Skocz do zawartości

Sansa Clip Sport


maryoosh71

Rekomendowane odpowiedzi

Używając od jakiegoś czasu, zauważyłem że ma tendencje do opóźnionej reakcji, kiedy operuje się na plikach flac z karty pamięci (karta 16GB class 6 zapełniona po brzegi). Nie wiem jak w przypadku pamięci wewnętrznej. Nie mniej jednak 2-3 sekundowy lag potrafi irytować (np. pauza-play). Na clip+ nie było tego typu problemów. Soft niedawno aktualizowałem do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest nowa Sansa Clip Sport poprawiona teraz nazywa się Sansa Clip Jam.

Link:http://www.sandisk.com/products/music-video-players/clip-jam/

 

Różni się na pierwszy rzut oka mniejszym wyświetlaczem OLED przez co nie ma tego brzydkiego menu jak w sporcie za co + ciekawe czy coś jeszcze zmienili.

Czy warto wgl czekać aż się pojawi w Polsce czy lepiej zakupić Sporta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z tym poprawiony to przesadziłem mi to przede wszystkim wyświetlacz przeszkadzał a dokładnie brzydkie ikony itd, więc dla mnie nawet i lepszym posunięciem byłoby wrzucenie OLEDA zamiast LCD.

Ogólnie żeby to wyglądało tak jak np w Sansie Clip + bo z tymi ikonami spaprali sprawę.

Dodam,że też wygląd sporcie jest taki plastikowy w Clipie + było z tym lepiej już nawet w starym Clipie mimo,że tył był błyszczący ale najbardziej mi się podobał ze wszystkich.

Jeśli chodzi o lagi z Flac to może karta za wolna można by spróbować np włożyć Sandiska Ultra Class 10 zamiast 6

Edytowane przez robson15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że 6mb/s to za mało by odtworzyć strumień audio z flac? Nawet 0,5mb/s powinno wystarczyć. To jest definitywnie kwestia współpracy na styku soft-hardware.

 

Obsługę flac pewnie dodadzą w aktualizacjach firmware.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z tym poprawiony to przesadziłem mi to przede wszystkim wyświetlacz przeszkadzał a dokładnie brzydkie ikony itd, więc dla mnie nawet i lepszym posunięciem byłoby wrzucenie OLEDA zamiast LCD.

Ogólnie żeby to wyglądało tak jak np w Sansie Clip + bo z tymi ikonami spaprali sprawę.

 

Myślę, że wygląd tego menu to wynik lenistwa osób, które nad nim pracowały. Bo nie wierzę, że nie da się napisać do tego Clipa czegoś sensownego, co wygląda po ludzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie polecić dobre słuchawki douszne do max 200 zł z dobrym basem,ale żeby nie zalewał reszty i były wytrzymałe do Clipa sport?

Jeśli chodzi o dobre to sam do niedawna stałem przed podobnym dylematem i sporo w mp3store w Bydgoszczy przesłuchałem. Dla mnie idealnym rozwiazaniem są cresyny 740S

.Bardzo zrównoważone brzmienie ale potrafiace pozytywnie zaskoczyć basem, analitycznością i szerokością sceny. Słowem dla mnie model miazga. Jeśli masz możliwość to przesłuchaj osobiście bo moim zdaniem warto - ja po przesłuchaniu wszystkich polecanych doków do sporta wybrałem te. Jedyny minus to słabsza izolacja niż w tradycyjknych dokach, na szczęście słuchawki są bardzo wygodne :)

 

Teraz ja mam pytanie: Jaką kartę kupić do Sporta pojemność 32 GB, z tym zastrzeżeniem, że w przyszłosci karta ma być w jednym z FiiO i odtwarzać pliki 24 bit.

Po prostu ma to być karta "na lata" ;)

Czy takie cuś będzie ok: http://sandisk-store.pl/pl/sandisk-extreme-microsdhc-32gb-uhs-i-u3-4k-60mb-s-typ-sdsdqxn-032g-g46a-karta-pamieci.html

Edytowane przez Binambik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mając jak podładować sporta,podpiąłem go pod ładowarkę od tela dokładnie Sony Ericssona ma taką samą końcówkę na usb.

Parametry ładowarki OUTPUT-5.0VDC=550 mA

Czy to nie zaszkodzi baterii?

​Parametry do clipa i fuze : ''Napięcie podawane przez ładowarkę. Będzie ono podane na samej ładowarce. Notka techniczna dla portu usb w komputerze podaje jako prawidłowe napięcie: 4.75 V do 5.25 V. Jeżeli nasza ładowarka posiada jako "output DC" liczbę w tych granicach, możemy bez obaw podłączyć Clipa''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zgubiłem iPoda nano 3g i poszukuję teraz jakiegoś źródła muzyki. Będąc wkrótce w USA miałem sobie sprawić nowego iPoda, ale zastanawiam się czy jest sens wydawania większych pieniędzy na markę. Raczej wolałbym dokupić sensowne słuchawki nauszne, bo do tej pory używałem fabrycznych od telefonu Samsunga. Nie mam jakichś dużysz wymagań, słucham różnych gatunków muzyki, głównie w czasie podróży różnymi środkami lokomocji. Najbardziej zależy mi na odcinaniu się od otoczenia, hałasu w samolotach.

 

Czy ten Clip Sort z którymiś z Superluxów to sensowny zestaw? Rozważałem HD660 lub HD669. I jeszcze HD661, które przemawiają do mnie ze względu na wygląd. Wystarczy, żeby odciąć się od otoczenia?

 

Edit: I jeszcze jedno. Słuchawki są na jacku 3,5mm, a Sport ma 2,5mm ?

Edytowane przez dansci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport ma standardowe złącze mini jack 3.5 mm, bez obaw.

Do HD661 i innych słuchawek przenośnych będzie wystarczający, nawet ze skuteczniejszymi dużymi (np. M50x) jest spoko.
661 bardzo dobrze izolują, ale jak nie ułożysz sobie ich dobrze na głowie to cisną. Jednak ponoć kwestia "wyrobienia" i potem nie są jakieś problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te informacje. Poczytałem trochę więcej i teraz jednak skłaniam się ku zestawieniu Sporta z AKG K518 DJ. Też chwalone, dla mnie mają dodatkowy plus, że się składają i tylko brakuje mi jakiegoś etui na nie, bo będą często lądowały w plecaku. Mam nadzieję, że to będzie zgrana para. Postaram się jeszcze sprawdzić w najbliższym mp3store, bo moje uszy są dość spore, zastanawia mnie jak duży bedzie dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak ale tylko w bibliotece. Jeśli wejdziesz z menu bezpośrednio na kartę pamięci i dasz odtwórz np. cały folder z jakimś albumem załóżmy to normalnie go odtworzy, natomiast jedynie w bibliotece go nie wyświetli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten odtwarzacz od jakiegoś czasu. Sam grajek jest ok.; natomiast jak to we wszystkich chińskich urządzeniach oprogramowanie jest do bani. Poza tym brakuje do niego instrukcji. Ktoś może zapytać - po co instrukcja. I owszem, bo jeszcze takimi matołami nie jesteśmy, ale parę osób zarzucało, że nie ma opcji blokady. Owszem jest - wystarczy przytrzymać przycisk w lewym górnym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten odtwarzacz od jakiegoś czasu. Sam grajek jest ok.; natomiast jak to we wszystkich chińskich urządzeniach oprogramowanie jest do bani. Poza tym brakuje do niego instrukcji. Ktoś może zapytać - po co instrukcja. I owszem, bo jeszcze takimi matołami nie jesteśmy, ale parę osób zarzucało, że nie ma opcji blokady. Owszem jest - wystarczy przytrzymać przycisk w lewym górnym rogu.

 

Bo blokadę dodano dopiero, w którejś z kolei aktualizacji oprogramowania. Wcześniej jej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłęm do posiadaczy Clip Sporta :)

Póki co robie update oprogramowania, ale na pierwszy rzut oka, jest dość niski poziom głośności. Są jakieś rady na to?

Oczywiście słuchawki dołączone do tej sansy to jakaś padaka ale w sumie nie spodziewałem się niczego dobrego xD

 

W Clipie + gra to głośniej? :)

Edytowane przez Paramonov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zmienić region w opcjach? Muszę przywrócić ustawienia fabryczne?

 

EDIT: Tak zrobiłem i zmieniłem. dzięki wielkie teraz hula elegancko :) Z czystej ciekawości ktoś wie czemu tak jest? znowu Unia i jej głupie przepisy? :D

Edytowane przez Paramonov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności