Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że krętacz, ale ani on Tobie nie udowodni, ani Ty jemu. Skąd masz ten IC?

Odkupiłem od kolegi. Nie pytałem się czy to oryginał czy nie. Podpiąłem, posłuchałem i zapłaciłem.

W korospondencji z kupującym wyraźnie pisałem, że nie znam pochodzenia kabla, że kupiłem używkę bez paragonu i tak go odsprzedaję.

 

Dodam, że to był jego warunek, aby NAJPIERW oddać mu gotówkę. Nie będzie mi odsyłał kabla, bo jestem oszustem.

Czekając na zwrot gotówki, grozi mi zgłoszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że to był jego warunek, aby NAJPIERW oddać mu gotówkę. Nie będzie mi odsyłał kabla, bo jestem oszustem.

Czekając na zwrot gotówki, grozi mi zgłoszeniem.

 

Nie ma w ogóle takiej opcji :lol:

Dla świętego spokoju oddałbym kasę po otrzymaniu kabla. Jeśli się nie zgodzi to niech walczy, w razie czego masz korespondencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam, że to był jego warunek, aby NAJPIERW oddać mu gotówkę. Nie będzie mi odsyłał kabla, bo jestem oszustem.

Czekając na zwrot gotówki, grozi mi zgłoszeniem.

 

Nie ma w ogóle takiej opcji :lol:

Dla świętego spokoju oddałbym kasę po otrzymaniu kabla. Jeśli się nie zgodzi to niech walczy, w razie czego masz korespondencję.

 

Dokładnie tak i to pod warunkiem, że Ty nie masz uwag do kabla w jakim stanie go dostałeś. Koszt przesyłki jest po stronie zwracającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umawialiśmy się na ewentualny zwrot, tym bardziej, że według korospondencji, zakup wyraził już przed aukcją na Allegro, na podstawie zdjęć i moich odpowiedzi.

Ale w takiej sytuacji napisałem mu, że jak nie jest zadowolony z zakupu, to może odesłać mi kabel a ja mu zwrócę pieniążki.

Odpisał: To że nie jestem niezadowolony to mało - pan jest oszutem i sprzedał mi podróbkę i że nie powiedziałem, że kabel jest nieoryginalny. Powołał się na paragrafy o zakazie sprzedaży podróbek na Allegro i zażądał zwrotu kasy. Ja nie dostanie kasy - zgłasza mnie o oszustwo. O wysłaniu kabla najpierw do mnie nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie pewne, że to oszust, to pewnie wstawi link. Poczekajmy :)

 

Facet kupił, a nie sprzedał. Do tego audiofilski kabel. Jest duża szansa, że nigdy nie dowiemy się czy to oszust, czy zawiedziony i urażony audiofil. Hasła "pomówienie", "zniesławienie". Oczywiście to działa w dwie strony, ale tu byłoby publiczne.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że krętacz, ale ani on Tobie nie udowodni, ani Ty jemu. Skąd masz ten IC?

Odkupiłem od kolegi. Nie pytałem się czy to oryginał czy nie. Podpiąłem, posłuchałem i zapłaciłem.

W korospondencji z kupującym wyraźnie pisałem, że nie znam pochodzenia kabla, że kupiłem używkę bez paragonu i tak go odsprzedaję.

 

Dodam, że to był jego warunek, aby NAJPIERW oddać mu gotówkę. Nie będzie mi odsyłał kabla, bo jestem oszustem.

Czekając na zwrot gotówki, grozi mi zgłoszeniem.

 

 

Roberto, nawet grosza mu nie oddawaj pod żadnym pozorem, nawet jakby straszył Cię, że zgłosi to na policję itp a samego zgłoszenia do allegro tym bardziej się nie bój - oni biorą także pod uwagę fakt, że kupujący może "nierówno pod sufitem" ;)

Żaden sprzedawca nie odda kasy dopóki nie zobaczy z powrotem sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też miałem problem z kupującym. Sprzedawałem obiektyw m42, były zdjęcia, był opis, były sample. Gościu potem do mnie pisze, że obiektyw w ****ianym stanie, że soczewka poluzowana, że brudny (lol). Początkowo się w****iłem, ale że kwota w sumie nie taka wielka, to zgodziłem się przyjąć zwrot. Obiektyw przyszedł w takim samym stanie, w jakim go wysłałem, więc WTF?! Kasę mu oddałem, ale nie zapłaciłem mu za przesyłkę (chciał, żeby mu zwrócić). Nie prowadzę działalności, więc nie muszę. Powinien się cieszyć, że w ogóle na zwrot się zgodziłem, bo nie miał spisanego protokołu niezgodności, ani niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasę mu oddałem, ale nie zapłaciłem mu za przesyłkę (chciał, żeby mu zwrócić). Nie prowadzę działalności, więc nie muszę. Powinien się cieszyć, że w ogóle na zwrot się zgodziłem, bo nie miał spisanego protokołu niezgodności, ani niczego.

 

a dlaczego miałbyś ponosić dodatkowe koszta ? bo jakiś Rysiu ma taki kaprys? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności