Skocz do zawartości

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

@domil dziękuję za podzielenie się swoimi wspomnieniami związanymi z gramofonem👍😉 Moja pierwsza przygoda z gramofonem sięga czasów mojego dzieciństwa. Rodzice posiadali jakiś model Technicsa, który został przeze mnie unieszkodliwiony, ponieważ kręciłem talerzem, uszkodziłem wewnętrzny mechanizm. Potem nie dało się już tego naprawić i... gramofon przeszedł do historii. Jednak po zakupie D8k, przeczytaniu recenzji jak świetnym źródłem dla tych słuchawek gramofon zaryzykowałem i nie żałuję, bo pomimo zakupu na początek drogi z analogiem, ostatecznie stał się kroliczkiem, zmian nie będę planował. Wiem, że można lepiej, ale obecna jakość dźwięku jest dla mnie całkowicie satysfakcjonująca :) Poza tym też przetrwał dwukrotne starcie w lipcu i wrześniu z tym zawodnikiem, zwanym Nikodemem, dla przyjaciół Nico ;))

 

20200912_211447.jpg

 

Pan Maciej był zaskoczony, że tak niewielki kot był w stanie obrócić ramię o 180 stopni oraz nie uszkodzić igły. Zapewniam, że nie tylko On ;) W tej chwili jest ukryty pod grubą pokrywą z pleksi, której nie jest w stanie odsunąć. 

 

Gratuluję dokonanych i nadchodzących zakupów!👍 Widzę, że powstaje piękny system. Mam nadzieję, że powrót do analogu się powiedzie. Według mnie jak najbardziej warto. Dla mnie największym skarbem są płyty, szczególnie stare, unikatowe egzemplarze, a gramofon ma za zadanie jak najbardziej skrupulatnie wydobyć zapisaną w ich rowkach muzykę oraz umożliwić mi jak najbliższy kontakt z nią. Wywiązuje się z tego bardzo dobrze, więc trafił tutaj :))

 

@pabloj bardziej się cieszę, że pojawi się u Ciebie gramofon i będę czekał na pierwsze wrażenia :)) Streaming ma swoje zalety, szczególnie za sprawą możliwości słuchania muzyki mobilnie, a także przy porównaniach, bo bez problemu można odsłuchać wnikliwie ten sam kawałek. Natomiast gramofon nauczył mnie traktowania albumów, jako całości kompozycyjnej i słuchania ich od początku do końca, bez przeskakiwania między poszczególnymi, ulubionymi utworami :) Poza tym analogowe brzmienie jest na tyle przyjemne, że nawet nie miałbym chęci, aby to robić.

 

Mnie kolega skłaniał do nabycia magnetofonu, ale jest to dla mnie zbyt droga zabawa, bo przypuszczam, że niżej A80 nie byłbym skłonny zejść. Poza tym winyle są mimo wszystko tańsze i ta kręcąca się na talerzu płyta ma swój urok :)

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domil napisał:

No i za chwilę jeszcze wzmacniacz lampowy od WBA wjedzie...

Daj znać jaki model, no i oczywiście zdjęcia wrzuć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Tytus1988 tak się właśnie zastanawiałam jak na obracający się talerz reagowałyby moje dwa nadpobudliwe koty. Pozdrowienia dla Nikodema :) Jaką muzykę mu  włączyłeś że taką minę zrobił?

6 minut temu, Corvin74 napisał:

Daj znać jaki model, no i oczywiście zdjęcia wrzuć... 

 @Corvin74 To będzie Virtus-01, zdjęcie sama bym chciała zobaczyć :) Jeszcze się montuje.

Edytowane przez domil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, domil napisał:

Virtus-01, zdjęcie sama bym chciała zobaczyć :) Jeszcze się montuje.

Piotr bardzo się przykłada do swoich produktów, zreszta będzie na meet we Wrocławiu, już nie mogę się doczekać aby posłuchać drugiej wersji wzmacniacza Electron ORT - potwór wzmacniacz.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

Piotr bardzo się przykłada do swoich produktów, zreszta będzie na meet we Wrocławiu, już nie mogę się doczekać aby posłuchać drugiej wersji wzmacniacza Electron ORT - potwór wzmacniacz.

No, potwór, słuchałam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj nie tylko Tobie ;))  Znajomy ją szczerze mi odradzał, gdy planowałem zastąpić Nagaokę, polecając neutralnie grającą ART9. Pewną inspiracją dla twórców ART1000 była świetna wkładka Victor MC-L1000 z lat 80.: https://www.google.com/amp/s/www.factmag.com/2016/05/16/audio-technica-at-art1000-turntable-cartridge/amp/ Szkoda, że cena tej AT tak mało przystępna ;)

 

@domil dziękuję i również przesyłam pozdrowienia od Niego oraz Majki dla Ciebie, a także podopiecznych🐱🐱 :)

 

20200713_183922.jpg

 

Z Majką akurat nie ma problemu, bo nie reaguje na obracającą się płytę, ani nie kusi jej, gdy jest wyłączony. Mały (teraz już dość duży) lubił takie wystające elementy i gramofon, a właściwie jego ramię bardzo go kusiło. Jak słuchałem muzyki, nigdy się do niego nie zbliżał. Zrobił to pod moją nieobecność. Całe szczęście, że P. Maciej zdołał to naprawić i obyło się bez wymiany ramienia. Według mnie nie powinno być problemu, tym bardziej, że wyglądają na bardzo grzeczne oraz ułożone :)) 

 

@John Grado to nie gramofon, to sąsiad włączył zbyt głośno polskie reggae ;)) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
18 minut temu, domil napisał:

Już jakiś czas temu miałam pochwalić się zestawem, który w tym roku udało mi się poskładać - AKG K812 - Chord Qutest - WBA Virtus-01. Całość zgrywa się bardzo przyjemnie i pewnie zostanie ze mną na dłużej. Po latach w biegu z różnymi grajkami w kieszeni to bardzo miła odmiana.

 

Zanim rok się skończy chciałabym jeszcze zdążyć z podziękowaniami  dla @marekhall za naprowadzenie na K812 i dla @Name44 za podpowiedzi, jak je nakarmić. Wiedza i życzliwość 10 na 10, jestem Wam bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Jest jeszcze króliczek towarzyszący w postaci T1v2, który z jednymi lampami się dogaduje, a z innymi wcale. Ale jak już się dogaduje to jest wspaniałą odskocznią od K812. Dźwięk z AKG wydaje się jakby z innej materii, taki bardziej świetlisty, eteryczny. Z kolei T1v2 dają obraz bardziej namacalny, fizyczny, z zachwycająco bogatą fakturą. Przy takim urozmaiceniu, plus różnice wynikające ze zmiany lamp, to nieprędko (mam taką głęboką nadzieję :) ) zamarzy mi się coś nowego.

 

Przy okazji chciałabym życzyć wszystkim, również sobie, żeby w Nowym Roku muzyka smakowała nam wspaniale niezależnie od tego, z czego akurat będziecie jej słuchać.  

 

 

@domil Bardzo mi miło, że królik w końcu złapany :D!

Swoją drogą, jest coś w tych 812, bo i mnie przekonały, że to właśnie ten królik (a goniłem go ze 20 lat :))

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marekhall napisał:

@domil Bardzo mi miło, że królik w końcu złapany :D!

Swoją drogą, jest coś w tych 812, bo i mnie przekonały, że to właśnie ten królik (a goniłem go ze 20 lat :))

 

 

Doceniam ten komfort, że dzięki Twojemu doświadczeniu pościg zajął mi tylko kilka miesięcy. No i gratuluję, że Twój dogoniony po latach króliczek zadomowił się na dobre :) 

Edytowane przez domil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, domil napisał:

Już jakiś czas temu miałam pochwalić się zestawem, który w tym roku udało mi się poskładać - AKG K812 - Chord Qutest - WBA Virtus-01. Całość zgrywa się bardzo przyjemnie i pewnie zostanie ze mną na dłużej. Po latach w biegu z różnymi grajkami w kieszeni to bardzo miła odmiana.


Gratuluje fajnego zestawu. Z jakimi lampami u Ciebie Virtus najlepiej dogaduje się z K812: KT88, KT150, inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil również gratuluję dogonienia króliczków!!! Jutro będę mógł dodać reakcję :) 

 

7 godzin temu, domil napisał:

Przy takim urozmaiceniu, plus różnice wynikające ze zmiany lamp, to nieprędko (mam taką głęboką nadzieję :) ) zamarzy mi się coś nowego.

 

Mam nadzieję, że tak będzie. Sam też wychodziłem z takiego założenia, zamierzałem pozostać tylko przy dwóch parach słuchawek... wyszło natomiast inaczej i króliczków jest ostatecznie "trochę" więcej ;) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tytus1988 napisał:

zamierzałem pozostać tylko przy dwóch parach słuchawek...

 

Mam tak samo... No ale co zrobić jak każda kombinacja ma coś innego w sobie z czego żal rezygnować?

Nie ma takich pieniędzy, bo nie ma takich słuchawek, za które można by kupić jedną parę, która jest po prostu najlepsza we wszystkim. Z drugiej strony najgorsze jest właśnie to "wszystko" które daleko wychodzi poza obręb jednego gatunku muzycznego, poza jedną grupę dźwięków.

Podobnie jest w foto, a nawet jeszcze bardziej namacalne bo widoczne. Nie można kupić jednego, uniwersalnego obiektywu najlepszego we wszystkim, trzeba mieć ich cały zestaw. Nie można też mieć takiej samej głębi ostrości na całym spektrum obrazu. W danym momencie focus znajduje się tylko na wybranym planie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 Sam też wychodziłem z takiego założenia, zamierzałem pozostać tylko przy dwóch parach słuchawek... wyszło natomiast inaczej i króliczków jest ostatecznie "trochę" więcej ;) 

No cóż, różnych pokus nie brakuje, mam nadzieję że nie ulegnę przynajmniej przez jakiś czas :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lsd napisał:

Mam tak samo...

Ja też tak próbuję... na razie Hifiman Arya (może docelowo zmienione na HE1000SE) oraz Denon D7000 (może nie są najlepsze ale miłe do słuchania)... teraz bardziej inwestuję w tor stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd zgadzam się :) Staram się podchodzić do zakupu nowego egzemplarza bardzo starannie, sprawdzać jego mocne strony, w jakich gatunkach muzycznych, albumach najlepiej się sprawdza, a przy tym, czy jest na tyle odmienny na tle pozostałych, aby jego nabycie było celowe. Szczególnie, jeśli jego nabycie może dość poważnie nadwyrężyć budżet. Do testów takich modeli podchodzę przeważnie kilkukrotnie na przestrzeni dłuższego okresu czasu.

 

W ostatnim nabytku odnalazłem natomiast najbliższy mi obraz "żywej muzyki" z takimi aspektami jak referencyjne różnicowanie barw źródeł pozornych, naturalna ilość ciepła, nasycenie bez popadania w pogłębianie, zjawiskowe kształtowanie pogłosu, wybrzmień, które nadają niezwykłej obecności, namacalności wykonawcom. Walory techniczne są bardzo dobre, chociaż w pierwszych chwilach nie zwraca się na nie uwagi, bo detale, rozdzielczość są podane w tak zwyczajny, nienarzucający się, naturalny sposób. Dopiero przy bliższych porównaniach dorównują w tym względzie przynajmniej focalom.

 

Uważam je za piękne zwieńczenie kolekcji i zarazem ostatnie ze słuchawek, jakich zakupu dokonałem (poza najwyżej jednym dodatkowym egzemplarzem CD3k, który zamierzałbym upodobnić wizualnie do R10 lub jeśli zepsują się K1000, nie będzie można ich naprawić, kupię w ich miejsce prezentującego zbliżoną lub lepszą jakość dźwięku zastępcę sonicznego), zdając sobie sprawę z istnienia lepszych niż posiadam. Jeśli nadarzy się okazja, z przyjemnością wypróbuję Abyssy 1266, RAALe, Susvary, jak się uda Orfeusza, może też R10, dawną Omegę... Nie ukrywam, że testowanie samo w sobie bywa przyjemne, umożliwia poznanie wielu ciekawych muzycznych smaków znajdujących się w ulubionych albumach i z tego na pewno nie zrezygnuję :) Jednak z drugiej strony pozwala też dość często docenić to, co się posiada oraz sonicznie daje radość z muzyki, chociaż nie zawsze bywa całościowo lepsze. 

 

1 godzinę temu, domil napisał:

No cóż, różnych pokus nie brakuje, mam nadzieję że nie ulegnę przynajmniej przez jakiś czas :) 

 

Jak miałabyś ochotę, mogę w przyszłości trochę pokusić, coś pożyczyć :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Corvin74 napisał:

Ja też tak próbuję... na razie Hifiman Arya (może docelowo zmienione na HE1000SE) oraz Denon D7000 (może nie są najlepsze ale miłe do słuchania)... teraz bardziej inwestuję w tor stacjonarny.

A GS1000e ostatecznie jak Ci podeszly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, John Grado napisał:

A GS1000e ostatecznie jak Ci podeszly?

Jednak na dłuższą metę to nie jest moje granie, są dobre - nawet bardzo, ale nie dla mnie... wolę Arya.

Jak to w naszym hobby, każdy ma inne uszy i co innego lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil Cała przyjemność po mojej stronie. Tak jak wielokrotnie wspominałem, warto dać tym słuchawkom szanse i przez długi czas cieszyć się ich brzmieniem. Wszystko czego słucham grają mi znakomicie do tego stopnia, że kolejnej pary słuchawek nie potrzebuje. 

W ostatnich miesiącach naszło mnie na zmianę, miałem okazje posłuchać większości flagowców i nie przypadły mi tak do gustu jak posiadane AKG. Choć przyznam, czemu sam się trochę dziwię, że pojawiły się słuchawki które na dłużej przykuły moją uwagę i słucham na nich codziennie. Z przyjemnościa. Ale sprawdzę co potrafi ich starszy i droższy brat 🙂 Więcej wkrótce. 

 

Tak jak wspominałem, za jakiś czas pożyczę Ci okablowanie abyś mogła sprawdzić co można jeszcze wycisnąć z AKG 🙂

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tytus1988 napisał:

W ostatnim nabytku odnalazłem natomiast najbliższy mi obraz "żywej muzyki" z takimi aspektami jak referencyjne różnicowanie barw źródeł pozornych, naturalna ilość ciepła, nasycenie bez popadania w pogłębianie, zjawiskowe kształtowanie pogłosu, wybrzmień, które nadają niezwykłej obecności, namacalności wykonawcom. Walory techniczne są bardzo dobre, chociaż w pierwszych chwilach nie zwraca się na nie uwagi, bo detale, rozdzielczość są podane w tak zwyczajny, nienarzucający się, naturalny sposób. Dopiero przy bliższych porównaniach dorównują w tym względzie przynajmniej focalom.

 

Uważam je za piękne zwieńczenie kolekcji (...)

Przemek, przypomnij co to za słuchawki ten nowy nabytek, bo nie ukrywam, że się już gubię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Sonorousy X :) Te słuchawki, które pojawiały się w wątkach fanklubowych, były jedynie pożyczonymi egzemplarzami, które miałem przyjemność gościć u siebie dzięki uprzejmości Kolegów z forum i spoza niego :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Jak miałabyś ochotę, mogę w przyszłości trochę pokusić, coś pożyczyć :)

 

 @Tytus1988 tak podejrzewałam, że łatwo nie będzie wytrwać w postanowieniach :).

 

2 godziny temu, saudio napisał:

przez długi czas starałem się pilnować parki, ale po czasie jakoś się namnożyły.

Widzę, że też doceniłaś T1v2;) 

 

 @saudio mam duży sentyment do T1v2, nie wykluczam jednak zmiany. Z Waszych opisów wynika, że być może jeszcze bardziej by mi podeszła starsza wersja tych słuchawek. Nie miałam jeszcze okazji jej posłuchać, może kiedyś się uda.  Ale i tak na razie jestem zadowolona z tego co mam.

 

 @Name44 , nie wiem czy komukolwiek udało się wydobyć z K812 więcej niż Tobie, na Twoim torze to już królewskie granie. Ciekawa jestem, jakie słuchawki znalazłeś, że mogą tutaj stanowić konkurencję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności