Skocz do zawartości

Sony NW-ZX1 nowy zawodnik wagi ciężkiej


cosheen

Rekomendowane odpowiedzi

No i co tu gadać - kałach gra lepiej niż telefony i żaden Roland, nawet ten z Pieśni o Rolandzie, mnie nie przekona, że jest inaczej, choćby tu się jak Rejtan położył ;)

I bez pomiarów to wiem...

 

Tory audio są najbardziej zaniedbane w smartfonach. Może dlatego, że telefon nie może być gruby.. ? Szkoda..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tory audio są najbardziej zaniedbane w smartfonach. Może dlatego, że telefon nie może być gruby.. ? Szkoda..

zaniedbane? przecież to nie jest oczkiem w głowie producentów telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy telefon, przynajmniej wg producentów smartfonów, phabletów i innych paletek ping-pongowych, ma służyć do wszystkiego. Oprócz funkcji dzwonienia przejmuje funkcje biznesowe (notatki, wykresy, dokumenty) jak również multimedialne. Więc dbanie o jakość audio jest jak najbardziej na miejscu w takim multi-kombajnie za 2-3k zł ;)

 

A żeby było na temat, ciekawy artykuł, a w zasadzie wywiad z teamem odpowiedzialnym na stworzenie ZX1, podzielony na kilka części (jeśli ktoś już wrzucał, to sorki za niedopatrzenie):

http://store.sony.ca/snyca-walkman-zx1-story-concept-cms-ca.walkman.zx1.story.concept

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I bez pomiarów to wiem...

Inni wiedzą, że rząd ukrywa przed nimi utrzymywanie kontaktów z UFO i wiedzą to też bez dowodów, więc wiara w zasadność marż 10^6% w branży audio jest tym bardziej zrozumiała.

Lordzie Rayden, szykuj żółte papiery. :-D

A tak poważnie lorand, skończ te uszczypliwosci, to nie audiostereo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I bez pomiarów to wiem...

Inni wiedzą, że rząd ukrywa przed nimi utrzymywanie kontaktów z UFO i wiedzą to też bez dowodów, więc wiara w zasadność marż 10^6% w branży audio jest tym bardziej zrozumiała.

 

Lordzie Rayden, szykuj żółte papiery. :-D

A tak poważnie lorand, skończ te uszczypliwosci, to nie audiostereo.

 

Ogólnie i nieobraźliwie mówiąc, nic mnie nie obchodzi co ten Pan (Roland) wymodzi ;) .

 

A Surround ma rację. Tylko,że wyścig w odchudzaniu sprzętu (przy powiększaniu ekranów, powiększaniu ilosci rdzeni i ilości pamięci) nie pomaga w zabudowie odpowiedniego toru Audio. I jest to traktowane po macoszemu . Dlaczego ? Bo widocznie producent widzi,ze większość społeczeństwa jest głucha, wystarczają jej pchełki z zestawu, a szczytem Audiofilii jest iPhone i MP3 128 kilo ;) . My stanowimy elitę , jak mniemam, choć wewnętrznie skłóconą ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, tak tego bym nie nazwał. Ludzie słyszą różnicę, tylko nie mają takich wymagań dźwiękowych. Wystarczy im niezły sprzęt za niską cenę, a kasę wydadzą na co innego. Kolega pod moimi radami szukał słuchawek pod telefon: "Kupiłbym te lepsze Takstary, bo grają fajnie naprawdę (o HD6000 chyba mówił), ale szkoda mi kasy". Kupił HD2000, bo mu wystarczają.

 

Z odchudzaniem sprzętu się zgadzam, dodatkowo lepiej w ręku leży grubszy telefon, po to poza ochrona kupiłem plecki do Moto G :)

Do tego w grubszym sprzęcie mogliby większe baterie pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym niesłyszeniem różnicy, to tak jest tylko na początku. Dłuższy odsłuch jakichś przyzwoitych sprzętów i zejście ma dół bywa ciężkie (na zasadzie np. BW Alpha vs doki z kiosku za piątaka).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po co manipulujesz danymi? Dla modulacji 16/44.1 dane sa niemal identyczne w przypadku AK120 z tym, co osiagaja topowe smartfony. Pomiary, ktore podales dot. sygnalu 24-bitowego i sa bzdura x3, bo takich plyt mamy na rynku 1%, a w dodatku gdyby smartfony dekodowaly taki sygnal, wyniki dla nich bylyby podobne.

Topowe smartfony może coś tam osiągają, ale niestety grają gorzej. I to sporo gorzej.

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności