Skocz do zawartości

Test wzmacniacza słuchawkowego FiiO E12


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o świętą tajemnicę, ale pojawia się kolo pierwszy raz na forum, pierwszy post i od razu postawa roszczeniowa, a w dodatku na jej koniec mnie obraża. Jak wg. Ciebie powinienem się zachować ? Podziękować, że tylko od mądrych inaczej mnie zwymyślał, czy od razu przeprosić, że żyję ? Uczciwie, to chętnie bym mu w mordę dał, ale niestety nie mam jak.

 

Kilka osób, która mnie grzecznie zapytała co i jak, dowiedziała się tego. Ale na pewno nie było to pytanie zadane w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso jakbyś chciał powiedzieć o co chodzi w tej modyfikacji to powiedziałbyś już dawno w jednym lub w dwóch zdaniach. (nie chodzi przecież o pisanie poradnika DIY )

 

Kolega niezbyt kulturalnie zapytał, a w ogóle samo pytanie było dla mnie głupie, bo po poprzedniej wypowiedzi było widać, że nie zamierzasz tych info upubliczniać. Wybacz, nie zależy mi na tej wiedzy, nie chodzi mi o to by Cię naciskać. Po prostu twoja odpowiedź była równie opryskliwa co pytanie, a mi się nasunęło takie skojarzenie które mnie rozbawiło... :rolleyes:

Nie chciałem dorzucać do ognia więc, może to po prostu olejmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż też będę chciał to sparować z imodem. Zobaczymy jak to wyjdzie z czasem, jeszcze czekam na o2 (leży na poczcie) i sprawdzę co mi się bardziej spodoba.

 

No ja od wczoraj słucham E12 od Fatso razem z iModem 5g i mogę polecić takie połączenie, choć nie wiem jak byłoby ze stockowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że dla słuchaczy istotna jest informacja co zmienia w dźwięku MOD, jak przeróbka wpływa na jakieś konkretne słuchawki, co nam się polepsza.

Według modującego. Natomiast osoby, która w bebechach nie grzebie, faktycznie nie powinno za bardzo interesować co konkretnie , z detalami zrobił "majster" ;) .Bo to jego sekrecik, doszedł do tego swoją pracą. A jesli już konkretnemu klientowi "majster" ujawni sekret, powinno się go ujawniać, tylko za zgodą modującego. Zresztą co innego jest laikowi powiedziec - dałem Ci lepsze kondensatory, poprawiłem tor, dałem lepszy opamp.. a co innego walić od razu konkretnymi nazwami kości, wartościami i detalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście między E12 a E07K poza MOCĄ większych różnic nie słyszę, jeśli już to niuanse. Z Classiciem nie do końca mi się podobało ale z iModem pewnie zagra o wiele lepiej. E12 ma jedną zaletę, której w żadnym (z tej pólki cenowej) wzmacniaczu portable nie uświadczysz - napędza wszystko włącznie z Q701 i HE-500 (kupując HE-500 słuchałem go również z HE-6 i też w ostateczności dawał radę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście między E12 a E07K poza MOCĄ większych różnic nie słyszę, jeśli już to niuanse. Z Classiciem nie do końca mi się podobało ale z iModem pewnie zagra o wiele lepiej. E12 ma jedną zaletę, której w żadnym (z tej pólki cenowej) wzmacniaczu portable nie uświadczysz - napędza wszystko włącznie z Q701 i HE-500 (kupując HE-500 słuchałem go również z HE-6 i też w ostateczności dawał radę)

 

Moim zdaniem różnica jest całkiem spora. E07k ma chudsze średnie, brzmi chłodniej niż E12 i jest bardziej bezpośredni - nie gra w głąb sceny. E12 jest ciepły i mocniejszy w brzmieniu z przyjemną, masywną średnicą i kreacją sceny w głąb oraz z łagodniejszymi w stosunku do E07k sopranami.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rymcymcym - miałeś chwilę Predatora - jak oceniasz róznice między E12 a Predatorem ?

 

Wydaje mi się,że E12 jest kreowany na końcowkę mocy i wzmacniacz o brzmieniu bardziej "analogowym" a E07K i E17 to wzmacniacze o brzmieniu "cyfrowym".

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rymcymcym - miałeś chwilę Predatora - jak oceniasz róznice między E12 a Predatorem ?

 

Niestety Predator nie ma tyle pary, już na HD650 pojawiały się przestery na godz.12-13 a to był dla mnie odpowiedni poziom głośności dla tych słuchawek. Nie miałem wtedy ani Q701 ani tym bardziej HE-500 ale z nimi będzie raczej nieużywalny.

Natomiast jeśli rozpatrujemy tylko różnice w dźwięku to na moje nadepnięte ucho E12 nie ma startu do Predatora. Do tej pory w żadnym portable wzmaku nie słyszałem takiego impaktu i sprężystości w dolnych partiach. Pamiętam, że dopiero z nim Westony 4 pokazały, że potrafią kiedy trzeba rozłupać czachę basem :)

 

Podejrzewam, że RSA Intruder to takie połączenie Predatora (dźwięk) z E12 (moc) no ale to już inna półka cenowa :(

 

E12 to dobry sprzęt choć jeśli miałby grać wyłącznie ze słuchawkami niewymagającymi to E07K będzie lepszy (stosunek cena/jakość na pewno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... może, dla kogoś kto lubi wesoło i kolorowo, to pewnie tak, ale dla takiej osoby to też nie są odpowiednie słuchawki.

 

@Slim_Shady bodajże tak słucha Q701 i jest zadowolony. A na head-fi jest user co paruje tak K701 i K702 i zachwala te połączenia pisze, że lepsze niż bifrost+Lyr. Chociaż jednocześnie przyznaje się, że są AMPy które zagrają głębiej. Pewnie przez te podbicia harmoniczne :P, ale to już wzmaki z kategorii 3000zł ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej O2+ODAC ;)

Mi się wydaje że w połączeniu z K701 będzie zbyt płasko i bez życia.

 

Tym bardziej z E09k i E07k, który to temperuje bas i soprany.

 

Słuchałem na O2 i ODAC K500 - płasko i bez życia, ale to podobno takie słuchawki.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś robił testy baterii E12 przy używaniu bez wzmocnienia?

 

Używam go już długi czas na jednym ładowaniu, każde słuchawki z nim sprawdzam, każego DACa podpinam, ale bez podbicia (Gain na 0) - gra to i gra i nawet nie prosi o ładowanie. Zapewne producent podał czas pracy przy wzmocnieniu - ja nie pamiętam kiedy go ostatnio ładowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałem w recenzji, tak podaje producent. Mam wrażenie, że to gra dłużej niż podawane 12h - przy używaniu bez wzmocnienia, wcześniej używałem również ze wzmocnieniem od ostatniego ładowania nie podbiłem gaina. Przy pierwszych testach rozładował się po upływie około 12h.

 

Dlaczego sławetny? To słowo lekko ironiczne.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności