Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Thomm napisał:

Potem Lucas zaczął kombinować, Abrams ostatnią Trylogią ją zarżnął, niespójnością, żerowaniem na sentymentach fanów (powrót Palpatine'a) itd.

Też tak myślałem. A dzisiaj obserwuje jak dzieciaki lat 10-12 oglądają ją z wypiekami na twarzy i już do końca życia będą fanami SW ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2022 o 11:50, marco-polo napisał:

To trochę do przodu jesteś ale z tej samej epoki bo pamiętam że trylogia była ta pierwsza chyba najlepsza którą pamiętam. To też pewnie z epoki jesteś filmów. Lody na patyku.

Dzięki! Muszę sobie odświeżyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last duel - rez Ridley Scott. Średniowieczna Francja. Obraz oparty na faktach. Moze nie ma rozmachu Królestwa Niebieskiego, ale scenariusz, gra aktorska, a przedewszystkim scenografia na poziomie. Warto podkreślić ze muzykę również napisał Harry Gregson-Williams podobnie jak do Kingdom of Heaven - 7/10

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Last duel - rez Ridley Scott. Średniowieczna Francja. Obraz oparty na faktach. Moze nie ma rozmachu Królestwa Niebieskiego, ale scenariusz, gra aktorska, a przedewszystkim scenografia na poziomie. Warto podkreślić ze muzykę również napisał Harry Gregson-Williams podobnie jak do Kingdom of Heaven - 7/10

Świetny film. Oglądałem i polecam. 

The_Last_Duel_poster.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Palpatine napisał:

Last duel - rez Ridley Scott. Średniowieczna Francja. Obraz oparty na faktach. Moze nie ma rozmachu Królestwa Niebieskiego, ale scenariusz, gra aktorska, a przedewszystkim scenografia na poziomie. Warto podkreślić ze muzykę również napisał Harry Gregson-Williams podobnie jak do Kingdom of Heaven - 7/10

 

 

Kapitalne. Obejrzałem ten film kilka miesięcy temu. Ridley to jednak Ridley ;) Damon, Affleck, Driver (dla mnie aktor z tego nowego pokolenia po prostu wybitny, to jak się rozwija, jak dobiera role... I tak, to on chociaż trochę uratował tą myszkomikowatą profanację SW...)

 

Do tego zdjęcia, muzyka. 9/10

 

"Diabeł wcielony". Film na podstawie książki Donalda Raya Pollocka, który zresztą wciela się w tym filmie w rolę narratora.

 

 

Obserwuję od jakiegoś czasu jak dobrze... Inaczej, Pattinson został zaszufladkowany przez "Zmierzch". Ale jak on potrafi grać, o matko...

 

"Diabeł wcielony". Jak bardzo ktoś może być odpychający, jak można daną postać znienawidzić. Gesty, ruchy, zachowania. Pattinson w "najgorszej" postaci. Poza tym opowieść o tym jak krzywo pojmuje się wiarę, co się w jej imię robi i jakie to wszystko jest... chore. I że zło jednak trzeba zwalczać złem. Cóż, wola boska.

 

I Holland. który już nie jest Pająkiem,. I też potrafi grać.

 

edit: "Diabeł wcielony" trochę klimatem przypomina mi "Twin Peaks" Lyncha. Tyle, że tutaj nie ma metafor, a i opowiadana historia jednak "cięższa". Tak czy siak naprawdę dobre kino.

 

 

 

 

Odnośnie Pattinsona. "Lighthouse" Eggersa. To jak zagrał tam Pattinson to jakieś mistrzostwo świata. Tyle, że Dafoe (Mistrzu, pokłony) był o jakieś dwie klasy lepszy. Studium obłedu, strachu, grzechu, przebaczenia plus nawiązania do mitologii greckiej. Ciężki film. Poza tym naprawdę dobre kino.

 

 

 

 

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie film do przetestowania słuchawek pod względem stereo czy Dolby Surround taki żeby mi *upę urwało i z fotela w kosmos wystrzeliło coś jak w tych polskich kinach multikino. Czy muszę zakupić jakieś dolby surround?

Podobały mi się głośniczki B&W z  602S. Chyba że technologia idzie tak do przodu że wszystkie technologiczne nowinki to trzeba dopasować do siebie?

https://www.whathifi.com/features/was-then-bw-dm602-review O te z obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał:

Jaki polecacie film do przetestowania słuchawek pod względem stereo czy Dolby Surround taki żeby mi *upę urwało i z fotela w kosmos wystrzeliło coś jak w tych polskich kinach multikino. Czy muszę zakupić jakieś dolby surround?

Podobały mi się głośniczki B&W z  602S. Chyba że technologia idzie tak do przodu że wszystkie technologiczne nowinki to trzeba dopasować do siebie?

Ojciec Mateusz lub M jak Miłość, na bank wyriwe Cię z kapci 🤭🤭🤣🤣🤦‍♂️

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wegiel21 napisał:

Ojciec Mateusz lub M jak Miłość, na bank wyriwe Cię z kapci 🤭🤭🤣🤣🤦‍♂️

Nie mam polskich kanałów. xD

Jakiś DVD film ten z Cyborgami Łowca burgerów a nie Cyborgów. Może jakiś katastroficzny tam dużo jakichś wybuchów. 

Bez Pamięci 2022 z Lian Neeson ten aktor z uprowadzonej. Tak na jeden raz film akcji i strzelanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczorajszego wieczorka 2 filmy :

 

The Gray Man. Słabizna. Choć podejrzewam, że młodszemu pokoleniu będzie się podobał. Ja ledwo co dotrwałem do końca. 3/10.

 

Watcher. Dobry thriller w starym stylu. 7/10.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MichalZZZ napisał:

Z wczorajszego wieczorka 2 filmy :

 

The Gray Man. Słabizna. Choć podejrzewam, że młodszemu pokoleniu będzie się podobał. Ja ledwo co dotrwałem do końca. 3/10.

 

Watcher. Dobry thriller w starym stylu. 7/10.

 

W tych czasach w tej biedzie filmowej ostatnio oglądałem Człowiek Demolka.

Watcher Do 80 minuty zero akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Watcher to w żadnym wypadku nie jest film akcji, ale ma swój dreszczowy klimat przez co fajnie mi się go oglądało. A najgorsza jego część to właśnie końcówka gdzie się dzieje akcja :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mam szczęście do arcydzieł audiowizualnych. Po świetnej Matce! trafiłem na Ostatni pojedynek R. Scotta, a dzisiaj szukając podobnego klimatu Zielony Rycerz, na podstawie XIV w. baśni. Te trzy filmy powinny być pokazywane w szkołach filmowych jako przykłady: interpretacji treści, widowiska, montażu oraz oświetlenia scen.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Palpatine napisał:

W tym roku mam szczęście do arcydzieł audiowizualnych. Po świetnej Matce! trafiłem na Ostatni pojedynek R. Scotta, a dzisiaj szukając podobnego klimatu Zielony Rycerz, na podstawie XIV w. baśni. Te trzy filmy powinny być pokazywane w szkołach filmowych jako przykłady: interpretacji treści, widowiska, montażu oraz oświetlenia scen.

To będzie uczta na Zielonego Rycerza fajnie że na cda i zawsze te trafione filmy to 2 godzinki jak nie więcej. Anna 1001 jednej nocy też mi się podobał historyczny stary.

Legend of Demon cat to bardziej z mnichami ale też spoko na jeden raz.

Kod da Vinci 3 części też ok z Nicolasem Cagem.

Klasyk Mechaniczna pomarańcza.

Discovery przejęłó Warner Bros.??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marco-polo napisał:

Predator: Prey polowanie na kosmitę? Coś dla fanów predatora? Nie wiem ale sobie obejrzę.

Niezły film. Parę błędów i udziwnień jest ale ogólnie bardzo spoko. 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Niezły film. Parę błędów i udziwnień jest ale ogólnie bardzo spoko. 7/10

Taki trochę nijaki. Całkiem niezłe fragmenty, trochę dłużyzny. Jak dla nie zmarnowali ciekawy pomysł. Ja się rozczarowałem. Avengersi powinni mieć taką Indiankę w swoich szeregach... Takie połączenie Czarnej Wdowy i Sokole Oko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności