Skocz do zawartości

Najlepiej i najgorzej zrealizowane albumy z waszej kolekcji


siloe

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienie kilka które pierwsze przychodzą mi do głowy

Pepe Romero - Flamenco (K2HD)

Focus - Hamburger Concerto (K2HD)

Pink Floyd - Dark Side of The Moon (MFSL)

 

najgorsze:

Paysage d'Hiver - Paysage d'Hiver

i inne trve black metalowe cuda nagrywane kalkulatorem/tosterem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście nowy singiel Adele z nowego Bonda "Skyfall" , cóż na YT jest on w HD i ... DR2 , ja pier.... , co się dzieję .

dzisiaj sobie zapodałem to miód malina ale ona ma głos a instrumentalna wersja nie gorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście nowy singiel Adele z nowego Bonda "Skyfall" , cóż na YT jest on w HD i ... DR2 , ja pier.... , co się dzieję .

 

Nieśmiało zapytam, o co chodzi z tym DR2?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powyższego rozważania, który utwór lepszy, a który gorszy. Korn, kolejno z pierwszej płyty, i korn ze "środkowej" (Issues):
Zdecydowanie pierwszy Korn!

 

Zauważyłem, że ten pierwszy Korn bardzo źle brzmi np. na PX100 czy Koss Porta Pro - na sprzęcie który ma jakieś dziury w paśmie, tudzież ma dużo własnego charakteru.

 

Na lepszym sprzęcie pierwszy Korn brzmi fantastycznie - bardzo przestrzennie, lekko i każdy instrument ma gdzieś swoje położenie.

Z kolei Issues jest tak nagrany, że brzmi dobrze w sumie na wszystkim, ale na bardziej przezroczystym sprzęcie dźwięk jest dobasowany, miękki, a przestrzeń niewielka. Mimo tych "wad" ma to swój klimat i wg mnie bardzo pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście nowy singiel Adele z nowego Bonda "Skyfall" , cóż na YT jest on w HD i ... DR2 , ja pier.... , co się dzieję .

 

Nieśmiało zapytam, o co chodzi z tym DR2?

 

http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=28054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście nowy singiel Adele z nowego Bonda "Skyfall" , cóż na YT jest on w HD i ... DR2 , ja pier.... , co się dzieję .

 

Nieśmiało zapytam, o co chodzi z tym DR2?

Popatrz sobie na wykres spectrum (tradycyjne skaczące słupki).

Dominuje średnica a niskie rejestry nie mają "ataku" są w tle pozostałego pasma.

Jeszcze DR2 nie słuchałem :/ i to na Adel tak pojechali.

Głośność: Track gain -13,5 dB, "Death Magetic" ile miało ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego w tym wątku jakość realizacji jest utożsamiana wyłącznie z rozpiętoscią dynamiki nagrania. Niewielka kompresja jest przecież bardzo korzystna, głośne fragmenty utworów przy pełnej, naturalnej dynamice na pewno bardzo niekorzystnie wpływają na słuch, który nie zdąży się zaadaptować do nagłych wzrostów natężenia dźwięku. Dość powiedzieć, że większość muzyków ma bardzo poważne ubytki słuchu. Chcecie mieć to samo, to słuchajcie audiofilskich płyt, gdzie całość jest nagrana bardzo cicho, a raz na całą płytę gościu daje w bęben tak, że uszy więdną.

 

Wysłano na szybko z kieszonkowego ekranu

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo i mam inne wyniki. Trochę dziwne.

nie dziwne, mówisz o wersji instrumentalnej a ja o zwykłym wydaniu CD

 

Mówię o wydaniu CD... tam są dwa utwory - wersja zwykła i instrumentalna. Nie pogadamy...

 

@Roland, oczywiście, że mała kompresja może mieć pozytywny wpływ tym bardziej słuchając w miejscach, które się są bardzo ciche. Jednak zbyt duża kompresja robi z dźwięku kaszanę. No i oczywiście nie tylko dynamika jest związana z jakością realizacji nagrania. Po prostu o tym ostatnio zrobiło się bardzo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oczywiście, niemniej wolę sobie sam ustawić poziom głośności aniżeli mieć jeden "prawdziwy" ustalony przez realizatora... Zresztą wolę mieć 10dB transjent niż wszystko na jednym poziomie, no cóż. Ale fakt, dobra realizacja może mieć i 6dB, od 8dB jest już bdb w większości wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland: co prawda to prawda, ale realia są takie, że muzyka najczęściej cierpi na zerową dynamikę niżeli na zbyt dużą. Słucham ograniczoną ilość gatunków muzycznych i nie spotkałem się jeszcze ze zbyt dużą dynamiką.

 

Co ciekawe wręcz przeciwnie jest z filmami. Często nie mogę ich oglądać w nocy, bo dialogi są tak cicho w stosunku do "efektów" dobrane, że albo ledwo co słyszę dialogi, albo budzę sąsiadów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego w tym wątku jakość realizacji jest utożsamiana wyłącznie z rozpiętoscią dynamiki nagrania. Niewielka kompresja jest przecież bardzo korzystna, głośne fragmenty utworów przy pełnej, naturalnej dynamice na pewno bardzo niekorzystnie wpływają na słuch, który nie zdąży się zaadaptować do nagłych wzrostów natężenia dźwięku. Dość powiedzieć, że większość muzyków ma bardzo poważne ubytki słuchu. Chcecie mieć to samo, to słuchajcie audiofilskich płyt, gdzie całość jest nagrana bardzo cicho, a raz na całą płytę gościu daje w bęben tak, że uszy więdną.

 

Wysłano na szybko z kieszonkowego ekranu

Biorąc pod uwagę to, na jakim poziomie głośności słuchasz (i wielu innych), zbyt dynamiczne zmiany głośności mogłyby być bolesne. Problem można częściowo obejść słuchając ciszej. Bez odpowiednio dużej dynamiki nie ma prawa istnieć budowanie napięcia. Bez tego natomiast muzyka jest dla mnie nudna w większości wypadków.

 

Z całą resztą oczywiście się zgadzam. Niefortunnie jednak złożyło się, że zechciałeś przywołać wszystkich do porządku w momencie dyskusji o ekstremalnej kompresji do DR=2, stąd pewnie część tych odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak od pewnego czasu da się zauważyć niezdrowe zainteresowanie DR wśród użytkowników tego forum.

Zdarzają się przypadki, gdzie ktoś patrzy na DR i to jest dla nie podstawa do odrzucenia płyty jeszcze przed posłuchaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja tu jedynie wskazuję na ekstrema w kwestii DR, np. ostatni REM "Collapse Into Now" kompletnie niesłuchalny - ściana dźwięku, jednolity ryk. Dla kontrastu Paquito D`Rivera "Este Camino Largo" (realizacja Telarc!) - gdzieś w kącie siedzi kilku muzyków rozmiaru mrówki i coś tam dłubią, detali nie słychać, bo nagranie jest tak ciche, że szum jest głośniejszy niż te szczegóły, a raz na pół godziny ktoś przywali. że można zawału dostać.

 

Jedno i drugie to dla mnie realizacyjny nonsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak od pewnego czasu da się zauważyć niezdrowe zainteresowanie DR wśród użytkowników tego forum.

Zdarzają się przypadki, gdzie ktoś patrzy na DR i to jest dla nie podstawa do odrzucenia płyty jeszcze przed posłuchaniem.

ryli .... oO ?

i-dont-want-to-live-on-this-planet-anymore-11372-2560x1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli zaczynam kasować muzę poniżej DR=7/8. Teraz słaba dynamika na D2000 jest dla mnie jeszcze bardziej dotkliwa. Aczkolwiek nigdy jakość DR nie było dla mnie wyznacznikiem płyt które słucham. Raczej najpierw rozglądam się za samą w sobie muzyką, a potem sprawdzam jej DR i realizacje.

 

ten album http://newcenturyclassics.bandcamp.com/album/natural-process ma dość przeciętny DR = 7 ale brzmienie mi się bardzo podoba.

 

Tool też nie ma jakiegoś wybitnego DR, a brzmienie mnie wgniata w fotel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności