Jump to content

AudioQuest NightHawk

Recommended Posts

Czy ktoś przerabiał/ rozbierał kabelek NHC (nie ten od drewniaków, bo ten to wiem, że się da przerobić) na balance? 

• Replies 6.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie wiem co jeszcze przy okazji powycinałeś i cholera wie co się w jeszcze  podziało z materiałem po Twoich wycinankach. W każdym razie szczegółowość nie ma nic wspólnego z zakresem częstotliwośc

Zupełnie przypadkowo przejeżdżałem obok Tophifi... ...i napięcie okazało się nie do wytrzymania   Edyta. Już zapomniałem jak mocny mają bukiet; a moje dziewice dopiero co rozp

@majkel, nie wiem czy to dobry pomysł - kilku kiedyś podesłało do jakichś słuchawek, to się teraz nie odzywają do mnie, bo pałki nie ssałem jak inni na forum; a nawet ośmieliłem się wybrzydzać.

Posted Images

A czy warto się męczyć z tym sznurem od prodiża? 😃 Ja już nie mogę się doczekać kiedy dostanę wtyki z ali, zrobię kabelek a wtedy sznur ląduje w case na zawsze :).

Edited by soulreaver

Aby kupić lepszy kabel brzmieniowo niż ten org od NHC czy NO trzeba wyłożyć więcej niż warte są słuchawki ;)

Ten kabel brzmieniowo jest rewelacyjny.  

• Like 1
  • Haha 2
14 minut temu, soulreaver napisał:

A czy warto się męczyć z tym sznurem od prodiża?

Inne kable niż aq nie grają mi z hołkami.

• Like 1
  • Haha 1
9 minut temu, Weird_O napisał:

A o którym kablu mówicie, że taki dobry jest? Ten z "pilotem" przy splitterze? 

Brzmieniowo on się prawie nie różni od tego z drewniaków.

Różnice są minimalne, a w jakości żadne.

• Thanks 1

Kable do Hawków/Owli mają srebrzone wtyki 2.5mm idące do gniazd słuchawek oraz dużego jacka tak samo. 

Kabel 4 żyłowy oparty o srebrzoną miedź jest fajnym zastępstwem i do Hawków i do Owli, nawet krokiem wprzód bym rzekł ;)

Można go zrobić zakończony mini-jackiem wtedy dobrać odpowiednio adapter Cu-Ag Audioquesta (jest dołączony i tak do ich sluchawek) albo np rodowany Furutech i zobaczyć co lepiej nam gra.

Edited by pabloj

Ostatnio przeprosiłem się z kablem symetrycznym od Audeosa, pograłem na nim trochę dłużej i po wpięciu oryginału z wtykiem symetrycznym Furutecha r nie zostałem pozytywnie zaskoczony. 

Wygląda na to, że kabelek od Audeosa musiał dłużej zasilać Słuchawkony aby pokazać coś więcej, na tą chwilę zostaje na dłużej bo jest naprawdę niezły a pokuszę się nawet o stwierdzenie, że bardzo niezły, daje więcej muzyki i przyjemności, oryginał wydaje się przy nim bardziej jak suchotnik. 

28 minut temu, pabloj napisał:

@gabler Do orginalnego kabla najlepiej pasuje adapter Audioquestowy, nie przypadkowo jest srebrzony zapewne.

Powiem Ci tak, adapter swoją drogą, mam też w goldzie z furutecha, przerabiałem z tym kablem różne opcje i skończyłem na wtyku symetrycznym w rodzie co z wyżej wymienionych okazało się najlepiej pasującym jak dla mnie i do mojego wzmaka, srebrny adapter powoduje lekkie rozjaśnienie góry no ale co kto woli. 

@gabler Ciekawa sprawa jest z tymi adapterami, bo i srebrzony i rodowany powodują rozjasnienie, z tym, że z rodowanym jest jakoś inaczej, jakby to rozjaśnienie aż tak nie odchudzało przekazu, za to jest wyraźniejszy detal.

Bynajmniej ja tak to odbieram.

I oczywiście co system i osobiste preferencje, to inne potrzeby ;)

Teraz, pabloj napisał:

@gabler Ciekawa sprawa jest z tymi adapterami, bo i srebrzony i rodowany powodują rozjasnienie, z tym, że z rodowanym jest jakoś inaczej, jakby to rozjaśnienie aż tak nie odchudzało przekazu, za to jest wyraźniejszy detal.

Bynajmniej ja tak to odbieram.

I oczywiście co system i osobiste preferencje, to inne potrzeby ;)

Tak tutaj jest pewne pole do lekkich zmian brzmienia, ja odbieram rod jako bardziej wyrafinowaną odmianę góry, nie jako rozjaśnienie a sporo osób tak uważa, takie jest moje zdanie, nie zawsze oczywiście u każdego ten typ grania się sprawdzi. 

Ale szukając dobrego kabla sięgnołem po zalegający w mojej szufladzie kabel Audeosa, który kiedyś w ogóle mi nie podszedł, a tym razem po dobrym wygrzaniu o dziwo zagrał bardzo dobrze, takie to czasem niespodzianki wyskakują z szpargałów. 

• Like 1

Dotarł oryginalny kabel AQ do hołków, do przeróbki na 2,5mm balance. Ten z NHC ma mikrofon, więc odpuściłem jego przeróbkę:

582E9AB3-5E7D-4706-82CC-12C41E161228.jpeg

Dołączone do kabla drewniaki miały iść do komisu, ale są w tak superanckym stanie, że sam już nie wiem...

• Like 2
  • Haha 2
46 minut temu, audionanik napisał:

582E9AB3-5E7D-4706-82CC-12C41E161228.jpeg

Dołączone do kabla drewniaki miały iść do komisu, ale są w tak superanckym stanie, że sam już nie wiem...

Kawał dzisiejszego dnia - ile za nie chcesz? 😆

12 minut temu, neonlight napisał:

Kawał dzisiejszego dnia - ile za nie chcesz? 😆

A jednak mnie przebiłeś...

15 minut temu, domil napisał:

A ja sobie właśnie dzięki uprzejmości @bendezar Twoje hołki właśnie obsłuc**ję, to dopiero jest egzotyka. :) 

Moje akurat są u mnie w domu, ale i tak nieźle, całkiem nieźle👍
Babeczka z jajami - szkoda że Szwagiero jest na tyle przytrzymany, że nic mu po Twoim przykładzie.

33 minuty temu, domil napisał:

ale zdecydowanie nie z lampą. Do wyboru mam jeszcze Beyerdynamic A20, to już brzmi lepiej.

Ja do tej pory nie rozumiem gości parujących (parzących?) nh z lampą.

• Haha 1