Skocz do zawartości

Kawałki jeżące skórę na plecach


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby się to jeszcze dało usłyszeć ;) Teoretycznie słyszymy od 20Hz, co nie? Kiedyś na ep`kach robiłem test z generatora na kompie i ... słyszałem nawet 10Hz :D Ciekawe tylko, czy to karta udawała, że coś gra, czy membrany w ep`kach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości sprawdziłem na Cal!`ach, przy połowie max. głośności SB Live słysze 15Hz, natomiast 10Hz tylko przy max. głośności... wow, ja to mam słuch :P

Jak podaje się zakres częst. słuchawek to podaje się te częstotliwości, które membrana jest w stanie odtworzyć bez zniekształceń? Czy jak to w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakresy oddziaływania infradźwięków można podzielić w ten sposób:

- poniżej 120dB - krótkie oddziaływanie infradźwięków na człowieka nie jest szkodliwe, skutki długiego przebywania pod ich wpływem nie są jeszcze znane;

- między 120 a 140dB - przebywanie w polu takich fal może wywoływać uczucie zmęczenia oraz lekkie zaburzenia procesów fizjologicznych;

- między 140 a 160dB - nawet krótkie, dwuminutowe działanie infradźwięków powoduje zachwiania równowagi i wymioty, dłuższe oddziaływanie może wywołać trwałe uszkodzenia organiczne;

- powyżej 170dB - poddanie takim falom doprowadza do śmierci z powodu przekrwawienia płuc.

Wątpie, żeby wszystkim się chciało szukać, tak więc wkleiłem ;)

 

No faktycznie "jeżąca się skóra na plecach" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel123, może się myle, ale tutaj nie "polecamy" utworów, które nam się podobają, tylko te, które powodują pewne reakcje organizmu typu ciarki, dreszcze czy coś w tym stylu, ale nie wiem, może ja się mylę.

Mimo wszystko proszę, nie podawaj już więcej kawałków HH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel123, może się myle, ale tutaj nie "polecamy" utworów, które nam się podobają, tylko te, które powodują pewne reakcje organizmu typu ciarki, dreszcze czy coś w tym stylu, ale nie wiem, może ja się mylę.

Mimo wszystko proszę, nie podawaj już więcej kawałków HH.

serio, ten kawałek taki jest, posłuchaj...

A tak poza tym to varius manx-piosenka księżycowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel123, może się myle, ale tutaj nie "polecamy" utworów, które nam się podobają, tylko te, które powodują pewne reakcje organizmu typu ciarki, dreszcze czy coś w tym stylu, ale nie wiem, może ja się mylę.

Mimo wszystko proszę, nie podawaj już więcej kawałków HH.

 

Też nie wiem, jak taka muzyka może wywoływać ciarki itp., ale to moje zdanie.

 

Od siebie dałbym Queen - Who Wants To Live Frever

Szczególnie w górnych rejestrach - mistrzostwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchajcie...

W zasadzie nie wypowiadam się na jakiś temat, dopóki tego nie sprawdzę, tak więc wierz mi, że zanim się wypowiedziałem przesłuchałem ten kawałek (znalazłem na YT i odsłuchałem)... zero emocji. Ciarki fizycznie mogą wywołać tylko dźwięki z górnego zakresu jak np. głos piosenkarza/piosenkarki, czy też pewne instrumenty jak np. skrzypce. Tak więc ponawiam moją prośbę, byś więcej kawałków HH nie zapodawał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buaszeyos moja wypowiedź, którą zacytowałeś była ironiczna, która miała przy okazji odnieść się do nazwy tematu wink.gif

doskonale zrozumiałem, i moja byłą odniesieniem do twojej ironii, kurcze, niestety przez internet nie wychodzi to tak fajnie jak w rozmowie :)

 

 

głos piosenkarza/piosenkarki, czy też pewne instrumenty jak np. skrzypce. Tak więc ponawiam moją prośbę, byś więcej kawałków HH nie zapodawał wink.gif

 

kurcze, ja też tak mam, zazwyczaj jest to u mnie muzyka poważna/filmowa/ lub z wybitną melodią i wokalem rozbrajającym.

 

 

np.

http://www.youtube.com/watch?v=RaV6eDvgiG4

 

ile razy to słucham to się we mnie gotuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos sciezki z " Requiem for a dream " to zdecydowanie polecam produkcje Akira Yamaoka, ktory skomponowal sciezki dzwiekowe do gier (nie filmu, choc moze tez) Silent Hill 1, 2, 3, 4 oraz zero.

Apropos Sigur Rós i Múm to zdecydowanie bardziej (choc te zespoly rowniez lubie) Tenhi, a w szczegolnosci plyte Maaäet, a najlepiej sluchac ich tworczosci chronologicznie.

Wracajac do Sigur Rós'a to wg. mnie (i nie tylko) najlepsza ich plyta jest "()" (LINK)

Od siebie na pewno moge polecic Laurie Anderson z plyta Bright Red - Tightrope, Nirnaeth (bardzo ciezko znalezc cokolwiek w internecie, dlatego podaje: LINK), Lisa Gerrard (szczegolnie w duetach z np. z Cassidy'm, Bourke'em lub Schulze'em), Vor Der Flut (plyta Hommage an einem Wasserspeicher), a jesli maja byc mniej jezace to Taxuedo Moon, Tori Amos, Heather Nova, The Gathering (choc tutaj mozna trafic kilka smaczkow), Coma, i cala masa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności