Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

6,5k zł to dla mnie już rozbój :P

 

Wina rozbuchania dzisiejszych producentów. Słuchawki które mają 10-20-30-40 lat grają na tym samym poziomie co dzisiejsze tylko że były kilka razy tańsze i to biorąc pod uwagę inflancję. Skoro grają tak samo to czemu starsze, trudniejsze do kupienia mają być tańsze? Kupiłeś kiedyś taniej to się dzisiaj cieszysz i windujesz ceny. Mamy też k1000 w komisie bakusa odpowiednio wycenione (bez obrazy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie obrażam się :D ale jeśli myślisz, że moje K1000 kupiłem kiedyś za 3000zł/4000zł i teraz wystawiam odpowiednio wycenione tutaj na forum, to jesteś w błędzie. Fakt, kiedyś te słuchawki były tanie, ale skoro grają lepiej od niektórych dzisiejszych flagowców, to aż dziwnie by to wyglądało gdyby kosztowały tyle co przykładowo HD800 :D

Z mojej strony koniec OT. Ciekawy byłem czy te YH1000, to jakiś wałek, Co do ceny, to nawet jeśli przesadzona, to nie ma powodu żeby trafiły do tego tematu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tego nie mówiłem w sensie pejoratywnym. Owszem kosztują 3x tyle ile kosztowały kiedyś jak były nowe no i to samo z yamahami tylko że to nie ma nic do rzeczy. Krótko mówiąc ktoś chce to kupuje, nie chce to nie kupuje, może kupić taniej to też nikt nie broni i nie wiem o czym tutaj dyskutować. Firemki z nikąd oferują sprzęt o wartości samochodów, brać DIY oferuje swoje wynalazki za tyle ile kiedyś kosztował markowy sprzęt w sklepie, za taki sam dźwięk jak kiedyś trzeba płacić kilka razy więcej - takie czasy :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie, komuś się ręka omsknęła i Yamahy trafiły do tego wątku z rozpędu, razem z wałkiem na HD800. Zdarza się, szczególnie przy mulącym forum.

Zamiast lać wodę w wątku, wystarczyło pchnąć info na panel. Już poprawiam.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne Sennki HD800 w dobrej cenie, tym razem 2650

 

Znów brak payu, także zalecana najwyższa ostrożność.

 

http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-hd800-i6533502423.html

 

Wczoraj je wylicytowałem od gościa, dzisiaj widzę że znowu wiszą. Na prośbę o udostępnienie PayU przesłał oburzony maila pełnego jadu, że to on dyktuje warunki, że mu nie będę mówił jak ma być zapłacone. Okazja wątpliwa :/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AKG jest chwilami to samo, dlatego dosyć ładnymi K120 i K340 tam puszczonymi nawet się nie interesuję - zbyt podejrzane. Nie ma Payu, no to bayu. Zresztą mam już dość pokaźny arsenał w domu i może jeszcze z 1-2 pary stojak przyjmie, o ile się wcześniej nie zarwie w cholerę :).

 

Zauważ prawidłowość: każda aukcja ma prosty opis pisany na kolanie. We wszystkich przypadkach tak jest. Naprawdę wolę już sobie kupić nowe, fakt że za więcej, ale przynajmniej raz, że zobaczę produkt, dwa że z pewną historią, a nie podziubanymi plecionkami, skasowanymi padami i poodpryskiwaną farbą. A jak na złość to właśnie HD800 są dla mnie ciut lepsze w mojej muzyce niż HD800S. Inaczej nawet nie byłoby rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aukcja na sennki hd800, prawie nowe za 2650 XD

Już zgłosiłem do allegro, dam wam znać czy okazało się to wałem czy nie. Tępić gnojów!

Link : http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-hd800-i6533502423.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aukcja na sennki hd800, prawie nowe za 2650 XD

 

Już zgłosiłem do allegro, dam wam znać czy okazało się to wałem czy nie. Tępić gnojów!

 

Link : http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-hd800-i6533502423.html

 

O niej mówimy.

Edytowane przez Gorionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

/EDIT: Kupiłem na allegro dnia 28 września używane Brainwavzy HM5 w idealnym stanie, dotarły z pęknięciami na widełkach i to dość mocnymi. Tego samego dnia zgłosiłem sprawę i wrzuciłem zdjęcia (które się nie przesłały), ale tego nie zauważyłem, poprosiłem o zwrot.

 

Jak się okazało, sprzedający odpisał tego samego dnia (30 września), ale ja maila nie otrzymałem - wylądował w spamie, jak się okazało. Jednak nie ustosunkował się do mojej prośby o zwrot, napisał jedynie, że wysyłał słuchawki bez zewnętrznych uszkodzeń.

 

Oburzony, że dosłałem zdjęcia dzisiaj (w zasadzie wczoraj, bo 8 października), kiedy to - jak wtenczas myślałem - brakiem kontaktu postanowiłem wysłać kolejną wiadomość mailową. No ale tu to już nie moja i sprzedającego wina, ale nie o to chodzi, tu winę mogę wziąć na klatę.

 

Mimo wszystko proszę o zwrot. Sprzedający jedynie pisze, że z jego strony wszystko ok, nadał kurierem z ubezpieczeniem (ja nic takiego nie wiedziałem ,chyba że chodzi o ubezpieczenie które jest niejako z urzędu w przypadku wysyłek DPD), to powinienem sprawdzić (mimo tego że z zewnatrz nie było żadnych śladów na paczce?) i spisać protokół.

Nie zrobiłem tego, to znaczy wg sprzedawcy, że przedmiot został odebrany przeze mnie w stanie idealnym i on ma czyste ręce.

 

Już nawet mi nie chodzi o opis. W opisie było stan idealny, słuchawki z całym kompletem - a w zestawie brak drugiej pary nausznic. To przeboleję, bo znowu sprzedający wymienił co niby jest i nie wyszczególnił potem drugiej pary nauszników. Ale też mu o tym wspomniałem, bo moim zdaniem to niedokładny opis wprowadzający kupującego w błąd.

 

 

Wychodzi na to, że zostałem z uszkodzonymi słuchawkami (uszkodzenie, stan niezgodny z opisem), sprzedający wziął kasę i ma to gdzieś. Tak w ogóle to on ma same pozytywy i to ja mogłem uszkodzić przesyłkę - tak twiedzi. Chyba to nie jest normalne? Że niby kupujący jest odpowiedzialny za stan przedmiotu?

 

Dziwnym trafem w aukcji zdjęcie jedynie pudełka, reszta to obrazki z sieci. Ech...

 

Mogę coś w tej sytuacji zrobić oprócz sporu i negatywa? Przede wszystkim chciałbym odzyskać wpłacone pieniądze, a jak nie, to chociaż wyrównanie tej kwoty, no bo to nie jest według mnie w porządku.

 

Ponadto to co pogrubiłem - czy to nie klauzula zakazana? Link do aukcji: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6529319330&ref=last-visited (opis mi się nie wyświetla ale mam zdjęcie i poniżej wrzucę oryginalną treść)

 

P.S. Protokół można jeszcze chyba wypełnić, tylko co mi po tym? Jak to i tak sprzedający powinien chyba dochodzić reklamacji.

 

 

Słuchawki w 100% sprawne, stan idealny, używane raz w celu porównania dźwięku z innym modelem. Razem z kartą pudełko z całą zawartością. Wyposażenie jest bogate, bo poza samymi słuchawkami mamy dwa kable o długości 1,3m i 3m, przejściówkę na dużego jacka i twarde etui podróżne. Możliwy odbiór osobisty w okolicach Wrocławia. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa. Oryginalne opakowanie słuchawek jest bezpieczne dla nich? Bo normalnie słuchawki są tak zabezpieczone, że trudno by się uszkodziły tak mocno.

W sumie nawet zakładając, że sprzedający wysłał niepopsute słuchawki, to się nie wywiązał z transakcji, napisał w jednym zdaniu, że komplet, a kompletu nie dostałeś (a to, że w kolejnym zdaniu wypisał kilka rzeczy, które są w komplecie to według mnie nie zwalnia z tego, że ma być cały komplet jak w poprzednim zdaniu). A może źle zapakowane były, że popękały? Co do protokołu szkodowego to też nie wiem czy by uwzględnili, bo jak opakowanie nie zniszczone to mogą powiedzieć, że źle zapakowane (w środku latało itp.).

 

Co do zdjęć to dziwna sprawa, ale jak się wysyła zdjęcia uszkodzonego towaru to nie dochodzą do sprzedającego, wiem z autopsji :P Chyba takie fatum ;)

 

Zawsze jest ryzyko jak się kupuje bez zdjęć. Allegrowicz sprzedał tylko 36 przedmiotów, więc nie tak dużo. Przypuszczam, że może to być jakiś młodziaszek i świadomie oszukał - brak zdjęć słuchawek, a jest zdjęcie pudełka, w przypadku innej aukcji jakoś robi dużo zdjęć. Dalej, komplet nie jest, a ma w nosie Twoje mejle. W aukcji pisze, że używane tylko raz, a brak gwarancji, jakoś nie wierzę w bajki...

 

Szczerze mówiąc trudno mi powiedzieć co najlepiej zrobić w Twojej sytuacji - np. postraszenie negatywem, sprawą cywilną i zgłoszeniem na policji (czy by przyjęli sprawę taką to nie wiem). Osobiście to pewnie bym poinformował, że podejmę powyższe kroki, skoro nie poczuwa się do odpowiedzialności i prosił o zwrot danej częsci kasy (ile to w zależności czy te słuchawki jeszcze do czegoś się nadają) lub zwrot towaru - niech sobie sprzedający wybierze jedno z rozwiązań.

 

 

 


Ponadto to co pogrubiłem - czy to nie klauzula zakazana? Link do aukcji: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6529319330&ref=last-visited (opis mi się nie wyświetla ale mam zdjęcie i poniżej wrzucę oryginalną treść)

 

Ale nic przecież nie pogrubiłeś :P Mi się opis aukcji normalnie wyświetla i zastanawia mnie ten fragment : "Razem z kartą pudełko z całą zawartością.". Jaką kartą, może jeszcze graficzną...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim podobnym przypadku policja powiedziała, że skoro dostałem towar to mogę tylko założyć sprawę do sądu [lepiej jakbym w ogóle nie dostał przesyłki - tak mi odpowiedzieli]

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności