Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Taczki czy telefony nie są żadną konkurencją dla X1 - dotykowce vs nieduży przyciskowiec. Jedyne co stoi w lidze z nowym Fiio, to kilka Soniaczy, grajki Sandiska i N1. Jest oczywiście kilka starych sprzętów, ale pod względem wygody używania (pamięć, gwarancja, itp.), to raczej przegrywają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio nie zrobi z x1 klasy x5 bo ludzie nie kupią tego lepszego, ale to i owo poprawić mogą deko ot choćby dla wrażenia ze firma się stara tak jak zrobiła przy x5 softy raz za razem poprawiane no ale to tez inna klasa produktu inaczej przewidziane oczekiwania i prośby klienta są spełniane.

 

Raz jeszcze powiem moje słowa są skierowane do posiadaczy x5 co by się nie nastawiali na cuda.

Dla posiadaczy sprzętu do powiedzmy 400/500zł po odsłuchaniu się z konkurencją jak T4G etc każdy wybierze sobie to czego szuka bo jednak to są inne sprzęty ekrany, prostota, waga to wszystko różnicuje sprzęt. Ale też powiem że stara zasada "lepiej starszego flagowca niż nową konserwę" (pozdrawiam Nismo) :P każdy wybiera wedle siebie jak najlepiej.

 

Co do góry misiekkb? pisał że nie ma tyle góry co np ipody? no więc? Ale moje zdanie jest jeszcze inne dla mnie hd600 nie mają góry więc wiecie ja mam inne oczekiwania kolumny mają głośniki wysoko tonowe i tam mam jakieś porównanie ile jest i czego słychać...

 

Byście byli zadowoleni :)

No i wymyślcie coś nakleić na kółko bo śliskie :/ będzie łatwiej sterować.

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X1, miałem wcześniej testówkę i naprawdę kompletnie nie rozumiem zarzutów tu stawianych. Sprawą oczywista jest że nie ma co się spodziewać szczegółowości na poziomie flagowców. Jednak w przypadku X1 sporo zależy od słuchawek z jakimi się go sparuje. Na pewno najbardziej się lubi z jasnymi szczegółowymi słuchawkami. Z pro330 naprawde jest świetny relaksujący duet. Tak góra i dół nie jest super szczegółowa (i w tym zestawie słuchawki nadrabiają), ale jest to player funowy, dający naprawdę dużo przyjemności ze słuchania. Wcześniej padł zarzut plastiku udającego metal, to takiego nie stwierdzam. W sensie z przodu i po bokach jest metal, a z tyłu plastik nic nie udające;) Kółko szczęśliwie poprawili i jest takie jak w X5. X5 też ma swoje wady, mnie osobiście denerwowała w X5 skłonnośc do sybilizacji mimo że sygnatura jest troszkę ciemniejsza niż dx90 w którym tej skłonności nie ma. Menu też ma lekką przewagę X1, ale zakładam że jest to coś co w sumie mogą w najbliższym updatecie zmienić i w X5. Za swoją cenę X1 to świetny odtwarzacz. Spokojnie jest wart większych pieniędzy. Tylko trzeba być świadomym do kogo jest kierowany. On ma być funowy a nie analityczny.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercury ma rację, to jest funowy playerek, który tworzy doskonały duet z jasnymi szczegółowymi słuchawkami. Tak jak napisałem w recenzji świetnie się zgra Z CA Pro330v2, Music Two, Etymotic ER-4S, z pierwszymi Audeo na szarych filtrach też zapewnie się dobrze zgra, więć nie rozumiem co było nie tak że Retterowi nie podszedł, no znaczy mogę się domyślać, znająć gust Jego i tak jak powiedziałem, dla osób lubiących się w imodowej górze powinni unikać tego playera. I się zgadzam z Mercurym że jest to DAP wart swoich pieniędzy, a nawet większych i nie dorówna pod względem szczegółowości, sceny flagowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb: Pro330 za krótko słuchałem, ale jakoś Music Two nie wydają mi się podobne do Etów, ale widać, że player zgrywa się wg Ciebie z szerokim spectrum słuchawek?

 

No i jedna sprawa - ten player tak jak mówicie jest wart swojej ceny, bo ma ją dobrze skalkulowaną (na "normalnym" poziomie), w przeciwieństwie do przewartosciowanych flagowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb: Pro330 za krótko słuchałem, ale jakoś Music Two nie wydają mi się podobne do Etów, ale widać, że player zgrywa się wg Ciebie z szerokim spectrum słuchawek?

 

Player nie zgrywa się z szerokim spectrum słuchawek, tylko tak jak mercury czy ja napisaliśmy "z jasnymi szczegółowymi słuchawkami". Oraz nigdzie na napisałem że Ety są bardzo podobne do Music Two, jedynie co mają wspólnego to że są jasne i szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już mam x1 i powiem wam co do wcześniejszych opinii, że się z nimi nie zgadzam.
Mogę go porównać do sansa clip zip ( rb) i sansa clip sport bo je posiadam i obydwa te pleyerki x1 zjada na śniadanie.
Nie ma co do nich nawet porównywać. Jak za taką cenę to jestem baaardzo zadowolony dźwiękiem serwowanym przez Fiio.
Co do słuchawek: gra mi to z SoundMagic HP 100 i dokami brainwavz M1.
Ostatnio dużo słuchałem na pożyczonym AK 100 i naprawdę szczerze wam powiem że bardziej mi osobiście pasuje dźwięk x1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich zdolności pisarskich jak co nie którzy na tym forum ale spróbuję :)
Więc tak: Głośność mam ustawioną przeważnie od 40 do 50 w 100 stopniowej skali.
Co do dźwięku jest on równy, żadne pasmo nie wchodzi na siebie, bas potrafi bardzo nisko zejść ale nie jest go za dużo i nie nachodzi na średnice, scena jest szeroka chociaż płytka, każdy instrument gra bardzo naturalnie, skrzypce są skrzypcami, fortepian fortepianem a kontrabas kontrabasem.
Co do analizy dźwięku to można próbować śledzić każdy instrument ale raczej ten pleyer jest przewidziany dla osób czerpiących przyjemność z odbioru całościowego a nie analizy poszczególnych instrumentów :)
Jeszcze napiszę o wysokich tonach, moim zdaniem Fiio troszeczkę, je przytemperował i według mnie jest to zdecydowany plus dla tych słuchawek bo dla mnie było ich za dużo :)
Podsumowując jak za 350 zł to jestem Zachwycony!
Nie wiem jak z innymi słuchawkami ale z hp 100 stworzył udany duet.


Tak zamówiłem w Audiomagic a drugi zamówiłem tutaj, chodziło mi o czas bo jeden idzie na prezent.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad zamówieniem w audiomagic bo też preorder mieli za 350zł i teraz trochę żałuję bo na przesyłkę z mp3store się doczekać nie mogę a drugi miesiąc nie mam na czym czegokolwiek posłuchać oprócz beznadziejnego nexa 4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JuRik99: A jesteś chociaż w pierwszej 20 ?

Gourney: Może zamówili wcześniej czy coś, ale do AM przyszło tylko 20 sztuk x1 a na resztę trzeba czekać.

Edytowane przez atom_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności