Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kawałki jeżące skórę na plecach


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Brian "Head" Welch - Re-Bel

Brian "Head" Welch - Loyalty

 

Posłuchajcie tego na słuchawkach nausznych. Mnie aż ciarki przechodzą. W ogóle cała nowa płyta Head jest bardzo klimatyczna.

 

Jeszcze Katatonia ma bardzo klimatyczne kawałki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pink Floyd - Echoes

 

Genialna piosenka a szczególnie już po "krzykach" gdy w tle zaczyna grać gitara i przed ostatnią zwrotką. Fragment po niej też świetny

 

Pink Floyd - Shine on you crazy diamond

 

Uspokajające [chyba powinienem napisać powodujące dreszcze i niepokój] 7 minutowe wejście poprzedzające tekst. No i perfekcyjna trąbka na koniec więcząca dzieło.

 

Mudwayne - Goodbye

 

Tego trzeba przesłuchać bo ciężko opisać

 

Tool - Eulogy

Zapoznałem się z utworem przy okazji poznawania Berserka. Bardzo lubię za przejścia i mocne brzmienie.

 

Gdybym miał wybierać z tych 4 utworów najlepszy, wybrałbym Echoes, tylko nie zawsze mam wolne 23 minuty przed snem żeby go przesłuchać. To nawet lepiej bo jak mam to jest małe święto : D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort

Robert Euvino - Stix & Stones Medley można dopisać do listy :)

 

 

Utwór - niestety bardzo słabo popularny(a wielka szkoda) - w klimatach bitewnych oparty na uderzeniu bębnów / werbli / trąbce / harfie i innych instrumentów z okresu średniowiecza. Klimatyczny... a rzekłbym nawet, że epicki :]

 

 

W kwestii powyższego - Eulogy to dobry utwór, chociaż IMO Tool ma lepsze kawałki jak Cesaro Summability czy Die Eier Von Satan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo klimatycznych kawałków AC/DC

 

For Those About To Rock (We Salute You) - te armaty w tle... coś wspaniałego, specyficzny klimacik. Bardzo lubię ten utwór. Najlepiej w wydaniu koncertowym, niestety średnia jakość LINK

 

The Jack - Bluesowy kawałek, ma w sobie "to coś". Prosty, skradający się riff i ten refren.... LINK.

 

Coś jeszcze znajdę, to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a ja dodam od siebie

 

Sigur Rós- Glósóli http://patrz.pl/filmy/siur-ros-glosoli zwłaszcza końcówka

 

Tony Iommi Dopamine

 

Soundgarden Black Hole Sun http://www.youtube.com/watch?v=FWEJHyIW8xM...feature=related (jak dla mnie the best from the best from the best :)

 

ofc na słuchawkach jest dużo lepiej bo dźwięk na youtubie to jest ... no przynajmniej dobrze, że jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewierze ze nie napisalem tego ;) Rotting Christ - Sanctus Diavolos.. na dobrym sprzecie, dobrze podkreconym w pewnym momencie potrafi ładnie kopnąc ;) jeden z moich testowych kawałkow.

 

 

a tak jeszcze to

 

Negură Bunget - Ceasuri rele , Dedesuptul, Norilor

 

jak i cała płytka OM, jako całosc jeży skórę jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Morricone -Man With A Harmonica

Rob Dougan - Clubbed to death

Philip Glass - Prophecies http://www.youtube.com/watch?v=zsOPR9659Ww

VA - Roxanne (cover Stinga) http://www.youtube.com/watch?v=pHO5KWIMZUo

Carlos Gardel - Por una cabeza (albo żywsza wersja z filmów Zapach kobiety i/lub Lista Schindlera)

,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności