Jump to content

Recommended Posts

Ja swojego będę się pozbywać. Kupiłem SMSL do telefonu (nie wiedziałem, że dostanę najnowszą rewizję, a starsze hulały bez problemów z komórkami), a ta nowa rewizja nie działa z moim smartfonem. W ogóle z żadnym telefonem nie działa, a trochę ich w domu mam.

Ale ogólnie to naprawdę petarda. SMSL jest imho lepsze od Fiio E10K.

Edited by Luqart
  • 2 weeks later...
  • Replies 458
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zanim padnie Wasz egzemplarz M2 (znam 2 przypadki, w tym swój własny :/), polecam zaktualizowanie EEPROM-u odbiornika USB SA9027 - soft do aktualizacji otrzymałem od Chińczyka w ramach pomocy przy wsk

ehh

Otóż, Panie i Panowie... Działa!!!     Chętnych na naprawę u mnie zapraszam - mam jeszcze 3 sztuki EEPROMów.   Szczegóły na PW!

Posted Images

Jak to ustrojstwo zmusić do współpracy z androidem

Na Note 1 i jakiejś starej xperji świeci się dioda i na tym koniec

Na ulefon vienna i Lenovo k3 Note zero reakcji. ;/

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Jak masz 6th edition to nie zmusisz go do grania ze smartfonem :(

Chyba ze ktos wymysli jak przeflashowac rom i zmienic napiecie na mniejsze (aby wspolpracowalo z telefonami) w tej najnowszej edycji smsl.

Niestety ale producent zapomnial wstawić sterowniki do odświeżonego m2 i jest lipa. ASIO też nie odpalisz z tego powodu.

Edited by Luqart

No właśnie nie chce gadać oknkio Player wogule nie wykrywa na na nocie oknkio wykrywa ale marudzi o wersję pro usb audio Playera średnio mi się chce kupować za 30zl jeśli potem i tak nie będzie to działało

A jak bym to na kablu OTG Y połączył z power bankiem?

Tylko taka kanapka to już średnio mobilna opcja i gdzie kupić taki kabel ew. Jak zlutowac

Zaś co do zwrotu to w komputroniku znowu będzie się trzeba kłócić na całego

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Zasilacz od lapka masz do pupy a nie M2 szumi :)

Zupełnie jak w tym dowcipie: dłubałem sobie drutem w uchu i nagle dźwięk wysiadł :D

Edited by sp5it

Ja akurat mam bardzo dobry zasilacz w PC-cie a M2 i tak szumi, chociaż tylko na czulszych słuchawkach. Zresztą, punktowałem to w recenzji :)

A u mnie nie szumi :) Znaczy zasilacz zasilaczowi nie równy. A mam kilka sprzętów bardziej czułych na syfiaste przetwornice niż M2

Zwalanie winy na testowane urządzenie jak ma się złom a nie zasilacz jest mało profesjonalne.

Edited by sp5it

Ano mam syfiasty, niestety. Ale są sprzęty co potrafią nie buczeć, w tym integra.
W pc miałem dobry + droższa płyta z serii Z i śmigał smsl jak złoto.
Zmieniłbym ten zasilacz, ale skąd tu teraz wziąć jakiś dobry 250w. Toć lepiej chyba dac zmienić. :P

Edited by aneno

A u mnie nie szumi :) Znaczy zasilacz zasilaczowi nie równy. A mam kilka sprzętów bardziej czułych na syfiaste przetwornice niż M2

Zwalanie winy na testowane urządzenie jak ma się złom a nie zasilacz jest mało profesjonalne.

Po pierwsze, napisałem wyraźnie, że szumi wyłącznie na czułych słuchawkach, w tym wypadku na Senkach IE80, które są bezlitosne.

Po drugie, może i komputer mam złom (w końcu Q6600 ma swoje lata), to akurat zasilacz mam do niego (kuriozalnie) z górnej półki. Podłączając DX80 jako DAC do kompa, mam absolutną ciszę na ten przykład.

Po trzecie, odchędoż się Pan od mojego profesjonalizmu ;) Nic on tu nie wnosi do tematu, a jak chcesz wszczynać ****oburze i kogoś obrażać, to komenty na WP są idealnym miejscem dla Ciebie.

A po czwarte, tak na sam koniec, M2 szumi wielu osobom i jest to prosty fakt.

Pozdrawiam.

Ano mam syfiasty, niestety. Ale są sprzęty co potrafią nie buczeć, w tym integra.

W pc miałem dobry + droższa płyta z serii Z i śmigał smsl jak złoto.

Zmieniłbym ten zasilacz, ale skąd tu teraz wziąć jakiś dobry 250w. Toć lepiej chyba dac zmienić. :P

Jak się podsumuje koszty, to zmiana DACa faktycznie może wyjść na dobre ;) Pozostaje jedynie kwestia, czy nowy ma być podobnych gabarytów, co M2, czy może być większy... No ale to już kwestia na szerszą dyskusję, która nie koniecznie wpasowuje się w tematykę tego tematu.

Nie robię ****oburzy, tylko wady platformy testowej przenosisz na testowany sprzęt.

Testowany sprzęt nie ma za zadanie niwelować wad platformy testowej.

M

To co, od dziś każdy ma zrobić sobie stabilizator napięcia pod laptopy i pc?
Kolega mówi że zasilacz miał z wyższej półki a dac brzęczał. I nie tylko jemu a wielu osobom, podczas gdy równie mały hifime nie wyda z siebie żadnego dźwięku - bo ma odpowiednie elementy które niwelują takie niedoskonałości.
Widać z różnej perspektywy ludzie patrzą na to, jak powinien sprzęt funkcjonować. :P

Edit: Taki protip - jak podpinam ethernet to smsl przestaje buczeć.
Integra też - podłączam ethernet i jest cisza. Dlaczego? XD

Edited by aneno
  • Like 1
  • 2 weeks later...

Burczy, szumi, terkocze, pierdzi i gwiżdże... Napisane tak jakby się słuchać nie dało, a to jest minimalne zjawisko i tylko na wyjściu słuchawkowym kiedy ustawić potencjometr na max. Było o tym już dawno ale niektórzy odkryli i sensacje robią :P

Mój M2 nadal nie chce się popsuć a zamówiłem nawet kawałek czasu temu profilaktycznie do niego scalaki :D

Ostatnio szukałem co by tutaj nowego sobie kupić, tak z ciekawości i nic fajnego nie ma. SMSL mi w zupełności wystarcza i każdemu niezdecydowanemu gorąco polecam bo trudno znaleźć lepszy w tej cenie. Mój skarb :D

• 3 weeks later...

Witam

Śledzę ten wątek jakiś czas i myślę, że będziecie w stanie mi pomóc. Zastanawiam się nad kupnem SMSL M2 lub SMSL Idol Black. Ktoś testował ten drugi model? Jak wypada względem M2? Jak to jest jeśli chodzi o awaryjność? W internecie ciężko znaleźć takie informacje.

WojtekC testował, jest na forum wpis. M2 to raczej lepiej zagra...
A problemów z awaryjnością w nowej wersji (anniversary, ta z microUSB) już nie ma. Działa jak złoto.

Dzięki za szybką odpowiedź. Widziałem recenzję Wojtka i nie ma tam stricte porównania tych modeli. Zastanowiło mnie to, że w polskich sklepach M2 jest od Idol Blacka tańsze, stąd to pytanie.

Kiedys byl problem z epronem (trzeba bylo przelutowywac na nowe), ale podobno w nowszych egzemplarzach to naprawili i smiga az milo :) powiem tak, kazdy sprzet jest bezawaryjny do pierwszego upadku, potem to juz zalezy od szczescia i kata upadku