Skocz do zawartości

Astell&Kern AK500N


surround

Rekomendowane odpowiedzi

to najlepsze:

"Kolejną opcją, którą się zająłem była dostępna konwersja sygnału PCM do DSD i … ktokolwiek wpadł na pomysł, żeby taką możliwość przekazać użytkownikom AK500 powinien dostać pokaźną premię i voucher na wakacje w którymś z tropikalnych rajów. Całość nabrała oddechu, werwy i holograficznego realizmu a gęstość, czy rozdzielczość materiału źródłowego niepostrzeżenie zeszła na dalszy plan. W końcu, jeśli wszystko konwertowane było do DSD, to szanse zostały wyrównane i liczyło się tylko to, co najważniejsze, czyli muzyka. Najlepsze jednak było to, że zachowana została pełna skala gradacji jakości. Dzięki temu jak na dłoni było widać, znaczy się słychać, czy ekipa realizująca dany album solidnie przyłożyła się do roboty, czy też przyszła do pracy a nie pracować."

O ja !@#$%^&*(*&^%$#@! - jak wynajdziemy statki międzygalaktyczne zasilane głupotą, to mamy pierwsze ogniwo paliwowe (do Magellana wystarczy chyba).

Widzę, że jak mp3 128 przekonwertuję do DSD, to instrmenty mi odlecą w sąsiedni układ gwiezdny - tak się scena poszerzy.

Holografia...i w ogóle. Następny level to już wesołe ufoludki stymulujące moje pozostałe zmysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej jakości zioło pod AK500 aby usłyszeć takie przejście jakości po konwersji a potem to opisać? Sprzedawca A. Mickiewicza już raczej nie handluje :)

sorry jeśli OT

 

bogacze są tacy głupi, czy tyle musi kosztować wiara ...?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiękam, odpadam, serio.

Tak jak od 4 lat przestałem w TV oglądać jakiekolwiek wiadomości tak z dniem dzisiejszym przestaję czytać tzw. artykuły branżowe jeśli chodzi o sprzęt audio.

 

Fajnie, że jest to Forum i można o coś spytać.

Człowiek dostaje przynajmniej w miarę jasne i konkretne info.

Owszem, najczęściej subiektywne, ale przynajmniej nie pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ceny (jak dla mnie może kosztować i milion $ bo mnie nie stać :) ) to i tak chcę go posłuchać w dobrym zestawie. Porównać z klasowym cd itp.

Podobne urządzenia to pewnie kiedyś będzie podstawowe wyposażenie każdego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak raczej obstawiałbym głośniki aktywne i mediacenter które po wi-fi/bluetooth roześle sygnał.

Nie ma sensu mnożyć kabli - zasilanie wystarczy. Nie mówię o złotouchych, tylko o przeciętnych domownikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Nie wiem po co tyle krytyki. Nikt z Was nawet nie mial okazji ani dotykać ani tym bardziej słuchać tego zestawu -wiec czasem taka dyskusja zmierza doi nikąd. Nikt niekogo nie zmusza do zakupu - śmiem wątpic żeby tutaj siedzieli bogacze ;).

 

Sprzęt jest naprawdę świetny i biorąc pod uwagę konkurencje wcale cena nie jest przesadzona.

 

Mnie też nie stać, ale co z tego. Na Ferrari tez mnie nie stać. Ale gdybym mial kase to na pewno bym sonbie sprawił takiego Astella. Kompletne urządzenie i w dodatku oferujące wysokiej jakości dźwiek.

 

A zamiast Ferrari i tak wolałbym Aston Martina - mega drogi i pewnie wiekszośc z Was zaraz powie, że brzydki, ze słabymi osiągami i nie warty tych pieniędzy - ale jakbym miał kasę to miałbym w nosie opinie innych, którzy mogliby tylko pozazdrościć.

 

Marzenia się spełniają :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze koszty złożenia i samych części to około 50% ceny supersamochodu. w Skrajnych przypadkach jak np:Bugatti Veyron praktycznie nie było zysku

(ale reklama, ze się produkuje najszybszy samochód świata). Tu zaś cen komponentów wątpie by przekroczyła 20% ceny końcowej...

Zresztą zarówno Ferrari jak i Astony są przynajmniej ładne a AK500N jest paskudny...jak skrzynka basowe z doczepionym na zawiasie tabletem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyscie mieli okazje sluchac tego zestawu i porownac w slepych testach z konkurencja ze taka odwaga w stwierdzeniu ze wart swojej ceny?

Bo jak nie to jest tyle samo warte co mowic ze dla mnie maluch jest wart 1mln pln bo jak bym byl bogaty to za tyle bym sobie mogl kupic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi wulkanie - o ile AK500N jest lepszy od X30?

Nie wiem, bo nie znam i nie słuchałem ani AK500N, ani X30.

A wyscie mieli okazje sluchac tego zestawu i porownac w slepych testach z konkurencja ze taka odwaga w stwierdzeniu ze wart swojej ceny?

Czemu znów te ślepe testy...? :(

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy widziałeś go na żywo?

Nie, nie widziałem. Zapewne mało osób w Polsce widziało.

Ale po takich recenzjach jak ta wcześniej, to się zastanawiam ile ludzie biorą w łapę, żeby rozreklamować przewartościowany sprzęt. Bo w przewartościowanie chyba nikt nie wątpi, skoro to stały (i skuteczny) element polityki AK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że jest lepszy lub że gorszy lub że super gra - nikt z nas. Oprócz Mp3store on akurat słuchał wiec chyba wypowiedzieć się może. Ja mogę wypowiedzieć sie na temat wyglądu na zdjęciach :) i ceny :).

Najlepiej udostępnić cudo na odsłuchy w jakimś konkretnym zestawieniu. Mp3 - znajdzie sie miejsce i sprzęt?


My nie dajemy w łapę :) - serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż biorąc pod uwagę ceny jakie sobie A&K zaczyna za produkty życzyć to mogli by zapożyczyć hasło reklamowe od znanej sieci sprzedającej sprzęt RTVAGD...Tylko "nie" wykreślić...

 

No nie rozpędzajmy się, ja bym nie kupił, ale nic mi do tych, którzy to zrobią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w salonie Forda tez mowili ze jest lepszy od Jaguara... ba pokazal nawet ze kluczyk wyglada tak samo i to byl dowod ze jest zrobiony na tych samych super podzespolach... nie umniejszajac nic opinii Mp3store...

 


A wyscie mieli okazje sluchac tego zestawu i porownac w slepych testach z konkurencja ze taka odwaga w stwierdzeniu ze wart swojej ceny?

Czemu znów te ślepe testy...? :(

 

bo za slaby dzwiek z ladnym wygladem placenie mi nie podchodzi...

i jestem na tyle swiadomy zeby wiedziec ze na czlowieka rozne bodzce dzialaja.

 

Ale ok - jak kupowac dla wygladu to stawiajmy sprawe jasno. Gra jak Coctail za 10 razy mniej (a moze i gorzej, moze troche lepiej) ale wyglada ladnie stad placisz za bude i znaczek. I wtedy taki argument dla mnie przemawia jesli kto za to lubi placic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy spokój osadzaniu jak gra AK500 - to nie ma sensu. Chyba, że zbierzemy dostępne testy i na ich podstawie spróbujemy zgadnąć jak to gra i co autor miał na myśli idąc w zawody z Tuwimem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AK500N trzeba robić w ślepych testach, żeby nie obrzydzał widokiem odsłuchu ;)

 

Ale analogia do Ferrari słuszna. W ostatnim odcinku Top Gear był testowany La Ferrari. Konkurenci kosztują po kilkaset tysięcy funtów, Ferrari milion. Jednak pada stwierdzenie, że właśnie tyle powinien kosztować supersamochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ cała magia polega na unikalności i cenie zestawów tego typu.

Musiałbym trzasnąć ponad dwadzieścia baniek, żeby wogóle rozważać sens wydania kasy na dwa rasowe audiofilskie zestawy i trzy/cztery konkretne studyjne na monitorach aktywnych, bo poniżej 20baniek, byłoby mi po prostu szkoda :)

A teraz wyobraź sobie że dwa autoryzowane sklepy MBL i np Focala dogadują się i udostępniają do ślepych testów ww zestawy :)

Jak się żyje ze sprzedaży kilku zestawów rocznie, to nikt nie zaryzykuje,

I masz na tacy:

"Udowodnij"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności