Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-ZX1 nowy zawodnik wagi ciężkiej


cosheen

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety powinna być. Wyjście line-out z walkmanow jest równie słabe jak słuchawkowe. Z c5 mi to nie przeszkadza ale podobno z vorzuge pure jest już problem.

 

Chociaż ktoś na forum chyba ma zx1 i vorzuge Duo?

 

Sent from my PRO 5

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Wam Panowie chodzi z tą mocą ? Chcecie głośno czy chodzi o dociążenie słuchawek.

Jak podpiąłem przez Fiio L5 A15 do B1 i na prośbę ICTC dałem w palnik to moje uszy miały do mnie o to pretensje jeszcze następnego dnia ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie próbuję z wy słuchawkowego na we wzmaka. Bo czekam dopiero na L5.

 

Opis podobnej kanapki zrobił Fatso na swoim blogu. Ze wzmacniaczem Sony PHA 2.

http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/07/kanapki-cegy-i-inne-przyrzady-do.html?m=1

 

Spytam osoby znające się na rzeczy. Czy da się L5 przerobić na wtyk kątowy ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze nie ma takiego focusu na sub/midbasie pomimo ze dźwięk jest fajnie dociążony. Akurat słuchałem jednego i drugiego z zx2 gdzie jest już inny balans niż w starszym bracie ale skoro rymcymcym szuka ogólnie wzmaka pod sonego to bym małego cayina nie skreślał.

 

Osobiście myślałem jeszcze o vorzuge pure II ale na headfi znalazłem niepokojący wpis ze lineout jest za slaby z sonego i tracimy czarne tło w tym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii "kanapek". Szkoda,że Sony nie zrobil normalnego LineOut a nie przez USB. Wtedy wykorzystać można kabelek z 2 x jack kątowy i spoko. A tak, będzie wystawał do góry L5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony nie ukrywa że ich playery są kierowane do słuchawek niewymagających dużej mocy. Wielkość kątowego lineouta niewiele odbiega od imodowego loda czy kątowego 3,5.

 

Sent from my PRO 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powinna być. Wyjście line-out z walkmanow jest równie słabe jak słuchawkowe. Z c5 mi to nie przeszkadza ale podobno z vorzuge pure jest już problem.

 

Chociaż ktoś na forum chyba ma zx1 i vorzuge Duo?

 

Sent from my PRO 5

Jaki problem jest z Vorzuge? Pytam bo mam Duo i zamierzam kupić ZX1.

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kabelek L5 (Dzięki ICTC !). Taka spraw - Android pokazuje External Output. Volume Systemowe jest na MAX i nie rusza się. Ale W Powerampie mozna kręcić Volume i działa... Co jest ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla ZX-1/2 jest jakiś player z Google Play lepszy ? Który nie wpływa na Volume przy włączonym LineOut ?

 

W ogóle ten Line Out w ZX-1 jest prawdziwy i omija wzmacniacz czy taki jak w AK120...trochę "oszukany" ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy.

Jesteś pewien? Jeśli tak, to mógłbyś podać źródło, na którym się opierasz? Bo byłem przekonany, że "wyjście liniowe" przez wm-port to tylko sygnał na ustalonym poziomie głośności. Zwłaszcza, że w grajkach Sony z procesorem S-Master nie ma osobnego układu DAC i oddzielnej sekcji wzmacniacza.

A tak na marginesie, Fiio zaprzestało produkcji kabelka o oznaczeniu L5 oraz L50, natomiast na rynku pojawił sie pod koniec zeszłego roku nowy produkt, o oznaczeniu L25, zrobiony z ponoć lepszych materiałów, a także umożliwiajacy sterowanie poziomem głośności sygnału z wyjścia wm-port.

Są też inne opcje na kabelek dla Sony, m.in. Forza ma w ofercie LOD'y pod wm-port.

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz to jest w uproszczeniu dsp plus cyfrowy wzmacniacz. Opierając się na porównaniu wm port kontra słuchawkowe oraz tym że wszystkie czarymary wzmacniaczowe są wyłączone/zablokowane wydaje mi się że pokuszenie się o czysty lineout w nazwie jest jaknajbardziej na miejscu. (Troszkę mi to nie przypomina "nieprawdziwy" lineout w mojo.).

Oftopujac zupełnie jak się nad tym zastanawiam to czy puszczanie rzeczywiście czystego sygnału nie jest już dostatecznie wystarczające? Oczywiście rozumiem wpływ wzmacniacza na charakter dźwięku ale ile się różni w finalnym rozrachunku sciemniony od nie sciemnionego?

 

M.

 

Sent from my PRO 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz jak kupilim L5 to mi mówią o L25.... 60 dolarów


Ktoś kiedyś zrobił taki kabel do połączenia Sony z Oppo HA2.
http://www.amazon.com/Custom-Walkman-Digital-WM-Port-Degrees/dp/B00YWEHSQY

Czy nie można zrobić takiego z Line Out (jack kątowy 3.5 mm) ? Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności