Skocz do zawartości

Sansa Clip Sport


maryoosh71

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś użytkuje Sansa Sport ze słuchawkami Sony MDR-V150? Jak wypada takie połączenie?

 

Gdzie najlepiej kupić odtwarzacz? Na Allegro widzę aukcje z niższymi cenami (wersja OEM, "fabric refurbished") i setkami kupujących - czy Waszym zdaniem zakup na takiej aukcji to dobry pomysł, czy lepiej (bezpieczniej) trzymać się sprawdzonych źródeł i produktów fabrycznie nowych (ale kilkadziesiąt złotych droższych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refubrish-e to odnawiane (np po wymianie baterii czy LCD) lub naprawiane (po zalaniu, po wymianie gniazda USB itd.) więc jeśli szukasz grajka na miesiąc-dwa to spoko takie Ci wystarczy jeśli nie kosztuje więcej jak 50-60zł. Natomiast jeśli chcesz mieć bezawaryjny sprzęt, na którym możesz polegać i nie rozsypie Ci się po 10 podłączeniu słuchawek to lepiej dać te 120-150zł i mieć 2 lata gwarancji, szczególnie, że USB i Jack lubią się sypać w tych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepiej nie zagra. Mój SGS4 gra lepiej. Motka moto G (IIgen) też.

Ale bez roota grają ciszej i żrą baterię :). Sansa dla mnie nie jest substytutem jakoś mega jakościowym. Mam ją ze względu na walory użytkowe - cholernie długo trzyma bateria i jest głośna. Jakość akceptowalna, niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj zostalem szczesliwym posiadaczem grajka z tematu i mam kilka pytan

1. jak sprawic by grajek odtwarzal albumy jeden po drugim? w tej chwili grajek pauzuje sie na koncu albumu i za chiny nie potrafie sprawic by zagral nastepny album

2. aktualizacja? mam fw 1,22 pobralem program ze strony san disc ale zadnej aktualizacji nie znajduje

3. replay gain co ustawic utwory czy album?

4. w jaki sposob poprzednicy mierzyli czas pracy baterii?

Edytowane przez Ukasz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pytanie mam odnośnie poziomu głośności, domyślnie jak się ustawi powyżej połowy to pojawia się komunikat że może uszkodzić słuch, spoko spoko ale ja to używam na głośnikach i jeśli nie dam do końca skali to niezbyt dobrze słychać na głośnikach... można ten komunikat jakoś usunąć albo ustawić żeby nie resetowało się to ciągle po wyłączeniu sansy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, Pytanie mam odnośnie poziomu głośności, domyślnie jak się ustawi powyżej połowy to pojawia się komunikat że może uszkodzić słuch, spoko spoko ale ja to używam na głośnikach i jeśli nie dam do końca skali to niezbyt dobrze słychać na głośnikach... można ten komunikat jakoś usunąć albo ustawić żeby nie resetowało się to ciągle po wyłączeniu sansy ?

 

W opcjach nie ustawiasz Europy tylko reszta świata ( bo reszta świata nie dba z taką przesadą o słuch swych obywateli jak Europa ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mam taki problem w poprzednich grajkach jakie uzywalem

wrzucalem muzyke w katalogach np katalog metallica pink floyd nirvana

i grajek odtwarzal po kolei utwory z pierwszego katalogu a potem z nastepnego i nastepnego

w clip sport tez tak zrobilem niestety po odtworzeniu plikow z katalogu ktory wybralem grajek zatrzymuje sie na ostatnim utworze ewentualnie zapetla caly katalog. Tak samo bylo w przypadku odtwarzania po idtagach. I tu pytanie czy jest jakis sposob aby dzialalo to jak na w/w grajkach czy clip sport odtwarza tylko zawartosc jednego katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem ale po wylaczeniu i wlaczeniu sansy te ustawienia sie zresetowalt i dalej skala byla na polowie a nie na full

 

 

Wysłane z tamburyna przez FAX

Prawdopodobnie w międzyczasie podłączyłeś ją przez USB - wtedy się resetuje.

W każdym innym przypadku działa zapamiętując ustawienia - ja nie odnotowałem takiej przypadłości, poza właśnie podłączaniem do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu wypada ten Clip Sport na firmowym software w porównaniu do clipa+ z RB? Miałem juz clipa+ i mi odpowiadał, ale niestety padł. Chciałbym przesiąść się na Sporta ze względu na wyświetlacz oraz baterie. Tylko jak z ta jakością gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu wypada ten Clip Sport na firmowym software w porównaniu do clipa+ z RB? Miałem juz clipa+ i mi odpowiadał, ale niestety padł. Chciałbym przesiąść się na Sporta ze względu na wyświetlacz oraz baterie. Tylko jak z ta jakością gry?

Sport miiinimalnie jaśniej, ciut mniej mulasto gra.

 

Zalecam przewertować wątek, 14 stron to 10 minut czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport zdaje się mieć zdecydowanie więcej mocy i to czuć na nausznych takich jak ksc75 i tym podobnych. Jakościowo też lepiej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mając bardzo przyjemne doświadczenia z sansą clip+, postanowiłem kupić mojej dziewczynie owego Sporta i jak go puściłem na moich soundmagic pl11, to dla mnie to jest niebo a ziemia na korzyść zipa. Grzebałem w tym malutkim EQ ale za nic nie potrafiłem uzyskać takiego przyjemnego, dynamicznego basu, po prostu ten Sport brzmiał plastikowo. Robię coś źle, albo faktycznie on tak gra ?

 

 

 

@Down

 

Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)

Edytowane przez tasebp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia słuchawek. PL11 tworzyły bardzo dobrą synergię ze starszymi clipami. Sport może mieć wyższą impedancję wyjściową, nie wiem.

Nie znalazłem definitywnych pomiarów impedancji, natomiast szukając tej informacji wpadłem na RightMark (gdzie koleś przy okazji twierdzi, że mierzył "rezystancję wyjściową" i wyszła ok. 0.7 Ohm). Co do pomiarów RightMark, wskazują one jednak postęp w technicznych aspektach dźwięku wzgledem starszych modeli (fuze), przede wszystkim w kwestii szumów i zniekształceń harmonicznych:

 

specsfuze_zps861a1235.png~original.png

 

I zgadza się to, z tym co słyszało moje ucho. Jednak Sport gra "czyściej". Także pewnie kwestia słuchawek.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, co jest powodem "zgrzytu", "szumu", "trzasku", nie wiem jak to lepiej nazwać, podczas przejścia z piosenki na kolejną piosenkę, trwa to może sekundę i nie zależy od formatu pliku?

Może odczyt pliku? Na Clipie+ jak wybieram album i odpalam to jest taki "elektoniczny" dźwięk. Jak utwory zmieniają się automatycznie to tego nie miewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności