Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

"Top Gun: Maverick".

 

Jedynka, 8.00, dwójka... 8,5.

 

Sequel (momentami) lepszy od oryginału. I to nie tak, że nostalgia itd. Drugi "Top Gun" jest po prostu cholernie dobry, nawet jeśli powiela pewne schematy z "Jedynki". Nawet jeśli jest kalką. Ale za to jaką? :D Wizualnie, muzycznie - miazga....

 

"Ale kto do cholery nas tego nauczy?" ;)

 

Miramar...

 

 

 

Kapitalny film.

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem nowego Top Guna jakiś czas temu. Zdecydowanie gorszy od kultowej jedynki. Kalka i jechanie na nostalgii. I jeszcze ta żenująca scena z bazą wojskową pod koniec filmu. Musiałem zamykać oczy i wymazywać ją z pamięci, aby nie dać mu 1/10.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bob2000 napisał:

Też widziałem nowego Top Guna jakiś czas temu. Zdecydowanie gorszy od kultowej jedynki. Kalka i jechanie na nostalgii. I jeszcze ta żenująca scena z bazą wojskową pod koniec filmu. Musiałem zamykać oczy i wymazywać ją z pamięci, aby nie dać mu 1/10.

 

 

Tak, kalka. Tylko, że mnie się bardzo podobała nienawiść/relacje Mav-Rooster. Dużo naciągania, ale też mrugania do widza, który oglądał "Jedynkę" w latach 80-tych" ;)

 

Moje zdanie jest... nieobiektywne, pisane emocjonalnie etc. I okej. Tak samo jak Twoje :) Fajnie, że nie we wszystkim się zgadzamy, bo inaczej byłoby... nudno. Dla mnie nowy "TG" to taki powrót do lat 80-tych, kiedy miałem te 10 lat kiedy wszystko było lekkie, łatwe, przyjemne. Stad moja opinia.

21 minut temu, Palpatine napisał:

@Thommdzięki za przypomnienie. Czekam aż pojawi się w streamingu. Muzyka Zimmera taka 4/10

  Z wartej uwagi muzyki w sequelu masz wariacje "Top Gun Anthem" Faltermayera. Resztę olewasz ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm Jedynka to jeden z moich ulubionych filmów plus ulubiona piosenka. Trzeba było w końcu stanąć w jego obronie, bo ciągle czytam jaki to ten nowy jest wspaniały ;). A czasami, że nawet lepszy od jedynki 😈. Wiem jaką ocenę ma np. na FW i ile zarobił do tej pory i jestem... zdziwiony. Pomijając moje uwielbienie dla części pierwszej, uważam, że jedynka jest po prostu lepszym filmem.

Gdyby nie końcówka w nowym TG to byłoby u mnie 7/10. Mogę jeszcze dodać, że piosence Lady Gagi bardzo daleko do tej Berlina, ale i tak zadziwiająco wiele razy już ją odsłuchałem. Nie jest aż tak fatalna jak początkowo uważałem ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 ja również po tych wszystkich przeczytanych i zasłyszanych "och, ach i łoł" wybrałem się do kina. Wyszedłem totalnie zawiedziony. "Top Gun" może nie jest dla mnie jakimś arcydziełem, ale co kilka lat z przyjemnością i dla przypomnienia mogę sobie obejrzeć (i posłuchać🤗).

Natomiast "Top Gun-Maverick" to obejrzeć i zapomnieć. 

1 godzinę temu, bob2000 napisał:

Kalka i jechanie na nostalgii.

Dokładnie. Jakbym miał opisać ten film jednym słowem to było by to "miałki". Subiektywne 4/10 wyłącznie za sceny powietrzne.

 

Obejrzałem też w kinie  "Bullet Train" i tu było już zdecydowanie lepiej. Ubawiłem się (szczególnie scena w cichym wagonie🤣). Taki misz-masz Guya Ritchiego z Tarantino. Mocne 7,5/10.

W ogóle to nadrobiłem ostatnio kilka zaległości filmowych:

"Aż poleje się krew" - świetny film, rewelacyjni D. Day-Lewis i Paul Dano   8,5/10

"Lighthuse" - podobnie 8,5/10

"Rezerwat"- pierwszy film Łukasza Palkowskiego 6,5-7/10

"Dżentelmeni" - Guy Ritchie w dobrej formie 8/10

najnowszy "Batman" - zjechany chyba tu na forum, a mi się nawet podobał😋. U mnie na drugim miejscu z serii , zaraz po Mrocznym Rycerzu. 6,5-7/10

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie przeczytałem książkę Bullet Train. Rzecz dzieje się w Japonii. I obsada czysto japońska.

 

TopGun jeszcze nie widziałem. Szkoda mi że nie zobaczę już F14 Tomcat :(

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 21:52, Thomm napisał:

"Top Gun: Maverick".

 

Jedynka, 8.00, dwójka... 8,5.

 

Sequel (momentami) lepszy od oryginału. I to nie tak, że nostalgia itd. Drugi "Top Gun" jest po prostu cholernie dobry, nawet jeśli powiela pewne schematy z "Jedynki". Nawet jeśli jest kalką. Ale za to jaką? :D Wizualnie, muzycznie - miazga....

 

"Ale kto do cholery nas tego nauczy?" ;)

 

Miramar...

 

 

 

Kapitalny film.

Pierwszy film, który zestarzał się przed premierą. :P 

Nie widziałem jeszcze, ale w trailerach boli mnie CGI. Chciałbym powrotu do czasów, kiedy nie było CGI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Saiya-jin napisał:

Pierwszy film, który zestarzał się przed premierą. :P 

Nie widziałem jeszcze, ale w trailerach boli mnie CGI. Chciałbym powrotu do czasów, kiedy nie było CGI.

Na e-kino jest z dubbingiem w doskonałej wersji Top Gun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Saiya-jin napisał:

Pierwszy film, który zestarzał się przed premierą. :P 

Nie widziałem jeszcze, ale w trailerach boli mnie CGI. Chciałbym powrotu do czasów, kiedy nie było CGI.

 

 W "Dwójce" prawie nie ma CGI. Jest w sekwencji bombardowania lotniska i wypuszczania flar przez F-18 plus sam początek. Ale rzecz jasna mogę się mylić. Tak czy siak bardzo realistycznie to wygląda, zresztą aktorzy grający w "TG:M" mówili, że wymiotowali w kokpitach kiedy siedzieli za plecami prawdziwych pilotów i przeciążenie było momentami konkretne.

 

Ile w tym prawdy...

 

;)

W dniu 26.08.2022 o 13:19, Lord Rayden napisał:

Szkoda mi że nie zobaczę już F14 Tomcat :(

 Ależ owszem Lordzie, zobaczysz 😎

 

:D

 

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 13:14, Saiya-jin napisał:

Pierwszy film, który zestarzał się przed premierą. :P 

Nie widziałem jeszcze, ale w trailerach boli mnie CGI. Chciałbym powrotu do czasów, kiedy nie było CGI.

Mnie się podobały te akrobację ale czasami miałem wrażenie że oni siedzą w kokpicie do testowania samolotu a te krajobrazy jakby komputerowo zrobione. No i twarz Cruisa w kokpicie daję dużo do życzenia jakby to nie on był. Hmm nie wiem może macie inne opcję i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2022 o 13:30, marco-polo napisał:

Old man Serial

 

Podoba się mi.

Jest już gdzieś po ludzku ? Bo obejrzałem 3 odcinki korsarsko... Czy nie na Disney Plus będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności