Skocz do zawartości

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Paratykus, mam ubaw przy Twoich postach, jak przy Robsonka :D, a swoja droga.. dawno Go nie czytalem :huh:, co z Nim?

 

Ty sie nie smiej, zobacz jak starannie polakierowal przy zaciskach glosnikowych :D.

Edit.

A jak ladnie sloje wyszly - miszcz :D.

Wy sie smiejcie ale to trudno jest polakierowac dobrze;-). Dobrze ze pedzla nie widac;). Ale najgorsza z tego jest cena. Te glosniki to zywe chinole. Moim zdaniem to ten br jest tam tylko szwedzki chyba.

Edit: no dobra przy zaciskach to juz przesada;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDS-7 zrobiłem w budzie kupionej od Ciebie, dokładnie tak, zrobiłem je ok 5 miechów temu i wyglądały tak:

http://i325.photobucket.com/albums/k383/Andrewek328/IMG_20151212_142932_zpsq276euf0.jpg

 

Niestety, jakiś miesiąc temu dostałem ofertę nie do odrzucenia i je sprzedałem :)

 

Mam natomiast kojeny egzemplarz w domu od wczoraj i szukam do nich budy.

Postaram się je tym razem zrobić jeszcze lepiej, świeny poradnik jest tutaj: forum.doctorhead.ru/index.php?showtopic=26328&st=0

 

W między czasie zrobiłem słuchwki na bazie przetwornika od YHE-50s i wygląda to mniej więcej tak:

http://forum.mp3store.pl/gallery/image/5723-yhe-50s/

 

Ostateczna wersja jednak się trochę różni, tylko od strony muszli, jednak koncepcja jest podobna. To jest buda od słuchawek REVOX, któe sąklonem starych dt990.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trafiła ta buda i okazałą się świetna na dodatek i idealna pod wieloma względami :)

Pady do HM5 są świetne.

Co do modowania, to tak, moduję wszystko co mam w ręku prawie, rzadko których słuchawek nie moduję, kilkadziesiąt sztuk już przeszło, czasami to całkiem DIY tak jak tutaj.

Efekty dźwiękowe są, takie TDS-7 w fabrycznej obudowie z takimi padami są strasznie kiepskie: http://cdn.head-fi.org/e/e3/e34ba861_TDS7-2.jpeg a po modach grają jak HE-500 na takim poziomie.

A takie YHE-50 po modach to Beyery Vintage nic, tylko do niszczarki wrzucić :) Bo orto drivery są po prostu zwyczajnie lepsze w 90% przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Króliczek kompletny.

Stacjonarka - niemiennie K551 do odcięcia się od otoczenia i relaksu. R70x do relaksu i z przytupem. Wszystko z Aune X1s.

Superlux hd562 na miasto do przytupu.

No i dzisiaj dorobiłem się doków idealnych. Wcześniej znałem je na triflangach i żałowałem, że tak niewygodne. Ogólnie nie znosiłem doków. Ale etymotic hf3 na startipsach, które dostałem w bonusie: WOOOOOOOOOOOOW!!!!!!!!

Mam w końcu dokanałowe K551, które są piekielnie szczegółowe. Złapanie seala na tych słuchawkach uwalnia magię. Z clipa sport powodują na 25% głośności eargasm za eargasmem w pociągu. Boję się o pęcherz i przewody moczowe, bo jak im dorzucę sony a15 to będę sikał ze szczęścia.

Cztery wyżej wspomniane pary -pełnia szczęścia. A ety wisienką na torcie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy tylko 5 par. Świetna wiadomość :D

 

Jakie masz filtry w HF3, że takie są analityczne?

Zauważ , że te 5 par pozwala mi obcować z muzyką circa 12 godzin dziennie. Sumaryczny koszt DAC, Sonego (którego dopiro kupię), i 4 par słuchawek to 4.5 tysiąca złotych (nówki). Ile osób na tym forum ka interkonekty za połowę tej kwoty, a mają ledwie 3 godziny na obcowanie z muzyką - szczęśliwym, bo głuchym. Zresztą jeśli jakkolwiek ety hf3 nie są rozpatrywane jako sprzęt audiofilski, to dziś mi się drą do ucha: "audiofile to deb.le"

@LordRayden - wycofuję się z naszych wielokrotnych zaczepek, że do portable clip wystarczy - te ety udowodniły mi że hi-fi w pociągu iest możliwe. Uroczyście zwracam honor :)

Edit - filtry zielone. Mam też inne do zabawy, ale na razie podjar na maksa z zielonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszczy, nie syczy, ale słyszę wszystko. Rozwinięcie moich k551, ale weź pod uwagę że moim akg Perul zgasił nieco górę.

Dla mnie na chwilę obecną jedna wada - nie mam pod ręką lepszego grajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinięcie moich k551, ale weź pod uwagę że moim akg Perul zgasił nieco górę.

To nic. Mówiąc, że mają mocno obciętą górę mam na myśli NAPRAWDĘ obciętą, nawet porównując do słuchawek ze spokojną górą, jak Momentum Over Ear. Najwyraźniej czeka mnie zabawa z tipsami i filtrami.

 

Brakiem DAPa się nie przejmuj, ja mam tylko telefon, więc czasami podłączam Ety po prostu pod tor stacjonarny :D

Edytowane przez rfzb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, a co określone filtry robią z dźwiękiem? Bo mimo wszystko gdzieś tam Ety są w zasięgu moich zainteresowań, a przynajmniej chcę je sprawdzić

Testy przede mną. Na razie jest lepiej niż dobrze. Ponoć pomarańczowe nieco przyciemniają. Ale pamiętając Twoje preferencje - nadal może być ostro. Góra jak w 668b, a nawet dt880, basu może nawet nieznacznie mniej niż w detekach. Za to schodzi do końca i całkiem fajnie różnicuje faktury.

Scena - jak na doki świetna, ale zauważyłem jedną rzecz - kiedy przełykam albo marszczę brwi, robi się spektakularna. Jak w K551 albo i większa. Niestety nawet naciągając skórę na skroniach rękami, nie jestem w stanie utrzymać tego efektu dłużej niż 5 sekund. Jak inne tipsy pozwolą na uzyskanie tego efektu - robię zapas i tipsów i słuchawek, bo mam ideał :)

Chociaż po namyśle, już teraz są okropnie blisko ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba dx50 na rockboxie z o2 i k551. Budżetowy zestaw a gra fajnie. Mogę sobie jako DAC do komputera podpiąć i też gra. Myślałem o zmianach (aune x1s), ale chyba nie muszę. Nie wiem czy będzie to duża różnica? W przyszłości dokupienie do pary Q701.

 

Miło wspominałem Fiio X5 I + ZENka, ale gdyby nie problem z potkiem to bym go miał na wieki wieków.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba dx50 na rockboxie z o2 i k551. Budżetowy zestaw a gra fajnie. Mogę sobie jako DAC do komputera podpiąć i też gra. Myślałem o zmianach (aune x1s), ale chyba nie muszę. Nie wiem czy będzie to duża różnica? W przyszłości dokupienie do pary Q701.

 

Miło wspominałem Fiio X5 I + ZENka, ale gdyby nie problem z potkiem to bym go miał na wieki wieków.

Do K551 zmiana nie ma sensu - dx50 to imho poziom X1s. Natomiast do Q701 trza już prundu. I tego będzie wystarczająco w X1s, albo wzmaku, który możesz podpiąć pod DXa (rozumiem, że Zenek już odpada? A może wymiana potka?- tanio wychodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności