Skocz do zawartości

Sansa Clip Sport


maryoosh71

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zip z RB Ci pasował, to na sporcie możesz się zawieść, tam rockboxa nie uświadczysz. Powiem tak mam zipa kolega sporta, i gdyby to nie był prezent to pewnie już by go sprzedał i kupił zipa, choć i tak się nad tym zastanawia :lol:

Edytowane przez Mulan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Clip Sport gra ciutkę lepiej od poprzedników. Przede wszystkim czyściej na średnicy i góra wyraźniejsza. Czuć większą moc wyjściową. Także jeśli chodzi o samo SQ jest to progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jest w dużej mierze ta jak mówi Arthass, czystsza średnica lepsza góra ale za to mniej dołu, znowu moc raczej porównywalna według mnie, to było na S400 zaś na shl8800 wydawało się mi jak i kumplowi, jak by to sport miał ciut więcej basu może to kwestia zgrania, jakości nagrania albo nasza niekompetencja :D dodam, że na philipsach słuchałem w nietypowy sposób, mając dwie pary każdą podłączyłem do odtwarzacza i przyłożyłem po jednym nauszniku z osobnej pary do uszu :D jednak bardziej ufam odsłuchowi na JVC bo na tych drugich trwało to krótko do tego tanie modele mogą nie być identyczne. Dodam jeszcze tylko, że na RB w zipie z ustawionym EQ według swoich preferencji, dół już wyraźnie "odskoczył" względem sporta, można już było "poczuć" muzykę na uszach ;) i ku mojemu zaskoczeniu moc dalej mi się wydawała porównywalna :huh: (może temu,że w między czasie oglądałem mecz :P) a jak testowałem kiedyś z clipem+ to ten był na RB głośniejszy (może inaczej suwaki w EQ były zmajstrowane). A więc podsumowując zip jest cieplejszy lepszy u dołu szczególnie na RB wiadomo, a sport po prostu jaśniejszy no chyba, że to ja jestem ciemny :lol: w razie czego nie bijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sport jest jaśniejszy na średnicy, a przez to dla mnie zdecydowanie bliższy naturalności, gdyż poprzednicy zawsze sprawiali wrażenie 'brudu' w tych rejonach. Góra też mi się wydaje otwarła się, szczególnie przez to oczyszczenie przełomu górnej średnicy. Co do basu ciężko mi powiedzieć jak to jest, aż tak bardzo się nie wsłuchiwałem by odnaleźć znaczące różnice. Oczywiście na RB też wyciągałem niezłego kopa z plusa, ale na płasko... no nie wiem.

Gdyby ten soft był przynajmniej na poziomie poprzedników...

 

/poprawiłem

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip Sport na sofcie 1.17 jest do przełknięcia. Aczkolwiek dalej są pewne idiotyczne ograniczenia np 2000 utworów na karcie microSD. A co do dźwięku to koledzy mają rację. W stosunku do Zipa dźwięk jest trochę mniej wypełniony, ale za to bardziej szczegółowy, z większą dynamiką i większą ilością wysokich tonów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy przy wygrzewaniu słuchawek można słuchać normalnie muzyki ? tzn normalnie sobie słucham w dzień a na noc włączam clipa do wygrzewania na 8 h.

Wgl coś warte są słuchawki dołączanego do tego modelu?


Deczko nie dopracowany jest ten soft w tym nowym Clipie np nie ma przewijania ciąglęgo tylko gdzieś co 12 przy zwiększeniu głośności nie można od razu powrócić by przewinąć.

Wygląd menu jak z Atari... jeszcze by się coś znalazło do tego wygląd plastikowy,lepiej to wygladało w clipie + .

Dolny panel mogłby być razem z wyświetlaczem,jak dla mnie lepszy jest clip + mimo,że i może ciut słabiej gra ale jest bardziej dopracowany od strony wyglądu i softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporta 8gb aktualnie i miałem wcześniej jakiegoś Grundiga wiec bez porówniania lepiej...Wkurza mnie strasznie menu i sortowanie wg albumów a nie folderów do których pakuje muzykę. Mam folder rózne to i tak ****o z tego bo player rządzi się swoimi prawami. Dźwięk spoko, choć nie mam jakiegoś porównania. Jedno mnie zaskakuje na plus...przestrzeń. Idąc przez miasto i słuchając muzyki mialem wrazenie ze niektore dzwieki są koło mnie tak jakby w realnum swiecie a to jednak w piosence były takie, te ktorych na grundigu nawet nie slyszalem....to jest plus.

Edytowane przez skyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w tle nie dość że ładniejszy to jeszcze duuużo lepszy! :)

Co do sporta to po aktualizacji oprogramowania strasznie ciężko się włączał.
Niekiedy musiałem poświęcić 5 min żeby go uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam tą skargę ze nie ma sortowania "folderów" jest jednak taka opcja odtwarzania poprzez foldery i jest nawet w głownym Menu opcja "folder". CZasami były momenty jak faktycznie nie chodziło płynnie ale aktualnie wszystko jest wporządku :) Bateria trzyma i trzyma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w tle nie dość że ładniejszy to jeszcze duuużo lepszy! :)

 

Co do sporta to po aktualizacji oprogramowania strasznie ciężko się włączał.

Niekiedy musiałem poświęcić 5 min żeby go uruchomić.

 

 

X1 rzeczywiście lepszy, głównie holografia, wypełnienie, ale Sport i tak poziom super. Bliżej mu do moich preferencji, bo jest lżejszy w basie i jaśniejszy od X1. Chociaż w niektórych połączeniach też ma chyba tę "anemię", jak to Inszy nazywa.

 

Może coś z kartą? U mnie przez moment przy uruchamianiu się przez moment waha, ale odpala w sumie szybko.

 

 

Cofam tą skargę ze nie ma sortowania "folderów" jest jednak taka opcja odtwarzania poprzez foldery i jest nawet w głownym Menu opcja "folder". CZasami były momenty jak faktycznie nie chodziło płynnie ale aktualnie wszystko jest wporządku :) Bateria trzyma i trzyma :D

 

Można też niechciane opcje z menu wyłączyć. Nie taki zły ten soft, ale szkoda że nie ma RB (i raczej nie będzie, bo inny procek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

X1 rzeczywiście lepszy, głównie holografia, wypełnienie, ale Sport i tak poziom super. Bliżej mu do moich preferencji, bo jest lżejszy w basie i jaśniejszy od X1. Chociaż w niektórych połączeniach też ma chyba tę "anemię", jak to Inszy nazywa.

Może coś z kartą? U mnie przez moment przy uruchamianiu się przez moment waha, ale odpala w sumie szybko.

Właśnie jeden kolega z forum podlinkował mi takie coś : It sounds like your tags might be messed up. The Sandisk players like ID3V2.3 ISO8859-1 tags for the mp3 files. All other mp3 tags should be removed.

You can use the free program MP3Tag to easily correct the tags.

Are you using a memory card? If so, is it faster than class 4? The Sandisk players don't like cards faster than class 4.

 

Żródło : http://forums.sandisk.com/t5/SanDisk-Clip-Sport/problems-turning-on-the-device/td-p/333131

 

Więc to możliwe że przez kartę pamięci nie chciał się włączać.

 

Edytowane przez atom_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności