Skocz do zawartości

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Play napisał:

czemu akurat beton?

Pewnie chodzi o masę i sztywność - przy niskich częstotliwościach to się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
22 godziny temu, Perul napisał:

Pewnie chodzi o masę i sztywność - przy niskich częstotliwościach to się przydaje.

 

Dokładnie o to chodzi. Moduł Younga i te sprawy. Mieliśmy wcześniej obudowę ze sklejki ale to kompletnie nie działało tak, jak powinno, nie przy tych ciśnieniach wewnątrz obudowy. Generalnie ten Seas jest świetny, ale to wystarczy zerknąć chociażby na jego krzywą BxL. Natomiast teraz już wiem, że nie ma bata - muszą być dwa subwoofery, chodzi o zachowanie informacji stereo aż do najniższych częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Swordfish_ napisał:

Natomiast teraz już wiem, że nie ma bata - muszą być dwa subwoofery, chodzi o zachowanie informacji stereo aż do najniższych częstotliwości.

 

Tyle że ponoć na poziomie produkcji, miksu w dobrych realizacjach stosuje się celowo tzw. monofonizację niskich częstotliwości, czyli tam nie ma stereo. Ucho ludzkie nie słyszy też praktycznie kierunkowości w zakresie niskich częstotliwości. To nie przypadek, że w zestawach kina domowego używa się tylko jednego subwoofera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga z ER4XR uważam, że dobiegła końca... opcje:

1. Shure eabkf1, brązowe dumpery Soniona, srebro Lavri,

2. Tri-flange'i, brązowe dumpery jw, miedź JD.

 

W parze z DX228, czy ZX300+BA300S  uważam że "robią" robotę, i ciężko wyrokować zwycięzce.

ety_lavri.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Jaro54 dziękuję!!! :) Zawsze to nagranie mam pod ręką, gdy zabieram się za odsłuchy i przeważnie nim rozpoczynam lub kończę :) Teraz będę powoli przechodził w analogowy tryb jesienno-zimowy oraz Nottingham wróci do pracy, bo w okresie letnim miał również wakacje :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@Jaro54 dziękuję!!! :) Zawsze to nagranie mam pod ręką, gdy zabieram się za odsłuchy i przeważnie nim rozpoczynam lub kończę :) Teraz będę powoli przechodził w analogowy tryb jesienno-zimowy oraz Nottingham wróci do pracy, bo w okresie letnim miał również wakacje :) 

To ode mnie też, nieczęsto widuje czy słyszy się dziś Camela..

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir dziękuję! :)

 

@pabloj tak wyszło ;) Na początku planowałem zakup gramofonu, żeby sprawdzić jak z tym analogiem właściwie jest i po przejrzeniu propozycji, opinii kolegi, zdecydowałem się na ten zakup. Taki wydatek na wkładkę ciężko było mi przełknąć, ale doszedłem do wniosku, że Coplanda zostawię na krótszy lub dłuższy czas i zajmę się nadaniem szlifu mojemu torowi analogowemu. Tak też zrobiłem i jestem bardzo zadowolony :) Udział ma także pre w postaci Regi Aria, która jest wręcz stworzona do wkładek MC i tylko przy takich będę pozostawał. Do MM już nie powrócę :)

 

Co się tyczy docisku... rezygnując z zakupu tego https://www.premiumsound.pl/harmonix-tu-800mx.html oraz takiej maty https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/23185-mata-gramofonowa-harmonix-tu-800m-tribute-million-maestro mogłem za zaoszczędzone pieniądze nabyć nie tylko jego, ale też wiele innych rzeczy w tym taki "mikroskop", który używam raz na jakiś czas do sprawdzenia stanu igły ;)

 

20200911_101728.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za szczęście, że za "namową" Klausa Schulze ("Death od the Analogue" ) nie bawię się w takie rzeczy. Do dziś pamiętam przecież jak trzaskała mi kupiona nowiutka płyta Maanam "O!". Tylko na jednym kawałku ale już humor miałem zepsuty. Jedynym narzędziem jakie miałem była taka gąbeczka do zbierania kurzu.

 

Zresztą każdy nośnik ma swoje niespodzianki😄. CDki potrafiły mieć rysy, przeskakiwać albo blokować się na jakimś czasie. Pliki MP3 bywały źle zripowane itd.

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tommir napisał:

... nieczęsto widuje czy słyszy się dziś Camela..

Eee tam. Ja ostatnio przytuliłem takie trio z marketu z owadem w nazwie.

20200911_164508.thumb.jpg.4faa77be3a3c68f8656a8bbb55385a4b.jpg

Ps.

Sorry, że nie w temacie.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden trzasków na szczęście na tej wkładce na szczęście nie stwierdzam:) Zapewne płyta musiała być dosyć dużo ładunków, a nowe bardzo często bywają mocno zapylone. Przykładem tego była między innymi ta płyta:

 

20200911_173043.jpg

 

Dla mnie gramofon jest bardzo wartościowym medium, bo pozwala cieszyć się wersjami nagrań, szczególnie w przypadku klasyki, choć nie tylko, których często innym nośniku nie uświadczę. Dlatego tym bardziej go cenię :) Znajomy z Trójmiasta (m.in. wielbiciel opery, jazzu, klasycznego oraz progresywnego rocka) całkowicie zrezygnował z CD, streamingu, poszedł całkowicie w analog i uznaje to za dobrą decyzję. Przyznaję, że zbytnio się jemu nie dziwię i sam miałem już taki plan

 

@deadman42 jeśli się wspomina o muzyce na forum audio, to według mnie zawsze się jest w temacie!!! :D Gratuluję świetnego zakupu! Moim ulubionym kawałkiem z tego albumu Camela jest Air Born 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zazdroszczę Ci @Tytus1988
gramofonu, też kiedyś miałam. Ciągnęłam za sobą po różnych akademikach i wynajmowanych pokojach wraz z coraz większą kolekcją płyt, to był najtrudniejszy punkt każdej przeprowadzki. Aż pewnego dnia gramofon padł, a ja dałam się przekonać że taki sprzęt to już przeszłość i płyty poszły w świat. No, głupi człowiek był. Już do tego nie wrócę, postawiłam na streaming, ale sentyment został...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil Nigdy nie mów nigdy. Mnie sie 2 miesiące temu brat pytał, czemu sobie gramofonu nie kupie skoro taki audiofil jestem i w ogóle. Odpowiedziałem mu, że bardzo sobie cenie wolność i szybkość wyboru dowolnej muzyki z serwisów streamingowych i generalnie słucham bardzo różnej muzyki, robie sobie tematyczne listy pod rózne nastroje itd.

 

2 tygodnie temu zacząłem tak trochę czytać, przeglądać zripowane z winyli nagrania na YT (wiem, że to nie ta jakość ale zawsze coś) no i w przyszłym tygodniu będę miał gramofon, parę płyt na początek co zamówiłem (stare wydania z lat 70-80), myjkę i przedwzmacniacz :D

 

 

Edytowane przez pabloj
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

@domil Nigdy nie mów nigdy. Mnie sie 2 miesiące temu brat pytał, czemu sobie gramofonu nie kupie skoro taki audiofil jestem i w ogóle. Odpowiedziałem mu, że bardzo sobie cenie wolność i szybkość wyboru dowolnej muzyki z serwisów streamingowych i generalnie słucham bardzo różnej muzyki, robie sobie tematyczne listy pod rózne nastroje itd.

 

2 tygodnie temu zacząłem tak trochę czytać, przeglądać zripowane z winyli nagrania na YT (wiem, że to nie ta jakość ale zawsze coś) no i w przyszłym tygodniu będę miał gramofon, parę płyt na początek co zamówiłem (stare wydania z lat 70-80), myjkę i przedwzmacniacz :D

 

 

Gratuluję zakupu i wcale się nie dziwię, dźwięk z winyli jest wyjątkowy :) . Może faktycznie kiedyś do nich wrócę. Nawet miałabym coś na początek, jak ostatnią partię płyt dawałam znajomym to zastrzegli, że biorą tylko na przechowanie i jeśli zmienię zdanie to mogę w każdej chwili odebrać.

 

Ale gdybym do listy tegorocznych zakupów dorzuciła jeszcze gramofon to już chyba rodzina by się mnie wyrzekła :) . W tym tygodniu jakoś tak przyplątały się T1 v2 w przyjemnej cenie od @Traumai to jest zaskoczenie roku, wcześniej słuchałam tylko takich z pudełka, takie wygrzane jednak robią zupełnie inne wrażenie. No i za chwilę jeszcze wzmacniacz lampowy od WBA wjedzie...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności