet Staxy brzmią jak słuchawki.

Ja bym słowo "nawet" zastąpił "przede wszystkim". :) Elektrostaty mają IMHO najmniejszy impakt ze wszystkich technologii przetworników w słuchawkach, a to jest jedna z przewag głośników, poza właściwą (także z powodu sposobu realizacji nagrań) przestrzenią. Jakby tak było więcej nagrań ze sztucznej głowy, to by tylko uderzeń basu w klatę brakowało. ;)

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma słuchawek uniwersalnych, ale każde słuchawki mogę mieć zupełnie inny charakter na innym torze. Mi się udało poznać 2 odmienne twarze Edition 5 - np. na Gungnirze i Headonicu i IC Supra - zimne, bardzo analityczne, ale z ogromną sceną i niesamowitą separacją - IC SunSet od Majkela jeszcze bardziej pcha je w tę stronę, a na Citrone + IC od Fatso + Headonic - ciepłe mięsiste granie - bardzo muzykalne i angażujące. Z tego, co piszecie, to HE1000 idą właśnie w tę stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, nie dajmy się zwariować. Nawet Staxy brzmią jak słuchawki.

Ja bym słowo "nawet" zastąpił "przede wszystkim". :) Elektrostaty mają IMHO najmniejszy impakt ze wszystkich technologii przetworników w słuchawkach, a to jest jedna z przewag głośników, poza właściwą (także z powodu sposobu realizacji nagrań) przestrzenią. Jakby tak było więcej nagrań ze sztucznej głowy, to by tylko uderzeń basu w klatę brakowało. ;)

 

 

Żartujesz, tak? :) U mnie Staxy były jedynymi słuchawkami, które za sprawą kreowania dźwięku zbliżyły się do toru kolumnowego. O ile jakieś dynamiki czy planary mogły to robić tonalnie (choć te drugie rzadko ze względu na górę), to nic poza tym. U Staxa to była kompleksowa namiastka bym powiedział. Z brakiem impaktu to chyba sytuacja analogiczna do opinii części osób, które uważają je za bezbasowe, co jest totalną bzdurą przecież. Choć takie planary dolne partie mają bardziej rozbudowane i podkreślone, ale już nie tak szybkie i zarysowane precyzyjnie. Kwestia preferencji widocznie, w końcu łomot i dudnienie też znajduje swoich wyznawców, choć z brzmieniem neutralnym i naturalnym niewiele ma wspólnego.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł lajk, bo od lat o tym pisałem co wyżej przypomniano. Przełączając się między systemem kolumnowym (zwykłe dobre kolumny, bez audiofilskich himalajów) a elektrostatycznym czuć było najdobitniej, że pod względem realizowania pewnych aspektów konstrukcyjnych to właśnie SRSy są najbliżej kolumnom. Poniekąd potwierdzenie można również znaleźć w prasie branżowej, ponieważ często jest to przy okazji recenzji systemów ES przywoływane. W SR-507 na impakt naprawdę nie narzekałem, a miałem już różne słuchawki. Nawet K240 DF mają od nich minimalnie słabsze uderzenie. Bardziej jednak subiektywnie podobał mi się midbasowy pomruk starszych Lambd. Basowo najlepiej wspominam LCD-3, ponieważ miały wszystkie cechy, które osobiście uznałbym za ideał i referencję, również w zakresie konstrukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł lajk, bo od lat o tym pisałem co wyżej przypomniano. Przełączając się między systemem kolumnowym (zwykłe dobre kolumny, bez audiofilskich himalajów) a elektrostatycznym czuć było najdobitniej, że pod względem realizowania pewnych aspektów konstrukcyjnych to właśnie SRSy są najbliżej kolumnom. Poniekąd potwierdzenie można również znaleźć w prasie branżowej, ponieważ często jest to przy okazji recenzji systemów ES przywoływane. W SR-507 na impakt naprawdę nie narzekałem, a miałem już różne słuchawki. Nawet K240 DF mają od nich minimalnie słabsze uderzenie. Bardziej jednak subiektywnie podobał mi się midbasowy pomruk starszych Lambd. Basowo najlepiej wspominam LCD-3, ponieważ miały wszystkie cechy, które osobiście uznałbym za ideał i referencję, również w zakresie konstrukcyjnym.

nawet wyglądają jak głośniki zawieszone na uszach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, to zestaw kolumnowy saudio zrobił na mnie piorunujące wrażenie, przebił chyba nawet HEk, może przez to, że nie miałem w życiu okazji posłuchać lepszego. Puścił swój "pokazowy" utwór :) Ja nie mam tyle miejsca na kolumny...

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie chciał to powie, niektórzy lubią trzymać w tajemnicy takie informacje :)

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Jasne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności