Skocz do zawartości

Kawałki jeżące skórę na plecach


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Co możecie wymienić z takich kawałków? (nie chodzi o "trzy akordy darcie mordy" tylko utwory posiadające taką głębię, że potrafią sprawić, że ciarki po plecach przechodzą?).

Z mojego pierwszego nasuwającego się na myśl typu to:
Sarah Brightman - What a beautiful day >> ten bas w połączeniu z pięknym wokalem czyni swoje wink.gif

Edytowane przez wrq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob Dougan - Will You Follow Me (instrumental)

Hayley Westenra - Dark Waltz

...jest tego trochę - wieczorkiem zerknę do swojej biblioteczki, to wstukam może coś jeszcze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utwory posiadające taką głębię, że potrafią sprawić, że ciarki po plecach przechodzą.

Jak na razie odkryłem dwa takie utwory i nie chodzi tutaj tylko o dobre piosenki które lubię, a raczej o utwory, przy których tętno niebezpiecznie przyspiesza (pozornie bez powodu), zmysły się wyostrzają, całe ciało szykuje się na coś szczególnego, specjalnego:

Pink Floyd - The Great Gig In The Sky

 

Dream Theater - Finally Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie na szufli moja co druga piosenka pozostawia po sobie ciary na plecach, ale wybitnymi piosenkami na tym polu są:

 

- Tool: Parabola, Vicarious, Aenema, Lateralus, The Pot, Reflection, Sober i Jambi

- Pink Floyd: Wish You Were Here, High Hopes, Hey You, Learning To Fly, Comfortably Numb, Another Brick In The Wall

- Metallica: The Unforgiven, Nothing Else Matters

- Radiohead: Kid A, Karma Police, Electioneering, Anyone Can Play Guitar, Where I End And You Begin

- Dużo, dużo innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie na szufli moja co druga piosenka pozostawia po sobie ciary na plecach,

To zawęź granice jeszcze bardziej, aż zostanie Ci max 5 takich, które faktycznie znaczą coś więcej niż "moje ulubione"...

Taki jest sens pisania tutaj piosenek :)

No właśnie, nie problam nawalić dwadzieścia tytułów, podczas gdy chodzi o te, które niekoniecznie są naszymi ulubionymi, za to wywołują emocje nieproporcjonalne do zamierzonego przekazu. Może zamiast prostego wymieniania tytułów, dodawać też chociaż słowo komentarza: "dlaczego" (o ile się da i uzasadnienie nie jest na tyle intymne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę nudny do cna ale,

Camel - Ice [Live In Brazil]

Camel - Stationary Traveller

 

Jak słyszę te kawałki to mam ciarki od stóp do głów.

 

Myślę że Shine On You Crazy Diamond Floydów wywołuje podobny efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mi zrobicie jak powiem Chop Suey? ^^

 

O tak. Kiedyś robiło wrażenie aż ciary przechodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem długo o Pink Floydach - głównie, co tu wybrać, bo najchętniej bym połowę repertuaru wymienił.

Jest wszakż jeden bardzo stary i dosyć nietypowy kawałek, który zawsze robi na mnie potężne wrażenie: Atom Heart Mother

 

EDIT:

Chop Suey nigdy nie robiło na mnie takiego wrażenia, chociaż kawałek bardzo fajny i kojarzy mi się z pięknymi czasami Radiostacji i Makaka, które bezpowrotnie minęły w potopie totalnej komerchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie problam nawalić dwadzieścia tytułów, podczas gdy chodzi o te, które niekoniecznie są naszymi ulubionymi, za to wywołują emocje nieproporcjonalne do zamierzonego przekazu. Może zamiast prostego wymieniania tytułów, dodawać też chociaż słowo komentarza: "dlaczego" (o ile się da i uzasadnienie nie jest na tyle intymne)?

Dio -This Is Your Life. Na mnie "działają" kawałki z dobitnym pianinem w tle i ten kawałek na pewno się do nich zalicza. Do tego dochodzi w szczytowych momentach lekko przechodzący na dziką stronę głos Ronniego :)

 

@warlock rzeczywiście ciary są, ale większe jeśli nie widzę wykonawców, tylko muszę ich stworzyć w umyśle. Też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylène Farmer - Souviens-Toi Du Jour.

Słuchając tej piosenkę mam ochotę biegać, skakać, śpiewać choć nie umiem albo zagrać to na gitarze choć jej nie posiadam. Najzwyczajniej w świecie nie potrafię usiedzieć w miejscu podczas słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności