Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Michauczok, coś dla Ciebie!

 

CES2016_Day3_Photo_WarwickDiaphragm.jpg

 

 

 

Wow! You ain't gonna believe this. Warwick Audio Technologies is manufacturing a continuous roll, flexible, single sided stator, electrostatic driver that in can be cut to any shape desired. They're here at CES in a private room doing demos for all sorts of big companies who might use this flat and very thin transducer for talking signs and all sorts of interesting applications, including electrostatic headphones. Prices aren't set yet, but this technology apparently might produce a headphone about 1/4 the cost of current e-stat designs. You bet I'll do a full report next week. I'll leave you with a pic of this very novel diaphragm material.
Read more at http://www.innerfidelity.com/content/ces-2016-day-three#QP1JVPm82DqfOQyF.99

 

http://www.innerfidelity.com/content/ces-2016-day-three#dPv6qyZz2KsGlZOD.97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, jakoś tak na początku mnie nie przekonały, może ze względu na porównanie do tego co słuchałem, ale teraz jak wiem czym są, a moim zdaniem to zwierciadło w którym oglądamy tor, jeszcze nie spotkałem słuchawek, które tak pokazywałyby różnice w DACach, kablach itd.

Trochę to kosztowne pewnie będzie bo szukam właśnie DACa:(

 

Te zwierciadło to też zawsze pewne skrzywienie ze względu na energizer. Możliwe że w Omegach poziom czułości znacznie przekracza to, co miałem w Lambdach.

 

Ale co za problem? Do nich wystarczy spokojnie DAC-80 (lub DAC-100), nie wiem czy znajdzie się drugi grający w taki sposób w tej cenie. I co ciekawe gra to miejscami lepiej nawet od ich serii wyższych, przynajmniej w zakresie integr typu IA7. Jedyny minus - słabsze od np. M-DACa czy S16 connectivity, ale nie jest to też dla kogoś posiadającego zestaw STAXa specjalny problem.

 

 

Co do DAC-100, to kompletnie sie nie zgodzę, mała scena,płaska, mdły. Przy nim Mytek, to Bóg muzykalności. Gdzieś chyba opisywałem go tutaj na forum. A najgorsze jest w nim wykonanie, tragedia.

Co prawda z Lambdami gral nawet ok, odciążajac w barwie, ale to zupełnie nie ta liga co Mytek.

 

Zresztą do czego bym nie podpiął moich Staxów, to zawsze jest za ciemno.. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałem go jako jego posiadacz od lat. I nadal polecam mimo tego, że ceny na NU skoczyły po zmianie dystrybutora. A fakt że go sprzedaję nie ma tu nic do rzeczy - wyprzedaję się ostatnio z wielu dobrych sprzętów, jeśli w swojej dwuznaczności nie zauważyłeś. Najchętniej bym go zatrzymał ze względu na brzmienie, ale w zakresie prowadzenia bloga po prostu potrzebuję jednak mieć możliwość chociażby podpięcia sprzętu zbalansowanego chociażby, czy też XMOSa (tu już preferencyjnie). Ot i cały sekret, także nie jest to z mojej strony żadna próba robienia sobie podkładu pod handel. Jednocześnie jestem skrajnie zdziwiony Twoją opinią, gdyż ani sam, ani nikt z moich również nie najgorzej osłuchanych znajomych, nie zwracał nigdy uwagi, że ze sceną tych układów jest coś nie tak. Wręcz przeciwnie, to jeden z najbardziej scenicznych, na jakie trafiłem w tej cenie i z chęcią nabyłbym identycznie brzmiący, tylko żeby miał komplet we/wy na jakich mi zależy i nie kosztował więcej niż moje K1000. Stąd też moja szybka asumpcja, że może Twój egzemplarz był po prostu wadliwy, bo i tak się czasami zdarza. Ale aby nie było - masz pełne prawo do swojej opinii i tego nie neguję.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stax odświeża swój energizer, SRM-212. Na pokładzie DAC z USB i COAX. Prototyp:

 

CES2016_Stax_Photo_SRM212.jpg

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pierwszy raz słyszę, że Hegel dobrze się dogaduje ze Staxami. Chyba będę polował na HD20. Miałem HD11 i też było spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności