Skocz do zawartości

iriver Astell&Kern AK120


mela49

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie same super argumenty by dopłacić 2 tysiące ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Ale "Chciałem mieć najlepszy/najdroższy" to już mocny argument i jest tyle warty, ile trzeba zapłacić :P

 

;)

Ten argument zawsze się sprawdzi ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakie są te różnice? Bo mówiłeś ze w ślepym teście byś nie odroznił. A skoro odrozniales w ślepym kable przy hd650 to moim zadaniem oznacza to ze nie ma różnicy

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica to głównie to wyższa rozdzielczość AK120. Na niektórych słuchawkach (Westone 4R) to również balans tonalny. Przecież napisałem. A różnicę w rozdzielczości usłyszałem na Denonach 7100. Na HiFimanach różnicy na oryginalnym kablu nie ma, ale on mocno rozdzielczość ogranicza. Na mobilnych kablach na srebrze różnica już jest.

 

Także są takie, gdzie różnica jest, a są takie, gdzie nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że to już jest pełną gębą audiofilskie portable, dwa razy wyższa cena za 5% "jakości". Ja tam sobie myślę jednak, że nie tylko te 5% jakości ma znaczenie, a dla każdego posiadacza trochę inny aspekt "lepszości" wchodzi tutaj w grę... Tamatu raczej nie ma co rozwijać, najważniejsze, że posiadacze czują się spełnieni ;)

 

"ekskluzywny klub setki" mówi już wiele, ze 120 to jest już vip area.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że to już jest pełną gębą audiofilskie portable, dwa razy wyższa cena za 5% "jakości". Ja tam sobie myślę jednak, że nie tylko te 5% jakości ma znaczenie, a dla każdego posiadacza trochę inny aspekt "lepszości" wchodzi tutaj w grę... Tamatu raczej nie ma co rozwijać, najważniejsze, że posiadacze czują się spełnieni ;)

 

"ekskluzywny klub setki" mówi już wiele, ze 120 to jest już vip area.

Dobre, dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szwagiero jak zawsze się czepia i łapie za język ;) .

 

Destruktor - masz w pobliżu mp3store ? Zajdź i posłuchaj. Jak uznasz, że warto, to kupuj. Setkę. Jak zechcesz zaszaleć - 120. Sam musisz uznać, że chcesz. Diecezja należy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym się nie zawiódł, ja pytania nie zdawałem po to by wyniesc ze nie ma sensu kupować ak100,tylko z ciekawości czy w ogóle ak120 jest sens kupować jak ktoś ma setkę. Ja sam i tak bym go nie kupił bo skoro ak100 (zwłaszcza pod wzmacniaczem) to praktycznie to samo to nie ma sensu. A ak100 może kupie, choć raczej szybko to nie nastąpi :) może za jakieś 4 msc.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech nikt się nie oszukuje - nawet AK120 to nie audiofilskie granie, za to jest rozdzielczo i muzykalnie.

 

Już taki Asus Xonar Essence One Muse tańszy o ponad 1kPLN gra ciekawiej od AK120.

 

Dla mnie superkałach spelnia jedno najwazniejsze zadanie, mogę go zabrać niemal wszędzie, nie potrzebuje wzmaka, i świetnie się zgrywa z B&W P7 i T90

W końcu to portable :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destruktor,

 

lepiej poszukaj czegos stacjonarnego. Choc pewnie najlepiej byloby, zebys posluchal wczesniej AK100, chociaz tutaj cudow bym nie oczekiwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Tak więc właśnie jak pisze Baele - nawet top-drogie playery nigdy nie zagrają tak jak sensowne hifi stacjonarne. Pamiętam kiedyś ciekawe doświadczenie jak osławiony wzmacniacz O2 zabrzmiał kompletnie nieciekawie przy malutkim wzmacniaczy mikroforum za...100,-zł. A jak piszemy o playerach za 2000-4000,-zł to już kpina trochę, tutaj jest taki zestaw lub kombo USB DAC/amp do kupienia które miażdży poczciwiutkiego playerka. Dla mnie w portable wystarczy iphone...

 

Osobna kwestia to inwestowanie dużej kasy w zestaw do odtwarzania...mp3.

Shit in -> shit out ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam bifrosta, ale już przytoczony wcześniej przeze mnie asus czy też Audolab M-Dac (też tańszy od superkałacha), to inna wyższa jakość od ak.

 

Na temat innych daców nie mogę się wypowiadać, bo minęło zbyt wiele czasu od ich posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak rozumieć na takiej półce cenowej "wyższą jakość", "ciekawsze granie", "lepszy" i jak to się mierzy. Bo rozumiem, że nie rozmawiamy o pomiarach, tylko naszej percepcji i preferencjach? Przecież to już bardzo dopracowane urządzenia, różnice tkwią raczej w specyfice i charakterze, a nie jakości. Ale rzeczywiście, jeśli komuś A zgra się lepiej z B, niż A z C, to już wtedy pisze się o "wyższej jakości", a to moim zdaniem błąd. Szczególnie jeśli porównujemy dwa zupełnie inne układy. No chyba, że producent spartolił (np. impedancję wyjściową...).

 

Przecież to to samo, co powiedzieć "wolę takie brzmienie niż takie". Dlaczego nadawać temu generalizującą formę i sprzedawać jako obiektywna racja? "Lepszość" to też w audio pojęcie, które nie mówi nic, jeśli nie ma sensownej argumentacji.

 

Podoba mi się brzmieniowo AK120, chociaż nie jest to mój ideał i nie ma co oczekiwać przełożenia 1:1 ceny na brzmienie, przecież to tak nie działa i nie da się tego przekalkulować - szczególnie w Hi-Endzie, który z założenia ma być drogi. Z tym, że uważam go za dużo lepszego niż AK100, ale ja setkę sprawdzałem na starym sofcie, który był nie halo. AK120 hula ze wszystkim jak trzeba, a z AK100 bywało różnie. Z tym, że dalej nie przemawia do mnie impedancja AK100, a także soft w obu modelach.

 

Mam dostać niedługo Q-DAC i M-DAC, pewnie uda się porównać do AK120.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności