Skocz do zawartości

CIEM od Lime Ears - LE3SW


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Destruktor, nie no to wszystko żarty. Generalnie dla normalnej osoby wydanie więcej niż 100 zł na słuchawy to dziwne a już wydawanie na douszne czopki kwot powyżej 1, 2 czy 3 tys. zł to debilizm.

Ja wiem że to są żarty. Tylko zauważ, że granica się coraz bardziej przesuwa. Dobry odtwarzacz za 400 zł? Bardzo śmieszne. Nie mówiąc już że posiadacze clipa już byli wyśmiewani jaki to clip jest beznadziejny.

Teraz wyszedł AK120II - no teraz to już "poważny dźwięk". Jak wyjdzie AK120III za 6k to powiedzą "no teraz to dopiero gra, nie to co wcześniej". I z czasem jak nie wydasz tych 5 tys to będzie że nie masz co w świat dobrego dźwięku wchodzić, biedaku.

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że tak. Dziś słuchałem sobie Video z dziury i nie powiem że to gra diametralnie gorzej od samego imoda, x5 czy dx90. ba, tydzień temu słuchałem sobie irivera e40 i to też da się słuchać. owszem sa różnice ale czy warte dopłacenia kwot powyżej 1 tys. zł to już niech sobie sam oceni.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem uniwersalnych Limonek i cóż opadu szczęki nie dostałem...

Co do tych innych to miałem tylko SE-2 także opieram się raczej na opiniach ludzi z HF, którzy maja kilka par customów.

Na tą chwilę gdybym miał wybierać to zainwestowałbym w 1964EARS V6-Stage.

Dobrą alternatywą byłyby Cosmic Ears CE6E dla V6S. A najlepszą chyba jednak JHA 13pro.

 

Co do opadów szczęki to wszystko kwestia preferencji. Ja słuchałem i 5way i NT-6pro (fakt że nie pod moje ucho a czyjeś) i te pierwsze byly fajne (może by zerwały kapcie jakbym miał swoje..to się jeszcze zobaczy) a te drugie tak cieły wysokimi że nie byłem w stanie ich słuchać i nie wyborażam sobie jak można je wysoko oceniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nemrod - Na Head-Fi nikt nie słuchał LE, skąd wiesz, że nie zrobiły by furory :D

 

Ja ufam swoim uszętom, jeśli LE są w stanie konkurować z dużymi nausznikami, a czasami i z innymi reproduktorami dźwięku, to nie mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pisał o nich w samych superlatywach...

 

Co nie zmienia faktu, że kosztujące 1/3 tego co limonki CA dostały sumarycznie lepsza ocenę (w której cena nie była uwzględniona)...

Podobnie zresztą jak wspomniane już przeze mnie 1964-V6 Stage, które minimalnie tańsze zostały sporo lepiej ocenione.

 

Zreszta jak napisał Shakur to kwestia tego jak się komu coś podoba...

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając się z kolegą z forum na temat LIMEtek usłyszałem, ze to stara konstrukcja wykorzystująca stare przetworniki. Możecie coś napisać w temacie?

Stara pewno w tym sensie że masz tam jednego CI Knowlesa i jednego TWFK Knowlesa, które nie są najnowszej młodości driverami. Przykładowo z nowszych wysokotonowców to Knowles wypuścił SWFK a z wooferów to np HOVDTEC (czy jakoś tak).

 

EDIT: Sprawdziłem - wg netu TWFK wypuszczone zostało pod koniec 2010 to w sumie nie aż takie stare są te drivery, choć z perspektywy Accupassa Soniona, który pojawił się chyba w 2013 to są 3 lata różnicy :) No i tak jak pisałem są nowsze rodziny driverów od Knowlesa jak SWFK.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ACS T3 - całkiem zmyślne słuchawki ale chciałbym iść dalej.

 

http://www.acscustom.com/pl/index.php?option=com_content&view=article&id=37&Itemid=47

 

Zastanawiam się nad ich sprzedażą. W tym roku maj/czerwiec miałem wymianę przetworników. Tylko kompletnie nie wiem jak je wycenić. Z drugiej strony mój gust zmienia sie szybko więc może okazać się jak z T3 - po kilku miesiącach grania leżały w opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety gust może się zmienić, ale no risk no fun. Jeżeli celujesz w customy jest wiele fajnych opcji, ale fakt wiele to jest opcji w ciemno, nie zawsze są uniwersale od odsłuchu, a do tego ludzie piszący wrażenia mają często inny słuch, inne oczekiwania etc.

 

jeżeli chodzi o wycenę to każdy robi to indywidualnie ale weź poprawkę na to, że cena Twoja plus remold u kogoś musi wyjść taniej (moim zdaniem z co najmniej 25%) łącznie niż cena nówek aby ktoś chciał je wziąć. jeżeli ACS oferuje tzw ownership transfer i jest to rzędu 300 zł to myślę że przy cenie 230 funtów czyli jakiś 1200 zł, cena 600 zł za Twoje słuchawy byłaby do łyknięcia bo wtedy nabywca za 900 zł miałby słuchawki warte 1200 zł (tylko fakt, że używane). jeżeli ACS nie ma takiej usługi to tylko regularny remold - wyjściowo u Piotrka jest 600 zł (może i by Ci się udało dogadać na niższą kwotę tego nie wiem, choć wątpie) więc wtedy cena którą mógłbyś uzyskać to wychodzi na poziomie coś 300 zł. Ale każdy wycenia jak mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności