Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

ma_x_ym: Jak scena HF3 na DX90 i niskie tony? Używasz 2.0.0?

 

ER-4S dostają na nim głębi, nie rozciągają sceny już tak na boki, a różnicują się tył-przód, góra-dół. To mnie w sumie mocno zaskoczyło, bo Ety nie potrafiły tego na innych grajkach ani stacjonarnych sprzętach.

Tak, słucham na 2.0.0

Hf3 grają tak jak piszesz, choć kwestia realizacji nagrania ma znaczenie. My place Borzym jest mega wypozycjonowane, 3D niesamowite, ale realizacja płyty jest znakomita. ...And Justice Mety, choć płoche w holiografii z faktu samego nagrania, miksu, o dziwo też rozkwita, ale pewnych rzeczy się tu nie przeskoczy.

Koncerty w dobrej realizacji powinny być mega na 90tce.

Niestety mało czasu na odsłuchy mam, dopiero wieczorem późnym siądę. Ale mam już Aune T1, będzie co robić. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customy jak dla mnie inaczej budują całą scenę, dźwięk jest zarówno w trzech płaszczyźnach lepiej budowany niż w uniwersalach, gdzie czasami ciężko o dwie płaszczyźny, co słychać bardzo dobrze na koncertach, że są plany zarówno w szerz, jak i w głąb, jak i góra dół. To że to nie gra szeroko, to wcale nie oznacza że nie ma 3D, to tak jak z filmami 3D na tv 42 wszystko jest takie ciasne niż na projektorze czy w kinie, ale i tu i tu jest 3D.
Chociaż kreowanie sceny też w dużej mierze zależy od dapa i jego mocy, znam jeden przypadek, gdzie uniwersale grają szerzej niż Pro330v2 jest to iphone 5, tam wogóle CA grają tylko prawo i lewo, brak jakiejkolwiek sceny.

Z tą agresywnością to już wiem o co chodzi, czyli jest podobnie jak w dx50, że na low gain brak dynamiki (agresywności) a zmiania na hi powodowała owszem zwiększenie dynamiki, ale także dostały podbicia na basie wysokim, co mi się nie podobało, to jest to, o co się pytałem Maćka. Dobra czekam żeby go odsłuchać, ale coś czuje że kolejny dap w miarę dobrej cenie nie dla mnie. Czyżby tylko coś lepszego od Monolitha mx7000 to ak120 jak narazie, LOL.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek inni raportuja swietna dynamike wiec moze to tylko Ja tak go odbieram. Plus nie suchalem na high gainie bo musialbym wgrac na karte test tone 1kHz I zmatchowac poziom glosnosci przy pomocy appki na iphona do pomiaru dzwieku aby wyszlo wiarygodne porownanie ( co pewno zrobie jutro).

Zle mnie zrozumiales - jezeli 3d to gora-dol, szerokosc I glebokosc to dla mnie te 3d w dxie jest slabe nie ze wzgledu na szerokosc (ktora jest dla mnie malo istotna) ale ze wzgledu na braki w gora-dol I niezbyt duzego napowietrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że się słucha uszami, a nie jakimiś pomiarami i na tej podstawię się mówi jaka jest dynamika :D . Ale to odrazu słychać jak przełączysz gaina, ja też tak jak zobaczyłem u Jackzora na DX50 dlaczego ma gain na hi do TF10 to się zdziwiłem, później posłuchałem i zobaczyłem dlaczego, gdyż na lo one nie mają agresywności(dynamiki). A że ludzie piszą że mają świetną dynamikę, gdyż dla nich mają. To tak samo jak LE3 dla mnie to są słuchawki pozbawione dynamiki, a ile jest tutaj osób, którym się one bardzo podobają i nie narzekają. A ile osobom nie podobała się agresywność w pierwszych CA Pro330, a mi jej i nie tylko mi brakuje jej w Pro330v2. To są tylko gusta nasze.

Dobrze Cię zrozumiałem że dla Ciebie są braki góra i dół, ale z tym napowietrznieniem to się trochę nie zgadzam z tym 3D, napowietrzenienie daje tylko o wielkości sceny (promienia) a nie to czy jest 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur, tylko czy wysokość jest słaba, bo scena nie jest tak wysoka jak w X5, czy jest słaba bo nie jest tak precyzyjna w pozycjonowaniu w wysokości?

 

Ja na X5 nie słyszałem żadnych rewelacji w pozycjonowaniu góra-dół, brzmiał dla mnie raczej lewa-prawa, ale nie słuchałem go na nowym sofcie. Na obu sprawdzałem nagrania binauralne, testy przód-tył oraz wysokość - DX90 oferował większą precyzję pozycjonowania niż X5. Dla mnie FiiO brzmiał też mniej bezpośrednio, z większym dystansem. W DX90 jestem w centrum akcji, blisko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, zeby okreslic takie subtelnosci jak roznice miedzy low I high gain (na X5 nie wychaczylem zadnych) to musisz zrobic volume matching bo bez tego na ucho jest bardzo niewiarygodne bo pierwsza roznica low vs high gain to jest glosnosc a wiadomo I'm glosniej tym dynamiczniej, roznica 2 czy 3 db robi roznice.

Dla mnie przede wszystkim nie ma takiego wyskakiwania dzwiekow z roznych punktow tj sa z roznych ale liczba tych punktow nie jest powalajca. Aczkolwiek zeby bylo jasne gra swietnie. Napowietrzenie moze nie jest bezposrednim elementem 3d ale jak dla mnie ona bardzo efekt 3d poteguje.

 

Maciux, precyzja w dx jest ******sta, chodzi mi o to ze wokal np w kawalku jamesa arthura impossible jak dla mnie byl wyzej na x5 nix na dx90 w porownaniu do reszty instrumentow ktore graly ponizej; chodzi o rozpietosc wysokosci a nie jej punkt zaczepienia.

 

A propos dynamiki to mam wrazenie ze ta naturalnosc dzwieku dxa powoduje jej spadek (moze odpowiada za to zastosowanie opampow burr brown).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja stosuję metodę niewiarygodną, bo dla głośniej wcale nie oznacza że będzie dynamiczniej, może być bardzo głośno aż do bólu, a dynamika będzie ta sama, chociaż ja to testuję na bardzo agresywnych kawałkach oraz także na kilku utworach z anime ost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są takie że w cIEM jest bardziej dźwięk 3D niż w IEM. A skąd się to bierze, pewnie z różnić projektowych i materiałów, to tak jak różnica budowy samochodu przez toyotę a bentleya.

 

Zauważyłem, że multiarmatury ogólnie mają lepszy efekt 3D. Np. EarSonics S-EM6, Heir IEM 5.0, NuForce Primo 8 prezentują instrumenty jako foremne obiekty, a nie płaskie szkice jak Ety ER-4S. Może to właśnie bardziej sprzyja takiej kreacji sceny w CIEMach. Myślałem o głębokości aplikacji lub izolacji, ale w sumie Ety wchodzą pewnie głębiej niż CIEM. Może efekt potęguje też dosyć długi kanał dźwiękowy.

 

Ok, nie o tym temat - byłem ciekaw, chociaż sam niezbyt interesuję się tematem CIEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jako foremne obiekty zawieszone na siatce, która jest wokół głowy, tak to mniej więcej wygląda. A czego to jest wynikiem, oprócz założeń konstukcyjnych, czy czegoś jeszcze, jak długość kanału dźwiękowego, głębokość aplikacji czy może tego że inaczej odbierasz muzyke, gdyż słuchasz jej całym uchem, a nie tylko bębenkiem tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na kałachu i limonkach odbieram scene w 3d nie wiem :D, Słyszę instrumenty z przodu z tyłu i po bokach. Dx kreuje scenę inaczej, bardziej plastycznie bym powiedział. W moim odczuciu ak ma najbardziej analogowy dźwięk z tej trójki i chyba najmniej sztuczny. Zauważyłem też jedno że na dx-sie najlepiej mi pasuje jazz blues klasyka, ak znowu to mistrzostwo jeśli chodzi o gitary i generalnie rock, metal. X5 w tym całym układzie jest gdzieś pomiędzy ale jednak dalej brzmieniowo od tej dwójki, to dalej bardzo dobry player z bardzo wygodnym dopracowanym softem. Pod względem użytkowania mobilnego to niestety najlepiej wypada w moim odczuciu x5 wygodne kółko możliwość wyboru które guziki mają być blokowane. Brzmieniowo to już bardziej bym powiedział że decydują preferencje i posiadane słuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem użytkowania mobilnego to niestety najlepiej wypada w moim odczuciu x5 wygodne kółko możliwość wyboru które guziki mają być blokowane.

 

 

Znacznie większy od DXa i kałacha, brak dotykowego ekranu, kółko luźno lata - daleko mu do dobrego sprzętu mobilnego. Do tego jest po prostu brzydki i gra mało szczegółowo, nienaturalnie, dźwięk mocno podkoloryzowany... przez chwile daje przyjemność i masę ciepła, ale na dłuższą metę męczy. Może zgrałby się dobrze np. z AKG K550 ale przy takiej konkurencji jak iBasso, X5 nie ma racji bytu.

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitolisz Pan bez sensu słucham właśnie każdego z nich po kolei :D i mam co nie co inne zdanie. Użytkowo kółko robi super robotę, ale co ja tam wiem używam tego w aucie przecież w czasie jazdy i tam zdecydowanie kółko lepiej się sprawdza od dotyku. Jest pancerny z wyglądu i myślę że tak samo zbudowany. Imho ekran dotykowy w tym wypadku to nie wada to nie jest sprzęt co krawaty wiąże i usuwa ciąże. Akurat na moich limonkach nie widzę tego żeby był mało szczegółowy czy podkoloryzowany, soft 2.0 zdjął mu nieco basu i rozszerzył lekko scenę. Nie jest już tak klaustrofobicznie. Fakt dx gra ogólnie lepiej ale jakoś specjalnie nie jest mu daleko do reszty. Ma działającego dac-a na windzie 64bit i na maczku, dwa sloty na karty więc nie jest jakoś super źle. Ibasso pod względem dźwięku robi robotę ale użytkowo jest moim skromnym zdaniem za tymi dwoma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy słuchacie czy też dobieracie sprzęt do odsluchu. Jak Ak120 ma tylko lewo prawo to mi pora zmienić zawód. Na dobrze zrealizowanych nagraniach daje sie odczuć górę i dół. Nie tylko przód i tył? Swoją drogą tył to chyba na koncertowkach lub dźwięki odbite. Posłuchajcie orjiestry, chóru czy kameralnego składu jazzowego. Slychac dokładnie które instrumenty czy glosy gdzie sie znajdują i na jakiej wysokości. W niektórych nagraniach dodatkowo da sie wychwycić drygenta lub przypadkowo otwarte drzwi właśnie gdzieś z tyłu za głową. Ak120 ma to wszystko wystarczy dobrać sie do niego bez ekscytacji ceną i jeśli Ak120 jest z najwyższej półki niech dostanie nagrania i słuchawki też z najwyższej. Co do samych x5 i dx90 uważam jak miaziol. Niewielka przewaga dx90.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie: ile trwa realizacja zamówienia w ibasso (tj. od wpłaty do doręczenia)? Czy mają jakieś opóźnienia w wysyłce (chodzi mi o to, czy mają egzemplarze dostępne od ręki, czy trzeba czekać na nowe partie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwory, które robią na mnie duże wrażenie jeśli chodzi o scenę :

 

My My, Hey Hey - Out Of The Blue - Neil Young

Slow, Slow (Run Run) - Ayo

Hey Nineteen - Steely Dan

Drive / Driven - Yello

The Race - Yello

Oh Yeah - Yello

The Expert - Yello

I'm In The Mood - John Lee Hooker

Whole Lotta Love - Led Zeppelin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy słuchacie czy też dobieracie sprzęt do odsluchu. Jak Ak120 ma tylko lewo prawo to mi pora zmienić zawód. Na dobrze zrealizowanych nagraniach daje sie odczuć górę i dół. Nie tylko przód i tył? Swoją drogą tył to chyba na koncertowkach lub dźwięki odbite. Posłuchajcie orjiestry, chóru czy kameralnego składu jazzowego. Slychac dokładnie które instrumenty czy glosy gdzie sie znajdują i na jakiej wysokości. W niektórych nagraniach dodatkowo da sie wychwycić drygenta lub przypadkowo otwarte drzwi właśnie gdzieś z tyłu za głową. Ak120 ma to wszystko wystarczy dobrać sie do niego bez ekscytacji ceną i jeśli Ak120 jest z najwyższej półki niech dostanie nagrania i słuchawki też z najwyższej. Co do samych x5 i dx90 uważam jak miaziol. Niewielka przewaga dx90.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Nie napisałem, że AK120 gra tylko lewa-prawa, ale że faworyzuje szerokość, ma mocną separację kanałów, silną stereofonię. DX90 za to faworyzuje głębię. Czytaj ze zrozumieniem i nie po łebkach. Może pora zmienić zawód? Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle jadu? Lewą nogą wstales? Nie tylko ty pisałeś o Ak120. Nie tylko w tym temacie. Wiadomo ak120 zły bo drogi i trzeba znaleźć cos rownie dobrego ale taniego. Dx niestety nie dogonil ak120. Poziom Ak100 tak!

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, użyłem Twojej retoryki :)

 

Tak jak pisałem, gdyby oba kosztowały tyle samo, wybrałbym DX90. Tutaj wchodzą też preferencje brzmieniowe i synergia - AK120 jest najbardziej naturalny, taki klasyczny - w sumie analogowy też pasuje. W czym według Ciebie DX90 jest gorszy? Czystość sygnału, rozdzielczość, pozycjonowanie, detale, czarne tło? Rozumiem, że ta naturalność też może być argumentem za wyższością jednego nad drugim.

 

Ja to też inaczej rozumiem. Dla mnie AK120 nie jest drogi, tylko za drogi do tego co oferuje, a DX90 ma cenę bardzo dobrą w stosunku do możliwości. Nie odbieram go jako tani ekwiwalent, a sensownie wyceniony produkt. Jest też według mnie wygodniejszy w obsłudze, ma taką samą funkcjonalność + wymienne baterie. Można do niego jeszcze dokupić konkretnego przenośnego wzmaka, tak dla alternatywy brzmieniowej i dalej będzie tańszy niż AK120, a jakby się uparł zmieści się to w cenie AK100. To tylko moje zdanie, nikogo nie mam zamiaru nawracać, ale uważam że iBasso wykonało świetną robotę :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności