Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Funowe słuchawki mid-end


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś napisał, ktoś odradził, a ile osób miało Ultrasone na tym forum ? 5 może łącznie ze mną.

 

HFI-780 są naprawdę niczego sobie do domu i jako portable, jestem w stanie zaryzykować, że zjedzą spokojnie Customy, bo ja wybrałem wtedy HFI zamiast DT770 i nie żałowałem.

Tą informację akurat przeczytałem na innym forum. Ponadto chyba zagranicznym. Warto dopłacić do HFI 780? Oczywiście chodzi mi o różnicę pomiędzy HFI580, a HFI780.

 

Z szacunkiem, ale zaczekam jeszcze na opinię innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko, które zagrają najmocniejszym basem, przy okzaji bez wycofanej średnicy? Chcę słuchawki funowe z mocnym basem, które dadzą mi radość ze słuchanej muzyki. Po prostu potrzebuję tego przysłowiowego "banana".

Z DT770pro, Custom One i L1 IMO zdecydowanie Custom One.

DT770pro są zdecydowanie wygodniejsze ale trochę funu mi u nich brakowało. Dodatkowo "mocny bas" też się chowa w porównaniu do możliwości Custom One. Także w Twoich kategoriach imo custom najlepszym wyborem będzie.

L1 dla mnie się chowa w porównaniu z powyższymi. Są dużo ciemniejsze od powyższych, dominuje dół i (bardzo?)niska średnica, która nie są zbyt precyzyjne a nawet śmiem twierdzić, że zamulone (przynajmniej na słabym źródle A864 - może ciepłe źródło plus te ciepłe słuchawki dały taki wynik). Środek jest schowany za tym "mułem" :) Do dynamicznego mocniejszego grania moim zdaniem się nie nadają... zwłaszcza jeśli lubimy słyszeć wokalistę w sposób naturalny.

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultrasone HFI 240 na moim P3 grały świetnie ale troche mocy brakowało bo musiałem dojść do 30/30, zeby było w miare głośno

Nie mogę znaleźć tych Ultrasone. Rzucisz jakimś linkiem? Tak z ciekawości. ;)

EDIT: już mam, chyba chodziło o HFI 2400.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko, które zagrają najmocniejszym basem, przy okzaji bez wycofanej średnicy? Chcę słuchawki funowe z mocnym basem, które dadzą mi radość ze słuchanej muzyki. Po prostu potrzebuję tego przysłowiowego "banana".

Z DT770pro, Custom One i L1 IMO zdecydowanie Custom One.

DT770pro są zdecydowanie wygodniejsze ale trochę funu mi u nich brakowało. Dodatkowo "mocny bas" też się chowa w porównaniu do możliwości Custom One. Także w Twoich kategoriach imo custom najlepszym wyborem będzie.

L1 dla mnie się chowa w porównaniu z powyższymi. Są dużo ciemniejsze od powyższych, dominuje dół i (bardzo?)niska średnica, która nie są zbyt precyzyjne a nawet śmiem twierdzić, że zamulone (przynajmniej na słabym źródle A864 - może ciepłe źródło plus te ciepłe słuchawki dały taki wynik). Środek jest schowany za tym "mułem" :) Do dynamicznego mocniejszego grania moim zdaniem się nie nadają... zwłaszcza jeśli lubimy słyszeć wokalistę w sposób naturalny.

 

A864 zamulony co prawda nie jest ale ciepły i do ciepłych słuchawek średni wybór. Właściwie to co powiedziałeś o L1 tylko mnie zachęciło :P ale domyślam się, że słuchałeś niewygrzanych. W każdym razie Custome Pro też weszły w krąg mojego zainteresowania. Aczkolwiek oglądałem recenzje jak typek mówił że to są to odrobinę mniej szczegółowe M50 co ogólnie jest na plus, ale w tej cenie chciałbym coś lepszego, chociaż pewnie za dużo wymagam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A864 zamulony co prawda nie jest ale ciepły i do ciepłych słuchawek średni wybór.
wiem wiem, dlatego to zaznaczyłem...

Właściwie to co powiedziałeś o L1 tylko mnie zachęciło :P ale domyślam się, że słuchałeś niewygrzanych. W każdym razie Custome Pro też weszły w krąg mojego zainteresowania. Aczkolwiek oglądałem recenzje jak typek mówił że to są to odrobinę mniej szczegółowe M50 co ogólnie jest na plus, ale w tej cenie chciałbym coś lepszego, chociaż pewnie za dużo wymagam :P
O gustach się nie dyskutuje ;) Tak - prawdopodobnie były niewygrzane, bo wzięte z gablotki szklanej (a nie otwartej wystawy) w saturnie.

Odnośnie Custom i M50 to miałem okazję krótko porównać bezpośrednio. M50 zdecydowanie bardziej wyeksponowana, ostra góra. Custom trochę podtemperowane w tym zakresie, co akurat mi bardziej przypadły do gustu. Generalnie M50 grały nieco ostrzej, jak ja to mówię z krótszym "wybrzmieniem", co mi też dało wrażenie większej szczegółowości. Ale tu różnice dla mnie były marginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie zacytuję sam siebie z innego wątku :P

 

Beyerdynamic Custom One Pro ​są naprawdę świetnymi słuchawkami o dużych możliwościach. Osobiście mam zamiar nabyć je w przyszłości gdyż podoba mi się ich charakterystyka brzmienia, a najbardziej na 2 wentylu. Na razie jednak ich najciekawsza funkcja czyli zmiana wyglądu jest utrudniona i dopiero jak "części zamienne" będą szeroko dostępne, a cena trochę spadnie to na pewno je zakupię.

 

A tu tak na smaka ;)

http://www.ebay.pl/itm/Beyerdynamic-Custom-One-Pro-DJ-Headphone-New-model-with-variable-bass-response-/130830062287?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item1e761452cf#ht_6157wt_1397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie słuchałem ale mam podobne podejście do @Garsteka. Też je pewnie kupię, ale poczekam aż stanieją i jak będzie więcej łatwo dostępnych części do nich.

 

zCustomizowałbym sobie ja na szatańsko B)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zCustomizowałbym sobie ja na szatańsko B)

 

Devil, Death n' Rock'n'Roll :lol: Hell Yeah

 

Jak tam jak je dorwę to pewnie coś ala mój Avatar wrzucę im na blachy plus jakieś skóro obicie. :P

 

A możliwość własnej grafiki jak w linku który podałem jest według mnie bomba :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem dostępne w tej chwili są jedynie czarne które są bazą do części różnych kolorów które maja niedługo <_< udostępnić.
Aczkolwiek mam nadzieję że chińczyki się za nie wezmą i wypuszczą mnóstwo podzespołów do nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcie i inne cuda co na CESie pokazywali to chwyt marketingowy i obietnica której do tej pory nie spełnili.
Bo do tej pory nigdzie nie znalazłem innych niż czarne poza tymi do których link podałem [ Ale tylko inny kabel i blacha według upodobań ]
292913_10151014788866176_1866449850_n.jp

oraz kilkoma które sami użytkownicy przerobili.

A co do części zamiennych to "Już wkrótce powinny być dostępne" mnie nie urządza. Więc czekam aż się pojawią.
CustomOne_CapCollage.jpg

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności