Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

 

biedaki se mogą kupić stacjonarnego daca z dsd za 500$

A nie lepiej po prostu odpalić Foobar ?

 

tia ale to ciąglę jest dsd -> PCM

imo nie ma sensu bawić się w dsd i używać tego wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo powoli przymierzam się do wymiany mojej wysłużonej taczki na coś nowszego.

 

Jak oceniacie opłacalność i sens zakupu DX50 w tym momencie? Czy nie lepiej poczekać na X5? DX90 nie biorę pod uwagę bo to za wysoka półka cenowa.

W iBasso martwi mnie jedna rzecz: to, że z każdą aktualizacją softu zmienia się dźwięk, pytanie więc kolejne: czy subiektywnie wg was zmiany te zawsze były in plus?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na FiioX3 - po ostatniej aktualizacji udało im się odmulić grajka, pozostał ciepły, ale wzrosła rozdzielczość i ilość wysokich. Do tego świetne wyjście liniowe.

Oczywiście warto wstrzymać się do czasu objawienia nam X5.

DX50 też jest niezłą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy czasem x5 nie będzie na początku taki "ułomny" jak były na początku x3 oraz dx50. Pytanie czy będzie to na starcie produkt kompletny.

Ibasso bardzo się zmienił od momentu. Po poście Fatso wnioskuje, że x3 również przeżył metamorfozę.

Dx50 od 2 czy 3 aktualizacji się unormował i raczej wątpię/nie chcę aby cokolwiek teraz zmieniali w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie X3 z góry odrzuciłem bo wszędzie pisali, że to DX jest tym bardziej neutralnym i mniej koloryzującym grajkiem, na czym w zasadzie mi zależy.

 

@up, słuszne spostrzeżenie, 3 miesiące do premiery, potem 3 kolejne zanim bugi połatają...

 

Czy DX50 napędzi Q701 bez wzmacniacza?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx50 od 2 czy 3 aktualizacji się unormował i raczej wątpię/nie chcę aby cokolwiek teraz zmieniali w dźwięku.

 

Znacząca poprawa brzmienia zaczęła się dopiero od wersji 1.2.3. Dojrzałe, koherentne brzmienie to jednak 1.2.7. Obecna wersja poprawiła niskie tony(przestałem korzystać z eq), analityczność i tzw. scenę ;o). Brzmienie się więc zmienia, ale konsekwentnie na lepsze. W chwili obecnej nie widzę (tj. nie słyszę ;o) obszarów wymagających poprawy. Jest ok. Myślę, że gdybym na początku dostał urządzenie z takim brzmieniem, byłbym zachwycony. A tak miałem okazję obserwować (słyszeć ;o) powolną sanację brzmienia z każdą aktualizacją - a zaczynałem od 1.1.6.

 

Czy DX50 napędzi Q701 bez wzmacniacza?

 

Z palcem w nosie.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak oceniasz w skrócie połączenie z K550? Same słuchawki znam bardzo dobrze, pytanie czy DX się z nimi lubi.

 

No i ważniejsze, HF3, bo to z nimi ma grać docelowo? Nie będzie za jasno?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak oceniasz w skrócie połączenie z K550? Same słuchawki znam bardzo dobrze, pytanie czy DX się z nimi lubi.

 

 

Wiesz, ja mam zrekablowane 550, więc opinia może być tendencyjna. ;o) Przez pewien czas, tj. do aktualizacji 1.2.3. słuchałem dx`a z e12, bo wprost średnica była rozjaśniona i sucha. Teraz jest - jak dla mnie - w porządku. Ale nie twierdzę, że z bardziej muzykalnymi słuchawkami, np. z Momentum, nie byłoby przyjemniej (ale może mniej "referencyjnie"). Kwestia osobistych preferencji, bo mnie się podoba ten zrównoważony charakter grania dx`a i 550.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i ważniejsze, HF3, bo to z nimi ma grać docelowo? Nie będzie za jasno?

nie, słucham na er4 i jest git, fatso pisał o wyjściu liniowym w X3, w dx50 też jest wybitne.

Przy 500$ imo najlepsza opcja. Funkcja dac ma być w kwietniu - kto wie co nas jeszcze czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwaliłem z X3 :) dla K550 kupiłem X3. K550 na moim sofcie mam 1.2.5 nie zgrywały się - po prostu.

 

Widać źle przykleiłem tą informację w głowie :rolleyes:

 

 

Jak mi coś pasuje to nie zmieniam, chyba że coś się zacznie kaszanić. Do moich upodobań jest ok. Jakby wprowadzili obsługę DAC to wtedy tak.

 

Zawsze można wrócić do starszej wersji oprogramowania. A może Ci się ta nowa na tyle spodoba, że przy niej zostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mógłby porównać teraz X3 i DX50 na najnowszym sofcie i napisać kilka słów jakie są różnice? W DX50 mam wrażenie, jakby średnica była trochę za sucha, nigdy nie słyszałem X3 ale czytałem, że X3 ma lepsze wypełnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX50 z K550 to dla mnie połączenie niemalże idealne. Ale jest to kwestia indywidualna, bo ta para gra specyficznie, w mojej ocenie perfekcyjnie nadaje się do słuchania muzyki klasycznej i opery, świetnie kreuje scenę, średnica jest pełna i wyraźna, soprany świetnie wyeksponowane ale nie kłujące. Doskonale też ten duet nada się do jazzu. A to są dwa główne gatunki których słucham, więc jestem zadowolony. DX50 jest neutralny, a K550 nawet lekko chłodne, więc nie brałbym tego do jakiejś muzyki elektronicznej, rapu itp. W muzyce rockowej się sprawdza, chociaż tutaj już pewnie można znaleźć lepsze połączenie. Zwłaszcza jeśli ktoś szuka basu, aczkolwiek w moim mniemaniu tego basu jest tam tyle ile powinno być, wcale nie za mało (np w Love is blindness u2 momentami aż za dużo dla mnie).

Podsumowując - ta para jest rewelacyjna jeśli lubi się takie brzmienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) super, że ci podchodzi - nie ma wyroczni i jednego ideału.

Na spokojnej muzyce ok, na operze, poważnej, spokojnym jazzie ok. Włącz cos gdzie jest dużo gitar, ostro i dynamicznie - nie jest tak fajnie. Szkoda ze nie miałeś okazji słuchać X3 z K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX50 z K550 to dla mnie połączenie niemalże idealne. Ale jest to kwestia indywidualna, bo ta para gra specyficznie, w mojej ocenie perfekcyjnie nadaje się do słuchania muzyki klasycznej i opery, świetnie kreuje scenę, średnica jest pełna i wyraźna, soprany świetnie wyeksponowane ale nie kłujące. Doskonale też ten duet nada się do jazzu. A to są dwa główne gatunki których słucham, więc jestem zadowolony. DX50 jest neutralny, a K550 nawet lekko chłodne, więc nie brałbym tego do jakiejś muzyki elektronicznej, rapu itp. W muzyce rockowej się sprawdza, chociaż tutaj już pewnie można znaleźć lepsze połączenie. Zwłaszcza jeśli ktoś szuka basu, aczkolwiek w moim mniemaniu tego basu jest tam tyle ile powinno być, wcale nie za mało (np w Love is blindness u2 momentami aż za dużo dla mnie).

Podsumowując - ta para jest rewelacyjna jeśli lubi się takie brzmienie.

 

O to właśnie mi chodziło. HH nie słucham, muzyki elektronicznej też raczej nie za wiele. Najważniejsze jest to, aby średnica nie była chuda i sterylna. K550 mają skłonności do takiej średnicy na niektórych sprzętach, dlatego z Video czy Taczką 3G było dla mnie średnio, a na klonie już bardzo fajnie. Zawsze można ewentualnie lekko poprawić EQ niedobory, to jest to czego w ipodzie brakuje.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, być może gdzieś była odpowiedź, ale mi umknęła.

Na DX50 nadal jest problem z dynamiką poniżej pewnej głośności? Ktoś wspominał, że dźwięki traci energię poniżej stopnia chyba 240(?)

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, być może gdzieś była odpowiedź, ale mi umknęła.

Na DX50 nadal jest problem z dynamiką poniżej pewnej głośności? Ktoś wspominał, że dźwięki traci energię poniżej stopnia chyba 240(?)

 

Nie ma już tego problemu. To był 200-stopnień, ale od kilku softów w tył jest ok. Słuchałem z W20 na 160 i było jak trzeba.

 

1.2.8 to według mnie aktualizacja konieczna :) Warto wgrać jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, proces jest szybki i raczej bezproblemowy - jeśli nawet coś pójdzie nie tak, to łatwo DX50 uratować z recovery.

 

Westberg, miałem Cię pytać jak wrażenia, ale widzę że już zakosztowałeś 1.2.8 :) W pełni się zgadzam z Twoją wypowiedzią.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2.8 to według mnie aktualizacja konieczna :) Warto wgrać jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, proces jest szybki i raczej bezproblemowy - jeśli nawet coś pójdzie nie tak, to łatwo DX50 uratować z recovery.

 

Jest gdzieś jakiś kompletny changelog do kolejnych wersji FW? Czy trzeba sobie samemu robić patchwork ze strzępków informacji po forach? Coś tam niby jest w readme, ale z tego co widzę, to nie są to kompletne listy zmian (nie mówiąc już o zmianach brzmienia).

 

BTW - na oficjalnej stronie wciąż najnowszy jest 1.2.7 - co oni tacy "szybcy inaczej"? :P

Edytowane przez Kerebron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczątkowe te changelogi od iBasso - na HF zazwyczaj raportują wszystkie zmiany. W 1.2.8 nie wiem czy coś się zmieniło oprócz DSD i aktualizacji kodeków, miałem wrażenie że dotyk nie jest już tak wrażliwo-upierdliwy i moją kartę 32 GB przeskanował jakoś zaskakująco szybko.

 

Zastanawiam się czy to nie jest efekt internetowych problemów Made in China - JamesFiiO też często narzeka, że muszą obchodzić system, żeby skorzystać z FB lub zaktualizować stronę. Z drugiej strony, to może być taka oficjalna beta na HF :)

 

Jakby co, tutaj jest mirror Sorensiima: http://www.sorensiim.dk/stuff/DX50V128.zip tutaj z serwera iBasso: http://www.ibasso.com/download/DX50V128.zip

 

Zaczęli inaczej nazywać linki - już z dwa tygodnie przed premierą FW wpisywałem tam 1.2.8 na stary wzór, nadaremno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem do Ibasso w sprawie losowego odtwarzania utworów (dzięki pomocy Mecin-a) i w sprawie możliwości ustawiania balansu: wygląda na to że losowe odtwarzanie tylko w danym katalogu albo na podstawie wszystkich utworów w pamięci już jest, ustawienia balansu nie zamierzają wprowadzać (niestety :( ):
Hi,
The DX50 will apply shuffle playback to the songs that you have on the "now playing".
You can sellet a song on "all music" category to add all songs into the "now playing", or sellet a song on a folder to add the whole folder into the "now playing".
We dont have plan to add L/R balance control.
Sincerely
iBasso Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności