Skocz do zawartości

Słuchawki a okulary


Patyczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna noszę okulary i związku z tym muszą zajść pewne zmiany w moim skromnym sprzęcie audio. SL stały się dla mnie niewygodne i niestety pomimo tego, że uwielbiam te słuchawki będę musiał je sprzedać.

 

Tutaj mam pytanie głównie do takich jak ja okularników. Jakie słuchawki nauszne nadają się do użytku z okularami? Czy w ogóle są takie? Czy jednak będę musiał się zadowolić dokami?

 

Proszę o pomoc i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem okularnikiem i z tego, co przymierzałem, do okularów pasują słuchawki nauszne, nie wokółuszne - np. AKG K142HD, AKG K172HD, Koss Porta Pro. Z wokółusznych przymierzałem jakieś Bose - nie pamiętam modelu, gdyż pomimo iż były niesamowicie wygodne, dźwięk miały fatalny (cofnięta średnica, ostre wysokie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak siedze przy kompie nie zdejmuję, ale jest niezbyt komfortowo - zauszniki okularów wbijają się w skronie. Dlatego zamierzam zmienić na K172HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zależy to trochę od oprawek okularów ale ja jeszcze nie spotkałem się ze słuchawkami które gryzły by się z moimi. Co prawda nie jestem w stanie używać słuchawek które opierają się na małżowinach dłuzej niż 30 minut ale nie ma to żadnego związku z okularami a moimi uszami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej już stwierdzono, zapewne dużo zależy od samych okularów (a ściślej mówiąc: oprawek). Ja również noszę okulary i mogę powiedzieć tyle, że słuchawki wokółuszne otwarte (np. Sennheiser HD570, HD545, Takstar HI2050, Philips HS900) nie stanowiły dla mnie żadnego problemu, zarówno jeśli chodzi o wygodę jak i o dźwięk. Słuchawki takie nie "wymagają" izolacji od otoczenia, w sensie - dźwięk nie jest od niej zależny, a nawet jeśli, to minimalnie i musiałbym na siłę dociskać słuchawki do uszu aby zaszły jakieś zmiany. Inaczej wygląda kwestia w przypadku słuchawek zamkniętych, których to brzmienie bardzo zależy właśnie od tego, czy słuchawki idealnie leżą wokół uszu. Wygoda może być na bardzo dobrym poziomie (jak np. w KRK KNS 8400), ale niestety już dźwięk się zmienia jeśli mamy założone okulary, pomimo tego, że luka jest nieduża (miękkie pady). W tym przypadku dźwięk stawał się nieco odchudzony, było mniej basu (mniejszy impakt). Niby da się używać, ale mnie osobiście irytował fakt, że słuchawki tak naprawdę grają nieco inaczej, a nie lubię, jak coś mi tam w dźwięku "ucieka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież K518dj to najmniej wygodne słuchawki jakie istnieją w galaktyce, a przynajmniej na Ziemi :P

 

 

 

Uśmiałem się po pachy , mam wielki caban , okulary kujonki , ustawienia pałąka na 7 i jest idealnie . Jakby były luźne i nie napierały na małżowinę to by miała taką izolację jak reszta konkurencji....czyli jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda zależy tak samo od rodzaju okularów jak i słuchawek. Im większy nacisk/mało komfortowe pady a do tego jakieś kanciaste i grube oprawki tym gorzej wysiedzieć. Pamiętam, że w HD380pro po dłuższym odsłuchu w okularach było mi mega niewygodnie - ciągle musiałem coś zmieniać, podczas gdy w jakichś tam bezprzewodowych Sony nie czułem słuchawek na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, ja nie neguję zalet "miażdżenia głowy" przez didżejki. Niewątpliwie są to dobre słuchawki i mają świetną izolację, zresztą poleciłem je swojemu bratu i dziewczynie. Ten pierwszy używa ich już jakiś rok i jest zadowolony, dziewczyna sprzedała po krótkim czasie bo nosi okulary i nie dawała rady.

 

A ja muszę rozejrzeć się chyba za czymś typu KPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary z delikatnymi zausznikami typu Titanflex załatwiają sprawę. Przynajmniej u mnie. Brzmi to zabawnie, lecz do słuchania muzyki na AKG K550 zmieniam okulary właśnie na te Titanflexy. Kloce z tworzywa nie pozwalają niestety na pełnię doznań audio. Może zatem warto zastanowić się nad zmianą oprawek i mieć szersze pole manewru?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ostatnio przymierzałem 660 w sklepie i było ok, zwykła ciasność. Okulary mam zwykłe z tworzywa i nie czuję różnicy w dźwięku pomiędzy słuchaniem w nich a bez, chyba w żadnych słuchawkach wokółusznych. W nausznych HD25II też jest idealnie i było ok nawet jak były nowe i jeszcze b. mocno gniotły.

 

Edit: ale jbc to ja jestem dziwolągiem, lubię ucisk na głowie i lekkie BDSM, więc jeśli masz delikatną główkę to lepiej najpierw sam to stestuj.

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeszkadzały Ci 668 (rozumiem, że z oryginalnymi padami) to 660 też raczej nie zniesiesz bo bardziej cisną łeb. ;) ale kto wie, sprawdź, bo grają ładnie. (Jak je będziesz testował z odtwarzaczem to poproś o ampa.) Philipsy- mam porównanie z 2500 a to chyba podobna konstrukcja, są faktycznie dużo mniej uciskowe, dla mnie jeśli chodzi o ucisk 660>668/681>2500/2700(?).

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności