Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, jest jakiś sposób sprawdzenia czy to przypadkiem nie jest wina samego wzmaka ? Jeśli odepnę laptopa od gniazdka to cokolwiek to zmieni?

U mnie jest tak ze jak podpinam smsl M2 do laptopa to da się wyłapać trzaski i zniekształcenia. Ale dzieje się to tylko wtedy gdy mam podpięty do laptopa zasilacz. Z baterii, czy z komputera stacjonarnego ten problem nie występuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie testowane na stacjonarnym komputerze (też instalacja dwużyłowa, też lipna), jest już spoko, bez mrowienia i dźwięk jakiś bardziej przejrzysty, ale muszę to sprawdzić "łeb w łeb" z lapkiem.

 

Kwestia zasilania Panowie jak sobie z tym poradzić (UPS ?), myślę o podpięciu jakieś lampy w tor, a obawiam się brudu w zasilaniu z lapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pojawiło się jakieś inne, lepsze w tej kategorii cenowej urządzenie niż wspomniany SMSL?

Muszę kupić coś uniwersalnego pod Fidelio X2 i L2 podpinane pod USB komputera i telefonu z androidem lub tabletu przez USB OTG. A po przeczytaniu tego wątku wydaje się, że SMSL M2 jest nie do pobicia w tej cenie.

Pytania:

1. czy SMSL M2 zadziała już z Samsungiem S3/S5/Nexusem 7 (po HUB-ie, lub kablu Y)? na oryginalnych softach? Po modach?

2. udało się komuś zastosować dodatkowe zasilanie 5V z zewnętrznego zespołu akumulatorów lub powerbanku USB 5V?

 

Rozważam również zakup HIFIME 9018 do łączenia z przez USB OTG z samsungiem S3/S5Nexus7 - HiFiME 9018 nie ma wzmacniacza tak jak SMSL M2 (jest model ze wzmacniaczem ale wg recenzji to raczej wada niż zaleta) - ale do słuchawek, które posiadam może/podobno wystarczy głośności. Jak sądzę pobór prądu przez sam DAC w HIFIME 9018 byłby niższy niż w SMSL M2 (rozważanie czysto teoretyczne). Tylko nasuwa się kolejne pytanie:

3. czy z poziomu aplikacji w telefonie (PowerAmp, lub innej) wraz z wpiętym przez USB OTG samym DAC w SMSL M2 lub HiFIME 9018 lub nawet Sabre będzie działać przyciszanie/regulacja głośności ?

 

Edycja:

=======

budżet: do 300-400zł. Chodzi mi o coś lepszego niż otworek w Xonar DX, H/K avr 3550 i dziurka w S5. Słuchawki, które mam o ile się orientuję są b.mało wymagające od źródła, dlatego zastanawiam się nad zakupem samego DAC-a.

Edytowane przez BraWura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tylko listwa z bolcem, dalej już zwykłe gniazdko bez uziemienia, oczywiście nie jest zmostkowane.

 

Jutro zabieram do pracy, tam jest konkretna instalacja plus UPS.

Rozwiązanie okazało się banalne, niestety testowane na końcu ponieważ gniazdko (bez bolca) jest zastawione szafką na książki, mianowicie najzwyczajniej w świecie odwróciłem wtyczkę listwy (zamiana fazy i neutralnego między sobą ) i wszystko jest dobrze, brak mrowienia i buczenia z DACa. Co ciekawe na pewnym super technicznym forum, pewien jegomość wyśmiał takie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, ktoś z Wrocka ogarnia naprawę SMSLa? Znajomy ma do zrobienia dwie sztuki i chyba standardowo jest to problem z eepromem.

Nie jestem z Wrocka, ale eepromy u mnie leżą xD

 

Mogę odsprzedać same eepromy, a mogę też naprawić jbc ;)

 

Nakreślę kumplowi sytuację i dam znać gdyby się zdecydował, choć nie ukrywam że najlepszy był ktoś z Wrocka, bo u kumpla trochę krucho z czasem i raczej nie będzie mu się chciało bawić w wysyłkę, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Taki mam dylemat egzystencjalny. Slucham muzyki na budzetowych dokanalowkach (mee, pistony, fischer audio consonance i inne). Grajek to fiio x1. Natomiast nigdy nie uzywalem wzmacniacza sluchawkowego i ciekawi mnie, czy w ogole zauwazylbym jakas roznice jakbym podpial takiego smsla? Nie chce zakladac tematu w co kupic, bo zastanawiam sie raczej "czy w ogole kupic". A pisze w tym temacie, bo SMSLe sa jednymi z najtanszych ampow i jesli mialbym kupowac na sprobowanie, to kupilbym cos w miare taniego. Czy moze raczej nie ma sensu, bo jedyna roznica bedzie taka, ze sluchawki beda glosniej graly i tyle? Musze jakos zaspokoic te ciekawosc i zastanawiam sie, czy nie szkoda wydawac nawet te 200zl na smsla...?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. To pewnie jak nie sprobuje, to sie nie przekonam. Nie rozumiem tylko jak mozna miec lepsza kontrole nad dzwiekiem dzieki wzmacniaczowi? Znaczy sie, nie rozumiem pojecia "kontrola nad dzwiekiem", przeciez dzwiek kontroluje za pomoca EQ i tyle, w ramach posiadanego zestawu sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to będą trochę zmarnowane pieniądze biorąc pod uwagę fakt że masz już FiiO z niską impedancją wyjściową i będziesz używał tylko prostych do wysterowania doków. Do jakichś większych słuchawek z którymi sprzęt sobie nie radzi, odtwarzaczy z wysoką impedancją wyjściową itd. jak najbardziej. W Twoim przypadku możesz tylko stracić - im mniej klocków w torze tym lepiej ;)

W zasadzie to można do malucha lać vervę zamiast taniej 95, tylko czy jest sens? :P

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności