Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też używam tych padów na 565 i nie czuję różnicy względem oryginałów. Za to pady sprawiają wrażenie jakby miały wytrzymać 3x dłużej. Przez pierwszy tydzień albo dwa miałem w nich dziwne uczucie, bo dawały o sobie znać podczas słuchania, ale teraz ułożyły się i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bierz 560 zanim zacznie sie na nie hype :D Mi one bardziej podchodzą od 540. Co ciekawe, 560 II zamiast grać lepiej od jedynek, grają gorzej. Maja zbyt rachityczne brzmienie (podobne do 250) i mniejszą scenę.

HD 560 idą trochę bardziej dźwiękowo w stronę Beyerów. Musze wygrzebać dwie pary takich samych padów do HD 560 i porównać jedynki i dwójki. W sumie nie zauważyłem takiej różnicy, jak piszesz, ale może niezbyt uważnie kiedyś słuchałem. Natomiast taką różnice zauważyłem między jedynkami a dwójkami HD 540, też na korzyść jedynek.

 

Ok, założyłem takie same pady i kable do jedynek i dwójek. Faktycznie jedynki lepsze, różnice też trafnie opisałeś. Bas w jedynkach większy, góra łagodniejsza, dwójki takie bardziej suche ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, założyłem takie same pady i kable do jedynek i dwójek. Faktycznie jedynki lepsze, różnice też trafnie opisałeś. Bas w jedynkach większy, góra łagodniejsza, dwójki takie bardziej suche ;)

Stare, ale jare!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moje HD50 są u Mistrza Perula na modowaniu (małe poprawki), użyję dziś na wyjściu Sennków MOE plus chiński kabel z eBay i AK300. Mam nadzieję,że się nie zawiodę.

 

Z ciekawości - czy ktoś kupował może MOE II ? Cały czas mam na myśli model On-Ear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dawny zakup. Kabel kosztował około 50 zl. Ten co go robił wytwarzał też srebrne kable do Momentum. Ja swój kupiłem z drugich rąk od Nemroda z forum.

 

http://m.ebay.com/itm/Replacement-Audio-upgrade-Cable-For-Sennheiser-Momentum-Over-On-Ear-Headphones-/310868241461?nav=SEARCH

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie

 

 

Dotarly pady od HiFiManow do HD540

Jest super, lepiej niz moje regenerowane Kapitlna stereofonia i dokladnosc , akuratnosc w dziweku .

 

Z tego wnosze ze moja proba reanimacji nie byla zbyt udana

Co prawda pacjent przezyl , ale co to za zycie....;-)

 

 

Na dniach dotrze do mnie wzmacniacz lampowy Little Dot ii++ ( nie MK2)

DHT na 4P1S Zobaczymy co sie stanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pomalu dobiega konca weekend z lampa

Odczucia mam bardzo mieszane

Odsluchy pogrupowalem na dwie serie 600 Ohm i 300 Ohm

 

Seria pierwsza to HD430 HD420 HD420SL i HD230

 

Druga to HD540 545 580 520 530

 

Muzyka - jazz ( instrumenty akustyczne od malych skladow do bigbandow)

 

Coz...

 

Lampa ani w pierwszej ani w drugiej serii mnie nie zaczarowala , nie pojawila sie magia , nic nowego nic czego bym nie znal w dotychaczasowych odsluchach

 

Pierwsza seria tzn sluchawki 600 Ohm w sumie byla bardziej udana , generalnie sluchawki dostaly swego rodzaju dociazenia w barwie , barwy staly sie moze gestsze , caly przekaz nieznacznie spojniejszy Roznice nie byly drastyczne niemniej slyszalne

Niestety odbylo sie to generalnie kosztem dynamiki zarowno w skali mikro jak i makro

O ile wczesniej -zwlaszcza w przypadku HD430 - dzwiek mozna uznac bardziej za " obrysowany" niz wypelniony , wyrazniej byly zaznaczone faza ataku dzwieku , narastanie , skoki dynamiki ,to z lampa ten wlasnie atak zostal zlagodzony , spowolniony ale wewnatrz dzwieku pojawilo sie wiecej masy , ciezaru

Niektorym nagraniom sie to przysluzylo , niektorym niekoniecznie

Niestety nie poprawila sie szczegolowosc , w stosunku do moich codziennych wzmacniaczy nastapilo zubozenie dzwieku w tej kwestii

Stereofonia poprawnie choc mozna lepiej

 

Seria 300 ohm

 

No coz...Tu zrobilo sie zbyt gesto , zbyt ciezko i zbyt wolno

Stereotyp miekkiego cieplego brzmienia lampowego w calej krasie

 

Co bylo w sumie najwiekszym rozczarowaniem- spodziewalem sie poprawy stereofonii , lokalizacji

 

 

Wnioski nasunely mi sie dwa plus wniosek-bonus

Po pierwsze - LittleDot nie jest wzmacniaczem szczegolnie wysokiej jakosci , jego cena nie jest wysoka , budowa wewnetrzna ( zastosowane elementy itp) to tez nie jest szczyt szczytow

 

Po drugie

Moje konstrukcje tranzystorowe , ktorych uzywam na codzien , takie aspekty jak barwa , dynamika , stereofonia maja na wysokim poziomie

i niedrogiej lampce ciezko bedzie tu cos zwojowac

 

Niemniej - dla osob , ktore w sluchawkach takich jak HD430 chcialyby uslyszec wiecej masy , ciezaru przy zachowaniu dobrej stereofonii ta lampka moze byc dobym wyborem

 

Dla porownania znalazlem zalegajaca gdzies w szpargalach stara plytke Cmoy - prosciutki headamp na scalaczku zasilany bateryjnie

przesiadka na lampe po Cmoy'u byla naprawde sporym postepem w praktycznie wszystkich aspektach

 

 

Bonus jest taki ze lampka ma plusy dodatnie ale tez plusy ujemne

No i zeby jedne nie przeslonily drugich i odwrotnie to...

 

zaczynam robic przymiarki do wlasnej konstrukcji lampowej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy opis. Chyba dałbym szansę lampom się porządnie wygrzać ~100h. Nie słyszałem LD II++ i nie wiem na jakich lampach jest złożony, ale pewnie da się do niego włożyć coś lepszego.

Co do mikro/makro detali - to wiadomo, lampa czaruje czymś innym ;) (ale to też od rodzaju lamp zaleźy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy opis. Chyba dałbym szansę lampom się porządnie wygrzać ~100h. Nie słyszałem LD II++ i nie wiem na jakich lampach jest złożony, ale pewnie da się do niego włożyć coś lepszego.

Co do mikro/makro detali - to wiadomo, lampa czaruje czymś innym ;) (ale to też od rodzaju lamp zaleźy).

 

Wzmacniacz jest uzywany - lampy tez , wiec problemu niewygrzania nie ma

 

LDII++ jest na EF91 na wejsciu i 4P1S na wyjsciu ( pentoda polaczona w tryb triody )

O ile w przypadku EF91 jest jakas szansa na tube rolling to na wysciu jest oprocz fabrycznej tylko jeden zamiennik radziecka 4P1L ( juz zreszta do mnie jada )

Z tego co zdazylem doczytac tube rolling nie daje jakis dramatycznych zmian jakosci w przypadku tego wzmacniacza

 

Na dzis jedyne co mi przychodzi do glowy to zmiana kondensatorow wyjsciowych - zastapienie elektrolitow jakimis MKP

Jedyne zmartwienie to jak upchnac kondensatory wielkosci puszki w niewielkiej obudowie ....

 

 

W sumie moja troche wina - przed zakupem nie doczytalem dokladnie i bylem przekonany ze kupuje LD mk2 ( na 6N6P w ukladzie SRPP)

 

Niemniej cena jaka dalem za mojego lampiaka nie daje powodu do wiekliego narzekania ok.200 PLN za wzmacniacz z dwoma kompletami lamp , oryginalne opakowanie i kabel sieciowy)

 

Poza tym bardzo ladnie swieci wieczorem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Z ciekawosci podlaczylem do LittleDota Senki HD224

 

No prosze ja Was! Zagralo

 

Na pewno nie wybitnie , ale przynajmniej alkceptowalnie , poprawnie

O dziwo slychac kontrabas , a muzyka nielatwa bo big-band

Srodek ma dosc duza dynamike wszystkie instrumenty brzmia OK

Z pewnoscia mozna duuzo lepiej ale w porownaniu do tego co mialem z tymi sluchawkami tranzystorem jest skok jakosciowy

Nienajgorsza jest takze prezentacja przestrzenna

 

Takze te sluchawki w moim prywatnym rankingu zarobily kilka punktow ale i tak sa na koncu listy

 

 

 

PS

 

Na dniach dotra do mnie HD425 Ktos zna ten model?

 

P1010027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do teraz nie mogę się pozbierać, bo ok tydz temu przerżnąłem HD 560 ref I. Z drugiej strony wyciągnąłem już rok w szafie leżące HD 600 i stały się na nowo moimi kilerami wszystkiego. Basisko jest fenomenalnie naturalne, głosy ciepłe i brzmią lepiej niż AKG K550. Podoba mi się klimat, który malują i to własnie ta barwa -, że ciepło, dziś spróbuję to jeszcze poprawić wymianą opka w DACu.

 

A wiecie co dziś najlepiej mi wybrzmiało? Pianie prawdziwego koguta na wsi... to symfoniczne było przeżycie i tak naturalne i takiego klimatu i czaru to żadne słuchawki nie dadzą.

 

@Aulait - czy mógłbyś pomierzyć oryginalne pady swoich HD 540 ref II. Chciałbym zregenerować swoje, bo tylko leżą na półce zamiast popisywać się mi tu przestrzenią, barwą i klasą minionej epoki. Jaką gąbkę, jaki materiał poszywający pada? Proszę pomóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na massdropie pojawią się wkrótce Sennheisery HD6xx w cenie 199$. Oferta moim zdaniem dosyć dobra. Nowe słuchawki mają brzmieć identycznie jak oryginalne HD650, a różnić się tylko wyglądem i kablem.

 

Więcej szczegółów: https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał hd600. Nie rozumiem fenomenu hd650.

Wogóle mogliby reaktywować Ovation albo coś w ten deseń :)

Ja jestem ciekaw tego fenomenu, czy to jakieś ampy, co mają po 2,5W@kanał/32Ohm ? Jakie znane synergie, jakie konkretne ampy? czy tylko lampa, a wybitny tranzystor czy perfekt zaaplikowany opek już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

 

Nowy zawodnik w druzynie - HD425 Mialem szczescie- trafilem wersje 600 Ohm

 

Ogolnie -jakos stare senki 600 omowe brzmia mi lepiej

 

Oryginalne pady w formie mocnao slaczalego nalesnika :-(

 

Z godnie z sugestia kol Aulait'a - zalozylem skorkowe pady z HD230 , zalozylem tez welurowe od AKG i w tej konfiguracji brzmia bardzo dobrze - szczegolnie podoba mi sie stereo

Z padami od HD 230 jest za to jakby dynamiczniej

 

Kolejne fajne sluchafony w kolekcji

1.JPG

2.JPG

Edytowane przez Zoltan Chivay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na massdropie pojawią się wkrótce Sennheisery HD6xx w cenie 199$. Oferta moim zdaniem dosyć dobra. Nowe słuchawki mają brzmieć identycznie jak oryginalne HD650, a różnić się tylko wyglądem i kablem.

 

Więcej szczegółów: https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx

 

 

Czyli bardziej dopalone średnicowo i na niskich "nudne" HD600? Nie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już bym wolał hd600. Nie rozumiem fenomenu hd650.

Wogóle mogliby reaktywować Ovation albo coś w ten deseń :)

 

Ja jestem ciekaw tego fenomenu, czy to jakieś ampy, co mają po 2,5W@kanał/32Ohm ? Jakie znane synergie, jakie konkretne ampy? czy tylko lampa, a wybitny tranzystor czy perfekt zaaplikowany opek już nie?
Dla mnie hd650 grały bułą że wszystkim, z czym słuchałem. Lampa robiła z tego bułę polaną ultra gęstym miodem. Próbowałem wiele razy docenić te słuchawki, ale nie dałem rady. Hd600 za to lubię bardzo.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie hd650 grały bułą że wszystkim, z czym słuchałem. Lampa robiła z tego bułę polaną ultra gęstym miodem. Próbowałem wiele razy docenić te słuchawki, ale nie dałem rady. Hd600 za to lubię bardzo.

 

 

 

Bo HD650 mulą niemiłosiernie (na typowych lampach szczególnie). Niespecjalnie kocham HD600 (chociaż je mam), ale to przynajmniej takie proste, zrównoważone, relaksacyjne granie. Tworząc HD650 Senn poszedł w stronę... Bóg jeden wie jaką :|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze !

Mam pytanie natury eksploatacyjno technicznej :-)

Posiadam słuchawki senki IE800 i dziwna się dzieje sprawa z kablem, który bezpośrednio zintegrowany jest ze słuchawkami .

Po niecałych kilku mc-ach użytkowania ...sztywnieje jak cholera . Noszę go za uchem i gdy ściągam profil na kablu zostaje i ciężko go naprostować .

Dziwna sprawa bo drugi kabel służący jako przedłużka i tak samo wyglądający ...jest ciągle odpowiednio elastyczny ...

O co komon ?

Mam tylko nadzieję ,że to nie podróbka jakaś ...choć nie słyszałem o fake -ach tego modelu .

Zakupiony w Polsce u przedstawiciela firmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze !

Mam pytanie natury eksploatacyjno technicznej :-)

Posiadam słuchawki senki IE800 i dziwna się dzieje sprawa z kablem, który bezpośrednio zintegrowany jest ze słuchawkami .

Po niecałych kilku mc-ach użytkowania ...sztywnieje jak cholera . Noszę go za uchem i gdy ściągam profil na kablu zostaje i ciężko go naprostować .

Dziwna sprawa bo drugi kabel służący jako przedłużka i tak samo wyglądający ...jest ciągle odpowiednio elastyczny ...

O co komon ?

Mam tylko nadzieję ,że to nie podróbka jakaś ...choć nie słyszałem o fake -ach tego modelu .

Zakupiony w Polsce u przedstawiciela firmy .

 

Izolacja sztywnieje najprawdopodobniej od niższych temperatur. W temperaturze pokojowej jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Was to zainteresuje.

Dostałem z massdrop.com email z informacją, że niedługo będą do kupienia słuchawki Sennheiser HD6XX

Model ma być z tych samych części co hd650.

Różnić się będą kolorem.

Będzie też krótszy kabel z mniejszym wtykiem. Element, który wchodzi do słuchawek jest czarny więc raczej nie jest to kabel od hd600.

 

Przy odpowiednio dużym zainteresowaniu cena ma wynosić 200$

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności