Skocz do zawartości

Kawałki jeżące skórę na plecach


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki zervisowi, mam ochotę właśnie słuchać Unkle - kawałek Eye 4 an Eye, chyba najlepszy na jaki dotąd natrafiłem, choć następna pisoenka z tej płyty tez jest spoko:In a state, a później I safe in Mind, z War stories to spoko jest chemistry, a pierwsza płyta mi w ogóle nie wchodzi (zupełnie inny klimat niż te dwie :)

 

Co do piosenek, po których mi ciary przechodzą to musiałbym centralnie dlugą listę zrobić.

Od pink floydów, przez yes, genesis, po bakshish, izrael, bob marley i shpongle, The beatles a nawet Toto, Simon anf Garfunkel . Wymieniać i wymieniać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zervisowi, mam ochotę właśnie słuchać Unkle - kawałek Eye 4 an Eye, chyba najlepszy na jaki dotąd natrafiłem, choć następna pisoenka z tej płyty tez jest spoko:In a state, a później I safe in Mind, z War stories to spoko jest chemistry, a pierwsza płyta mi w ogóle nie wchodzi (zupełnie inny klimat niż te dwie :)

 

Co do piosenek, po których mi ciary przechodzą to musiałbym centralnie dlugą listę zrobić.

Od pink floydów, przez yes, genesis, po bakshish, izrael, bob marley i shpongle, The beatles a nawet Toto, Simon anf Garfunkel . Wymieniać i wymieniać.

Pozdrawiam

 

Jak dla mnie to War Stories to najlepsza plyta ever:) Jako caloksztalt. A Gavin Clark i Ian Astbury dodaja tej plycie niesamowitego klimatu. I pomyslec, ze trafilem na nia tylko i wylacznie dzieki osobie Josha Homme'a ktorego mozemy uslyszec w Restless. Polecam kazdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John Coltrane - Ascension, Naima

Praktycznie cała płyta: Tomasz Stańko Septet - Litania

Praktycznie cała płyta: Gianluigi Trovesi - In Cerca Di Cibo (saksofon + akordeon)

z mocniejszych to:

Metallica - Orion, Fade to Black

 

a i jeszcze Jan Garbarek - In price of dream (tylko ta piosenka, reszta płyty jakoś mnie nie przekonuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę się znajdzie:

 

Azam Ali - Reaper And The Flowers

Deine Lakaien - Wunderbar, Love me to the End

Massive Attack - Angel, Karmacoma i parę innych

Brighter Death Now - Little Baby

cała płyta:

Desiderii Marginis - Seven Sorrows

Lustmord - Pigs Of The Roman Empire

Lustmord - Heresy

Tribes Of Neurot - Grace

Raison d'etre - Requiem for abandoned souls

Rukkanor - Requiem for K141

Spiritual Front - Armageddon Giggolo

wszystko Ordo Rosarius Equilibrio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marillion - utwory takie jak Ocean Cloud, When I Meet God, Blind Curve, Brave (koniecznie cała płyta, tego nie wolno słuchać utworami), Grendel, Tux On i wiele innych.

Czołowe miejsce zajmuje Script For a Jester's Tear - pierwszy utwór z płyty o tym samym tytule (to pierwsza płyta Marillionu...)

 

Bardzo serdecznie polecam, najlepsza muzyka jaką miałem okazję słyszeć, a słyszałem - śmiem twierdzić - całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo Swing Orchestra - Poetic Pitbull Revolutions

Szczególnie sam początek ma w sobie coś elektryzującego :).

[Edit]

Riverside - Rapid Eye Movement z płyty o tym samym tytule z bonusowego krążka.

Riverside - Rapid Eye Movement Part 1

Riverside - Rapid Eye Movement Part 2

Normalnie jest to jeden utwór tylko że na youtubie jakoś tak dziwnie pocięty i w tragicznej jakości niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica - Nothing Else Matters - wersja z orkiestrą symfoniczną San Francisco

Normalna jest tak bez wyrazu, solówka sztuczna, słychać jak to wszystko jest stonowane (jakiś kompresor czy coś)

A wersja z orkiestrą - na solówce zawsze jak słucham to są ciarki na plecach. Ogrom sceny muzycznej jest nieporównywalny do wersji studyjnej. A jak do tego się jeszcze ogląda video z tego to już wogóle... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności