Skocz do zawartości

Tani DAC/amp pod HD681


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Co tu dużo mówić - dokonałem strasznego odkrycia. Taczka 2g napędza moje słuchawki lepiej, niż integra lapa (alc272) :)

Dlatego właśnie przymierzam się do kupna urządzonka typu DAC/amp. Interesuje mnie tylko dziurka na słuchawki, reszta ma znaczenie drugorzędne.
Poszukuję względnie taniego sprzętu. Powiedzmy przedział od 150 do 350zł, ale im mniej tym lepiej - studencki budżet :)
Ma toto być sparowane z Superluxami HD681.


Skłaniam się ku okolicom Audiotraka Maya u5, ale to oczywista, wszędzie nadmieniana opcja. Prosiłbym o propozycje innego sprzętu z podobnej półki.


Liczę na sugestie z Waszej strony i pozdrawiam,

Edytowane przez DevilScream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty słuchałeś na stockowym OPA w Cube? :woot: W Cube od razu się go wymienia, bo jest bardzo kiepski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek.

 

Wybór głownie między Fiio E10, a HA INFO U2+ V2 od kitajców. Co będzie w tym przypadku lepsze?

Moje hd681 w międzyczasie przechodzą małą metamorfozę, welury akg + recabling by mayster :)

 

Przypominam ogólną koncepcję tematu - funowe, ale dość detaliczne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ndr3 dlugi czas mial e10, a teraz ha info, ja mam ha info po modach i z krk nie narzekam na brak detali czy ogolnie szczegolowosc, stockowe ha jest raczej troche cieple, ale fiio jak to fiio.... troche cieplejszy jeszcze imo, zagadaj do mikołaja, on pewnie bedzie mogl Ci sciagnac i od razu moda zrobic

 

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas na E10 mi się podobał w połączeniu z HD330 - mruczący, dobrze kontrolowany. Wyraźny, mocny mid-bass.

 

HA INFO nie znam, ale to chyba jasne, że zmodowany lepiej zagra niż stockowy, gdzie najczęściej się oszczędza na elementach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi, temat wreszcie się ruszył :)

 

Głównie chodziło mi jednak o porównanie E10 vs STOCKOWE HA Info.

Wszyscy piszecie o odpowiednio dopakowanym już chinolu, pewnie jeszcze na zasilaczu stabilizowanym, a to już nie są takie banalne koszta.

 

Chodzi mi o tanie polepszenie dźwięku z lapa, bo - jak pisałem - nawet moja stara taczka 2g gra lepiej od tego zintegrowanego ścierwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z E10 ogólnie ma fun, jeśli chodzi Ci o bas, tak jak już wspomniałem. Na detale też nie narzekałem, ale to za sprawą tego, że dźwięk jest bezpośredni, a scena nie za wielka.

 

Moim zdaniem E10 do HD681 będzie jak najbardziej pasowało, lekko je złagodzi, jednak pazur zostanie.

 

A nie masz czasem MP3Store gdzieś blisko Ciebie? Posłuchałbyś sobie E10. HA INFO to chyba tylko z ebaya, choć cena jest kusząca. Nie wiem jednak, jak to gra, więc polecić nie mogę.

Edytowane przez Zares
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem umówiony na odsłuch właśnie E10 w gdańskim mp3store, ale się nie udało... Jak ja mogłem tam skoczyć to zamknęli sklep, bo pracownik zachorował. Teraz jak już sklep czynny to a) mam swoje słuchawki w rekablingu, czekam na welury AKG b ) dorobiłem się paskudnej kontuzji i ledwo chodzę c) w gdańsku będę dopiero za tydzień :D

 

HA Info właśnie tylko z hong kongu, ale to nie problem.

 

Wygląda na to, że z decyzją trzeba będzie poczekać, aż będę w Gdańsku - E10 coraz ciekawszy mi się wydaje, trzeba będzie osobiście sprawdzić jak to gra.

Edytowane przez DevilScream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie niedawno forumowy wątek tego HA Info. Albo zachwyty jak to fajnie po modzie nie brzmi, albo Wasze prywatne przepychanki :)

Też jestem ciekaw kolejnej opinii na temat tego urządzonka, jeśli jednak stockowy jest tak słaby... Pierwsza rzecz, którą zrobię w Gdańsku jak już uruchomię nogę to właśnie będzie wizyta w mp3store i przyjrzenie się bliżej fiio e10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak ma całkiem przyzwoity, ale jakość płynąca z DAC daje ciała. Dokładnie swoje zdanie już opisałem w innych wątkach i nie będę się powtarzać. Jeśli miałbym wybierać stockowe wersje to wybrałbym Cube (ale właściwie fiio jest na równi - kwestia preferencji) a Ha info bym sobie po prostu odpuścił bo nie chcę na takim czymś słuchać.

 

Nie powiem ile twoich zabawek którymi się podniecałeś trafiło do komisu. A polecasz to co Ci akurat na rękę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crasch, a to czemu nie polecasz tego duetu do metalu? Mnie się dobrze słuchało na E10, z tym że z HD330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wprowadzać zamieszania, ale czy rozmawiamy o połączeniu HD681 z FiiO E10? :)

 

 

(...) ostatnio mogłem ich używać na wzmacniaczu FiiO E10, gdzie dopiero słuchawki pokazały swoje ostre pazurki

 

 

(...) wiem że e10 z 681 całkiem przyjemnie się zgrywają

 

Nie miałem też nigdy HD681, ale słuchałem E10 + HD330 i E10 nie generował jakichś piskliwych wysokich. Arthrass wspomniał, że E10 jest neutralno/ciemny. W reckach piszą o ciepłocie. HD681 chyba się nie zgrywają z zimnym/jasnym? Z resztą autor lubił połączenie chłodnej taczki z HD681, więc raczej problemu nie widzę.

 

Edit:

 

 

Widzę, że często ludzie właśnie polecają e10 do hd681. mikolaj612 kiedyś chwalił to połączenie.

Może Ty, Mikołaju, się wypowiesz w tej kwestii? Nawet nie wiedziałem, że miałeś kiedyś E10 do sluchania :D

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może raczej chodzi o bezpośredniość dźwięku? E10 ma małą scenę i daje bezpośredni dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem chawliłem, ale to było na długo przed tym jak dopadłem porządny sprzęt oraz zacząłem się bawić w Ebay ;)

 

Od E10 zdecydowanie bardziej wolę E07K.

 

HA INFO ma tę przewagę, że można sobie podłączyć bez problemu jakieś DT990 albo DT880 250 ohm i nie ma problemu, a FiiO już będzie mieć problem, bo 3.3V to napięcie za niskie by się we wzmacniacz bawić oraz łudzić się, że to da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego będziesz słuchał? Bo jak metalu to osobiście nie polecam połączenia E10+681
W sumie dopiero teraz zauważyłem, że najważniejszej informacji nie ma :)

 

Generalnie żeński wokal, oraz klasyczny rock 1970-80.

Od dłuższego czasu kręcę się wokół Adele, Lamy i Flojdów. Do tego kilka jeszcze maluczkich artystek czekających na odkrycie :)

Chociaż nie ukrywam, że ostatnimi dniami do mojego grona Niemen z buciorami się pakuje.

 

 

Słuchawki mam już po metamorfozie, jutro jadę do Gdańska. Tak więc moment decyzji coraz bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności