Skocz do zawartości

Wzmacniacz Objective 2 by Nwavguy – wyższy poziom rozważań.


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pytanie czy da się coś tak małego w tak przystępnej cenie kupić? :) bo ja bardzo chętnie kupię coś w takiej cenie pod video, coś małego nie drogiego (nie musi być na baterię- ogólnie chce by było małe).

 

O2 tutaj chyba wygrywa rozmiarem.

 

ps. nie słuchałem ani żadnego klona ani o2 :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję jeszcze tutaj dla potomnych.

Więc tak, z tą zmianą rezystorów się trochę pokręciło :E Ogólnie to jest w zasadzie szczęście w nieszczęściu i dzięki zbiegom okoliczności niczym w Lock, Stock and Two Smoking Barrels wszystko będzie (chyba) dobrze :P

Zacznijmy od początku. Te gniazdka SIP do których powinny być włożone rezystory od gainu są przylutowane w złych miejscach bo w P1 i P2 które służą kompletnie do czego innego, i z góry przepraszam i się przyznaję że tutaj moje niedopatrzenie. ALE w jednej sztuce w której przylutowałem je w miejsce R19, R23 czyli tam gdzie powinny być okazał się problem - sockety dobrze nie trzymają rezystorów które wypadają. Trzeba było wylutować gniazdai wlutować rezystory na stałe. Kontynuując, dalej da się zmienić gain bez lutowania! Jak? Standardowo jest x2.5 i x6.5 a Ty chcesz x2.5 i x1. Wystarczy uciąć jedną nóżkę rezystorów z R19 i R23 i tadam mamy x2.5 i x1 bez żadnego lutowania. Jeżeli chciałbyś inne wartości, wtedy nie obejdzie się już jednak bez lutowania, wtedy albo przylutujesz sam albo podeślesz do mnie i ja zmienię bez opłat. Więcej info:

 

THE GAIN RESISTORS: Before you solder in the four gain resistors by the gain switch, you might want to consider different gains than the approximately 2.5X and 6.5X default values. You want just enough gain so typical music plays loudly enough with your headphones and source and not much more. Extra gain means using less of the volume control’s range, more noise, more distortion, and makes accidental headphone damage more likely. Here’s what you need to know about calculating gain:

  • Lower Is Safer - Lower gain settings make the amp less likely to damage headphones by limiting the maximum output voltage to only approximately what’s needed.
  • Lower is Cleaner – As shown in the first article, there’s a slight increase in distortion, especially at high frequencies at higher gain settings. Lower gains also result in lower noise.
  • Resistor Values – The O2’s gain (for one channel) is:

    Low Gain Ratio = 1 + R16/R17

    High Gain Ratio = 1 + R16/R19

    Voltage Gain in dB = 20 * Log(Gain Ratio)

  • Example – The standard amp has R16=1500 and R17= 1K so 1 + 1500/1000 = 2.5X. And 20*Log(2.5) = ~ 8 dB.
  • Feedback Impedance – For many reasons it’s generally best to leave R16 and R22 at 1500 ohms unless U1 is replaced with a weak op amp that can’t handle a 1.5K load.
  • See The BOM - Gain resistors are pre-calculated in the BOM parts list for gains of 2X – 12X. For 1X gain just leave out the gain resistors (or clip one end if they’re already installed).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce cos od siebie ale w dziedzienie subiektywnego odbioru brzmienia opisywanego urzadzenia.

Bylo tutaj troche o poronwnaniu O2 do klonow BCL - czy lepszy, czy gorszy, czy zjada czy nie.

Slyszalem sporo _bardzo_ roznie grajacych klonow Lehmana i wedlug mnie niektore z nich byly slabsze a inne po prostu staly na wyzszym poziomie niz O2.

Nie zastanawialem sie nawet za dlugo nad tym na ile O2 jest neutralny a na ile nie jest bo dla mnie juz na starcie przejawial cechy ktorych nie trawie.

Ujmujac rzecz audiofilsko - barwa wysuszona i malo zroznicowana - dla mnie to juz dyskwalifikacja, czulem ze wszystko jest w odcieniach szarosci. Przekaz malo zywy.

Z drugiej strony slyszalem klony ktore graly podobnie a i slyszalem znaczaco jak dla mnie lepsze.

Wedlug mnie jezeli cos tak wysusza i malo roznicuje barwe - to trudno nazwac takie granie neutralnym. "Pierwszy lepszy" lampiak bedzie dla mnie bardziej neutralny pod tym wzgledem ze swoimi wszystkim wadami, ktore jednak beda bolaly mniej niz to.

Do analogowosci a jednak wzorowej rozdzielczosci i przekazu informacji na roznych poziomach w BP sporo, sporo brakuje. Do dobrze zrobionego klona tez brakuje jak dla mnie sporo.

 

O2 jest tak samo "audiofilskie" jak jego zacofany konstruktor. Mnie dalej zadziwia, ze w dobie internetu mozna sprzedac takie gowno, a ludzie beda wierzyc, ze to High End.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce cos od siebie ale w dziedzienie subiektywnego odbioru brzmienia opisywanego urzadzenia.Bylo tutaj troche o poronwnaniu O2 do klonow BCL - czy lepszy, czy gorszy, czy zjada czy nie.Slyszalem sporo _bardzo_ roznie grajacych klonow Lehmana i wedlug mnie niektore z nich byly slabsze a inne po prostu staly na wyzszym poziomie niz O2.Nie zastanawialem sie nawet za dlugo nad tym na ile O2 jest neutralny a na ile nie jest bo dla mnie juz na starcie przejawial cechy ktorych nie trawie.Ujmujac rzecz audiofilsko - barwa wysuszona i malo zroznicowana - dla mnie to juz dyskwalifikacja, czulem ze wszystko jest w odcieniach szarosci. Przekaz malo zywy.Z drugiej strony slyszalem klony ktore graly podobnie a i slyszalem znaczaco jak dla mnie lepsze.Wedlug mnie jezeli cos tak wysusza i malo roznicuje barwe - to trudno nazwac takie granie neutralnym. "Pierwszy lepszy" lampiak bedzie dla mnie bardziej neutralny pod tym wzgledem ze swoimi wszystkim wadami, ktore jednak beda bolaly mniej niz to.Do analogowosci a jednak wzorowej rozdzielczosci i przekazu informacji na roznych poziomach w BP sporo, sporo brakuje. Do dobrze zrobionego klona tez brakuje jak dla mnie sporo.

Jak zwykle pitolisz gupoty ;)Reasumujac... Od HD380 swiat juz nigdy nie bedzie taki sam :) just fu..ng with U.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci tak nauczyli, że chcą taniej i coraz lepiej o zawsze znajdzie się koś kto to "dostarczy" a internet w tym pomaga.

 

A prawda jest taka, że dobre kosztuje i zawsze tak było, tego nikt nie zmieni, najwyżej będzie ktoś kto za mniejszą kasę da namiastkę czegoś droższego, tak jest z O2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje łatwy sposób by poprawić brzmienie o2. Wystarczy dać ładniejszy case podnieść cenę nazwać go 'masakrator' i puścić do netu informacje ile to setek godzin autor spędził na odsłuchach. :) Wykresy i pomiary można sobie darować, da to większe pole do interpretacji.

 

Jak w procentach określiłbyś swój postęp pracy Mateuszu nad nowym wzmacniaczem? Kiedy testy a kiedy premiera? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zwykle pitolisz gupoty ;)Reasumujac... Od HD380 swiat juz nigdy nie bedzie taki sam :) just fu..ng with U.

:D:D GigereE wysuwam argument ostateczny he he - "Pewnie piszesz tak bo Cie nie stac na dobry sprzet" i dodaje z rekawa: "Jak sie nie ma miedzi to sie na dworze siedzi w nie slucha hi-endu w domu" :)))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zwykle pitolisz gupoty ;)Reasumujac... Od HD380 swiat juz nigdy nie bedzie taki sam :) just fu..ng with U.

:D:D GigereE wysuwam argument ostateczny he he - "Pewnie piszesz tak bo Cie nie stac na dobry sprzet" i dodaje z rekawa: "Jak sie nie ma miedzi to sie na dworze siedzi w nie slucha hi-endu w domu" :)))

Ducking scrubber - mysli ze jak sobie drozsze suchafki z hi-end sredni zakupil to mie bedzie tu po kąch ustawial. Barwa za sucha a roznorodnośc za wąska i co jeszcze ? bas za żólty ? - audiofilstwo jakie.popaprane... łobuzy. Ty wiesz co ? Ty... Wez Ty te uszy swoje, zlote, wysadzane krysztalem moze w koncu umyj - bo i po co te gupoty takie pisze zeby tylko mnie nerwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Jak zwykle pitolisz gupoty ;)Reasumujac... Od HD380 swiat juz nigdy nie bedzie taki sam :) just fu..ng with U.

 

 

:D:D GigereE wysuwam argument ostateczny he he - "Pewnie piszesz tak bo Cie nie stac na dobry sprzet" i dodaje z rekawa: "Jak sie nie ma miedzi to sie na dworze siedzi w nie slucha hi-endu w domu" :)))

 

 

Ducking scrubber - mysli ze jak sobie drozsze suchafki z hi-end sredni zakupil to mie bedzie tu po kąch ustawial. Barwa za sucha a roznorodnośc za wąska i co jeszcze ? bas za żólty ? - audiofilstwo jakie.popaprane... łobuzy. Ty wiesz co ? Ty... Wez Ty te uszy swoje, zlote, wysadzane krysztalem moze w koncu umyj - bo i po co te gupoty takie pisze zeby tylko mnie nerwowac.

 

 

 

Tak, tak GigerE wszystko wie najlepiej. Lepiej się nie wypowiadajmy o niczym z jego z sygnaturki, bo ostro pogoni, że ktoś ośmiela swoje zdanie wypowiadać, i nie daj Boże, jeśli to jeszcze będzie kolidować z jego "wierzeniami", które są jedynymi slusznymi :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak GigerE wszystko wie najlepiej. Lepiej się nie wypowiadajmy o niczym z jego z sygnaturki, bo ostro pogoni, że ktoś ośmiela swoje zdanie wypowiadać, i nie daj Boże, jeśli to jeszcze będzie kolidować z jego "wierzeniami", które są jedynymi slusznymi :P

A jak inaczej :) Wigger "niewierzacy" sie znalazl - i przyrodnik od siedmiu bolesci :P

Gdyby ktos jeszcze mial watpliwosci - jest tylko jedna sluszna droga.

wierzacy.jpg

 

 

Maciux powiedz lepiej co tam u Ciebie bo tych cieniasow to mi sie nawet czytac nie chce ;)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE, co odpowiada za barwę? W sensie czym jest barwa? Zapewne jesteś w stanie odpowiedzieć na to fundamentalne pytanie, a ja czekam, bo mnie nie stać.

 

Wypstrykano z i9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigerE: Jestem zadowolony z nowej konfiguracji wzmocnienia w O2 - dzięki za podpowiedź w tej kwestii :)

 

ODAC ma wystarczającą ilość mocy, by nawet HD600 słuchać na 1x (oprócz kawałków z bardzo wysokim DR). Na HD25-1 wreszcie mogę korzystać normalnie z potka - ale dalej mają sporo mocy. Brzmienie jest mniej napompowane - słychać to głównie na basie, HD25-1 są teraz łagodniejsze, a bas troszkę szybszy, ale to i tak detale. Zresztą podobny efekt był w E17 przy wyłączeniu podbicia, tylko on miał jednak za mało mocy, żeby dało się z tego normalnie korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sie ma produkowac :) Wystarczy poczytac na wiki:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Timbre

 

GigereE, co odpowiada za barwę? W sensie czym jest barwa? Zapewne jesteś w stanie odpowiedzieć na to fundamentalne pytanie, a ja czekam, bo mnie nie stać. Wypstrykano z i9000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie jezeli cos tak wysusza i malo roznicuje barwe - to trudno nazwac takie granie neutralnym. "Pierwszy lepszy" lampiak bedzie dla mnie bardziej neutralny pod tym wzgledem ze swoimi wszystkim wadami, ktore jednak beda bolaly mniej niz to.

 

Skąd ta pewność, czy to "wysuszenie" i "małe różnicowanie" to nie zawartość nagrania (czy też innych elementów składowych np. słuchawek, źródła... łącznie z sugestią która wpływa na dwa przedostatnie elementy twojego toru zamieszczone w twojej sygnaturce) ? A inny wzmak (w tym "pierwszy lepszy lampiak" ) nie dodaje, tego wszystkiego - co Tobie się podoba - od siebie?

 

Mógłbyś podać też założenia techniczne jakie wg. Ciebie powinien spełniać neutralny wzmacniacz (w sposób zrozumiały dla każdego, nie jesteśmy na elektroda.pl)?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie jezeli cos tak wysusza i malo roznicuje barwe - to trudno nazwac takie granie neutralnym. "Pierwszy lepszy" lampiak bedzie dla mnie bardziej neutralny pod tym wzgledem ze swoimi wszystkim wadami, ktore jednak beda bolaly mniej niz to.

 

Skąd ta pewność, czy to "wysuszenie" i "małe różnicowanie" to nie zawartość nagrania (czy też innych elementów składowych np. słuchawek, źródła... łącznie z sugestią która wpływa na dwa przedostatnie elementy twojego toru zamieszczone w twojej sygnaturce) ? A inny wzmak (w tym "pierwszy lepszy lampiak" ) nie dodaje, tego wszystkiego - co Tobie się podoba - od siebie?

 

Mógłbyś podać też założenia techniczne jakie wg. Ciebie powinien spełniać neutralny wzmacniacz (w sposób zrozumiały dla każdego, nie jesteśmy na elektroda.pl)?

 

Co to jest "zawartosc nagrania" ? Ano to jest twor ktorego nie obejmiemy zmyslami doputy nie bedzie sprowadzony do postaci wchodzacej z nimi w interakcje. Mozesz oceniac jak chcesz zawartosc nagrania w domenie cyfrowej - jezeli chodzi Ci o taka pewnosc - to wszystko to mozna zmierzyc w oparciu o statystyke i nic innego jak transformacje fouriera.

Jezeli oceniamy w domenie analogowej za pomoca naszych zmyslow to ta ocena sila rzeczy zawsze bedzie subiektywna i absolutnie zaden oceniajacy nigdy nie uzyska pewnosci, ze jego osad jest wlasciwy. Prawidlowy moze byc jedynie w jego interpretacji a wcale nie musi byc prawidlowy dla jakiegokolwiek innego oceniajacego. Pelny subiektywizm.

 

Subiektywizm jest tez w pelni naturalny dla muzyki. Kazdy utwor w zapisie nutowym moze byc wykonany z wielka dowolnoscia, na roznie strojonych instrumentach i w salach o roznej akustyce - nie ma w tym kompletnie nic dziwnego. Wielu kompozytorow na roznych etapach kreacji uzywa jedynie swojej wyobrazni - nie ma juz wiekszego subiektywizmu - i sprowadza to potem do zapisu nutowego.

 

O jaka wiec pewnosc pytasz ? Bo skoro ktos ocenia brzmienie za pomoca swojego narzadu sluchu (tak jak ja ocenilem O2 lub Ty piszac jego recenzje) - to nie ma mowy o zadnym rodzaju pewnosci, chyba ze jedynie w korelacji wzgledem samego siebie.

 

No a co to drugiej czesci wypowiedzi o jakie zalozenia techniczne pytasz i o jaki sposob chodzi, bo wedlug mnie zalozenia techniczne wcale nie musza byc zrozumiale dla kazdego.

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie jeżeli jestesmy w stanie zbadać, jaki wzmacniacz bezproblemowo radzi sobie z bezproblemowym (czyt: bez wkładu własnego) wzmacnianiem sygnału wraz z harmonicznymi, to możemy uzyskać jasny osąd sprzętu neutralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten O2 kuje i mierzi, jak przeszkadza, aż dziw! To tylko świadczy o tym, że jest coś na rzeczy - gdyby O2 był rzeczywiście nic nie warty to by nikt się nie wdawał w tak długą i bezowocną polemikę, a po prostu zaproponował swój projekt/inny projekt.

 

Już to pisałem - O2 miał być tani i neutralny. O2 jest tani i neutralny. Nic więcej w temacie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności