Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja do geriatrii jeszcze raczej się nie zaliczam (telefonu dla seniora np. też jeszcze nie potrzebuję :) ). Może w X3 układ przycisków był bardziej pokręcony. A X5 bawiłem się tylko ok. pół. godz. i uważam, że obsługa mogłaby być bardziej intuicyjna. Do obsługi DX90 nie miałem uwag od samego początku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co drążyć tematu bo to subiektywny odbiór jest. Ja musiałem się tylko zorientować się co jest co, a potem już tylko korzystałem. Nie znam ibasso, więc ciężko mi by było porównać. Na pewno ma mniej guziczków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Ja w dodatku korzystałem krótko i nie ze swojego X5, byłem bardziej nastawiony na pochłonięcie jak największej dawki muzyki, dźwięku. Co innego swój odtwarzacz, człowiek może inaczej się nastawia. ;) Nie licząc kółka i włącznika DX ma 3 podst. guziki więc tylko jeden mniej, wirtualnych dotykowych nie licząc. Same zmiany softu (pomijając błędy oprogramowania) odbieram in plus bo każdy może wybrać sobie trochę inne brzmienie. Z punktu widzenia recenzenta może być to tylko mały szkopuł bo po takiej zmianie poprzedni opis jednak dezaktualizuje się. Ja na szczęście recenzentem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania trzeba się przyzwyczaić i wtedy jest wygodnie. Co do głośności to wystarczy przytrzymać środkowy przycisk i głośność można zmieniać kółkiem.

 

Brakuje mi tylko zmiany głośności kółkiem na stałe, bo sposób który podałeś jest jednorazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pisał, że X5 zawiesza się po zapełnieniu karty muzą.

Mam podobną sytuację ( wcześniej tego nie było), odkąd przerzuciłem wszystko na jedną kartę pamięci 64GB, ale mnie się nie zawiesza tylko słychać takie trrrrrr.

Mam jedną kartę 64GB i drugą 32GB. Na początku miałem na większej muzykę tylko flac, a na mniejszej tylko mp3 (320kbps).

Wszystko było w porządku.

 

Ale skoro całej nagranej muzy było mniej niż 64GB, to przerzuciłem wszystko na pierwszą kartę 64GB, drugą zostawiłem pustą.

Wtedy się zaczęło- na płytach nagranych we flacu (tylko- na mp3 tego nie ma) w jakości od 16/44,1 do 24/192 co jakieś kilka minut, czasem częściej zaczęło dziwnie terkotać.

Trwa to około jednej do trzech sekund i powtarza się w różnych odstępach czasowych.

Zmieniłem soft z 2.0 na 2.03, ale jest to samo.

Przerzuciłem muzę z powrotem na dwie karty oddzielnie flac i mp3- dalej to samo. Na karcie 64GB mam 25GB muzy, na karcie 32GB jest 18GB, czyli przepełnione nie sa.

Zamieniałem karty miejscami, dalej to samo. Reset również nie pomaga.

 

Nie wiem, czy pozostaje mi tylko czekać na nowy FW, czy może ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć FW2,05 mam dwie karty 64, jedna jest pełna i nigdy nie miałem problemu nawet na starszych firmwarach, dźwięk który słychać to system zabezpieczenia słuchawek, chyba nie ma nic wspólnego z kartą

Sent from my Lumia 1320

Edytowane przez siara1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Myślę, że to nie jest zabezpieczenie słuchawek, ponieważ zabezpieczenie to jest zrobione na przekaźniku, a ten po prostu wyłącza słuchawki jak coś się dzieje.

Skłaniam się do propozycji Fatso, nie pomyślałem o tym bo jeszcze mi nigdy nie padła karta pamięci, ale wydaje się to prawdopodobne.

Zaraz przerzucę muzę na drugą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że przy pewnym świetle przy wyłączonym ekranie widać pod szybką pewne pęcherze, które tworzą paski na ekranie, tak jest we wszystkich egzemplarzach? W sumie w niczym to nie przeszkadza ale zastanawiam się czy może mieć być coś nie tak, czy wynika to z jakiejś wady i czy to czymś grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz siedzę świeci mi słońce przez okno, i ciężko mi to dostrzec tylko przy pewnym kącie lekko to widzać, ale wieczorem, przy innym świetle w innym pokoju było to całkiem wyraźne. Nie wiem, może to nic takiego tylko cecha ekranu. albo jakaś reakcja z wilgocią. Nie mam pojęcia, ale coś takiego widzę.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z nim jeszcze nie robiłem, ale kupiłem używkę...

 

Folii nie ma, ale ten efekt jest jakby pod szybką. Coś jakby ekran był wylany, ale jednocześnie nie był (bo działa i wygląda normalnie, będą włączonym i wyłączonym w innym świetle). Może to głupota, ale takie trochę dziwne. Jak możecie to sprawdźcie jeszcze wieczorem. Ja napisałem do sprzedawcy, ciekawe, czy on o tym wiedział.

 

Może to być też coś takiego, że światło na matrycy obijając się zakrzywia się w różne strony i taki efekt powstaje, ale pierwszy raz z czymś takim się spotykam... więc pytam może ktoś ma wiedzę na ten temat.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu, przerzuciłem wszystkie flaci na kartę 32GB i problem ustąpił.

Już podczas przerzucania były problemy, bo karta nie pozwalała odczytać niektórych folderów.

Tak na marginesie karta to micro SDXC 64GB od GOOD RAM`a.

Dzięki wszystkim za wskazówki, a szczególnie dla Fatso.

 

A tak przy okazji, jakie pamięci polecacie sprawdzone, bo muszę kupić nowe? Myślę o 64GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w pierwszym poście chciałbym się przywitać, aczkolwiek nie to będzie celem tej wiadomości.

Jako osoba potencjalnie zainteresowana zakupem X5, napisałem ostatnio do FiiO z kilkoma pytaniami na temat gnębiących mnie kwestii, być może są one już tutaj wyjaśnione ale napiszę :

- wg. FiiO urządzenia nie działają po USB OTG z Androidem,

- X5 nie bazuje w żadnym stopniu na androidzie, oprogramowanie jest dziełem chłopaków z FiiO,

- w planach bądź w produkcji jest FiiO X7 bazujące na ES9018 (dużym), więc generalnie szykuje się konkret,

- z uzyskanych informacji wiem, że FiiO "chyba" nie do końca ma XMOS-a na pokładzie ale jest to coś zbliżonego, może na licencji, zwróciłem im uwagę aby zaktualizowali sterowniki w przypadku korzystania z USB DAC (bo są bardzo stare),

 

Informacje pochodzą od działu inżynieryjnego firmy, jak ktoś chciałby coś wiedzieć, np: na temat elektroniki bądź kwestii użytkowych niech da znać mogę zapytać bo mam z nimi bdb kontakt.

 

Na obecną chwilę oczekuję na odpowiedź w sprawie tego, czy po USB OTG X5 obsłuży pliki DSD odtwarzane z Foobara (chodzi o obrazy ISO).

Generalnie warto zwracać im uwagę bądź pytać/sugerować pewne rzeczy bo nie zbywają człowieka a zawsze starają się pomóc, jako ciekawostkę dodam, że jak ktoś potrzebuje drobne akcesoria od FiiO typu kabelek, etui czy coś to oni to w zasadzie po kosztach wysyłki ślą, bardzo, ale to bardzo dbająca o konsumenta firma.

 

Co do X7 proszę mnie nie pytać co, gdzie i kiedy, wiem tylko to co wymieniłem, najprawdopodobniej nie szykują więc konkurencji dla DX90, który używa ES9018K2M, tylko najpewniej coś 'ala DX100.

 

Wiem że to temat nie o DX90, ale także posiadam pewne cenne informacje na temat tego jak to urządzenie działa i co można z nim zrobić.

Edytowane przez Blitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę oczekuję na odpowiedź w sprawie tego, czy po USB OTG X5 obsłuży pliki DSD odtwarzane z Foobara (chodzi o obrazy ISO).

Foobar nie obsługuje natywnie DSD, konwertuje je do PCM'a. Więc takie pliki X5 po po USB jako DAC obsłuży.

Nie obsługuje jednak streamingu DSD via USB.

 

Wydaje mi się, że nie rozumiesz co to jest OTG - jest to mianowicie obsługa urządzeń typu mass storage device przez urządzenia mobilne. Jeśli Twój telefon potrafi pracować w trybie MSD to X5 go obsłuży. To co napisało FIIO, to informacja, że nie ma trybu AndroidDAC. A nie ma go, ponieważ pracuje w trybie USB 2.0 (24/192)

 

Nie wydaje mi się też żeby modny (tak, to jest dokładnie to słowo) Sabre ES9018, byl lepszy od PCM1792, który IMHO jest jedną z najlepszych kostek DAC ever. Sam zbudowałem DAC na Sabre tylko dlatego, że jest on w miarę prosty w implementacji i wszystkie konieczne odbiorniki ma wbudowane. Ale brzmieniowo, PCM1792 odpowiada mi bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram PCM1792 jako bardzo naturalne, przestrznne granie ze świetną przejrzystością, a Sabre mobilne które siedzi w dx90 ma takie zakusy na studyjność gdzie przestrzenność nie jest powalająca i jest bardziej neutralnie niż naturalnie.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram PCM1792 jako bardzo naturalne, przestrznne granie ze świetną przejrzystością, a Sabre mobilne które siedzi w dx90 ma takie zakusy na studyjność gdzie przestrzenność nie jest powalająca i jest bardziej neutralnie niż naturalnie.

 

Z tą przestrzennością sytuacja się zmienia na modzie Lurkera i Rockboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności