Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, ze Was znalazlem!

Kupilem m2, jako ze potrzebuje czegos malego.

Wszystko niby dziala, ale nie do konca - nie moge polaczyc sie przez zlacze optyczne do kina domowego. Zero dzwieku. Przewod sprawdzony, dziala.

Czy to jest mozliwe, ze dioda jest za slaba? Moze krotszy/lepszy kabel rozwiaze sprawe?
A moze jakos aktywowac to trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba mam walniete wyjscie. Wydaje mi sie, ze wszystkie ustawienia mam w porzadku, chyba ze jest cos poza tymi ustawieniami w 'playback devices'.

Sprobuje jeszcze z krotszym/lepszym kablem.

Myslicie, ze to moze rozwiazac problem? Z tym co mam widac swiatelko, ale jest blade troche.

 

 

A moze jakies sterowniki sa potrzebne?

Edytowane przez wiktorl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooch, racja, teraz patrzę a u mnie w standardzie jest spdif a podłączony jest analogowo do wzmacniacza, już dawno nie wchodziłem w żadne ustawienia ;)

 

może kurde zobacz w tej zakładce czy masz zaznaczone dts/dolby digital?

 

 

smsljpg_ashqxes.jpg

 

Pozdrawiam.

 

PS - nie mów tylko, że wyprowadziłeś się do Bydgoszczy, bo uduszę! ;)

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam te same ustawienia.
Czyli jedyna nadzieja w kablu, jutro kupie nowy i zobacze.
Dzwiek z line out i sluchawkowego jest, tylko ten nieszczesny spdif...

Bydgoszcz nie. Troche dalej. Wyjechalem do Danii sie pouczyc:)


No i sie okazalo - jednak to przewod.
Dziekuje za pomoc.
Mam nadzieje, ze ta najnowsza wersja nie jest tak awaryjna jak poprzednie, bo to fajny gadzet.

Jesli mi sie zepsuje, to dam znac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś dokupić działającego hub-a albo kabel otg z dodatkowym wejściem/rozdzielaczem do ładowania? U mnie na hubie otg z Xperią SP (kilka postów wyżej) działa ładowanie, ale na tym telefonie DAC działa tylko za pośrednictwem aplikacji UAPP. Natomiast na telefonach, które natywnie obsługują DAC-a (we wszystkich aplikacjach działa, np.: Z5, Lt25i) nie udało mi się uruchomić ładowania - jak włączę ładowanie na hubie to telefon nie widzi S.M.S.L-a

Edytowane przez Micros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.03.2017 o 12:10, Micros napisał:

U mnie SMSL M2 6th anniversary śmiga bez problemu na Sony Xperia Z5 Android 6.0.1 za pośrednictwem hub-a usb bez żadnych dodatkowych aplikacji i bez zasilania dodatkowego.

//EDIT:

Sony Xperia SP stock ROM 4.1.2, stock ROM 4.3, Resurrection Remix 5.0.2 - działa tylko za pośrednictwem USB Audio Player Pro
Sony Xperia V Lt25i CyanogenMod CM13 6.0.1 - działa bez problemu za pomocą kabla OTG/hub-a ze wszystkimi aplikacjami (np. Tidal HiFi)

Napisz proszę dokładnie z jakim hubem działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że to mój pierwszy post tutaj więc Witam wszystkich :)

 

moje moto x play także nie wyrabiało prądowo z zasileniem tego DAC'a, pomogło zastosowanie kabla micro usb 2 x usb a, jednen wtyk usb a podłączasz do kabla otg a drugi np. do powerbanka - u mnie taka sztuczka pomogła, telefon widzi DAC-a i można przez niego słuchać muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, niedawno kupiłem własnie SMSL m2.

Szukałem czegoś małego poręcznego do pracy aby uwolnić się od średniej integry.

U mnie nie ma żadnych szumów czy trzasków. Problemów ze sterownikami też nie miałem (windows 10) 

Jak na takie małe i stosunkowo tanie urządzenie naprawde można być zaskoczonym.

Oczywiście nie można spodziewać się nie wiadomo czego ale w tej klasie jest dobrze.

Z tego co zdążyłem odsłuychać to ten dac chyba lepiej radzi sobie ze słuchawkami średnio/"wysoko" ohmowymi.

Np sennheiser momentum on ear (18 ohm) grają raczej średnio. Tak troszkę kłująco. I to w dolnych pasmach. Bas nie ma dociążenia, jest jakby pusty.

Po zakupie polecam na spód urządzenia przykleić gumowe podstawki (w każdym markecie mozna takie kupic do mebli). Urzadzenie nie bedzie sie tak suwało po biurku.

Zdjęcie 17.06.2017, 16 38 07.jpg

Zdjęcie 17.06.2017, 16 39 06.jpg

Edytowane przez alexw0w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.05.2017 o 15:08, Malongi napisał:

Jako że to mój pierwszy post tutaj więc Witam wszystkich :)

 

moje moto x play także nie wyrabiało prądowo z zasileniem tego DAC'a, pomogło zastosowanie kabla micro usb 2 x usb a, jednen wtyk usb a podłączasz do kabla otg a drugi np. do powerbanka - u mnie taka sztuczka pomogła, telefon widzi DAC-a i można przez niego słuchać muzyki.

 

Mam również Moto X Play i u mnie bez problemu zasila SMSLa. Natomiast Moto G3 (wersja 2GB RAM) mojego brata już nie daje rady pociągnąć DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.06.2017 o 19:44, Anarch1946 napisał:

Halo, czy ktoś jeszcze śledzi ten wątek? Szukam informacji czy ten dac zagra dobrze ze słuchawkami Superlux HD 681 Evo?

 

Podpięty będzie do kompa 24/7

 

M2 i M3 zagra ze wszystkim, tak samo też jeśli chodzi o moc wyjściowa. W tej cenie znajdziesz tylko karty zewnętrzne od Asusa czy Creative.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wątek obszerny i długi czy ktoś odpowie mi na jedno pytanie co brać pod  Beyerdynamic MMX 300   e10k czy właśnie M2 ?

Sprzęt ma grać stacjonarnie na kompie dziesiątą windą.

Bardzo proszę o odpowiedź zorientowanych w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie.

 

Może jeszcze ktoś tutaj zagląda. :)

 

Po roku grania mój M2 zaczął świrować. W prawym kanale pojawiły się szumy i trzaski. Lewy jest ok.

Powodem nie jest HP, bo podłączyłem się na "krótko" prosto z kości DACa (7 i  8 nóżka) i lewy kanał jest OK, a prawy identycznie jak za HP.

Padł DAC czy gdzieś indziej szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odłączyłeś potencjometr przed sprawdzeniem? Może bruździć nawet jak bierzesz sygnał bezpośrednio z DAC-a. Wylutuj dla pewności oporki albo kondensatory, które do niego idą z 7 i 8 nogi.

Sprawdziłbym również napięcia na wyjściach obu LM317.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 21:52, sp5it napisał:

A odłączyłeś potencjometr przed sprawdzeniem? Może bruździć nawet jak bierzesz sygnał bezpośrednio z DAC-a. Wylutuj dla pewności oporki albo kondensatory, które do niego idą z 7 i 8 nogi.

Sprawdziłbym również napięcia na wyjściach obu LM317.

M

 

Odłączyłem nóżkę 8 od układu. Bez zmian.

Napięcia pomierzone. Tam gdzie powinno być 3,55V mam 3,51V ale to może być błąd pomiarowy. No i jest to jeden kanał na przetworniku.

Szukać w chinach es9023p?

Edytowane przez azael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności