Skocz do zawartości

Colorfly C200


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dzisiaj mi tak wyświetlało jak wchodziłem na stronę.

A co do cache: To jest kopia z pamięci podręcznej Google adresu https://audeos.pl/pl/p/Colorfly-C200-odtwarzacz-DAP-32bit192kHz/634. Zdjęcie przedstawia stan strony z 14 Maj 2016 18:26:26 GMT.

Aktualna strona może wyglądać inaczej. Więcej informacji.
Ok, więcej już nie ciągnę tematu po prostu mnie zaskoczyła różnica na korzyść dla C200.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gdyby ktoś szukał informacji z mojej strony jak gra C200 i jakie są pierwsze wrażenia, krótki i treściwy opis zawarłem u siebie na FAF w wątku o C200. Linka nie dam, bo w sumie nie wypada :).

Zaznaczamy treść, ctrl+c, potem ctrl +v , a nie ja się będe zastanawiał co to jest "u siebie na FAF"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony powiem tak - jeśli poprawią soft, który jest główną bolączką C200 (Colorfly. I wszystko jasne...), to się bardzo głęboko zastanowię nad wymianą C10, właśnie na niego. A gdyby mnie były stać, to bym miał oba.

Co prawda trochę brakuje mi mocniej zaznaczonej góry, ale całościowo rewelacyjnie zgrywa się z CA Pro330, czego o starszym bracie niestety powiedzieć nie można.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo nie miałem kiedy dobrze porównać: Colorfly jest cieplejszy, dźwięki są bardziej nasycone (czasami trochę przerysowane, ale w przyjemny sposóB) i więcej w nich rozrywkowego charakteru, jednak bez zamulania. Alien ma lepszą dynamikę, głębię i jednak gra równiej, z mocniej rozciągniętymi sopranami.

C200 zdecydowanie mniej szumi, co przy niektórych dokach jest zbawieniem. Choć i on z kapci nie wyrzuca pod tym względem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również.

 

Ja ze swojej strony powiem tak, że z softem ogólnie wyszedłem przed szereg i choć nie powinienem, napisałem Colorfly swoje uwagi do przekazania. Soft to faktycznie najsłabsze ogniwo C200 i mam dylemat, czy opisywać sprzęt tak jak przyjechał w ramach pierwszego batcha, czy czekać na reakcję producenta.

 

Na pewno na tle innych odtwarzaczy o neutralnym usposobieniu wybija się pozytywnie, ale jeśli ktoś ceni sobie muzykalność albo duże nasycenie, to jednak C4/C10 są znacznie lepszym wyborem. Z nimi Ety świetnie mi się dogadywały, gdy były u mnie. Również MK5. Tu nawet na filterkach DIY dających mały plus do muzykalności nie mogę osiągnąć z nimi tego, co miałem na wyższych modelach. Z drugiej strony NE700M oraz W1 lepiej dogadują się właśnie z C200.

 

W sumie tak jak piszę te słowa, to przypominam sobie że przecież są jeszcze u mnie K70. One są bardzo muzykalne, może więc będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że część błędów ciągnie się już od starszych odtwarzaczy - choćby fatalna obsługa plików CUE.

O ile mają tam dobrych ludzi zajmujących się sprzętem, to niestety programistów zatrudniają słabiutkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli nie ma sensu sprawdzać tym razem czy jest fix, bo nie ma i tak. To fakt, ktoś tam daje ciała maksymalnie w zakresie software'owym. Co prawda z czasem pewnie ponaprawiają to i owo, ale co rusz użeranie się z bugami od premiery jest raz po razie już nużące. Z Opusem też było podobnie, ale tam akurat od startu brano się za bugi i faktycznie bardzo szybko wychodziły nowe wersje FW. Z tym że tam był Android, a nie soft tak prosty, że aż boli.

 

Dla mnie przyznam w takich odtwarzaczach najważniejsze jest bezbłędne obsługiwanie FLACów 24 bit. Mam trochę darmowych wydań z takim bitrate i bardzo fajnie czuć między wierszami różnicę między nimi, a wydaniami zwykłymi wprost od samego wykonawcy, a przynajmniej na sprzęcie jaki na dziś dzień posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, ze C200 uzupełni trochę cofnięta średnice w SM HP150? Czy da sobie radę z większymi słuchawkami o niskiej impedancji? Będę wdzięczny jakby ktoś z posiadających odtwarzacz napisał jak gra ze słuchawkami nausznymi/wokółusznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności