Skocz do zawartości

Warszawski Meet Wakacyjny 2013


4ndr3

Kiedy chcemy meet?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy chcemy meet?

    • 20.07.2013
    • 21.07.2013
    • 27.07.2013
      0
    • 28.07.2013
    • Jeszcze inaczej (podaj w komentarzu)


Rekomendowane odpowiedzi

A będzie opcja HE300 jak się spodobają zapożyczyć? Mikolaj612 hajpa nakręcał a z chęcią bym zweryfikował i parę słów drapnął na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ostatnio po meetach brakowało mi właśnie takich obszerniejszych relacji, które w zeszłym roku powstawały gdy było mniej urządzeń do odsłuchu.

No właśnie mi też - jest dużo sprzętu a dodatkowo jeszcze parę zdań z innymi zamienić i tak naprawdę to można się wypowiedzieć najwyżej o kilku sprzętach, reszta jest strasznie pobieżnie przesłuchana albo i wcale.

 

4ndr3 - Twoje Fostexy przesłuchałem, całkiem mi się podobały, poza basem, któremu bym zmienił charakterystykę, ale pewnie inni nie zwrócili na nie nawet ostatnio uwagi w natłoku sprzętów.

 

Tak się zastanawiam czy przynosić wszystkie swoje modyfikowane słuchawki (nowe od zeszłego meetu) - trochę tego jest, a pewnie znowu prawie nikt nie przesłucha, a powiem, że trochę hiciorów cena/dźwięk by się znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela niedzielą ale może by tak kiedyś zrobić na tygodniu wieczorkiem ? O 20.00 ?

Te spotkania nie trwają dwóch godzin, a na dłuższe od dwudziestej w tygodniu nie moglibyśmy sobie pozwolić ;-)

 

trochę hiciorów cena/dźwięk by się znalazło.

 

No to nie pokazuj dziesięciu modeli na raz, tylko wybierz dwa najciekawsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela niedzielą ale może by tak kiedyś zrobić na tygodniu wieczorkiem ? O 20.00 ?
Niedziela niedzielą ale może by tak kiedyś zrobić na tygodniu wieczorkiem ? O 20.00 ?

Dla mnie super pomysl, choc jak pisze Jackzor to moze wczesniej tak 18 byloby lepiej. Tylko ze z drugiej strony audiomagic jest chyba do 19 wiec wczesniej nie moglibysmy sie tam spotykac.

 

Zaluje kurcze ze nie moge byc w ta niedziele, chetnie Was poznam. Mam nadzieje ze uda sie zorganizowac tego meeta w sierpniu.

 

Owocnego sluchania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to Jackzor,

Co do sprzętu, ja właściwie posłuchałem tylko dwie rzeczy

Objective 2 który rewelacyjnie się zgrał z Pro330

i Lime Ears LE3 które znałem już wcześniej. Bardzo dobre słuchawy, na równi z moimi starymi Unique Melody 3-way, a więc najlepiej zestrojonym combo CI+TWFK jakie było dane mi słyszeć. A więc jak dla mnie klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 z Clipem+ przy podbiciu 2,5x też fajne rzeczy robi. Sądzę, że gdyby maluchy miały trochę więcej mocy, to w wielu konfiguracjach nie byłoby efektu ospałości brzmienia, tego Clipowego "niechcemisię" ;)

Owszem, ale Pro330 potrzebuje UBER dużo prądu żeby dobrze zagrać, clip po prostu nie daje im rady. One potrzebują napradę mocnego ampa.

 

edit: TA KOMPRESJA...

AŁA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meet fajny.

 

Co do odsłuchów to głównie zająłem się Pro330. I tu jest tak jak Piotr napisł wcześniej rewelacyjne połączenie z Objective 2. Te słuchawki potrzebują jasnego/neutralnego źródła o dużej mocy. Jeszcze dobrze zgrały się z Hisound Rocoo-Ba, to było jakieś 80% możliwości tego co pokazały z O2, dalej jeszcze nadają się imody z ibasso połączenie też może być, ale jest dużo gorsze, niż w poprzednich konfiguracjach. Z moim Monolithem mx7000 słuchawki te są bardziej funowe, gdyż góra jest bardzo schowana i cicha, ale jest szczegółowa, gra to środkiem i dołem, po podłączeniu ibasso do mx7000 góra nie poprawiła się jakoś diametralnie, tylko kosmetycznie. Sam Clip Zip nie jest w stanie wysterować tych słuchawek.
I właśnie zmienił się mój ideal, kiedyś było to UM Merlin, ale teraz jest to Pro330 z O2, tylko że niestety to nie jest sprzęt portable :(

 

Jeszcze słuchałem Philipsów SHP2700 mod Perul, brzmieniowao nie w moim typie, gdyż brak drapieżności w dźwięku, ale dla ludzi, którzy lubią relaksacyjne brzmienie w sam raz. Było słuchane z O2, gdzie źródłem był Monolith, również na tej konfiguracji przesluchałem Takstary Hi2050 i nie spodobało mi się, bardziej wolę brzmienie bez o2, gdyż straciło na analogowości dźwięku, głównie wokale, oraz górna średnica i początek wysokich zrobiły się bardziej rozmazane, tylko słuchawki dostały większek przestrzeni.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak wymiana zdan miedzy Emilem, a Piotrkiem... troche tak jakby humanista przysluchiwal sie dwóm fizykom :P

330 i music one Piotrka fajne, fajne choc nie dla mnie i 330 jednak lepsze ;)

shury 535 nothing special IMO, 215 neither

bardzo przyjemne byly philipsy shp2700 Perula remade na otwarte, ale wlasnie szkoda ze otwarte :/

westone adventure to jakis joke i to bardzo slaby.

tyle customow ile mialem w uszach na tym meecie to jeszcze sie nie zdarzylo... a no i mielismy 2 (DWIE!) niewiasty.

 

im wiecej dokow slucham, tym bardziej sie upewniam, ze audeo to jedyny mozliwy dla mnie wybor... how sad.

 

dzieki za spotkanie panie i panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok nie?!

a no i mielismy 2 (DWIE!) niewiasty.
taaak wymiana zdan miedzy Emilem, a Piotrkiem... troche tak jakby humanista przysluchiwal sie dwóm fizykom :P

Chyba humaniście i reżyserowi dźwięku :lol:

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skupiłem się na słuchawkach nausznych, jako, ze dokanałowych bardzo mało używam, to nie widzę sensu nadmiernego poszerzania swojej wiedzy w tej dziedzinie - co najwyżej o tanie dobre modele, które nie zdrenują zbyt głęboko portfela ;)

Przesłuchałem pare słuchawek portable, Soundmagic P30, Cresyn C750h, AKG K618, jakieś Aeriale, coś podobnego do aiaiai tracks. Z wymienionych dźwiękowo warte polecenia wg mnie AKG K618 i trochę mniej Cresyny C750h. P30 myślałem, że będą jaśniejsze - nie mój typ grania, AKG K430 imo są dużo fajniejsze. Reszta portabli nic szczególnego.

Na deser zostawiłem sobie Hifimany HE4, HE500 i HE300 oraz Ultrasone Pro2900 na wzmaku Shiit Lyr. Mocy nie brakło nawet do najbardziej wymagających HE4 :) . Jako, że nie mam zbytnio punktu odniesienia (nieznany wzmacniacz, nieznane słuchawki), to nie będę się na barwie skupiał. Zauważyłem jakąś dziwną górę pasma i wydaje mi się, że wynikała ona z brzmienia wzmacniacza ewentualnie nie zgrał się z iRiverem E100, który podłączyłem jako źródło, aczkolwiek z moim klonem to chyba najlepsze połączenie jakie do tej pory miałem.

Scena w HE4 i aspekty techniczne prezentowały najlepszy poziom, aczkolwiek brak mi było trochę basu i charakterystyką bardziej pasowały mi HE500. HE300 to ciemne słuchawki - bardziej podoba mi się brzmienie moich Fidelio X1, scena też w X1 lepsza (to nawet z pamięci mogę stwierdzić) - cenowo zbliżone, więc dla mnie wybór jest prosty. Ultrasone mają bardzo dziwne brzmienie i trudno wyczuć czego im brakuje, ale przy moich modowanych D1100 nie zabłysnęły w żadnym aspekcie a już na pewno nie naturalności brzmienia.

To chyba tyle co do wrażeń odsłuchowych. Atmosfera bardziej kameralna niż ostatnio, przynajmniej ja to tak odebrałem, ale przez to nawet fajniej mi się dziś siedziało.

 

PS. Czy ktoś słuchał moich modowanych D1100 i może się wypowiedzieć, imo to jedne z lepszych zamkniętych jakie słuchałem - na pewno lepsze niż K550 (no chyba, że K550 się wyjątkowo nie zgrały z Lyrem i z innym wzmakiem pokażą więcej, ale i z playera lepiej nie było)?

Wiem, że SHP2700 zrobiły większe wrażenie, ale to pewnie głównie przez aspekt wizualny, bo dźwiękowo to im do X1 jednak trochę brakuje ;) - Jackzor mam nadzieję, że gdzieś je uwieczniłeś i wrzucisz fotkę to inni będą wiedzieli ocb.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności